Dziś jest 20.01.2020

Imieniny obchodzą Fabian, Sebastian, Dobroniega, Dobiegniew

Portal podróżniczy etraveler.pl

gwarancja udanych wakacji
Accredited Agent

Kwestionariusz Podróżnika

Autor: Etraveler.pl

Data publikacji: 23.04.2013 11:26

Liczba odwiedzin: 1965

Tagi: kwestionariusz podróżnika karolina łuczak

Karolina Łuczak

Karolina Łuczak
 
Karolina Łuczak
fot. Karolina Łuczak

1. W swoją pierwszą podróż wybrałam się do...

... Świętouścia nad naszym polskim morzem. Właściwie znajduje się tam tylko jeden kemping, to nawet nie wioska. Była to moja pierwsza podróż bez rodziców na wakacje z najlepszymi przyjaciółkami. Do dziś wspominamy ten wyjazd z ogromnym sentymentem:)

2. Miejsce, do którego chcę wrócić to…

... oczywiście Bałkany! Jeśli chociaż raz do roku nie zjem burka albo ćevapa – jestem chora:) Tam rzeczywiście wracam. Muszę jednak powiedzieć, że tak naprawdę chciałabym wrócić do niemal każdego miejsca, w którym byłam.

3. Mój ulubiony kraj to…

Mam dwa takie kraje. Pierwszy to Indie. Chociaż denerwuje mnie w nich milion rzeczy i tak je kocham. Drugi to oczywiście Bośnia i Hercegowina – w tym kulturowym miszmaszu czuję się najlepiej.

4. Inspirację do podróży czerpię z…

... opowiadań moich przyjaciół, którzy jeżdżą po całym świecie, blogów podróżniczych, książek, prelekcji.

5. Moja ulubiona podróżnicza książka to…

... „Samsara” Tomka Michniewicza. Dzięki niej przypominam sobie swoje podróże po Azji, a do tego po jej przeczytaniu dosłownie chce się założyć plecak na plecy i jechać byle gdzie, byleby już... teraz.

6. Podróżnikiem, którego najbardziej cenię jest…

... a właściwie są, Los Wiaheros. Prowadzą niesamowitego bloga, na którym fenomenalnie opisują nie tylko swoją wieloletnią podróż dookoła świata, ale coraz częściej także rozmyślania kulturowo-podróżnicze. Robią na mnie ogromne wrażenie.

7. Najbardziej niebezpieczna przygoda w podróży…

... przydarzyła mi się w Indiach, w Jaipurze. Bawiłam się w najlepsze na imprezie przy basenie, kiedy nagle wpadło tam kilkunastu rozwścieczonych, dorosłych facetów z kijami i inną bronią w rękach. Wdarli się siłą na posesję, gdyż wcześniej kilkukrotnie odmawiano im wejścia. Byłam totalnie przerażona, kiedy musiałam ukrywać się w krzakach, obserwując walkę pomiędzy nimi, a ochroniarzami i policją.

8. Najfajniejsza przygoda w podróży…

... takich są miliony, ale nigdy nie zapomnę, jak o 5 rano, po całonocnej podróży do McLeod Ganj w północnych Indiach, przysypiałam na chodniku pod jednym z hosteli, bo żaden nie był jeszcze otwarty. Podeszła do mnie wtedy pewna Kanadyjka, obudziła i zapytała czy idę na wykład Dalajlamy. Okazało się, że nie wiedząc o tym, znalazłam się w wiosce, w której on teraz mieszka i akurat tego dnia zaczynał trzydniowe otwarte wykłady, co zdarza się bardzo rzadko. Tak... wtedy udało mi się zobaczyć i posłuchać Dalajlamy na żywo.

9. Największe podróżnicze rozczarowanie przeżyłam w…

... Słowenii, a dokładniej w Lublanie, kiedy brałam w Międzynarodowych Mistrzostwach Autostopowych Trójmiasto – Dubrownik. Pokonałam wtedy bez problemu mało przyjazne autostopowiczom Niemcy i Austrię, a w Lublanie utknęłam na... 16 godzin! Słoweńcy zawiedli mnie na całej linii. I pomyśleć, że spędziłam tam Erasmusa i nigdy wcześniej nie miałam problemów z poruszaniem się w ten sposób.

10. Najohydniejsza potrawa, jaką zdarzyło mi się jeść w trakcie podróży…

lody z duriana w Malezji, boza w Macedonii (taki napój, który dosłownie śmierdzi drożdżami) i mięso z psa w Wietnamie. Wolę sobie tego nie przypominać... Wszystko opisałam na swoim blogu obydalej.pl i do tego nie wracam:)

11. Najbardziej ekstremalny/najdziwniejszy nocleg w podróży…

Jechaliśmy z moim chłopakiem na stopa po Tajlandii. Tym razem z dwiema sympatycznymi Tajkami i buddyjskim mnichem:) Po dwóch godzinach jazdy dziewczyny zaproponowały nam nocleg. Wyobraźcie sobie nasze zdziwienie, kiedy okazało się, że będziemy spać w... najprawdziwszym salonie fryzjerskim, a po głowach w nocy chodził nam wielki kot perski;) Oczywiście o 7 rano musieliśmy się ewakuować, bo przyszły pierwsze klientki:)

12. Najbardziej absurdalna/ekstremalna/najdziwniejsza przygoda w podróży przydarzyła mi się w…

... regionie Goa w Indiach. Wtedy to zupełnie przez przypadek znalazłam się na zamkniętej imprezie w domu jednego z najbogatszych Hindusów. Właściciel linii lotniczych Kingfisher, a także firmy o tej samej nazwie, produkującej wody i najbardziej popularne w Indiach piwo wyprawiał urodziny dla swojej narzeczonej. Ja wpadłam tam z zespołem, który dla nich grał, bo dzień wcześniej poznałam jego gitarzystę. Ta impreza była po prostu świetna, dom, w którym się znalazłam wręcz ociekał złotem, a wokół mnie bawiły się największe gwiazdy Bollywoodu!

13. W podróży najbardziej męczy mnie…

... myśl, że kiedyś ta podróż się skończy. Że czasem nie mogę zostać w danym miejscu tak długo, jak bym chciała.

14. Wracając z podróży czuję/myślę, że…

... bardzo nie chcę wracać. Szczególnie z tych dłuższych wypraw, kiedy już przyzwyczaję się do backpackerskiego trybu życia. Uwielbiam podróżować, po prostu cieszyć się taką beztroską i nie cierpię wracać do rzeczywistości.

15. Podróże to dla mnie...

... odskocznia od codzienności, coś, co ładuje moje baterie na następne kilka miesięcy, uzależnienie.

16. W kolejna podróż wybiorę się…

... na Bałkany. Strasznie już za nimi tęsknię. Od pięciu lat marzę o wyjeździe na festiwal w Gučy w Serbii. Może w tym roku mi się wreszcie uda...

Komentarze (0)

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój komentarz

Infolinia(22) 487 55 85

Pn.-Pt. 8-19;So-Nd. 9-19

Wyprawy pod patronatem Etraveler.pl

 • Równoleżnik Zero 2015 – Wrocławski Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza

  Równoleżnik Zero 2015 – Wrocławski Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza

  Autor: Źródło: materiały promocyjne

  Data publikacji: 25.03.2015 09:20

  Liczba odwiedzin: 3046

  Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza Równoleżnik Zero, który odbędzie się w dniach 9-11 kwietnia 2015 r. w Mediatece (Pl. Teatralny 5) i Bibliotece Turystycznej (ul.Szewska 78) to wydarzenie skierowane do osób pragnących poczuć klimat podróżowania oraz wspaniała okazja do spotkania z podróżnikami i autorami książek. Tegoroczna edycja będzie poświęcona krajom Ameryki Północnej i Środkowej. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • Spotkanie z podróżnikiem: „Chcieć to móc” – Paweł Kilen w pięć lat po świecie

  Spotkanie z podróżnikiem: „Chcieć to móc” – Paweł Kilen w pięć lat po świecie

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 02.03.2015 10:11

  Liczba odwiedzin: 3087

  Pięcioletnia podróż Pawła Kilena w poszukiwaniu przygody i spełnienia marzeń. Z lekkim zarysem planu i z bardzo małym budżetem. Udowadnia wszystkim, a przede wszystkim sobie, że powiedzenie „Chcieć, to móc” nie jest fikcją. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • WyCHILEoutowana

  WyCHILEoutowana

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 26.09.2014 12:38

  Liczba odwiedzin: 8381

  „Nigdzie indziej na świecie nie ma tylu Niemców, którzy mówią po hiszpańsku i czczą bohatera narodowego o nazwisku O’Higgins”. Właśnie ta, zasłyszana wieki temu opinia na temat Chile pchnęła moje zainteresowania w kierunku owego chudego jak patyk kraju. Choć od tamtego czasu minęło już wiele lat, ciekawość pozostała, ale decyzja o wyjeździe zapadła dopiero niedawno. »

  Tagi: patronat medialny, ameryka południowa, chile, patagonia

 • Czas na debiut – Strefa Darien

  Czas na debiut – Strefa Darien

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 25.09.2014 10:24

  Liczba odwiedzin: 4732

  Książka Michała Zielińskiego to osobisty zapis wrażeń z wyprawy do jednego z najmniej uczęszczanych rejonów świata – południowoamerykańskiej selvy, czyli dżungli. »

  Tagi: patronat medialny

 • Kurs na Indonezję

  Kurs na Indonezję

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 19.09.2014 09:47

  Liczba odwiedzin: 5539

  Karolina i Bartek, para młodych inżynierów z Krakowa i autorów bloga Kurs na Wschód, wkrótce rusza w kolejną podróż. Tym razem zamierzają odwiedzić Indonezję, przyjmując za cel nie tylko relaks pod palmami, ale także zebranie sporej ilości materiału reporterskiego, który ma czytelnikom ich bloga pokazać azjatycki kraj od podszewki. Karolina i Bartek obierają kurs na Indonezję! »

  Tagi: patronat medialny, azja, indonezja

 • 8000 km Across Canada

  8000 km Across Canada

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 01.08.2014 16:09

  Liczba odwiedzin: 5121

  Czy można pokonać pieszo dystans 8000 km w ciągu 8 miesięcy, samotnie, bez większego wsparcia z zewnątrz, mierząc się z różnorodnymi warunkami klimatycznymi oraz terenowymi? Można, trzeba mieć tylko jasno określony cel. A taki z pewnością przyświeca Jakubowi Mudzie, który wraz z początkiem stycznia 2015 roku wybiera się w pieszą wyprawę 8000 km Across Canada, od wybrzeża Pacyfiku aż po Atlantyk. »

  Tagi: patronat medialny, ameryka północna, kanada

 • 850 km, by znaleźć dom

  850 km, by znaleźć dom

  Autor: Anna Kaca

  Data publikacji: 16.07.2014 11:07

  Liczba odwiedzin: 4909

  W tegoroczne wakacje razem z moim czworonogiem pokonam pieszo 800 km, promując adopcje psów aktywnych. Od Karkonoszy po Bieszczady będę prezentować ludziom dwa bardzo aktywne psy, które od wielu lat nie potrafią znaleźć domu. Pokaże również, że wakacje można spędzać ze swoim czworonogiem w fajny dla obu stron sposób. »

  Tagi: patronat medialny

 • Archeolodzy (znowu) w podróży – czyli autostop w Skandynawii tropami wikingów

  Archeolodzy (znowu) w podróży – czyli autostop w Skandynawii tropami wikingów

  Autor: Archeolodzy w podróży

  Data publikacji: 11.07.2014 12:45

  Liczba odwiedzin: 3887

  Minął ponad rok, odkąd grupa archeologów i jeden grafik zdecydowali się na podróż swojego życia, odwiesiła na jakiś czas pracę i studia i wyruszyła do Rosji. Teraz, projekt „Archeolodzy w Podróży” odżywa – w nieco zmienionym składzie (więcej info tutaj: http://archeolodzywpodrozy.blogspot.com/p/o-nas.html) ruszamy tym razem na północ! »

  Tagi: europa, norwegia, skandynawia, patronat medialny

 • Z uśmiechem na (Bliski) Wschód

  Z uśmiechem na (Bliski) Wschód

  Autor: Tomasz Korgol

  Data publikacji: 01.07.2014 11:07

  Liczba odwiedzin: 3524

  Celem mojej najbliższej wyprawy jest Nepal. Trasa wiedzie z Wrocławia przez Węgry, Bułgarię, Rumunię, Turcję, Gruzję, Armenię, Irak (Kurdystan), Iran, Pakistan, Indie, Nepal. Łącznie 15 tysięcy kilometrów, samotnie, autostopem. Wyprawa jest częścią projektu pod nazwą ,,Z uśmiechem na (Bliski) Wschód”. »

  Tagi: patronat medialny, azja, indie, nepal

 • Podróżować to żyć – podsumowanie I Festiwalu Podróżniczego Klubu Szalonego Podróżnika

  Podróżować to żyć – podsumowanie I Festiwalu Podróżniczego Klubu Szalonego Podróżnika

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 30.05.2014 11:39

  Liczba odwiedzin: 3418

  W trakcie minionego I Festiwalu Podróżniczego Klubu Szalonego Podróżnika w Środzie Wielkopolskiej, któremu patronował między innymi portal Etraveler.pl, słuchacze mieli okazję nie tylko przenieść się w odległe i niezwykle różnorodne części świata, ale i dostali spory zastrzyk inspiracji, po którym na pewno niełatwo będzie wysiedzieć w domu. »

  Tagi: europa, polska, patronat medialny

 • Gobi Expedition 2014

  Gobi Expedition 2014

  Autor: Łukasz Kraka-Ćwikliński

  Data publikacji: 26.05.2014 16:34

  Liczba odwiedzin: 3492

  Wyprawa przez drugą co do wielkości pustynię na świecie zbliża się wielkimi krokami. Do jej rozpoczęcia zostały niespełna dwa miesiące, co sprawia, że jest to dobry moment, by przypomnieć zainteresowanym, na czym polega jej wyjątkowość. »

  Tagi: azja, mongolia, gobi, patronat medialny

 • Festiwal Podróżniczy u Przyrodników

  Festiwal Podróżniczy u Przyrodników

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 26.05.2014 15:10

  Liczba odwiedzin: 2906

  Już w najbliższy piątek (30.05.) rusza w Lublinie Festiwal Podróżniczy u Przyrodników. W programie znalazły się slajdowiska z całego świata: Kolumbia, Antarktyda, Portugalia, Niemcy, Słowenia, Chorwacja) oraz z Polski (Opolszczyzna i Białowieski Park Narodowy). Ideą Festiwalu jest ukazanie piękna i bogactwa przyrody w skrajnie różnych rejonach świata. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • Bałkany Trip 2014

  Bałkany Trip 2014

  Autor: BusTrip into the Wild

  Data publikacji: 12.05.2014 09:20

  Liczba odwiedzin: 12360

  Jak opisać w kilku słowach projekt BusTrip Into The Wild? 26-letni volkswagen T3, siedmioro podróżników i 12 krajów, które chcemy odwiedzić w trzy tygodnie, jak najmniejszym kosztem. »

  Tagi: patronat medialny, europa

 • I Festiwal Podróżniczy Klubu Szalonego Podróżnika w Środzie Wielkopolskiej

  I Festiwal Podróżniczy Klubu Szalonego Podróżnika w Środzie Wielkopolskiej

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 28.04.2014 10:02

  Liczba odwiedzin: 20153

  Już 23 i 24 maja rusza w Środzie Wielkopolskiej pierwszy Festiwal Podróżniczy organizowany przez Klub Szalonego Podróżnika. Dwa dni festiwalowe będą składać się z prezentacji prelegentów o „Statuetkę Klubu Szalonego Podróżnika” za najlepszą prezentację podróżniczą, prezentacji filmów oraz relacji podróżniczych zaproszonych gości specjalnych. Poza tym na każdego z uczestników czekają liczne konkursy i atrakcje festiwalowe. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • 4 Żywioły – podróż autostopem dookoła Islandii

  4 Żywioły – podróż autostopem dookoła Islandii

  Autor: Joanna Maślankowska i Adam Wnuk

  Data publikacji: 15.04.2014 11:35

  Liczba odwiedzin: 3805

  1 miesiąc, 2 autostopowiczów i 4 żywioły do pokonania. Podczas miesięcznej wyprawy zasmakujemy dań gotowanych w rozgrzanej ziemi, wykąpiemy się w najwspanialszych wodospadach Europy, staniemy na skraju dwóch ogromnych płyt tektonicznych jednocześnie i (mam nadzieję) nie zostaniemy porwani razem z namiotem przez niezwykle silne wiatry. Wszystko to z dobytkiem na plecach i wyciągniętym w górę kciukiem. »

  Tagi: patronat medialny, europa, islandia

 • I Festiwal Podróżniczy w Środzie Wielkopolskiej

  I Festiwal Podróżniczy w Środzie Wielkopolskiej

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 21.03.2014 14:44

  Liczba odwiedzin: 22196

  24 maja 2014 r. w Ośrodku Kultury w Środzie Wielkopolskiej w ramach Średzkich Sejmików Kultury 2014 odbędzie się I Festiwal Podróżniczy zorganizowany przez poznański Klub Szalonego Podróżnika. W ramach Festiwalu przewidziane są przede wszystkim prelekcje podróżnicze, slajdowiska, dyskusje i spotkania z podróżnikami. Prelegenci przedstawią swoje dotychczasowe podróże po różnych regionach świata i opowiedzą związane z nimi historie, przygody i wrażenia. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • « Poprzednia
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • Następna »

Spotkania i imprezy podróżnicze