Dziś jest 06.12.2019

Imieniny obchodzą Mikołaj, Jarema, Leontyna, Agata

Portal podróżniczy etraveler.pl

gwarancja udanych wakacji
Accredited Agent

Kwestionariusz Podróżnika

Autor: Etraveler.pl

Data publikacji: 29.05.2013 13:23

Liczba odwiedzin: 1351

Tagi: kwestionariusz podróżnika weronika nakonieczny

Weronika Nakonieczny

Weronika Nakonieczny
 
Weronika Nakonieczny
fot. W. Nakonieczny

1. W swoją pierwszą podróż wybrałam się do...

Pierwszą, pierwszą? Bez rodziców? W takim razie do Hiszpanii na naprawdę udany 2-tygodniowy camping :) Nie zapomniałam oczywiście odwiedzić Werony, Cannes i Monako! Czy polecam? Jasne, że tak!

2. Miejsce, do którego chcę wrócić to…

Patrzę przed siebie i dopiero, kiedy odkryję już wszystko, to będę w stanie dać Wam naprawdę szczerą odpowiedź :)

3. Mój ulubiony kraj to…

Praktycznie każdy z 22 odwiedzonych krajów jest dla mnie „ulubiony” :) Jednak jeżeli już naprawdę muszę wybierać, to chyba byłyby to Stany – za wiarę w realizację marzeń i Australia – za pogodę ducha i niezwykłą serdeczność ludzi wokół!

4. Inspirację do podróży czerpię z…

Już sama mapa jest wyzwaniem! Wyobrażenia dopełniam relacjami z blogów, naprawdę fajnymi artykułami i dobrymi zdjęciami nietkniętymi photoshopem.

5. Moja ulubiona podróżnicza książka to…

Szczerze? Nie spotkałam jeszcze książki, która spowodowałaby, że z wypiekamy na twarzy marzyłabym o takiej samej wyprawie. Żadna też nie pozwoliła mi na prawdziwe wgłębienie się w atmosferę panującą w danym kraju. Zdecydowanie bardziej wolę blogi i niesztampowe artykuły – są bardziej naturalne i świeże, nie wyczuwa się w nich literackiej poprawności :)

6. Podróżnikiem, którego najbardziej cenię jest…

Każdy, ale to absolutnie każdy, kto ma odwagę zawalczyć o swoje podróżnicze marzenia i wyruszyć w drogę, niezależnie od zasobności swojego portfela!

7. Najbardziej niebezpieczna przygoda w podróży…

Muszę wymienić dwie, mogę? :) Pierwsza pozostawiła niesmak, a miała miejsce podczas pierwszej wyprawy do Turcji, gdzie w całkowicie odludnym miejscu na skraju skarpy ja i mój chłopak zostaliśmy okradzeni przez grupę podrostków będących chwilę wcześniej naszymi przewodnikami po jednej z gór.

Druga sprawiła nam niesamowicie dużo frajdy, pomimo że może wydawać się niebezpieczna. Było to spotkanie oko w oko (serio!) z jadowitym wężem w lesie deszczowym na samej północy Australii!

8. Najfajniejsza przygoda w podróży…

Podróż to sama w sobie najfajniejsza z możliwych przygód i wie, to każdy, kto choć trochę podróżuje :) Mnie największą frajdę przynoszą zawsze spotkania z dzikimi zwierzętami, zatem nie zapomnę przytulania z koalą, karmienia tygrysów i żyraf, pływania z delfinami, żółwiami morskimi, barakudą, „zabawy” z małpami w ochronę swoich rzeczy przed ich długimi łapkami i strasznymi zębami, wyprawy do dżungli na słoniu...

9. Największe podróżnicze rozczarowanie przeżyłam w…

Chyba w Grecji i Turcji, ale wciąż łudzę się, że nie widziałam jeszcze najlepszego... :)

10. Najohydniejsza potrawa, jaką zdarzyło mi się jeść w trakcie podróży…

Miałam szczęście. Podróżując po różnych krajach i testując tamtejsze przysmaki nie natrafiłam na nic, co nie byłoby jadalne ;) Natomiast to, czego już na pewno nie spróbuję po raz kolejny to grecki alkohol – ouzo.

11. Najbardziej ekstremalny/najdziwniejszy nocleg w podróży…
Bezpieczeństwo w podróży liczy się dla mnie tak samo, jak dobra przygoda, dlatego jakichś specjalnie ekstremalnych noclegów staram się nie zaliczać ;) Z kolei jeden z najbardziej niespodziewanych miał miejsce, kiedy przyjeżdżając późno w nocy do małej wioski w Nowej Zelandii i nie mogąc znaleźć żadnego, ale to żadnego noclegu, zapukaliśmy do drzwi jednego z domów i zostaliśmy bardzo miło ugoszczeni przez starszą parę :)

12. Najbardziej absurdalna/ekstremalna/najdziwniejsza przygoda w podróży przydarzyła mi się w…

Wąż na Bali w Indonezji ;) Spotkaliśmy go idąc ciemną dróżką późno w nocy. Był czarny i miał ok. 50 cm długości. Przypominał trochę naszą żmiję. Następnego dnia zapytaliśmy miejscowych, czy na wyspie żyją węże, bo każdy wcześniej zapewniał nas, że nie. Oni także potwierdzili tę tezę, pomimo że nie było to zbyt przekonujące. Gdybym tylko miała wtedy ze sobą aparat...:)

13. W podróży najbardziej męczy mnie…

W podróży wyłącznie odpoczywam, nawet jeżeli jest ciężka pod kątem wysiłku fizycznego!

14. Wracając z podróży czuję/myślę, że…

„Nie smuć się, że się skończyła, tylko ciesz, że w ogóle wydarzyła” – tak przynajmniej sobie wmawiam ;) Jasne, że początkowo jest mi ciężko i chciałabym zostać tam jeszcze moment !

15. Podróże to dla mnie...

Stan umysłu :)

16. W kolejna podróż wybiorę się do…

Trzymajcie za mnie kciuki, bo zamierzam... wszędzie! :) A na już? Na teraz? Ameryka Południowa (Chile, Peru, Boliwia, Argentyna), Antarktyka (pomimo, że mam pełno w gaciach:-) i Europa (Norwegia i Belgia).

Komentarze (0)

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój komentarz

Infolinia(22) 487 55 85

Pn.-Pt. 8-19;So-Nd. 9-19

Wyprawy pod patronatem Etraveler.pl

 • Równoleżnik Zero 2015 – Wrocławski Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza

  Równoleżnik Zero 2015 – Wrocławski Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza

  Autor: Źródło: materiały promocyjne

  Data publikacji: 25.03.2015 09:20

  Liczba odwiedzin: 3006

  Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza Równoleżnik Zero, który odbędzie się w dniach 9-11 kwietnia 2015 r. w Mediatece (Pl. Teatralny 5) i Bibliotece Turystycznej (ul.Szewska 78) to wydarzenie skierowane do osób pragnących poczuć klimat podróżowania oraz wspaniała okazja do spotkania z podróżnikami i autorami książek. Tegoroczna edycja będzie poświęcona krajom Ameryki Północnej i Środkowej. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • Spotkanie z podróżnikiem: „Chcieć to móc” – Paweł Kilen w pięć lat po świecie

  Spotkanie z podróżnikiem: „Chcieć to móc” – Paweł Kilen w pięć lat po świecie

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 02.03.2015 10:11

  Liczba odwiedzin: 3041

  Pięcioletnia podróż Pawła Kilena w poszukiwaniu przygody i spełnienia marzeń. Z lekkim zarysem planu i z bardzo małym budżetem. Udowadnia wszystkim, a przede wszystkim sobie, że powiedzenie „Chcieć, to móc” nie jest fikcją. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • WyCHILEoutowana

  WyCHILEoutowana

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 26.09.2014 12:38

  Liczba odwiedzin: 8291

  „Nigdzie indziej na świecie nie ma tylu Niemców, którzy mówią po hiszpańsku i czczą bohatera narodowego o nazwisku O’Higgins”. Właśnie ta, zasłyszana wieki temu opinia na temat Chile pchnęła moje zainteresowania w kierunku owego chudego jak patyk kraju. Choć od tamtego czasu minęło już wiele lat, ciekawość pozostała, ale decyzja o wyjeździe zapadła dopiero niedawno. »

  Tagi: patronat medialny, ameryka południowa, chile, patagonia

 • Czas na debiut – Strefa Darien

  Czas na debiut – Strefa Darien

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 25.09.2014 10:24

  Liczba odwiedzin: 4686

  Książka Michała Zielińskiego to osobisty zapis wrażeń z wyprawy do jednego z najmniej uczęszczanych rejonów świata – południowoamerykańskiej selvy, czyli dżungli. »

  Tagi: patronat medialny

 • Kurs na Indonezję

  Kurs na Indonezję

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 19.09.2014 09:47

  Liczba odwiedzin: 5490

  Karolina i Bartek, para młodych inżynierów z Krakowa i autorów bloga Kurs na Wschód, wkrótce rusza w kolejną podróż. Tym razem zamierzają odwiedzić Indonezję, przyjmując za cel nie tylko relaks pod palmami, ale także zebranie sporej ilości materiału reporterskiego, który ma czytelnikom ich bloga pokazać azjatycki kraj od podszewki. Karolina i Bartek obierają kurs na Indonezję! »

  Tagi: patronat medialny, azja, indonezja

 • 8000 km Across Canada

  8000 km Across Canada

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 01.08.2014 16:09

  Liczba odwiedzin: 4910

  Czy można pokonać pieszo dystans 8000 km w ciągu 8 miesięcy, samotnie, bez większego wsparcia z zewnątrz, mierząc się z różnorodnymi warunkami klimatycznymi oraz terenowymi? Można, trzeba mieć tylko jasno określony cel. A taki z pewnością przyświeca Jakubowi Mudzie, który wraz z początkiem stycznia 2015 roku wybiera się w pieszą wyprawę 8000 km Across Canada, od wybrzeża Pacyfiku aż po Atlantyk. »

  Tagi: patronat medialny, ameryka północna, kanada

 • 850 km, by znaleźć dom

  850 km, by znaleźć dom

  Autor: Anna Kaca

  Data publikacji: 16.07.2014 11:07

  Liczba odwiedzin: 4834

  W tegoroczne wakacje razem z moim czworonogiem pokonam pieszo 800 km, promując adopcje psów aktywnych. Od Karkonoszy po Bieszczady będę prezentować ludziom dwa bardzo aktywne psy, które od wielu lat nie potrafią znaleźć domu. Pokaże również, że wakacje można spędzać ze swoim czworonogiem w fajny dla obu stron sposób. »

  Tagi: patronat medialny

 • Archeolodzy (znowu) w podróży – czyli autostop w Skandynawii tropami wikingów

  Archeolodzy (znowu) w podróży – czyli autostop w Skandynawii tropami wikingów

  Autor: Archeolodzy w podróży

  Data publikacji: 11.07.2014 12:45

  Liczba odwiedzin: 3868

  Minął ponad rok, odkąd grupa archeologów i jeden grafik zdecydowali się na podróż swojego życia, odwiesiła na jakiś czas pracę i studia i wyruszyła do Rosji. Teraz, projekt „Archeolodzy w Podróży” odżywa – w nieco zmienionym składzie (więcej info tutaj: http://archeolodzywpodrozy.blogspot.com/p/o-nas.html) ruszamy tym razem na północ! »

  Tagi: europa, norwegia, skandynawia, patronat medialny

 • Z uśmiechem na (Bliski) Wschód

  Z uśmiechem na (Bliski) Wschód

  Autor: Tomasz Korgol

  Data publikacji: 01.07.2014 11:07

  Liczba odwiedzin: 3454

  Celem mojej najbliższej wyprawy jest Nepal. Trasa wiedzie z Wrocławia przez Węgry, Bułgarię, Rumunię, Turcję, Gruzję, Armenię, Irak (Kurdystan), Iran, Pakistan, Indie, Nepal. Łącznie 15 tysięcy kilometrów, samotnie, autostopem. Wyprawa jest częścią projektu pod nazwą ,,Z uśmiechem na (Bliski) Wschód”. »

  Tagi: patronat medialny, azja, indie, nepal

 • Podróżować to żyć – podsumowanie I Festiwalu Podróżniczego Klubu Szalonego Podróżnika

  Podróżować to żyć – podsumowanie I Festiwalu Podróżniczego Klubu Szalonego Podróżnika

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 30.05.2014 11:39

  Liczba odwiedzin: 3361

  W trakcie minionego I Festiwalu Podróżniczego Klubu Szalonego Podróżnika w Środzie Wielkopolskiej, któremu patronował między innymi portal Etraveler.pl, słuchacze mieli okazję nie tylko przenieść się w odległe i niezwykle różnorodne części świata, ale i dostali spory zastrzyk inspiracji, po którym na pewno niełatwo będzie wysiedzieć w domu. »

  Tagi: europa, polska, patronat medialny

 • Gobi Expedition 2014

  Gobi Expedition 2014

  Autor: Łukasz Kraka-Ćwikliński

  Data publikacji: 26.05.2014 16:34

  Liczba odwiedzin: 3423

  Wyprawa przez drugą co do wielkości pustynię na świecie zbliża się wielkimi krokami. Do jej rozpoczęcia zostały niespełna dwa miesiące, co sprawia, że jest to dobry moment, by przypomnieć zainteresowanym, na czym polega jej wyjątkowość. »

  Tagi: azja, mongolia, gobi, patronat medialny

 • Festiwal Podróżniczy u Przyrodników

  Festiwal Podróżniczy u Przyrodników

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 26.05.2014 15:10

  Liczba odwiedzin: 2881

  Już w najbliższy piątek (30.05.) rusza w Lublinie Festiwal Podróżniczy u Przyrodników. W programie znalazły się slajdowiska z całego świata: Kolumbia, Antarktyda, Portugalia, Niemcy, Słowenia, Chorwacja) oraz z Polski (Opolszczyzna i Białowieski Park Narodowy). Ideą Festiwalu jest ukazanie piękna i bogactwa przyrody w skrajnie różnych rejonach świata. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • Bałkany Trip 2014

  Bałkany Trip 2014

  Autor: BusTrip into the Wild

  Data publikacji: 12.05.2014 09:20

  Liczba odwiedzin: 11837

  Jak opisać w kilku słowach projekt BusTrip Into The Wild? 26-letni volkswagen T3, siedmioro podróżników i 12 krajów, które chcemy odwiedzić w trzy tygodnie, jak najmniejszym kosztem. »

  Tagi: patronat medialny, europa

 • I Festiwal Podróżniczy Klubu Szalonego Podróżnika w Środzie Wielkopolskiej

  I Festiwal Podróżniczy Klubu Szalonego Podróżnika w Środzie Wielkopolskiej

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 28.04.2014 10:02

  Liczba odwiedzin: 18813

  Już 23 i 24 maja rusza w Środzie Wielkopolskiej pierwszy Festiwal Podróżniczy organizowany przez Klub Szalonego Podróżnika. Dwa dni festiwalowe będą składać się z prezentacji prelegentów o „Statuetkę Klubu Szalonego Podróżnika” za najlepszą prezentację podróżniczą, prezentacji filmów oraz relacji podróżniczych zaproszonych gości specjalnych. Poza tym na każdego z uczestników czekają liczne konkursy i atrakcje festiwalowe. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • 4 Żywioły – podróż autostopem dookoła Islandii

  4 Żywioły – podróż autostopem dookoła Islandii

  Autor: Joanna Maślankowska i Adam Wnuk

  Data publikacji: 15.04.2014 11:35

  Liczba odwiedzin: 3780

  1 miesiąc, 2 autostopowiczów i 4 żywioły do pokonania. Podczas miesięcznej wyprawy zasmakujemy dań gotowanych w rozgrzanej ziemi, wykąpiemy się w najwspanialszych wodospadach Europy, staniemy na skraju dwóch ogromnych płyt tektonicznych jednocześnie i (mam nadzieję) nie zostaniemy porwani razem z namiotem przez niezwykle silne wiatry. Wszystko to z dobytkiem na plecach i wyciągniętym w górę kciukiem. »

  Tagi: patronat medialny, europa, islandia

 • I Festiwal Podróżniczy w Środzie Wielkopolskiej

  I Festiwal Podróżniczy w Środzie Wielkopolskiej

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 21.03.2014 14:44

  Liczba odwiedzin: 20366

  24 maja 2014 r. w Ośrodku Kultury w Środzie Wielkopolskiej w ramach Średzkich Sejmików Kultury 2014 odbędzie się I Festiwal Podróżniczy zorganizowany przez poznański Klub Szalonego Podróżnika. W ramach Festiwalu przewidziane są przede wszystkim prelekcje podróżnicze, slajdowiska, dyskusje i spotkania z podróżnikami. Prelegenci przedstawią swoje dotychczasowe podróże po różnych regionach świata i opowiedzą związane z nimi historie, przygody i wrażenia. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • « Poprzednia
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • Następna »

Spotkania i imprezy podróżnicze