Dziś jest 15.01.2025
Imieniny obchodzą Domosław, Makary, Aleksander, Dobrawa
Strona główna
Autor: Irmina Jabłońska
Data publikacji: 17.03.2012 20:56
Liczba odwiedzin: 90314
Przez kilka lat zgłębiałam kulturoznawstwo Europy Środkowo-Wschodniej, dziś zaś biegam na zajęcia filologów ukraińskich. Zainteresowanie Ukrainą pojawiło się dosyć niespodziewanie, ale na pewno nie „niechcący”. Nie pochłania mnie jednak bez reszty, bo chęć podróżowania, ciągłej zmiany lokalizacji, poznawania świata, kultur, ludzi i ich historii zaprząta mi głowę bez przerwy. »
Autor: Etraveler.pl
Data publikacji: 04.06.2013 14:46
Liczba odwiedzin: 2967
Irmina Jabłońska »
Liczba opinii: 4 |
Średnia ocen: 5.00
16.08.13, 11:58
Ja osobiście nie miałam jeszcze przyjemności odwiedzić tych terenów, dlatego też odpowiedź opieram na wypowiedzi osób, które były oraz specjalistów w tej dziedzinie. Na pewno wyczerpującym źródłem informacji będzie przewodnik wyd. Bezdroża, którego jednego z autorów znam i mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że to co wyszło spod jego pióra ma wysoką wartość merytoryczną :) http://bezdroza.pl/ksiazki/ukraina-zachodnia-tam-szum-prutu-czeremoszu-wydanie-6-aleksander-strojny-krzysztof-bzowski-artur-gross,bevvu6.htm Z innych źródeł wiem, że przy podróżowaniu po Czarnohorze na pewno przyda się sporo kempingowego ekwipunku. Oczywiście w zależności od preferencji, ale jeżeli ktoś szykuje się na prawdziwe doświadczanie natury - namiot, gotowanie na ognisku, prowiant w plecaku, woda ze źródeł i kąpiel w strumieniu jest jak najbardziej możliwa. W razie braków w prowiancie wystarczy zejść do pobliskiej wioski.
16.08.13, 11:58
Na taką wyprawę na pewno przyda się mapa drogowa Ukrainy (ułatwi poruszanie się marszrutkami) oraz dobrze opracowana trasa. Są bardzo dobrze przygotowane mapy takich tras: http://www.ruthenus.com.pl/main.php?podstr=sklep_opis&id_produktu=94 http://www.ruthenus.com.pl/main.php?podstr=sklep_opis&id_produktu=51 Jeżeli chodzi o dojazd - wybierając się samochodem trzeba pamiętać, by parkować go w bezpiecznym miejscu. Parking strzeżony bądź podwórko kogoś na wsi, ewentualnie w pobliżu czyjegoś domu (za drobną opłatą) na pewno pozwoli spokojniej spać. Jadąc komunikacją publiczną najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem będą marszrutki bądź pociągi.
16.08.13, 11:57
Przykładowa trasa może wyglądać następująco: Pociągiem do Przemyśla. Marszrutką (busem) do przejścia granicznego w Medyce (koszt. ok 2 zł). Pieszo przez granicę. Za przejściem - dosyć często jeżdżą marszrutki do Lwowa (ok. 25-27 hr) Ze Lwowa: pociąg lub marszrutka do Iwano-Frankowska. Z Iwano pociąg osobowy do Worochty. Dalej marszrutką do wejścia do parku pod Howerlą i gotowe. Będę wdzięczna za szczegółowe pytania - postaram się zdobyć odpowiedzi najszybciej jak to możliwe :)
25.07.13, 09:41
cześc, czy wedrowałaś moze po Czarnohorze? Chxiałabym tam jechac w drugiej polowie wrzesnia na około 5 dni. Czytałam, że szlaki sa slabo oznaczone i ze schroniskami tez jest kiepsko. Wiesz moze jak od strony praktycznej wyglada trekking w Czarnohorze? pozdrawiam
Kliknij, aby przejść na stronę kraju >>>
Autor: Michał Kuban
Data publikacji: 30.03.2014 17:20
Liczba odwiedzin: 6307
Jakiś czas temu popularność zyskały restauracje, w których posiłki można kosztować w sposób niezwykły i oryginalny. Szczególnie za sprawą Dans le noir, czyli jak sama nazwa wskazuje, jedzenia w ciemności. Moda ta dotarła także do Polski. Tego typu lokal znajduje się w Poznaniu (Dark Restaurant), a także przez pewien czas działał w Warszawie. To jednak nic w porównaniu z listą miejsc przedstawioną poniżej. »
Tagi: europa, azja, hiszpania, japonia, zjednoczone emiraty arabskie, ukraina, kuchnia, kuchnia artykuły, michał kuban
Autor: Anna Kucharska
Data publikacji: 02.03.2014 21:37
Liczba odwiedzin: 4261
Aby przeżyć wyprawę życia - najlepiej zacząć od znalezienia grupy podróżników, którzy są tak szaleni jak ty. Moja przygoda z grupą Eurotrip zaczęła się w czerwcu 2012 i wspólnie przemierzyliśmy ponad 6 tys. km. Najlepszym środkiem transportu na taki wypad jest bus VW T3 i takim właśnie wyruszyłam w podróż z Gdańska do Tibilisi przez Arabatkę. Po wyprawie muszę przyznać jedną rzecz -wierzę, że te busy mają taka samą frajdę z podróżowania, co ich pasażerowie. Żyją i bawią się razem z nami pokonując kilometry. Bus T3 to podróżnik, który daje z siebie wszystko i wyciągnie Was z nie jednych tarapatów . »
Tagi: wyprawa, wv t3, bus, gruzja, rosja, ukraina, tbilisi, mccheta, arabatka, mierzeja arabacka, cminda sameba, ananuri, khinkali, podróż na medal ii
Autor: Anna Kucharska
Data publikacji: 16.02.2014 21:50
Liczba odwiedzin: 4625
Podróżować można na wiele sposobów, samolotem, pociągiem, jachtem. Ja jednak przekonałam się, że stare T3 to szlachetne stworzenie o wielkim spalinowym sercu, które podczas wyprawy staje się domem dla kilku osób. Niemalże 30-letnim busem przemierzyłam Ukrainę i Rosję docierając do wymarzonej Gruzji, przeżywając nie jedną fascynującą, a czasem- niebezpieczną przygodę. »
Tagi: wyprawa, podróż na medal, przygoda, bus, vw t3, rosja, gruzja, ukraina, krym, tbilisi, arabatka, podróż na medal
Powered by Webspiro.