Dziś jest 06.12.2019

Imieniny obchodzą Mikołaj, Jarema, Leontyna, Agata

Portal podróżniczy etraveler.pl

gwarancja udanych wakacji
Accredited Agent

Kwestionariusz Podróżnika

Autor: Etraveler.pl

Data publikacji: 04.06.2013 14:46

Liczba odwiedzin: 861

Tagi: kwestionariusz podróżnika irmina jabłońska

Irmina Jabłońska

Irmina Jabłońska
 
Irmina Jabłońska
fot. Nikola Ciesielska

1. W swoją pierwszą podróż wybrałam się do…

…Pragi. Była to moja pierwsza zagraniczna podróż „na stopa”. Pojechałam wtedy z przyjacielem, który przebył dużo więcej kilometrów autostopem niż ja, toteż był nie tylko moim towarzyszem podróży, ale i mentorem. Wypad był krótki, weekendowy, ale obfitujący w przygody i nowe, wspaniałe znajomości. Czego się najbardziej bałam, wybierając się w tę podróż? Jak ja to powiem mamie?!

2. Miejsce, do którego chcę wrócić to…

…zdecydowanie Kaukaz. Osławiona niesamowitą gościnnością Gruzja i mnie przyjęła z otwartymi ramionami, ja jednak chciałabym wrócić nie tylko do Gruzji. Czuję duży niedosyt po podróży do Azerbejdżanu. Ten kraj jest tak zagadkowy i różnorodny w swym charakterze, że kilka dni to zdecydowanie za mało!

3. Mój ulubiony kraj to…

…Ukraina oczywiście. Nic na to nie poradzę. Pozytywna energia, jaka płynie z tego kraju, przeszywa mnie na co dzień już od dawna. I choćby od czasu do czasu przychodziło zwątpienie, wystarczy, że znów tam pojadę i miłość wraca.

4. Inspirację do podróży czerpię z…

…serca. Nie mogłabym inaczej odpowiedzieć. Kiedy ruszam w trasę, czuję się jak ryba w wodzie. Nic nie napawa mnie tak dobrymi emocjami, jak widok mijających krajobrazów za oknem samochodu lub pociągu.

5. Moja ulubiona podróżnicza książka to…

…„Tysiąc filiżanek herbaty” Roberta Maciąga. Podróż jaką odbył wraz z przyjaciółmi na rowerach tak mocno mnie zafascynowała, że jeszcze bardziej mnie ciągnie na Wschód. No i rowery… – moja wielka miłość!

6. Podróżnikiem, którego najbardziej cenię jest…

…Wojciech Górecki. Jego książki o Kaukazie towarzyszyły mi podczas podróży. Dzięki jego wiedzy i doświadczeniu pod względami historyczno-kulturowymi, czyli tymi, które mnie najbardziej interesują podczas wypraw, jestem w stanie o wiele lepiej pojąć kraj, w którym się znajduję i ludzi, których spotykam.

7. Najbardziej niebezpieczna przygoda w podróży…

…to taka, w której mężczyźni próbują wykorzystać okazję, że mają do czynienia z turystką i liczą na szaloną upojną noc, o której wszyscy zapomną, gdy ich drogi się rankiem rozejdą. Miałam dwie takie sytuacje, na szczęście w każdej z nich panowie okazali się na tyle wyrozumiali i szarmanccy, by grzecznie „obejść się ze smakiem”.

8. Najfajniejsza przygoda w podróży…

... trwała 3 tygodnie, miała miejsce we Lwowie i odbywała się w trakcie rozgrywek EURO 2012. Wolontariat podczas tego wydarzenia dostarczył wielu niezapomnianych chwil i możliwości poznania niesamowitych ludzi. Każdy kolejny dzień to po prostu świetnie spędzony czas. Mało spektakularnie, ale za to „na bogato” jeśli chodzi o budowanie relacji, poznawanie nowych ludzi i dobrą zabawę.

9. Największe podróżnicze rozczarowanie przeżyłam w…

... Chorwacji. Mało czasu na podróż zmusiło nas do zwiedzania północnej części kraju. Pula, na którą padł wybór, okazała się miastem nie tylko trudno dostępnym, mocno turystycznym i interesownym, jeżeli chodzi o mieszkańców, ale i trudnym do opuszczenia. 7-godzinne wyczekiwanie na podwózkę zakończyło się wyborem transportu szynowego. Niestety.

10. Najohydniejsza potrawa, jaką zdarzyło mi się jeść w trakcie podróży…

... jeszcze nie zjawiła się na moim talerzu. Chyba, że liczymy roztopioną czekoladę, owsiankę zalaną zimną wodą albo gotowane ziemniaki polane ketchupem… :) Aczkolwiek w chwili, gdy doskwiera głód, takie dania całkiem nieźle smakują.

11. Najbardziej ekstremalny/najdziwniejszy nocleg w podróży…

Składzik na szczotki na tyłach stacji benzynowej. Gdzieś w Austrii. Późny wieczór, deszcz, coraz zimniej, a ja i moi koledzy, z którymi wypuściłam się na stopa do Chorwacji, utknęliśmy na stacji. Trzeba było więc użyć swego uroku osobistego, uśmiechnąć się do ekspedienta na stacji i zapytać, czy ta wiata z tyłu budynku ma może tyle wolnej podłogi, by zmieścić troje zmarzniętych podróżników.

12. Najbardziej absurdalna/ekstremalna/najdziwniejsza przygoda w podróży przydarzyła mi się w…

... Gruzji. Więcej można przeczytać w artykule: Miłość po gruzińsku.

13. W podróży najbardziej męczy mnie…

... pogoda. Gdyby nie uzależnienie od zmiennych warunków atmosferycznych, zabawa byłaby o wiele fajniejsza. Chociaż… z drugiej strony czasami jakaś burza dodaje pikanterii.

14. Wracając z podróży czuję/myślę, że…

... skończyło się coś wyjątkowego. Z jednej strony nie chce się wracać. Z drugiej – jest świadomość, że sytuacje i przygody, jakich mogłam być częścią, nie miałyby miejsca, gdybym należała do tamtych realiów. To podróżowanie spowodowało, że mogłam doświadczyć tak świetnych rzeczy i choć ta podróż się już kończy, niebawem nadejdzie czas na następną.

15. Podróże to dla mnie...

... wyzwolenie od rutyny. Nawet jeśli na co dzień staram się zwalczać rutynę najlepiej, jak się da, nie zawsze się to udaje. Zmęczenie standardowymi obowiązkami wyganiam, ruszając w trasę. Być w trasie to dla mnie najlepsza szkoła życia.

16. W kolejna podróż wybiorę się do…

…Indii lub Brazylii. Nie wiem, która z tych podróży nastąpi jako pierwsza. Do Brazylii wybieram się na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej (FIFA 2014) jako wolontariuszka w sekcji medialnej. Gdyby przed tym wydarzeniem udało mi się jeszcze zwiedzić Indie, życie byłoby o wiele piękniejsze.

Komentarze (1)

 • Waw (gość)

  Waw (gość)

  05.06.13, 10:15

  Waw

  Zgłoś


Zamknij

Twój komentarz

Infolinia(22) 487 55 85

Pn.-Pt. 8-19;So-Nd. 9-19

Wyprawy pod patronatem Etraveler.pl

 • Równoleżnik Zero 2015 – Wrocławski Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza

  Równoleżnik Zero 2015 – Wrocławski Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza

  Autor: Źródło: materiały promocyjne

  Data publikacji: 25.03.2015 09:20

  Liczba odwiedzin: 3006

  Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza Równoleżnik Zero, który odbędzie się w dniach 9-11 kwietnia 2015 r. w Mediatece (Pl. Teatralny 5) i Bibliotece Turystycznej (ul.Szewska 78) to wydarzenie skierowane do osób pragnących poczuć klimat podróżowania oraz wspaniała okazja do spotkania z podróżnikami i autorami książek. Tegoroczna edycja będzie poświęcona krajom Ameryki Północnej i Środkowej. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • Spotkanie z podróżnikiem: „Chcieć to móc” – Paweł Kilen w pięć lat po świecie

  Spotkanie z podróżnikiem: „Chcieć to móc” – Paweł Kilen w pięć lat po świecie

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 02.03.2015 10:11

  Liczba odwiedzin: 3041

  Pięcioletnia podróż Pawła Kilena w poszukiwaniu przygody i spełnienia marzeń. Z lekkim zarysem planu i z bardzo małym budżetem. Udowadnia wszystkim, a przede wszystkim sobie, że powiedzenie „Chcieć, to móc” nie jest fikcją. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • WyCHILEoutowana

  WyCHILEoutowana

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 26.09.2014 12:38

  Liczba odwiedzin: 8290

  „Nigdzie indziej na świecie nie ma tylu Niemców, którzy mówią po hiszpańsku i czczą bohatera narodowego o nazwisku O’Higgins”. Właśnie ta, zasłyszana wieki temu opinia na temat Chile pchnęła moje zainteresowania w kierunku owego chudego jak patyk kraju. Choć od tamtego czasu minęło już wiele lat, ciekawość pozostała, ale decyzja o wyjeździe zapadła dopiero niedawno. »

  Tagi: patronat medialny, ameryka południowa, chile, patagonia

 • Czas na debiut – Strefa Darien

  Czas na debiut – Strefa Darien

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 25.09.2014 10:24

  Liczba odwiedzin: 4685

  Książka Michała Zielińskiego to osobisty zapis wrażeń z wyprawy do jednego z najmniej uczęszczanych rejonów świata – południowoamerykańskiej selvy, czyli dżungli. »

  Tagi: patronat medialny

 • Kurs na Indonezję

  Kurs na Indonezję

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 19.09.2014 09:47

  Liczba odwiedzin: 5490

  Karolina i Bartek, para młodych inżynierów z Krakowa i autorów bloga Kurs na Wschód, wkrótce rusza w kolejną podróż. Tym razem zamierzają odwiedzić Indonezję, przyjmując za cel nie tylko relaks pod palmami, ale także zebranie sporej ilości materiału reporterskiego, który ma czytelnikom ich bloga pokazać azjatycki kraj od podszewki. Karolina i Bartek obierają kurs na Indonezję! »

  Tagi: patronat medialny, azja, indonezja

 • 8000 km Across Canada

  8000 km Across Canada

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 01.08.2014 16:09

  Liczba odwiedzin: 4910

  Czy można pokonać pieszo dystans 8000 km w ciągu 8 miesięcy, samotnie, bez większego wsparcia z zewnątrz, mierząc się z różnorodnymi warunkami klimatycznymi oraz terenowymi? Można, trzeba mieć tylko jasno określony cel. A taki z pewnością przyświeca Jakubowi Mudzie, który wraz z początkiem stycznia 2015 roku wybiera się w pieszą wyprawę 8000 km Across Canada, od wybrzeża Pacyfiku aż po Atlantyk. »

  Tagi: patronat medialny, ameryka północna, kanada

 • 850 km, by znaleźć dom

  850 km, by znaleźć dom

  Autor: Anna Kaca

  Data publikacji: 16.07.2014 11:07

  Liczba odwiedzin: 4834

  W tegoroczne wakacje razem z moim czworonogiem pokonam pieszo 800 km, promując adopcje psów aktywnych. Od Karkonoszy po Bieszczady będę prezentować ludziom dwa bardzo aktywne psy, które od wielu lat nie potrafią znaleźć domu. Pokaże również, że wakacje można spędzać ze swoim czworonogiem w fajny dla obu stron sposób. »

  Tagi: patronat medialny

 • Archeolodzy (znowu) w podróży – czyli autostop w Skandynawii tropami wikingów

  Archeolodzy (znowu) w podróży – czyli autostop w Skandynawii tropami wikingów

  Autor: Archeolodzy w podróży

  Data publikacji: 11.07.2014 12:45

  Liczba odwiedzin: 3868

  Minął ponad rok, odkąd grupa archeologów i jeden grafik zdecydowali się na podróż swojego życia, odwiesiła na jakiś czas pracę i studia i wyruszyła do Rosji. Teraz, projekt „Archeolodzy w Podróży” odżywa – w nieco zmienionym składzie (więcej info tutaj: http://archeolodzywpodrozy.blogspot.com/p/o-nas.html) ruszamy tym razem na północ! »

  Tagi: europa, norwegia, skandynawia, patronat medialny

 • Z uśmiechem na (Bliski) Wschód

  Z uśmiechem na (Bliski) Wschód

  Autor: Tomasz Korgol

  Data publikacji: 01.07.2014 11:07

  Liczba odwiedzin: 3453

  Celem mojej najbliższej wyprawy jest Nepal. Trasa wiedzie z Wrocławia przez Węgry, Bułgarię, Rumunię, Turcję, Gruzję, Armenię, Irak (Kurdystan), Iran, Pakistan, Indie, Nepal. Łącznie 15 tysięcy kilometrów, samotnie, autostopem. Wyprawa jest częścią projektu pod nazwą ,,Z uśmiechem na (Bliski) Wschód”. »

  Tagi: patronat medialny, azja, indie, nepal

 • Podróżować to żyć – podsumowanie I Festiwalu Podróżniczego Klubu Szalonego Podróżnika

  Podróżować to żyć – podsumowanie I Festiwalu Podróżniczego Klubu Szalonego Podróżnika

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 30.05.2014 11:39

  Liczba odwiedzin: 3359

  W trakcie minionego I Festiwalu Podróżniczego Klubu Szalonego Podróżnika w Środzie Wielkopolskiej, któremu patronował między innymi portal Etraveler.pl, słuchacze mieli okazję nie tylko przenieść się w odległe i niezwykle różnorodne części świata, ale i dostali spory zastrzyk inspiracji, po którym na pewno niełatwo będzie wysiedzieć w domu. »

  Tagi: europa, polska, patronat medialny

 • Gobi Expedition 2014

  Gobi Expedition 2014

  Autor: Łukasz Kraka-Ćwikliński

  Data publikacji: 26.05.2014 16:34

  Liczba odwiedzin: 3422

  Wyprawa przez drugą co do wielkości pustynię na świecie zbliża się wielkimi krokami. Do jej rozpoczęcia zostały niespełna dwa miesiące, co sprawia, że jest to dobry moment, by przypomnieć zainteresowanym, na czym polega jej wyjątkowość. »

  Tagi: azja, mongolia, gobi, patronat medialny

 • Festiwal Podróżniczy u Przyrodników

  Festiwal Podróżniczy u Przyrodników

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 26.05.2014 15:10

  Liczba odwiedzin: 2881

  Już w najbliższy piątek (30.05.) rusza w Lublinie Festiwal Podróżniczy u Przyrodników. W programie znalazły się slajdowiska z całego świata: Kolumbia, Antarktyda, Portugalia, Niemcy, Słowenia, Chorwacja) oraz z Polski (Opolszczyzna i Białowieski Park Narodowy). Ideą Festiwalu jest ukazanie piękna i bogactwa przyrody w skrajnie różnych rejonach świata. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • Bałkany Trip 2014

  Bałkany Trip 2014

  Autor: BusTrip into the Wild

  Data publikacji: 12.05.2014 09:20

  Liczba odwiedzin: 11830

  Jak opisać w kilku słowach projekt BusTrip Into The Wild? 26-letni volkswagen T3, siedmioro podróżników i 12 krajów, które chcemy odwiedzić w trzy tygodnie, jak najmniejszym kosztem. »

  Tagi: patronat medialny, europa

 • I Festiwal Podróżniczy Klubu Szalonego Podróżnika w Środzie Wielkopolskiej

  I Festiwal Podróżniczy Klubu Szalonego Podróżnika w Środzie Wielkopolskiej

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 28.04.2014 10:02

  Liczba odwiedzin: 18807

  Już 23 i 24 maja rusza w Środzie Wielkopolskiej pierwszy Festiwal Podróżniczy organizowany przez Klub Szalonego Podróżnika. Dwa dni festiwalowe będą składać się z prezentacji prelegentów o „Statuetkę Klubu Szalonego Podróżnika” za najlepszą prezentację podróżniczą, prezentacji filmów oraz relacji podróżniczych zaproszonych gości specjalnych. Poza tym na każdego z uczestników czekają liczne konkursy i atrakcje festiwalowe. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • 4 Żywioły – podróż autostopem dookoła Islandii

  4 Żywioły – podróż autostopem dookoła Islandii

  Autor: Joanna Maślankowska i Adam Wnuk

  Data publikacji: 15.04.2014 11:35

  Liczba odwiedzin: 3780

  1 miesiąc, 2 autostopowiczów i 4 żywioły do pokonania. Podczas miesięcznej wyprawy zasmakujemy dań gotowanych w rozgrzanej ziemi, wykąpiemy się w najwspanialszych wodospadach Europy, staniemy na skraju dwóch ogromnych płyt tektonicznych jednocześnie i (mam nadzieję) nie zostaniemy porwani razem z namiotem przez niezwykle silne wiatry. Wszystko to z dobytkiem na plecach i wyciągniętym w górę kciukiem. »

  Tagi: patronat medialny, europa, islandia

 • I Festiwal Podróżniczy w Środzie Wielkopolskiej

  I Festiwal Podróżniczy w Środzie Wielkopolskiej

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 21.03.2014 14:44

  Liczba odwiedzin: 20352

  24 maja 2014 r. w Ośrodku Kultury w Środzie Wielkopolskiej w ramach Średzkich Sejmików Kultury 2014 odbędzie się I Festiwal Podróżniczy zorganizowany przez poznański Klub Szalonego Podróżnika. W ramach Festiwalu przewidziane są przede wszystkim prelekcje podróżnicze, slajdowiska, dyskusje i spotkania z podróżnikami. Prelegenci przedstawią swoje dotychczasowe podróże po różnych regionach świata i opowiedzą związane z nimi historie, przygody i wrażenia. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • « Poprzednia
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • Następna »

Spotkania i imprezy podróżnicze