Dziś jest 20.01.2020

Imieniny obchodzą Fabian, Sebastian, Dobroniega, Dobiegniew

Portal podróżniczy etraveler.pl

gwarancja udanych wakacji
Accredited Agent

Kwestionariusz Podróżnika

Autor: Etraveler.pl

Data publikacji: 15.04.2013 13:29

Liczba odwiedzin: 934

Tagi: kwestionariusz podróżnika sabina piłat

Sabina Piłat

Sabina Piłat


1. W swoją pierwszą podróż wybrałam się do...

…nie do końca pamiętam, bo moja wojskowa rodzina zawsze była w drodze. Choć chyba pierwsza prawdziwa PODRÓŻ to samodzielne odwiedzenie mojego, studiującego ówcześnie w szkole wojskowej taty w Paryżu. To miasto już wtedy stało się moją miłością i chyba tak już pozostanie.

2. Miejsce, do którego chcę wrócić to…

…dlaczego tylko jedno??? Jednak, jeśli mam wybrać tylko jedno to będą to Filipiny, a tam Pampanga! Miejsce przepiękne, gościnne, smakowite i różnorodne.

3. Mój ulubiony kraj to…

… nie mogę wybrać jednego, bo każdy z tych, które odwiedziłam ma w sobie coś szczególnego, co chciałoby się mieć w życiu na co dzień.

4. Inspirację do podróży czerpię z…

…marzeń. Staram się je realizować krok po kroku.

5. Moja ulubiona podróżnicza książka to…

… książka kucharska, gdyż nie wyobrażam sobie podróży bez kuchni. Czasem, kiedy zatęsknię za jakimś miejscem, sięgam po nią i podróżuję w myślach przygotowując coś smacznego.

6. Podróżnikiem, którego najbardziej cenię jest…

…każdy, kto ma w sobie siłę, odwagę i determinację, żeby spełniać marzenia i wyruszyć gdzieś na dłużej lub krócej.

7. Najbardziej niebezpieczna przygoda w podróży…

…chyba mam szczęście, bo trudno mi odpowiedzieć na to pytanie. Próbuję coś wymyślić i jedyne, co przychodzi mi do głowy, co zakwalifikowałabym, jako niebezpieczne, to... autostop i ogólnie jeżdżenie po drogach w Laosie – kierowcy są szaleni, spanie nocą na kanapie pod sklepem w jakiejś w wiosce w Tajlandii, kiedy nie udało się złapać stopa, no i może jeszcze azjatyckie małpy, które kradną śniadania i rzucają się na ciebie, kiedy przejeżdżasz obok nich rowerem w parku narodowym.

8. Najfajniejsza przygoda w podróży…

…zawsze momenty związane ze spotkanymi ludźmi, kiedy znów wierzysz, że jest dobro na tym świecie, i że potrzeba tylko odrobiny szczęścia, żeby wszystko się udało.

9. Największe podróżnicze rozczarowanie przeżyłam w…

… Laosie, taki miał być dziki, niezbadany. Owszem był pełen bambusowych chatek i wiosek bez prądu, ale generalnie pełen turystów na głównej trasie, a wejście do ciekawych miejsc, o których czytasz i słyszysz od tak dawna wiązało się zazwyczaj z ogromną opłatą… Kraj, którym rządzi pieniądz.

10. Najohydniejsza potrawa, jaką zdarzyło mi się jeść w trakcie podróży…

…chyba nie ma takiej. Wszystko było nowe i fascynujące, czasem mniej smaczne niż by sobie człowiek życzył, ale nie ohydne. Próbowałam robali, skorpiona, wnętrzności różnych zwierząt, pół głowy świni podanej z czaszką, potrawek z krwią, a nawet balut – czyli jajka z embrionem kaczuszki. Chyba najmniej smaczna, i nie mam zamiaru jeść więcej, była filipińska zupa nr 5 (Soup #5), czyli kleista, brązowa zupa z wołowymi jądrami. Sam płyn całkiem ok, ale dodatki nie do przełknięcia pod względem konsystencji.

11. Najbardziej ekstremalny/najdziwniejszy nocleg w podróży…

… to, powtarzając, spanie pod sklepem spożywczym gdzieś w Tajlandii. Panowie przy stoliczku pili whiskey do 3 nad ranem, nawet się nami nie przejmując, a my w pozycji półsiedzącej z pleckami pod głową staraliśmy się trochę przespać, doczekać rana i jakiegoś samochodu, który nas zabierze.

12. Najbardziej absurdalna/ekstremalna/najdziwniejsza przygoda w podróży przydarzyła mi się w…

…Lop Buri, tajskim mieście małp. Noc spędzona tam w towarzystwie karaluchów, rozpoczęta wyborami Miss Ladyboy i zakończona porankiem z małpą w oknie na długo zostanie w mojej pamięci.

13. W podróży najbardziej męczy mnie…

…brak swojej kuchni i zbyt rzadki „pidżama day”.

14. Wracając z podróży czuję/myślę, że

…dobrze, że już jestem w domu, ciekawe, jak długo usiedzę przed kolejnym ruszeniem w drogę.

15. Podróże to dla mnie...

…realizowanie marzeń, wolność, przygoda, czasem myślę, że taka normalność, bo jeśli nawet nie na długo, to jednak wiem, że co chwilę jestem i będę gdzieś w drodze.

16. W kolejna podróż wybiorę się do…

… właśnie nie wiem. Chyba nie do końca planuję te moje podróżnicze przygody. Zobaczymy, co życie przyniesie. Na pewno w planach mam Bałkany, Ameryką Południową i nieodkryte tereny Polski, które chyba będą pierwszym kierunkiem…

Komentarze (0)

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój komentarz

Infolinia(22) 487 55 85

Pn.-Pt. 8-19;So-Nd. 9-19

Wyprawy pod patronatem Etraveler.pl

 • Równoleżnik Zero 2015 – Wrocławski Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza

  Równoleżnik Zero 2015 – Wrocławski Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza

  Autor: Źródło: materiały promocyjne

  Data publikacji: 25.03.2015 09:20

  Liczba odwiedzin: 3046

  Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza Równoleżnik Zero, który odbędzie się w dniach 9-11 kwietnia 2015 r. w Mediatece (Pl. Teatralny 5) i Bibliotece Turystycznej (ul.Szewska 78) to wydarzenie skierowane do osób pragnących poczuć klimat podróżowania oraz wspaniała okazja do spotkania z podróżnikami i autorami książek. Tegoroczna edycja będzie poświęcona krajom Ameryki Północnej i Środkowej. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • Spotkanie z podróżnikiem: „Chcieć to móc” – Paweł Kilen w pięć lat po świecie

  Spotkanie z podróżnikiem: „Chcieć to móc” – Paweł Kilen w pięć lat po świecie

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 02.03.2015 10:11

  Liczba odwiedzin: 3087

  Pięcioletnia podróż Pawła Kilena w poszukiwaniu przygody i spełnienia marzeń. Z lekkim zarysem planu i z bardzo małym budżetem. Udowadnia wszystkim, a przede wszystkim sobie, że powiedzenie „Chcieć, to móc” nie jest fikcją. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • WyCHILEoutowana

  WyCHILEoutowana

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 26.09.2014 12:38

  Liczba odwiedzin: 8381

  „Nigdzie indziej na świecie nie ma tylu Niemców, którzy mówią po hiszpańsku i czczą bohatera narodowego o nazwisku O’Higgins”. Właśnie ta, zasłyszana wieki temu opinia na temat Chile pchnęła moje zainteresowania w kierunku owego chudego jak patyk kraju. Choć od tamtego czasu minęło już wiele lat, ciekawość pozostała, ale decyzja o wyjeździe zapadła dopiero niedawno. »

  Tagi: patronat medialny, ameryka południowa, chile, patagonia

 • Czas na debiut – Strefa Darien

  Czas na debiut – Strefa Darien

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 25.09.2014 10:24

  Liczba odwiedzin: 4732

  Książka Michała Zielińskiego to osobisty zapis wrażeń z wyprawy do jednego z najmniej uczęszczanych rejonów świata – południowoamerykańskiej selvy, czyli dżungli. »

  Tagi: patronat medialny

 • Kurs na Indonezję

  Kurs na Indonezję

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 19.09.2014 09:47

  Liczba odwiedzin: 5539

  Karolina i Bartek, para młodych inżynierów z Krakowa i autorów bloga Kurs na Wschód, wkrótce rusza w kolejną podróż. Tym razem zamierzają odwiedzić Indonezję, przyjmując za cel nie tylko relaks pod palmami, ale także zebranie sporej ilości materiału reporterskiego, który ma czytelnikom ich bloga pokazać azjatycki kraj od podszewki. Karolina i Bartek obierają kurs na Indonezję! »

  Tagi: patronat medialny, azja, indonezja

 • 8000 km Across Canada

  8000 km Across Canada

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 01.08.2014 16:09

  Liczba odwiedzin: 5121

  Czy można pokonać pieszo dystans 8000 km w ciągu 8 miesięcy, samotnie, bez większego wsparcia z zewnątrz, mierząc się z różnorodnymi warunkami klimatycznymi oraz terenowymi? Można, trzeba mieć tylko jasno określony cel. A taki z pewnością przyświeca Jakubowi Mudzie, który wraz z początkiem stycznia 2015 roku wybiera się w pieszą wyprawę 8000 km Across Canada, od wybrzeża Pacyfiku aż po Atlantyk. »

  Tagi: patronat medialny, ameryka północna, kanada

 • 850 km, by znaleźć dom

  850 km, by znaleźć dom

  Autor: Anna Kaca

  Data publikacji: 16.07.2014 11:07

  Liczba odwiedzin: 4909

  W tegoroczne wakacje razem z moim czworonogiem pokonam pieszo 800 km, promując adopcje psów aktywnych. Od Karkonoszy po Bieszczady będę prezentować ludziom dwa bardzo aktywne psy, które od wielu lat nie potrafią znaleźć domu. Pokaże również, że wakacje można spędzać ze swoim czworonogiem w fajny dla obu stron sposób. »

  Tagi: patronat medialny

 • Archeolodzy (znowu) w podróży – czyli autostop w Skandynawii tropami wikingów

  Archeolodzy (znowu) w podróży – czyli autostop w Skandynawii tropami wikingów

  Autor: Archeolodzy w podróży

  Data publikacji: 11.07.2014 12:45

  Liczba odwiedzin: 3887

  Minął ponad rok, odkąd grupa archeologów i jeden grafik zdecydowali się na podróż swojego życia, odwiesiła na jakiś czas pracę i studia i wyruszyła do Rosji. Teraz, projekt „Archeolodzy w Podróży” odżywa – w nieco zmienionym składzie (więcej info tutaj: http://archeolodzywpodrozy.blogspot.com/p/o-nas.html) ruszamy tym razem na północ! »

  Tagi: europa, norwegia, skandynawia, patronat medialny

 • Z uśmiechem na (Bliski) Wschód

  Z uśmiechem na (Bliski) Wschód

  Autor: Tomasz Korgol

  Data publikacji: 01.07.2014 11:07

  Liczba odwiedzin: 3524

  Celem mojej najbliższej wyprawy jest Nepal. Trasa wiedzie z Wrocławia przez Węgry, Bułgarię, Rumunię, Turcję, Gruzję, Armenię, Irak (Kurdystan), Iran, Pakistan, Indie, Nepal. Łącznie 15 tysięcy kilometrów, samotnie, autostopem. Wyprawa jest częścią projektu pod nazwą ,,Z uśmiechem na (Bliski) Wschód”. »

  Tagi: patronat medialny, azja, indie, nepal

 • Podróżować to żyć – podsumowanie I Festiwalu Podróżniczego Klubu Szalonego Podróżnika

  Podróżować to żyć – podsumowanie I Festiwalu Podróżniczego Klubu Szalonego Podróżnika

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 30.05.2014 11:39

  Liczba odwiedzin: 3418

  W trakcie minionego I Festiwalu Podróżniczego Klubu Szalonego Podróżnika w Środzie Wielkopolskiej, któremu patronował między innymi portal Etraveler.pl, słuchacze mieli okazję nie tylko przenieść się w odległe i niezwykle różnorodne części świata, ale i dostali spory zastrzyk inspiracji, po którym na pewno niełatwo będzie wysiedzieć w domu. »

  Tagi: europa, polska, patronat medialny

 • Gobi Expedition 2014

  Gobi Expedition 2014

  Autor: Łukasz Kraka-Ćwikliński

  Data publikacji: 26.05.2014 16:34

  Liczba odwiedzin: 3492

  Wyprawa przez drugą co do wielkości pustynię na świecie zbliża się wielkimi krokami. Do jej rozpoczęcia zostały niespełna dwa miesiące, co sprawia, że jest to dobry moment, by przypomnieć zainteresowanym, na czym polega jej wyjątkowość. »

  Tagi: azja, mongolia, gobi, patronat medialny

 • Festiwal Podróżniczy u Przyrodników

  Festiwal Podróżniczy u Przyrodników

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 26.05.2014 15:10

  Liczba odwiedzin: 2906

  Już w najbliższy piątek (30.05.) rusza w Lublinie Festiwal Podróżniczy u Przyrodników. W programie znalazły się slajdowiska z całego świata: Kolumbia, Antarktyda, Portugalia, Niemcy, Słowenia, Chorwacja) oraz z Polski (Opolszczyzna i Białowieski Park Narodowy). Ideą Festiwalu jest ukazanie piękna i bogactwa przyrody w skrajnie różnych rejonach świata. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • Bałkany Trip 2014

  Bałkany Trip 2014

  Autor: BusTrip into the Wild

  Data publikacji: 12.05.2014 09:20

  Liczba odwiedzin: 12360

  Jak opisać w kilku słowach projekt BusTrip Into The Wild? 26-letni volkswagen T3, siedmioro podróżników i 12 krajów, które chcemy odwiedzić w trzy tygodnie, jak najmniejszym kosztem. »

  Tagi: patronat medialny, europa

 • I Festiwal Podróżniczy Klubu Szalonego Podróżnika w Środzie Wielkopolskiej

  I Festiwal Podróżniczy Klubu Szalonego Podróżnika w Środzie Wielkopolskiej

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 28.04.2014 10:02

  Liczba odwiedzin: 20153

  Już 23 i 24 maja rusza w Środzie Wielkopolskiej pierwszy Festiwal Podróżniczy organizowany przez Klub Szalonego Podróżnika. Dwa dni festiwalowe będą składać się z prezentacji prelegentów o „Statuetkę Klubu Szalonego Podróżnika” za najlepszą prezentację podróżniczą, prezentacji filmów oraz relacji podróżniczych zaproszonych gości specjalnych. Poza tym na każdego z uczestników czekają liczne konkursy i atrakcje festiwalowe. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • 4 Żywioły – podróż autostopem dookoła Islandii

  4 Żywioły – podróż autostopem dookoła Islandii

  Autor: Joanna Maślankowska i Adam Wnuk

  Data publikacji: 15.04.2014 11:35

  Liczba odwiedzin: 3805

  1 miesiąc, 2 autostopowiczów i 4 żywioły do pokonania. Podczas miesięcznej wyprawy zasmakujemy dań gotowanych w rozgrzanej ziemi, wykąpiemy się w najwspanialszych wodospadach Europy, staniemy na skraju dwóch ogromnych płyt tektonicznych jednocześnie i (mam nadzieję) nie zostaniemy porwani razem z namiotem przez niezwykle silne wiatry. Wszystko to z dobytkiem na plecach i wyciągniętym w górę kciukiem. »

  Tagi: patronat medialny, europa, islandia

 • I Festiwal Podróżniczy w Środzie Wielkopolskiej

  I Festiwal Podróżniczy w Środzie Wielkopolskiej

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 21.03.2014 14:44

  Liczba odwiedzin: 22196

  24 maja 2014 r. w Ośrodku Kultury w Środzie Wielkopolskiej w ramach Średzkich Sejmików Kultury 2014 odbędzie się I Festiwal Podróżniczy zorganizowany przez poznański Klub Szalonego Podróżnika. W ramach Festiwalu przewidziane są przede wszystkim prelekcje podróżnicze, slajdowiska, dyskusje i spotkania z podróżnikami. Prelegenci przedstawią swoje dotychczasowe podróże po różnych regionach świata i opowiedzą związane z nimi historie, przygody i wrażenia. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • « Poprzednia
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • Następna »

Spotkania i imprezy podróżnicze