Dziś jest 19.07.2024

Imieniny obchodzą Alfred, Wincenty, Wodzisław, Arseniusz

Portal podróżniczy etraveler.pl

gwarancja udanych wakacji
Accredited Agent

 • Marcin Kogut

  Marcin Kogut

  Autor: Marcin Kogut

  Data publikacji: 04.06.2013 12:41

  Liczba odwiedzin: 28890

  Absolwent Wszechnicy Świętokrzyskiej w Kielcach oraz Akademii Pedagogicznej w Krakowie, z zamiłowania podróżnik i fotograf, interesujący się głównie krajami b. ZSRR. »

GRUZJA – ZADAJ PYTANIE (2)

Liczba opinii: 2 |

Średnia ocen: 5.00

 • Marcin Kogut (gość)

  Marcin Kogut (gość)

  28.06.13, 16:58

  Proponuję Chewsuretie. A jeśli nie masz na nią czasu (dojazd) to może jakiś trekking z Juty - 20 km od Kazbegów (Stepancmindy). Wydana jest mapa i są poprowadzone szlaki które zaczynają się m.in. w Jucie w kierunku Chewsuretii. Skontaktuj się z COTG PTTK w Krakowie ul. Jagiellońska 6 w sprawie otrzymania za darmo przewodnika po Chewsuretii oraz mapy. Ew. spróbuj też zagadać ze Stowarzyszenia Most Do Gruzji w sprawie mapy i przewodnika. Pozdrawiam

  Zgłoś

 • marik (gość)

  marik (gość)

  28.06.13, 09:27

  Czy jesteś może zorientowany w gorskich trasach w Gruzji? Wybieram się na 10 dni do Gruzji i chciałabym wyskoczyć na 2-3 dni wlasnie w góry. Zastanawiam się jaką trasę wybrać, bo czasu mam w końcu niewiele? Co polecasz, Tuszetia, Swanetia, czy tylko jakiś krotki trekking z wioski Kazbegi?

  Zgłoś


Zamknij

Twoja opinia

Twoja ocena

Tutaj jesteś: Gruzja

Kliknij, aby przejść na stronę kraju >>>

Gruzja – relacje z podróży, artykuły, informacje praktyczne

 • „Gamardżobat Sakartwelo!” (witaj Gruzjo) czyli Joint(y) w Gruzji

  Autor: pat.radek@gmail.com

  Data publikacji: 21.05.2015 12:15

  Liczba odwiedzin: 21739

  Po wyprawie do Islandii - krainy magii, harmonii i piękna niczym niezmąconej przyrody - poszukiwaliśmy inspiracji na kolejną wyprawę. Po kilku interesujących pokazach podróżniczych, wielu zasłyszanych opowieściach oraz godzinach spędzonych na przeszukiwaniu artykułów - wybór padł na Gruzję, która zaciekawiła nas na tyle, by spróbować odnaleźć odpowiedzi na kilka nurtujących pytań. Czy opowieści o gruzińskiej gościnności są prawdziwe? Czy Gruzini potrafią przepić Polaków? Czy mieszkańcy darzą nas sympatią, o jakiej często się słyszy? Gdy ubiegły rok wielkimi krokami zbliżał się ku końcowi - zadzwonił do mnie Kamil mówiąc, że na Wielkanoc lecimy do Gruzji. OK. »

  Tagi: gruzja, join the trip, tbilisi, batumi, gori, czacza, wino, miasto w skale

 • W pogoni za Khinkali, cz. II

  W pogoni za Khinkali, cz. II

  Autor: Anna Kucharska

  Data publikacji: 02.03.2014 21:37

  Liczba odwiedzin: 3780

  Aby przeżyć wyprawę życia - najlepiej zacząć od znalezienia grupy podróżników, którzy są tak szaleni jak ty. Moja przygoda z grupą Eurotrip zaczęła się w czerwcu 2012 i wspólnie przemierzyliśmy ponad 6 tys. km. Najlepszym środkiem transportu na taki wypad jest bus VW T3 i takim właśnie wyruszyłam w podróż z Gdańska do Tibilisi przez Arabatkę. Po wyprawie muszę przyznać jedną rzecz -wierzę, że te busy mają taka samą frajdę z podróżowania, co ich pasażerowie. Żyją i bawią się razem z nami pokonując kilometry. Bus T3 to podróżnik, który daje z siebie wszystko i wyciągnie Was z nie jednych tarapatów . »

  Tagi: wyprawa, wv t3, bus, gruzja, rosja, ukraina, tbilisi, mccheta, arabatka, mierzeja arabacka, cminda sameba, ananuri, khinkali, podróż na medal ii

 • Gruzińskie marzenie - relacja i TOP 5

  Gruzińskie marzenie - relacja i TOP 5

  Autor: Michał Brezdeń

  Data publikacji: 02.03.2014 20:22

  Liczba odwiedzin: 6154

  Teoretycznie większość podróżników już tam była, bądź planuje być. I nas dotknęła „choroba” na Gruzję. Pomimo postępującej komercjalizacji to wciąż jedno z najbliższych nam miejsc oferujących za przystępną cenę tyle atrakcji na tak małej przestrzeni. Do tego arcyciekawa historia i kultura, kuchnia i ludzie dla których Polak i Gruzin to brat. Relacja z podróży wraz z opisem TOP 5 rzeczy, który musimy koniecznie zobaczyć/zrobić w Gruzji. »

  Tagi: gruzja, podróż na medal ii, autostop, relacja, top 5