Dziś jest 26.09.2022

Imieniny obchodzą Justyna, Cyprian, Euzebiusz, Damian

Portal podróżniczy etraveler.pl

gwarancja udanych wakacji
Accredited Agent

Świat w obiektywie

«
»

Fotorelacje ze świata

 • Batura Muztagh – Pakistan 2011

  Batura Muztagh – Pakistan 2011

  Autor: Żródło: www.kw.krakow.pl/pakistan2011

  Data publikacji: 27.01.2012 12:08

  Liczba odwiedzin: 990474

  Galeria zdjęć z wyprawy w Karakorum Zachodnie, zorganizowanej w ubiegłym roku przez czterech członków Klubu Wysokogórskiego Kraków: Piotra Pichetę, Jakuba Gałkę, Maćka Chmieleckiego, Mikołaja Pudo. »

  Tagi: fotorelacje, pakistan galeria zdjęć

 • Nie taka Kolumbia straszna

  Nie taka Kolumbia straszna

  Autor: Joanna Lisowska

  Data publikacji: 17.01.2012 10:22

  Liczba odwiedzin: 131273

  Galeria zdjęć z podróży po dwóch Amerykach. Joanna i Krzysztof odwiedzili m.in. Kolumbię – kraj, który nie ma dobrej reputacji, ale ma sporo interesujących atrakcji jak te, które można oglądać na fotografiach. »

  Tagi: fotorelacje, kolumbia galeria zdjęć

 • Salkantay Trek

  Salkantay Trek

  Autor: Joanna Lisowska

  Data publikacji: 24.01.2012 12:43

  Liczba odwiedzin: 73125

  Salkantay Trek – pięciodniowy szlak prowadzący do słynnego Machu Picchu. Uchodzi za jeden z 25 najlepszych szlaków na świecie. Trudno się temu dziwić, bo krajobrazy na Salkantay Trek zmieniają się jak w kalejdoskopie: a więc jest wilgotna i soczyście zielona dżungla, są surowe, oblodzone wierzchołki Andów peruwiańskich z groźnym Salkantay na czele, a na utrudzonych marszem czekają aquas calientas – baseny z wodą, która nieprzerwanie bije z tamtejszych gorących źródeł. Galeria zdjęć Joanny i Krzysztofa Lisowskich dzień po dniu przedstawia życie na szlaku Salkantay: od bardzo wczesnych pobudek, przez mozolne podejścia, aż po pewien posiłek ze świnką morską w roli głównej. »

  Tagi: fotorelacje, peru galeria zdjęć

 • Zajawka na Chile

  Zajawka na Chile

  Autor: Joanna Lisowska

  Data publikacji: 25.01.2012 12:17

  Liczba odwiedzin: 40019

  Po co ludzie jeżdżą do Chile? Są tacy, którzy chcą pospacerować uliczkami nadmorskiego Viña del Mar, by potem przenieść się do Pucon, miasta, gdzie z każdego miejsca roztacza się widok na majestatyczny wulkan Villarica. Są też tacy, którzy próbują sił w masywie Torres del Paine. Wielu kusi również najbardziej wysunięty na południe skrawek Chile, który z powodzeniem może nosić miano „końca świata”. Przedstawione zdjęcia, które powstały w trakcie półrocznej wyprawy Joanny i Krzysztofa Lisowskich dowodzą, że do Chile warto jechać. Najlepiej po wszystko na raz: lodowce, nadmorskie bulwary, gorące plaże, dymiące wulkany, świeże ryby, pocieszne pingwiny… »

  Tagi: fotorelacje, chile galeria zdjęć

 • Mołdawia? A gdzie to?

  Mołdawia? A gdzie to?

  Autor: bp

  Data publikacji: 12.01.2012 12:00

  Liczba odwiedzin: 36794

  Ktoś zadał mi ostatnio takie pytanie. Trochę się zdziwiłam, bo pamiętam jak kilkanaście miesięcy temu po długiej podróży autostopowo-autobusowo-pociągowej stanęłam na granicy rumuńsko-mołdawskiej. Byłam szczęśliwa, że za chwilę wjadę do Mołdawii. »

  Tagi: fotorelacje, mołdawia galeria zdjęć

 • Piękni ludzie, piękny świat

  Piękni ludzie, piękny świat

  Autor: Joanna Oleradzka

  Data publikacji: 23.01.2012 12:41

  Liczba odwiedzin: 27911

  Uganda, jak choćby wynika z przedstawionych niżej zdjęć, to piękni ludzie i piękne krajobrazy. Fotografie zostały wykonane przez Asię Oleradzką w trakcie jej dwumiesięcznej podróży po Afryce Wschodniej. Projekt nazywał się „Zabierz mnie do…, czyli Afryka Wschodnia po mojemu” i zakładał, że podróżniczka pojedzie m.in. tam, gdzie podszepną jej osoby spotkane na trasie. I wyszło tak, że trasa prowadziła przez nadzwyczaj ciekawe miejsca, gdzie Joanna spotkała nadzwyczaj ciekawych ludzi. »

  Tagi: fotorelacje, uganda galeria zdjęć

 • Jak na Księżycu

  Jak na Księżycu

  Autor: Joanna Lisowska

  Data publikacji: 19.01.2012 16:28

  Liczba odwiedzin: 26831

  Jeśli komuś marzy się, by zobaczyć księżycowy krajobraz, a na razie nie możliwości, żeby polecieć na Księżyc, niech jedzie do Boliwii. Jeśli ktoś chwilowo nie może jechać do Boliwii, a o księżycowych plenerach ciągle myśli, niech zobaczy galerię zdjęć Asi i Krzysztofa Lisowskich, którzy zamknęli w kadrach największą na świecie pustynię solną. Boliwijska Salar de Uyuni była niegdyś rozległym jeziorem. Dziś to popękana połać soli o powierzchni około 10 tysięcy kilometrów kwadratowych, która stanowi jedną z największych atrakcji turystycznych Boliwii. »

  Tagi: fotorelacje, boliwia galeria zdjęć

 • Trzy cuda Peru

  Trzy cuda Peru

  Autor: Joanna Lisowska

  Data publikacji: 23.01.2012 15:45

  Liczba odwiedzin: 26104

  Pierwszy cud to Kanion Colca, położony w Andach peruwiańskich, dwa razy głębszy od Wielkiego Kanionu Kolorado w Stanach. Drugi cud to wyspy na jeziorze Titicaca. Wśród nich jest ponad 40 sztucznych pływających wysepek, zamieszkałych przez Indian Uro oraz kilka naturalnych, wśród których wyróżnia się Wyspa Słońca – Isla del Sol, gdzie według inkaskich wierzeń na świat miał przyjść Wirakocza – stwórca świata, ojciec Słońca i Księżyca. Wreszcie trzeci cud – Machu Picchu, najlepiej zachowane inkaskie miasto, które znalazło się na ogłoszonej nie tak dawno liście nowych siedmiu cudów świata. Podsumowując: cuda się zdarzają, a czasem nawet materializują, czego namacalnym dowodem są fotografie Joanny i Krzysztofa Lisowskich, które powstały w trakcie ich półrocznej podróży po dwóch Amerykach. »

  Tagi: fotorelacje, peru galeria zdjęć

 • Pireneje

  Pireneje

  Autor: Krystyna Sokulska

  Data publikacji: 24.01.2012 14:15

  Liczba odwiedzin: 25347

  Pireneje są rajem dla kochających dzikość piechurów. Przekonałam się o tym wielokrotnie. Kamienie, kamyki, gołoborza, głazy, piarżyska i nic, co by przypominało znane z Polski szlaki górskie. Zresztą to jedno z nielicznych miejsc w Europie, do którego Polacy docierają rzadko i wyjątkowo nielicznie – tyle relacja pisana. Czas na fotorelację! »

  Tagi: fotorelacje, francja galeria zdjeć

 • Uwaga! Odkryto raj!

  Uwaga! Odkryto raj!

  Autor: Joanna Lisowska

  Data publikacji: 19.01.2012 12:14

  Liczba odwiedzin: 20096

  Panama: rajskie plaże archipelagu San Blas, industrialny krajobraz wokół Kanału Panamskiego i Panama City, miasto o niejednym obliczu. A wszystko na zdjęciach Joanny i Krzysztofa Lisowskich, którzy odwiedzili Panamę w trakcie swojej półrocznej podróży przez dwie Ameryki. »

  Tagi: fotorelacje, panama galeria zdjęć

 • Gorące piękno Afaru

  Gorące piękno Afaru

  Autor: Agnieszka Meissner

  Data publikacji: 26.11.2012 11:12

  Liczba odwiedzin: 9392

  Etiopia to kraj pełen niespodzianek. Jeśli dysponujecie odpowiednim kapitałem i fantazją, może skorzystacie z mojej propozycji i osobiście to sprawdzicie? »

  Tagi: afryka, etiopia, fotorelacje

 • Kumbh Mela 2013

  Kumbh Mela 2013

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 08.02.2013 10:44

  Liczba odwiedzin: 7073

  To największy na świecie festiwal religijny. Gromadzi miliony ludzi – pielgrzymów, joginów, duchowych mistrzów, a także turystów, którzy przybywają do Indii zwabieni wizją uczestnictwa w niecodziennym wydarzeniu. Święto Dzbana – Kumbh Mela odbywa się co 12 lat na przemian w jednym z czterech hinduskich miast: Allahabad, Haridwar, Nashik, Ujjain. W tym roku festiwal zawitał do Allahbadu w stanie Uttar Pradesh. Potrwa 55 dni i zgodnie z przewidywaniami ma zgromadzić nawet 100 milionów pielgrzymów. »

  Tagi: azja, indie, fotorelacje

 • Czekając na obiad

  Czekając na obiad

  Autor: Jacek Jaworski

  Data publikacji: 17.10.2012 13:53

  Liczba odwiedzin: 5451

  Szokujące? Niesmaczne? Indonezyjczycy regularnie podróżujący promem na wyspę Sumbawa wydają się oswojeni z tym widokiem. To przecież zwyczajowe przygotowywanie koźliny serwowanej jak Indonezja długa i szeroka. A że na deskach pokładu i z „wkładką”, która dopiero co wyzionęła ducha?! To tylko kulinarny szczegół. »

  Tagi: azja, indonezja, fotorelacje, kuchnia

 • Zanzibar

  Zanzibar

  Autor: Jacek Jaworski

  Data publikacji: 03.07.2013 12:55

  Liczba odwiedzin: 5168

  Na fali popularności pewnej piosenki moglibyśmy przypuszczać, że Zanzibar to wyłącznie piaszczyste, szerokie plaże oblegane przez turystów różnej maści. Czego oprócz plaż może spodziewać się turysta, który pewnego, zapewne słonecznego, dnia ląduje w porcie lotniczym Zanzibar? »

  Tagi: afryka, tanzania, zanzibar, fotorelacje

 • Syria. Arabska wiosna, trzy miesiące po wybuchu okiem Cezarego Stępniaka

  Syria. Arabska wiosna, trzy miesiące po wybuchu okiem Cezarego Stępniaka

  Autor: Cezary Stępniak

  Data publikacji: 26.04.2013 16:31

  Liczba odwiedzin: 4588

  Nieplanowana podróż do Syrii w 2011 roku zaowocowała wieloma wrażeniami i niezwykłymi spotkaniami z gościnnymi i otwartymi na przyjezdnych Syryjczykami. Przedstawione zdjęcia to swoisty pamiętnik z podróży Cezarego Stępniaka, który trzy miesiące po wybuchu Arabskiej Wiosny odwiedził ten pogrążony do dziś w krwawej wojnie domowej kraj. »

  Tagi: azja, syria, dameszek, aleppo, palmyra, fotorelacje

 • United colours of Gambia

  United colours of Gambia

  Autor: Michał Turzyński

  Data publikacji: 17.06.2013 13:13

  Liczba odwiedzin: 4323

  Najmniejsze państwo na kontynencie afrykańskim, pas ziemi o szerokości 50 kilometrów, który wciska się w powierzchnię większego sąsiada – Senegalu. Witamy w Gambii, zielonej oazie, kraju piaszczystych plaż, który upodobały sobie rzadkie gatunki roślin oraz turyści. Tych ostatnich jest w Gambii coraz więcej. Trzeba przyznać, że mają dobry, globtroterski gust. »

  Tagi: afryka, gambia, fotorelacje

 • Egipt w moim obiektywie

  Egipt w moim obiektywie

  Autor: Artur Gadecki

  Data publikacji: 23.02.2012 19:53

  Liczba odwiedzin: 625542

  Ziemia faraonów to dobre miejsce dla każdego kto kocha fotografię. Pozwala uchwycić swoją różnorodność barw i kolorów. Pokazać odbiorcy piękno i brzydotę zatrzymane w czasie i pochwycone okiem fotografa. Tym razem fotografem byłem ja. Poniżej przedstawiam fotorelację z eskapady po Egipcie z roku 2010. »

  Tagi: afryka, egipt, zadanie 3 fotorelacja, artur gadecki, fotorelacje

 • W poszukiwaniu harmonii – fotorelacja z wyprawy do Karelii

  W poszukiwaniu harmonii – fotorelacja z wyprawy do Karelii

  Autor: Malgorzata Stekiel

  Data publikacji: 27.02.2012 18:26

  Liczba odwiedzin: 419554

  Wszystkie zdjęcia zostały wykonane w sierpniu 2011 r. na terenie Republiki Karelii – w Pietrozawodsku oraz Svyatozero i okolicznych wioskach. »

  Tagi: europa, rosja część europejska, karelia, zadanie 3 fotorelacja, małgorzata stekiel, fotorelacje

 • Kambodża w obrazkach

  Kambodża w obrazkach

  Autor: Paweł Niepla

  Data publikacji: 23.02.2012 23:55

  Liczba odwiedzin: 392258

  Gdybym miał wymienić cztery największe zalety Kambodży, byłyby to: ludzie, buddyzm, widoki oraz kuchnia. Ludzie za ich nieodłączny szczery, piękny uśmiech i wspaniałe podejście do życia, od których to można tak wiele się nauczyć; buddyzm za jego naturalność i zdrową wszechobecność oraz piękne, złote oblicze; widoki za to, że zapierają dech w piersiach, po prostu urzekają, oczarowują, uwodzą, rozkochują, uczulają, aktywują zmysły i zostają w pamięci na zawsze; kuchnia za całokształt twórczości, za to, że cieszy serce, kubki smakowe, ślinianki, oczy, nozdrza, opuszki palców, za to, że po prostu jest. Przedstawiam Wam zatem 4 najbarwniejsze i najciekawsze aspekty Kambodży na fotografiach, które mam nadzieję sprawią, że następną Waszą destynacją będzie właśnie Królestwo Cudów... »

  Tagi: azja, kambodża, zadanie 3 fotorelacja, paweł niepla, fotorelacje

 • Irlandia w obiektywie

  Irlandia w obiektywie

  Autor: Kamila Karbowniczek

  Data publikacji: 21.06.2012 12:37

  Liczba odwiedzin: 164575

  Irlandia- zachwyca, przeraża, szokuje. Jest to miejsce bardzo różnorodne i pełne tajemnicy. Prawdziwy irlandzki klimat odnaleźć można w niewielkich, nadmorskich miejscowościach oraz na prowincjach. Wyspa zachęca swoim niepowtarzalnym urokiem. »

  Tagi: europa, irlandia, dublin, staż zadanie 3, kamila karbowniczek, fotorelacje, galeria strefa

 • Po Himalajach z aparatem

  Po Himalajach z aparatem

  Autor: Alan J. Mazur

  Data publikacji: 28.02.2012 15:19

  Liczba odwiedzin: 34044

  Czy piękno najwyższych gór świata da się uchwycić? Wygląda na to, że tak... »

  Tagi: azja, nepal, zadanie 3 fotorelacja, alan j. mazur, fotorelacje

 • Bahrajn z perspektywy turysty

  Bahrajn z perspektywy turysty

  Autor: Izabela Smalec

  Data publikacji: 24.06.2012 23:40

  Liczba odwiedzin: 30411

  Bahrajn nie jest najbardziej popularnym krajem pod względem turystycznym, nie znaczy to, że nie jest ciekawy :) Zapewne ta galeria wyglądałaby inaczej gdybym wtedy wiedziała, że zdjęcia będą mi potrzebne do tegoż celu, mimo wszystko zapraszam do oglądania. »

  Tagi: azja, bahrajn, staż zadanie 3, fotorelacje

 • Finlandia w obiekywie

  Finlandia w obiekywie

  Autor: Karolina Paduszyńska

  Data publikacji: 22.02.2012 23:28

  Liczba odwiedzin: 26913

  Fotorelacja z wizyt w kraju tysięcy jezior – Finlandii »

  Tagi: europa, finlandia, helsinki, turku, zadanie 3 fotorelacja, karolina paduszyńska, fotorelacje

 • Fotorelacja z kraju tulipanów

  Fotorelacja z kraju tulipanów

  Autor: Natalia Kaleta

  Data publikacji: 25.02.2012 19:12

  Liczba odwiedzin: 24111

  Wszystko, co się wam kojary z Holandią - to prawda. Rower, Wiatrak i tulipany to elementy obowiązkowe w Niderlandach... Ale to również wiele więcej! Zobaczcie sami »

  Tagi: europa, holandia, amsterdam, utrecht, zadanie 3 fotorelacja, natalia kaleta, fotorelacje

 • Stany Zjednoczone okiem każdego

  Stany Zjednoczone okiem każdego

  Autor: Rafał Kupka

  Data publikacji: 21.06.2012 14:45

  Liczba odwiedzin: 19339

  Stany Zjednoczony, wielka mieszanka kultury. W każdym Stanie spotykamy coś innego, poznajemy ludzi, którzy opowiadają nam fascynujące historie. Smakujemy wiejskiej kuchni starszej, miłej Pani, podziwiamy monumentalne wieżowce w Nowym Jorku. Kibicujemy ulubionym drużynom bejsbolowym. W każdym miejscu coś się dzieje, a każdy potrafi znaleźć coś dla siebie. Przedstawiam czar Stanów Zjednoczonych okiem obiektywu. »

  Tagi: ameryka północna, stany zjednoczone, rafał kupka, staż zadanie 3, fotorelacje

 • W kolorach Ukrainy

  W kolorach Ukrainy

  Autor: Irmina Jabłońska

  Data publikacji: 20.02.2012 22:43

  Liczba odwiedzin: 17820

  Paleta barw w ręku utalentowanego malarza może stać się wyjątkowym narzędziem do stworzenia dzieła sztuki. Dla mnie prawdziwym majstersztykiem w mieszaniu kolorów jest właśnie Ukraina. Takiego spichlerza rozmaitości, w rozumieniu kulturowym, językowym, religijnym, przyrodniczym, kulinarnym i wielu innych, ze świecą szukać. »

  Tagi: europa, ukraina, zadanie 3 fotorelacja, irmina jabłońska, fotorelacje

 • W pogoni za Kusturicą

  W pogoni za Kusturicą

  Autor: Beata Buc

  Data publikacji: 25.06.2012 12:37

  Liczba odwiedzin: 16397

  W modzie jest podróżowanie śladami kinowych bohaterów. W Londynie podąża się z Hugh Grantem (obowiązkowe „Notthing Hill”) i za Bridget Jones, Paryż zwiedzamy szlakami Amelii, Włochy z bohaterami „Aniołów i demonów”, Barcelonę podążając za studentami na Erasmusie ze „Smaku życia”. Dlaczego więc, nie zwiedzić filmowo, Serbii? »

  Tagi: europa, serbia, bałkany, belgrad, mokra góra, mecavnik, beata buc, staż zadanie 3, fotorelacje

 • Kolorowa Belgia

  Kolorowa Belgia

  Autor: Joanna Antonik

  Data publikacji: 27.02.2012 05:35

  Liczba odwiedzin: 12843

  Belgijska flaga- charakterystyczne, mocne, kontrastujące barwy. Ułożone pionowo 3 barwne pasy: czerń, żółć, czerwień. Determinacja, hojność, odwaga- te trzy cechy reprezentowane przez powyższe kolory Belgowie wybrali za swój cel i -jak pokazuje historia tego kraju- wytrwale do niego dążą. Jednak nie tylko w weksylologii (nauki o flagach) każdy kolor ma określone znaczenie. Zapraszam w podróż po symbolicznych kolorach Belgii, po miejscach, ludziach i ideach z nimi związanych. »

  Tagi: europa, belgia, zadanie 3 fotorelacja, joanna antonik, fotorelacje

 • Andaluzja – tego nie da się opisać!

  Andaluzja – tego nie da się opisać!

  Autor: Tomasz Labus

  Data publikacji: 25.02.2012 23:51

  Liczba odwiedzin: 10922

  Niepowtarzalny klimat, to właśnie to czego nie spotkasz nigdzie indziej! »

  Tagi: europa, hiszpania, zadanie 3 fotorelacja, tomasz labus, fotorelacje

 • Haworth Village

  Haworth Village

  Autor: Emilia Sobieraj

  Data publikacji: 24.06.2012 23:36

  Liczba odwiedzin: 10652

  Wśród wrzosowisk Yorkshire znalazłam perełkę. Haworth. W tej wiosce na cichej plebanii siostry Brontë spisywały swoje najlepsze powieści kilkaset lat temu a dziś prawdopodobnie kiedy nikt nie widzi najchętniej tańczą swing i jive podczas święta The Haworth 1940s Weekend. W połowie maja jak co roku Haworth Village Association oraz grupy pasjonatów i artystów zamieniły całą wioskę w święto muzyki, tańca, mody vintage i militariów. »

  Tagi: europa, wielka brytania, anglia, yorkshire, haworth, emilia sobieraj, staż zadanie 3, fotorelacje

 • Kamerun subiektywnie w obiektywie

  Kamerun subiektywnie w obiektywie

  Autor: Katarzyna Koput

  Data publikacji: 26.06.2012 23:37

  Liczba odwiedzin: 7656

  "Obiektyw aparatu fotograficznego, jak oko mitycznego cyklopa, jest wszechwidzące: ukazuje nam cały, bogaty świat, staje się naszym własnym okiem, wzbogaca umysł, bawi, uczy i zadziwia." - Henryk Latoś »

  Tagi: afryka, kamerun, katarzyna koput, staż zadanie 3, fotorelacje

 • Fuerteventura – świat doznań

  Fuerteventura – świat doznań

  Autor: Joanna Maślankowska

  Data publikacji: 22.06.2012 16:58

  Liczba odwiedzin: 7523

  Fuerteventura jest jedną z najbardziej na wschód wysuniętych wysp archipelagu Wysp Kanaryjskich. Jej charakter i położenie sprawiają, że przenosimy się w miejsce, gdzie fascynuję piękno przyrody, przeraża srogi krajobraz, zachwyca wyjątkowy klimat i ujmuję otwartość ludzi. »

  Tagi: europa, hiszpania, corralejo, fuerteventura, staż zadanie 3, joanna maślankowska, fotorelacje

 • Indyjskie migawki

  Indyjskie migawki

  Autor: Anna Gołuchowska

  Data publikacji: 25.06.2012 00:40

  Liczba odwiedzin: 6887

  Indie to kraj tajemniczy i przyciągający z różnych powodów. Jednym z jego najciekawszych aspektów jest bez wątpienia barwna i zróżnicowana ludność. Za każdą z twarzy kryje się osobna historia, czasem jednak wyjątkowo przygnębiająca - ma to miejsce szczególnie w przypadku dzieci.Nie można zapominać też o bogactwie przyrodniczym i kulturowym, które Indie sobą reprezentują. Wciąż można znaleźć niemalże nietknięte ludzką ręką obszary, które zachwycają zmysły. »

  Tagi: azja, indie, anna gołuchowska, staż zadanie 3, fotorelacje

 • Na stopa przez turecki Kurdystan

  Na stopa przez turecki Kurdystan

  Autor: Anna Wojciechowska

  Data publikacji: 25.06.2012 16:43

  Liczba odwiedzin: 6794

  Turecki Kurdystan przemierzyłam na stopa dwukrotnie. Po raz pierwszy w 2010 r. wraz z Yahyą - Syryjczykiem poznanym dzięki portalowi CouchSurfing.org. Co jakiś czas zbaczaliśmy to w lewo, to w prawo, by "zaliczyć" co smakowitsze turystyczne kąski, typu Kapadocja czy góra Nemrut. Po raz drugi znalazłam się tu rok później trochę przez przypadek. Wraz z koleżanką Darią planowałyśmy udać sie do Syrii, ale nas nie wpuszczono. Jechałyśmy więc wzdłuż granicy syryjskiej na wschód, co jakiś czas próbując przedostać się kolejnym przejściem granicznym na południe i przy okazji zwiedzając "stare kąty" tureckiej części Kurdystanu. »

  Tagi: azja, turcja, mardin, nemrut, diyarbakır, autostop, şanlıurfa, urfa, anna wojciechowska, staż zadanie 3, fotorelacje, autostop galerie zdjęć

 • Okiem płaszczki i nie tylko – Kajmany

  Okiem płaszczki i nie tylko – Kajmany

  Autor: Joanna Prokop

  Data publikacji: 24.02.2012 07:59

  Liczba odwiedzin: 6518

  Kajmany to bardzo bogate wyspy, nie bez powodu są nazywane Szwajcarią Karaibów, gdyż znajduje się tam kilkadziesiąt banków obsługujących klientów z całego świata. Jednak w moim odczuciu to bogactwo jest drobiazgiem wobec wyjątkowości przyrodniczej i kulturowej wysp położonych na Morzu Karaibskim. »

  Tagi: ameryka północna, kajmany, zadanie 3 fotorelacja, fotorelacje

 • One love, one heart!

  One love, one heart!

  Autor: Agata Kirago

  Data publikacji: 24.06.2012 20:28

  Liczba odwiedzin: 6357

  Let's get together and feel all right, czyli czarujące plaże, malownicze góry, egzotyczna sceneria i sympatyczni ludzie - oto Jamajka w pełnej krasie! »

  Tagi: ameryka środkowa i karaiby, jamajka, agata kirago, staż zadanie 3, fotorelacje

 • Sa Pa – kraina z innej bajki

  Sa Pa – kraina z innej bajki

  Autor: Tomasz Pakuła

  Data publikacji: 22.02.2012 09:34

  Liczba odwiedzin: 6106

  Region Sa Pa, położony na wschodnim wyniesieniu Himalajów, jest egzotyczny nawet dla samych Wietnamczyków. To miejsce zamieszkiwane przez barwne mniejszości narodowe, żyjące wciąż w bardzo tradycyjny sposób. Miejsce, gdzie życie zaczyna się wcześniej i wcześniej się kończy. »

  Tagi: azja, wietnam, zadanie 3 fotorelacja, tomasz pakuła, fotorelacje

 • 10 Rad Jak Zwiedzać Chiny

  10 Rad Jak Zwiedzać Chiny

  Autor: MWD

  Data publikacji: 22.02.2012 07:46

  Liczba odwiedzin: 5489

  W dzisiejszych czasach, by dostać się do Chin, nie trzeba już forsować Wielkiego Muru. Ale kiedy już będziemy w Państwie Środka - co robić, co zwiedzać, jak żyć? Przecież Chiny to najbardziej różnorodny kraj na świecie! Oto Lista Rzeczy, Które W Chinach Zrobić Trzeba. »

  Tagi: azja, chiny, zadanie 3 fotorelacja, mwd, fotorelacje, chiny, galeria strefa

 • Zambijskie przedszkole

  Zambijskie przedszkole

  Autor: Paulina Skiba

  Data publikacji: 25.06.2012 22:29

  Liczba odwiedzin: 5450

  Jest ich około trzydziestki. Każdego ranka pokonują pieszo kilka kilometrów, aby na czas zdążyć na pierwsze przedszkolne zajęcia. Nie jakieś tam zabawy, czy rysowanki. Tylko liczenie, pisanie i czytanie. Przedszkole to dla niektórych z nich początek i koniec życiowej edukacji. W Zambii tylko nieliczni mają na nią szansę. »

  Tagi: afryka, zambia, masa, przedszkole, paulina skiba, staż zadanie 3, fotorelacje

 • Spragniona Tanzania

  Spragniona Tanzania

  Autor: Tomasz Oleszkowicz

  Data publikacji: 24.06.2012 23:32

  Liczba odwiedzin: 5074

  Afryka cierpliwie czeka.. jest już spragniona... przekonajcie się czego !!! »

  Tagi: afryka, tanzania, zanzibar, staż zadanie 3, tomasz oleszkowicz, fotorelacje

 • Atrakcyjna Katalonia

  Atrakcyjna Katalonia

  Autor: Joanna Rządkowska

  Data publikacji: 23.06.2012 02:20

  Liczba odwiedzin: 2312

  Zawsze interesowało mnie to, jak żyją ludzie na drugim końcu Europy. Czy w Katalonii jest wiele osób innej nacji? Jak pogoda wpływa na przybyszów z zimnej Skandynawii, a jak z gorącej Afryki? Czy takie miasto jak Barcelona zasługuje na miano jednego z najpiękniejszych miast Europy? Znalazłam odpowiedzi na wszystkie pytania, podróżując do słonecznej i kolorowej Katalonii. »

  Tagi: europa, hiszpania, katalonia, barcelona, lloret de mar, fotorelacja, staż zadanie 3, joanna rządkowska, fotorelacje

 • Cały świat w jednym miejscu

  Cały świat w jednym miejscu

  Autor: Anna Gruszecka

  Data publikacji: 24.06.2012 17:15

  Liczba odwiedzin: 2303

  Oxford to miasto znane z jednego z najsłynniejszych i najlepszych uniwersytetów na całym świecie. Co roku, przybywa do tego miejsca tysiące młodych ludzi w poszukiwaniu wiedzy i wykształcenia. Poza studentami przyjeżdżają też inni - emigranci z najdalszych zakątków na Ziemi. Przywożą ze sobą swoją kulturę, religię, tradycje, kuchnię. Egzotyki i orientalizmu można doświadczyć zwłaszcza na jednej z ulic Oxfordu - Cowley Road. »

  Tagi: europa, oxford, wielka brytania, anna gruszecka, staż zadanie 3, fotorelacje

 • Za nisko i za wysoko: Dania, Grenlandia

  Za nisko i za wysoko: Dania, Grenlandia

  Autor: Dagmara Grzanka

  Data publikacji: 23.06.2012 21:16

  Liczba odwiedzin: 2242

  Dania jest na wyciągnięcie ręki maleńka, piękna i gościnna dla wszystkich. Grenlandia na wyżynach, nieprzychylna i raczej skryta zachwyca wcale nie mniej. Zielono, niebiesko, biało, zielono i znowu biało w takich kolorach lubują się obie. Ludzie tu mówią z rzadka, za to uśmiechają się i obserwują bardzo chętnie. »

  Tagi: europa, dania, grenlandia, dagmara grzanka, fotorelacja, zdjecia, staż zadanie 3, fotorelacje

 • Pierwszy dzwonek

  Pierwszy dzwonek

  Autor: Maria

  Data publikacji: 23.02.2012 12:54

  Liczba odwiedzin: 1583

  Kazachstan to kraj szczególny i piękny, łączący w sobie wiele nacji i wiele kultur. Zachwycający krajobrazem. Każdy znajdzie tu dla siebie miejsce. Zarówno osoby kochające góry, jak i kochający spokój, otwartą przestrzeń, niczym nie zmącony horyzont. Mieszczuchów przywitają dwie stolice, ta dawna i ta nowa. Obydwie pięknie zabudowane, okraszone pomnikami przeszłości, pamięcią o ludziach minionych. Zaś miłośnicy wiejskich klimatów napotkają na serdecznych, uśmiechniętych ludzi. Znajdą wieś spokojną, ale nie cichą, bo tętniącą życiem. Zwłaszcza pierwszego września, kiedy rozpoczyna się nowy rok szkolny. »

  Tagi: azja, kazachstan, zadanie 3 fotorelacja, maria pietrzak, fotorelacje

 • « Poprzednia
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • Następna »

Infolinia(22) 487 55 85

Pn.-Pt. 8-19;So-Nd. 9-19