Dziś jest 29.10.2020

Imieniny obchodzą Euzebia, Narcyz, Dalia, Franciszek

Portal podróżniczy etraveler.pl

gwarancja udanych wakacji
Accredited Agent

Kwestionariusz Podróżnika

Autor: Etraveler.pl

Data publikacji: 22.08.2013 10:42

Liczba odwiedzin: 862

Tagi: kwestionariusz podróżnika paulina fogtman

Paulina Fogtman

Paulina Fogtman
 
Paulina Fogtman
fot. Paulina Fogtman

1. W swoją pierwszą podróż wybrałam się do...

... Niemiec. To był pierwszy dalszy wyjazd. Jednak punktem pierwszej samodzielnej wycieczki bez rodziców był Gdańsk. To taka wakacyjna podróż z najlepszymi przyjaciółkami. Zawsze ciągnęło mnie nad morze. Pochodzę z Mazur, więc uwielbiam być blisko wody i natury. Gdańsk okazał się strzałem w dziesiątkę. Właśnie podczas tego pobytu zdecydowałam, że właśnie w tym mieście chcę studiować i… zrealizowałam swój plan.

2. Miejsce, do którego chcę wrócić to…

... Helsinki. Od kiedy pamiętam, chciałam odwiedzić Finlandię. Nie tak dawno udało mi się zrealizować to marzenie. Kraj bajkowych Muminków, Świętego Mikołaja, spokój, przyroda, morze – odwiedzałabym Finlandię tak często, jak to tylko możliwe!

3. Mój ulubiony kraj to…

Zdecydowanie jest to Finlandia! Ale od jakiegoś czasu mogę tak powiedzieć również o Niemczech. Pierwszy raz poleciałam do Niemiec w 2006 roku. Jednak to ostatni rok (2012-2013), gdy tam mieszkałam i studiowałam, zwiększył moje zainteresowanie tym krajem. Podczas stypendium miałam okazję zwiedzić wiele niemieckich miast. Zamki, winnice, rzeki, zabytkowe kamieniczki obok nowoczesnych budowli to tylko niektóre z elementów, które dodają uroku niemieckim miastom.

4. Inspirację do podróży czerpię z…

... opowiadań przyjaciół, blogów podróżniczych. Podczas stypendium w Niemczech poznałam ludzi z całego świata. Dowiedziałam się wiele o ich krajach i kulturze. Teraz, planując odwiedziny, mam pretekst do poznania ich ojczyzn osobiście : )

5. Moja ulubiona podróżnicza książka to…

Chyba nie mam jednej ulubionej książki. Lubię reportaże z dziennikarskich podróży Ryszarda Kapuścińskiego oraz relacje Martyny Wojciechowskiej.

6. Podróżnikiem, którego najbardziej cenię jest…

... każdy, kto kocha podróże! Jeśli miałabym wybrać jedną osobę, byłaby to Martyna Wojciechowska. Niewiele kobiet decyduje się na styl życia, który ona prowadzi.

7. Najbardziej niebezpieczna przygoda w podróży…

... przytrafiła mi się w Danii. To było podczas kursu dla studentów z Europy Środkowej i Wschodniej. Byliśmy na wyspie Rømø. Mieliśmy czas wolny, zatem część osób udała się na plażę, a inni wybrali się do sklepów na poszukiwanie pamiątek. Z kierowcą autobusu umówiliśmy się o konkretnej godzinie, w konkretnym miejscu, aby jechać dalej. Po jakimś czasie, razem z koleżankami, ruszyłyśmy w stronę umówionego punktu. Po drodze spotkałyśmy dziewczynę z naszej grupy, w samym stroju kąpielowym i ręczniku, która powiadomiła nas, że widziała odjeżdżający autobus i sama nie zdążyła do niego wsiąść. Telefony komórkowe zostawiłyśmy w autobusie lub nie mięłyśmy numerów do organizatorów wyjazdu. Czułyśmy się bardzo nieswojo, jednak po jakimś czasie kierowca autobusu zauważył naszą nieobecność, zawrócił po nas i cała historia skończyła się dobrze : )

8. Najfajniejsza przygoda w podróży…

... wiele ich było, ale niech pozostaną tajemnicą ; ) Każda podróż niesie ze sobą wiele niezapomnianych przygód! Dlatego warto podróżować! : )

9. Największe podróżnicze rozczarowanie przeżyłam w…

Chyba nie przeżyłam rozczarowania. Każde miejsce może być fascynujące, a nawet trudne sytuacje okazują się nauką na przyszłość ;)

10. Najohydniejsza potrawa, jaką zdarzyło mi się jeść w trakcie podróży…

Szpinak przygotowany przez mieszkańców Kamerunu. To było podczas pobytu w Niemczech i imprezy z okazji Bożego Narodzenia. Przedstawiciele wielu krajów mieli przygotować swoje ulubione potrawy. Ja, jako fanka szpinaku, od razu postanowiłam spróbować kameruńskiego specjału. Niestety, dania nie dało się przełknąć, a smaku szpinaku wolę sobie nie przypominać!

11. Najbardziej ekstremalny/najdziwniejszy nocleg w podróży…

To było podczas powrotu z Finlandii. Nasz samolot z Helsinek lądował we Frankfurcie późno w nocy. Ja oraz mój przyjaciel z Meksyku musieliśmy wrócić do domu (w okolice Kolonii). Dotarliśmy zatem na dworzec główny we Frankfurcie. Okazało się jednak, że ok. godziny 23 trafiliśmy na przerwę w kursowaniu pociągów (nasz ostatni odjechał ok. 20 minut przed naszym przybyciem na dworzec). Najbliższy pociąg odjeżdżał ok. godziny 6 rano. Całą noc spędziliśmy zatem tułając się po dworcu, ogrzewając się herbatą z McDonald’sa ; )

12. Najbardziej absurdalna/ekstremalna/najdziwniejsza przygoda w podróży przydarzyła mi się w…

... podczas spaceru po Helsinkach, zobaczyliśmy spory tłum pod jednym z hoteli. Z ciekawości zagadaliśmy kilka osób, aby dowiedzieć się, co jest powodem zamieszania. Okazało się, że w hotelu przebywa Justin Bieber, który grał w Helsinkach koncert kilka dni temu. Okazało się, że fanki koczują pod hotelem już trzeci dzień. Gdy już mieliśmy ruszyć dalej, pod hotel podjechał ogromny samochód, a naszym oczom ukazał się… Justin Bieber :-) Fanki piszczały radości (po 3 dniach czekania!), a my nie bardzo wiedzieliśmy, jak mamy zareagować. W Finlandii spodziewałam się wszystkiego: muzyków grających rock, metal… Ale nie Justina Biebera!

13. W podróży najbardziej męczy mnie…

... chyba nic mnie w podróżowaniu nie męczy : )

14. Wracając z podróży czuję/myślę, że…

... nie chcę jeszcze wracać.

15. Podróże to dla mnie...

... możliwość poznania innych kultur, ludzi, kolekcjonowania niesamowitych wspomnień i doznań. To również okazja do sprawdzenia i poznania samej siebie.

16. W kolejna podróż wybiorę się…

... już za kilka dni! Jadę na Słowację : ) A na wiosnę planuję wyjazd do Francji. Czekają też na mnie Hiszpania i Norwegia. Moimi największymi marzeniami są jednak podróże na Kubę i do Australii, i głęboko wierzę, że kiedyś uda mi się tam dotrzeć. Póki co mam w planach nieco mniejsze, spontaniczne wyjazdy.

Komentarze (0)

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój komentarz

Infolinia(22) 487 55 85

Pn.-Pt. 8-19;So-Nd. 9-19

Wyprawy pod patronatem Etraveler.pl

 • Równoleżnik Zero 2015 – Wrocławski Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza

  Równoleżnik Zero 2015 – Wrocławski Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza

  Autor: Źródło: materiały promocyjne

  Data publikacji: 25.03.2015 09:20

  Liczba odwiedzin: 3418

  Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza Równoleżnik Zero, który odbędzie się w dniach 9-11 kwietnia 2015 r. w Mediatece (Pl. Teatralny 5) i Bibliotece Turystycznej (ul.Szewska 78) to wydarzenie skierowane do osób pragnących poczuć klimat podróżowania oraz wspaniała okazja do spotkania z podróżnikami i autorami książek. Tegoroczna edycja będzie poświęcona krajom Ameryki Północnej i Środkowej. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • Spotkanie z podróżnikiem: „Chcieć to móc” – Paweł Kilen w pięć lat po świecie

  Spotkanie z podróżnikiem: „Chcieć to móc” – Paweł Kilen w pięć lat po świecie

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 02.03.2015 10:11

  Liczba odwiedzin: 3384

  Pięcioletnia podróż Pawła Kilena w poszukiwaniu przygody i spełnienia marzeń. Z lekkim zarysem planu i z bardzo małym budżetem. Udowadnia wszystkim, a przede wszystkim sobie, że powiedzenie „Chcieć, to móc” nie jest fikcją. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • WyCHILEoutowana

  WyCHILEoutowana

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 26.09.2014 12:38

  Liczba odwiedzin: 9069

  „Nigdzie indziej na świecie nie ma tylu Niemców, którzy mówią po hiszpańsku i czczą bohatera narodowego o nazwisku O’Higgins”. Właśnie ta, zasłyszana wieki temu opinia na temat Chile pchnęła moje zainteresowania w kierunku owego chudego jak patyk kraju. Choć od tamtego czasu minęło już wiele lat, ciekawość pozostała, ale decyzja o wyjeździe zapadła dopiero niedawno. »

  Tagi: patronat medialny, ameryka południowa, chile, patagonia

 • Czas na debiut – Strefa Darien

  Czas na debiut – Strefa Darien

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 25.09.2014 10:24

  Liczba odwiedzin: 5013

  Książka Michała Zielińskiego to osobisty zapis wrażeń z wyprawy do jednego z najmniej uczęszczanych rejonów świata – południowoamerykańskiej selvy, czyli dżungli. »

  Tagi: patronat medialny

 • Kurs na Indonezję

  Kurs na Indonezję

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 19.09.2014 09:47

  Liczba odwiedzin: 5900

  Karolina i Bartek, para młodych inżynierów z Krakowa i autorów bloga Kurs na Wschód, wkrótce rusza w kolejną podróż. Tym razem zamierzają odwiedzić Indonezję, przyjmując za cel nie tylko relaks pod palmami, ale także zebranie sporej ilości materiału reporterskiego, który ma czytelnikom ich bloga pokazać azjatycki kraj od podszewki. Karolina i Bartek obierają kurs na Indonezję! »

  Tagi: patronat medialny, azja, indonezja

 • 8000 km Across Canada

  8000 km Across Canada

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 01.08.2014 16:09

  Liczba odwiedzin: 5618

  Czy można pokonać pieszo dystans 8000 km w ciągu 8 miesięcy, samotnie, bez większego wsparcia z zewnątrz, mierząc się z różnorodnymi warunkami klimatycznymi oraz terenowymi? Można, trzeba mieć tylko jasno określony cel. A taki z pewnością przyświeca Jakubowi Mudzie, który wraz z początkiem stycznia 2015 roku wybiera się w pieszą wyprawę 8000 km Across Canada, od wybrzeża Pacyfiku aż po Atlantyk. »

  Tagi: patronat medialny, ameryka północna, kanada

 • 850 km, by znaleźć dom

  850 km, by znaleźć dom

  Autor: Anna Kaca

  Data publikacji: 16.07.2014 11:07

  Liczba odwiedzin: 5356

  W tegoroczne wakacje razem z moim czworonogiem pokonam pieszo 800 km, promując adopcje psów aktywnych. Od Karkonoszy po Bieszczady będę prezentować ludziom dwa bardzo aktywne psy, które od wielu lat nie potrafią znaleźć domu. Pokaże również, że wakacje można spędzać ze swoim czworonogiem w fajny dla obu stron sposób. »

  Tagi: patronat medialny

 • Archeolodzy (znowu) w podróży – czyli autostop w Skandynawii tropami wikingów

  Archeolodzy (znowu) w podróży – czyli autostop w Skandynawii tropami wikingów

  Autor: Archeolodzy w podróży

  Data publikacji: 11.07.2014 12:45

  Liczba odwiedzin: 4153

  Minął ponad rok, odkąd grupa archeologów i jeden grafik zdecydowali się na podróż swojego życia, odwiesiła na jakiś czas pracę i studia i wyruszyła do Rosji. Teraz, projekt „Archeolodzy w Podróży” odżywa – w nieco zmienionym składzie (więcej info tutaj: http://archeolodzywpodrozy.blogspot.com/p/o-nas.html) ruszamy tym razem na północ! »

  Tagi: europa, norwegia, skandynawia, patronat medialny

 • Z uśmiechem na (Bliski) Wschód

  Z uśmiechem na (Bliski) Wschód

  Autor: Tomasz Korgol

  Data publikacji: 01.07.2014 11:07

  Liczba odwiedzin: 4063

  Celem mojej najbliższej wyprawy jest Nepal. Trasa wiedzie z Wrocławia przez Węgry, Bułgarię, Rumunię, Turcję, Gruzję, Armenię, Irak (Kurdystan), Iran, Pakistan, Indie, Nepal. Łącznie 15 tysięcy kilometrów, samotnie, autostopem. Wyprawa jest częścią projektu pod nazwą ,,Z uśmiechem na (Bliski) Wschód”. »

  Tagi: patronat medialny, azja, indie, nepal

 • Podróżować to żyć – podsumowanie I Festiwalu Podróżniczego Klubu Szalonego Podróżnika

  Podróżować to żyć – podsumowanie I Festiwalu Podróżniczego Klubu Szalonego Podróżnika

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 30.05.2014 11:39

  Liczba odwiedzin: 3690

  W trakcie minionego I Festiwalu Podróżniczego Klubu Szalonego Podróżnika w Środzie Wielkopolskiej, któremu patronował między innymi portal Etraveler.pl, słuchacze mieli okazję nie tylko przenieść się w odległe i niezwykle różnorodne części świata, ale i dostali spory zastrzyk inspiracji, po którym na pewno niełatwo będzie wysiedzieć w domu. »

  Tagi: europa, polska, patronat medialny

 • Gobi Expedition 2014

  Gobi Expedition 2014

  Autor: Łukasz Kraka-Ćwikliński

  Data publikacji: 26.05.2014 16:34

  Liczba odwiedzin: 3829

  Wyprawa przez drugą co do wielkości pustynię na świecie zbliża się wielkimi krokami. Do jej rozpoczęcia zostały niespełna dwa miesiące, co sprawia, że jest to dobry moment, by przypomnieć zainteresowanym, na czym polega jej wyjątkowość. »

  Tagi: azja, mongolia, gobi, patronat medialny

 • Festiwal Podróżniczy u Przyrodników

  Festiwal Podróżniczy u Przyrodników

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 26.05.2014 15:10

  Liczba odwiedzin: 3139

  Już w najbliższy piątek (30.05.) rusza w Lublinie Festiwal Podróżniczy u Przyrodników. W programie znalazły się slajdowiska z całego świata: Kolumbia, Antarktyda, Portugalia, Niemcy, Słowenia, Chorwacja) oraz z Polski (Opolszczyzna i Białowieski Park Narodowy). Ideą Festiwalu jest ukazanie piękna i bogactwa przyrody w skrajnie różnych rejonach świata. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • Bałkany Trip 2014

  Bałkany Trip 2014

  Autor: BusTrip into the Wild

  Data publikacji: 12.05.2014 09:20

  Liczba odwiedzin: 15742

  Jak opisać w kilku słowach projekt BusTrip Into The Wild? 26-letni volkswagen T3, siedmioro podróżników i 12 krajów, które chcemy odwiedzić w trzy tygodnie, jak najmniejszym kosztem. »

  Tagi: patronat medialny, europa

 • I Festiwal Podróżniczy Klubu Szalonego Podróżnika w Środzie Wielkopolskiej

  I Festiwal Podróżniczy Klubu Szalonego Podróżnika w Środzie Wielkopolskiej

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 28.04.2014 10:02

  Liczba odwiedzin: 24355

  Już 23 i 24 maja rusza w Środzie Wielkopolskiej pierwszy Festiwal Podróżniczy organizowany przez Klub Szalonego Podróżnika. Dwa dni festiwalowe będą składać się z prezentacji prelegentów o „Statuetkę Klubu Szalonego Podróżnika” za najlepszą prezentację podróżniczą, prezentacji filmów oraz relacji podróżniczych zaproszonych gości specjalnych. Poza tym na każdego z uczestników czekają liczne konkursy i atrakcje festiwalowe. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • 4 Żywioły – podróż autostopem dookoła Islandii

  4 Żywioły – podróż autostopem dookoła Islandii

  Autor: Joanna Maślankowska i Adam Wnuk

  Data publikacji: 15.04.2014 11:35

  Liczba odwiedzin: 4092

  1 miesiąc, 2 autostopowiczów i 4 żywioły do pokonania. Podczas miesięcznej wyprawy zasmakujemy dań gotowanych w rozgrzanej ziemi, wykąpiemy się w najwspanialszych wodospadach Europy, staniemy na skraju dwóch ogromnych płyt tektonicznych jednocześnie i (mam nadzieję) nie zostaniemy porwani razem z namiotem przez niezwykle silne wiatry. Wszystko to z dobytkiem na plecach i wyciągniętym w górę kciukiem. »

  Tagi: patronat medialny, europa, islandia

 • I Festiwal Podróżniczy w Środzie Wielkopolskiej

  I Festiwal Podróżniczy w Środzie Wielkopolskiej

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 21.03.2014 14:44

  Liczba odwiedzin: 39685

  24 maja 2014 r. w Ośrodku Kultury w Środzie Wielkopolskiej w ramach Średzkich Sejmików Kultury 2014 odbędzie się I Festiwal Podróżniczy zorganizowany przez poznański Klub Szalonego Podróżnika. W ramach Festiwalu przewidziane są przede wszystkim prelekcje podróżnicze, slajdowiska, dyskusje i spotkania z podróżnikami. Prelegenci przedstawią swoje dotychczasowe podróże po różnych regionach świata i opowiedzą związane z nimi historie, przygody i wrażenia. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • « Poprzednia
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • Następna »

Spotkania i imprezy podróżnicze