Dziś jest 15.07.2020

Imieniny obchodzą Włodzimierz, Henryk, Egon, Anna

Portal podróżniczy etraveler.pl

gwarancja udanych wakacji
Accredited Agent

Świat w obiektywie

«
»

Fotorelacje ze świata

 • Batura Muztagh – Pakistan 2011

  Batura Muztagh – Pakistan 2011

  Autor: Żródło: www.kw.krakow.pl/pakistan2011

  Data publikacji: 27.01.2012 12:08

  Liczba odwiedzin: 942381

  Galeria zdjęć z wyprawy w Karakorum Zachodnie, zorganizowanej w ubiegłym roku przez czterech członków Klubu Wysokogórskiego Kraków: Piotra Pichetę, Jakuba Gałkę, Maćka Chmieleckiego, Mikołaja Pudo. »

  Tagi: fotorelacje, pakistan galeria zdjęć

 • Nie taka Kolumbia straszna

  Nie taka Kolumbia straszna

  Autor: Joanna Lisowska

  Data publikacji: 17.01.2012 10:22

  Liczba odwiedzin: 130066

  Galeria zdjęć z podróży po dwóch Amerykach. Joanna i Krzysztof odwiedzili m.in. Kolumbię – kraj, który nie ma dobrej reputacji, ale ma sporo interesujących atrakcji jak te, które można oglądać na fotografiach. »

  Tagi: fotorelacje, kolumbia galeria zdjęć

 • Salkantay Trek

  Salkantay Trek

  Autor: Joanna Lisowska

  Data publikacji: 24.01.2012 12:43

  Liczba odwiedzin: 72782

  Salkantay Trek – pięciodniowy szlak prowadzący do słynnego Machu Picchu. Uchodzi za jeden z 25 najlepszych szlaków na świecie. Trudno się temu dziwić, bo krajobrazy na Salkantay Trek zmieniają się jak w kalejdoskopie: a więc jest wilgotna i soczyście zielona dżungla, są surowe, oblodzone wierzchołki Andów peruwiańskich z groźnym Salkantay na czele, a na utrudzonych marszem czekają aquas calientas – baseny z wodą, która nieprzerwanie bije z tamtejszych gorących źródeł. Galeria zdjęć Joanny i Krzysztofa Lisowskich dzień po dniu przedstawia życie na szlaku Salkantay: od bardzo wczesnych pobudek, przez mozolne podejścia, aż po pewien posiłek ze świnką morską w roli głównej. »

  Tagi: fotorelacje, peru galeria zdjęć

 • Zajawka na Chile

  Zajawka na Chile

  Autor: Joanna Lisowska

  Data publikacji: 25.01.2012 12:17

  Liczba odwiedzin: 39571

  Po co ludzie jeżdżą do Chile? Są tacy, którzy chcą pospacerować uliczkami nadmorskiego Viña del Mar, by potem przenieść się do Pucon, miasta, gdzie z każdego miejsca roztacza się widok na majestatyczny wulkan Villarica. Są też tacy, którzy próbują sił w masywie Torres del Paine. Wielu kusi również najbardziej wysunięty na południe skrawek Chile, który z powodzeniem może nosić miano „końca świata”. Przedstawione zdjęcia, które powstały w trakcie półrocznej wyprawy Joanny i Krzysztofa Lisowskich dowodzą, że do Chile warto jechać. Najlepiej po wszystko na raz: lodowce, nadmorskie bulwary, gorące plaże, dymiące wulkany, świeże ryby, pocieszne pingwiny… »

  Tagi: fotorelacje, chile galeria zdjęć

 • Mołdawia? A gdzie to?

  Mołdawia? A gdzie to?

  Autor: bp

  Data publikacji: 12.01.2012 12:00

  Liczba odwiedzin: 36254

  Ktoś zadał mi ostatnio takie pytanie. Trochę się zdziwiłam, bo pamiętam jak kilkanaście miesięcy temu po długiej podróży autostopowo-autobusowo-pociągowej stanęłam na granicy rumuńsko-mołdawskiej. Byłam szczęśliwa, że za chwilę wjadę do Mołdawii. »

  Tagi: fotorelacje, mołdawia galeria zdjęć

 • Piękni ludzie, piękny świat

  Piękni ludzie, piękny świat

  Autor: Joanna Oleradzka

  Data publikacji: 23.01.2012 12:41

  Liczba odwiedzin: 26992

  Uganda, jak choćby wynika z przedstawionych niżej zdjęć, to piękni ludzie i piękne krajobrazy. Fotografie zostały wykonane przez Asię Oleradzką w trakcie jej dwumiesięcznej podróży po Afryce Wschodniej. Projekt nazywał się „Zabierz mnie do…, czyli Afryka Wschodnia po mojemu” i zakładał, że podróżniczka pojedzie m.in. tam, gdzie podszepną jej osoby spotkane na trasie. I wyszło tak, że trasa prowadziła przez nadzwyczaj ciekawe miejsca, gdzie Joanna spotkała nadzwyczaj ciekawych ludzi. »

  Tagi: fotorelacje, uganda galeria zdjęć

 • Jak na Księżycu

  Jak na Księżycu

  Autor: Joanna Lisowska

  Data publikacji: 19.01.2012 16:28

  Liczba odwiedzin: 26450

  Jeśli komuś marzy się, by zobaczyć księżycowy krajobraz, a na razie nie możliwości, żeby polecieć na Księżyc, niech jedzie do Boliwii. Jeśli ktoś chwilowo nie może jechać do Boliwii, a o księżycowych plenerach ciągle myśli, niech zobaczy galerię zdjęć Asi i Krzysztofa Lisowskich, którzy zamknęli w kadrach największą na świecie pustynię solną. Boliwijska Salar de Uyuni była niegdyś rozległym jeziorem. Dziś to popękana połać soli o powierzchni około 10 tysięcy kilometrów kwadratowych, która stanowi jedną z największych atrakcji turystycznych Boliwii. »

  Tagi: fotorelacje, boliwia galeria zdjęć

 • Trzy cuda Peru

  Trzy cuda Peru

  Autor: Joanna Lisowska

  Data publikacji: 23.01.2012 15:45

  Liczba odwiedzin: 25048

  Pierwszy cud to Kanion Colca, położony w Andach peruwiańskich, dwa razy głębszy od Wielkiego Kanionu Kolorado w Stanach. Drugi cud to wyspy na jeziorze Titicaca. Wśród nich jest ponad 40 sztucznych pływających wysepek, zamieszkałych przez Indian Uro oraz kilka naturalnych, wśród których wyróżnia się Wyspa Słońca – Isla del Sol, gdzie według inkaskich wierzeń na świat miał przyjść Wirakocza – stwórca świata, ojciec Słońca i Księżyca. Wreszcie trzeci cud – Machu Picchu, najlepiej zachowane inkaskie miasto, które znalazło się na ogłoszonej nie tak dawno liście nowych siedmiu cudów świata. Podsumowując: cuda się zdarzają, a czasem nawet materializują, czego namacalnym dowodem są fotografie Joanny i Krzysztofa Lisowskich, które powstały w trakcie ich półrocznej podróży po dwóch Amerykach. »

  Tagi: fotorelacje, peru galeria zdjęć

 • Pireneje

  Pireneje

  Autor: Krystyna Sokulska

  Data publikacji: 24.01.2012 14:15

  Liczba odwiedzin: 24678

  Pireneje są rajem dla kochających dzikość piechurów. Przekonałam się o tym wielokrotnie. Kamienie, kamyki, gołoborza, głazy, piarżyska i nic, co by przypominało znane z Polski szlaki górskie. Zresztą to jedno z nielicznych miejsc w Europie, do którego Polacy docierają rzadko i wyjątkowo nielicznie – tyle relacja pisana. Czas na fotorelację! »

  Tagi: fotorelacje, francja galeria zdjeć

 • Uwaga! Odkryto raj!

  Uwaga! Odkryto raj!

  Autor: Joanna Lisowska

  Data publikacji: 19.01.2012 12:14

  Liczba odwiedzin: 19431

  Panama: rajskie plaże archipelagu San Blas, industrialny krajobraz wokół Kanału Panamskiego i Panama City, miasto o niejednym obliczu. A wszystko na zdjęciach Joanny i Krzysztofa Lisowskich, którzy odwiedzili Panamę w trakcie swojej półrocznej podróży przez dwie Ameryki. »

  Tagi: fotorelacje, panama galeria zdjęć

 • Gorące piękno Afaru

  Gorące piękno Afaru

  Autor: Agnieszka Meissner

  Data publikacji: 26.11.2012 11:12

  Liczba odwiedzin: 8518

  Etiopia to kraj pełen niespodzianek. Jeśli dysponujecie odpowiednim kapitałem i fantazją, może skorzystacie z mojej propozycji i osobiście to sprawdzicie? »

  Tagi: afryka, etiopia, fotorelacje

 • Kumbh Mela 2013

  Kumbh Mela 2013

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 08.02.2013 10:44

  Liczba odwiedzin: 6174

  To największy na świecie festiwal religijny. Gromadzi miliony ludzi – pielgrzymów, joginów, duchowych mistrzów, a także turystów, którzy przybywają do Indii zwabieni wizją uczestnictwa w niecodziennym wydarzeniu. Święto Dzbana – Kumbh Mela odbywa się co 12 lat na przemian w jednym z czterech hinduskich miast: Allahabad, Haridwar, Nashik, Ujjain. W tym roku festiwal zawitał do Allahbadu w stanie Uttar Pradesh. Potrwa 55 dni i zgodnie z przewidywaniami ma zgromadzić nawet 100 milionów pielgrzymów. »

  Tagi: azja, indie, fotorelacje

 • Czekając na obiad

  Czekając na obiad

  Autor: Jacek Jaworski

  Data publikacji: 17.10.2012 13:53

  Liczba odwiedzin: 5092

  Szokujące? Niesmaczne? Indonezyjczycy regularnie podróżujący promem na wyspę Sumbawa wydają się oswojeni z tym widokiem. To przecież zwyczajowe przygotowywanie koźliny serwowanej jak Indonezja długa i szeroka. A że na deskach pokładu i z „wkładką”, która dopiero co wyzionęła ducha?! To tylko kulinarny szczegół. »

  Tagi: azja, indonezja, fotorelacje, kuchnia

 • Syria. Arabska wiosna, trzy miesiące po wybuchu okiem Cezarego Stępniaka

  Syria. Arabska wiosna, trzy miesiące po wybuchu okiem Cezarego Stępniaka

  Autor: Cezary Stępniak

  Data publikacji: 26.04.2013 16:31

  Liczba odwiedzin: 4083

  Nieplanowana podróż do Syrii w 2011 roku zaowocowała wieloma wrażeniami i niezwykłymi spotkaniami z gościnnymi i otwartymi na przyjezdnych Syryjczykami. Przedstawione zdjęcia to swoisty pamiętnik z podróży Cezarego Stępniaka, który trzy miesiące po wybuchu Arabskiej Wiosny odwiedził ten pogrążony do dziś w krwawej wojnie domowej kraj. »

  Tagi: azja, syria, dameszek, aleppo, palmyra, fotorelacje

 • Zanzibar

  Zanzibar

  Autor: Jacek Jaworski

  Data publikacji: 03.07.2013 12:55

  Liczba odwiedzin: 3956

  Na fali popularności pewnej piosenki moglibyśmy przypuszczać, że Zanzibar to wyłącznie piaszczyste, szerokie plaże oblegane przez turystów różnej maści. Czego oprócz plaż może spodziewać się turysta, który pewnego, zapewne słonecznego, dnia ląduje w porcie lotniczym Zanzibar? »

  Tagi: afryka, tanzania, zanzibar, fotorelacje

 • United colours of Gambia

  United colours of Gambia

  Autor: Michał Turzyński

  Data publikacji: 17.06.2013 13:13

  Liczba odwiedzin: 3779

  Najmniejsze państwo na kontynencie afrykańskim, pas ziemi o szerokości 50 kilometrów, który wciska się w powierzchnię większego sąsiada – Senegalu. Witamy w Gambii, zielonej oazie, kraju piaszczystych plaż, który upodobały sobie rzadkie gatunki roślin oraz turyści. Tych ostatnich jest w Gambii coraz więcej. Trzeba przyznać, że mają dobry, globtroterski gust. »

  Tagi: afryka, gambia, fotorelacje

 • Egipt w moim obiektywie

  Egipt w moim obiektywie

  Autor: Artur Gadecki

  Data publikacji: 23.02.2012 19:53

  Liczba odwiedzin: 590092

  Ziemia faraonów to dobre miejsce dla każdego kto kocha fotografię. Pozwala uchwycić swoją różnorodność barw i kolorów. Pokazać odbiorcy piękno i brzydotę zatrzymane w czasie i pochwycone okiem fotografa. Tym razem fotografem byłem ja. Poniżej przedstawiam fotorelację z eskapady po Egipcie z roku 2010. »

  Tagi: afryka, egipt, zadanie 3 fotorelacja, artur gadecki, fotorelacje

 • W poszukiwaniu harmonii – fotorelacja z wyprawy do Karelii

  W poszukiwaniu harmonii – fotorelacja z wyprawy do Karelii

  Autor: Malgorzata Stekiel

  Data publikacji: 27.02.2012 18:26

  Liczba odwiedzin: 385991

  Wszystkie zdjęcia zostały wykonane w sierpniu 2011 r. na terenie Republiki Karelii – w Pietrozawodsku oraz Svyatozero i okolicznych wioskach. »

  Tagi: europa, rosja część europejska, karelia, zadanie 3 fotorelacja, małgorzata stekiel, fotorelacje

 • Kambodża w obrazkach

  Kambodża w obrazkach

  Autor: Paweł Niepla

  Data publikacji: 23.02.2012 23:55

  Liczba odwiedzin: 348202

  Gdybym miał wymienić cztery największe zalety Kambodży, byłyby to: ludzie, buddyzm, widoki oraz kuchnia. Ludzie za ich nieodłączny szczery, piękny uśmiech i wspaniałe podejście do życia, od których to można tak wiele się nauczyć; buddyzm za jego naturalność i zdrową wszechobecność oraz piękne, złote oblicze; widoki za to, że zapierają dech w piersiach, po prostu urzekają, oczarowują, uwodzą, rozkochują, uczulają, aktywują zmysły i zostają w pamięci na zawsze; kuchnia za całokształt twórczości, za to, że cieszy serce, kubki smakowe, ślinianki, oczy, nozdrza, opuszki palców, za to, że po prostu jest. Przedstawiam Wam zatem 4 najbarwniejsze i najciekawsze aspekty Kambodży na fotografiach, które mam nadzieję sprawią, że następną Waszą destynacją będzie właśnie Królestwo Cudów... »

  Tagi: azja, kambodża, zadanie 3 fotorelacja, paweł niepla, fotorelacje

 • Irlandia w obiektywie

  Irlandia w obiektywie

  Autor: Kamila Karbowniczek

  Data publikacji: 21.06.2012 12:37

  Liczba odwiedzin: 159621

  Irlandia- zachwyca, przeraża, szokuje. Jest to miejsce bardzo różnorodne i pełne tajemnicy. Prawdziwy irlandzki klimat odnaleźć można w niewielkich, nadmorskich miejscowościach oraz na prowincjach. Wyspa zachęca swoim niepowtarzalnym urokiem. »

  Tagi: europa, irlandia, dublin, staż zadanie 3, kamila karbowniczek, fotorelacje, galeria strefa

 • Kamerun subiektywnie w obiektywie

  Kamerun subiektywnie w obiektywie

  Autor: Katarzyna Koput

  Data publikacji: 26.06.2012 23:37

  Liczba odwiedzin: 7041

  "Obiektyw aparatu fotograficznego, jak oko mitycznego cyklopa, jest wszechwidzące: ukazuje nam cały, bogaty świat, staje się naszym własnym okiem, wzbogaca umysł, bawi, uczy i zadziwia." - Henryk Latoś »

  Tagi: afryka, kamerun, katarzyna koput, staż zadanie 3, fotorelacje

 • Fuerteventura – świat doznań

  Fuerteventura – świat doznań

  Autor: Joanna Maślankowska

  Data publikacji: 22.06.2012 16:58

  Liczba odwiedzin: 6942

  Fuerteventura jest jedną z najbardziej na wschód wysuniętych wysp archipelagu Wysp Kanaryjskich. Jej charakter i położenie sprawiają, że przenosimy się w miejsce, gdzie fascynuję piękno przyrody, przeraża srogi krajobraz, zachwyca wyjątkowy klimat i ujmuję otwartość ludzi. »

  Tagi: europa, hiszpania, corralejo, fuerteventura, staż zadanie 3, joanna maślankowska, fotorelacje

 • Na stopa przez turecki Kurdystan

  Na stopa przez turecki Kurdystan

  Autor: Anna Wojciechowska

  Data publikacji: 25.06.2012 16:43

  Liczba odwiedzin: 6198

  Turecki Kurdystan przemierzyłam na stopa dwukrotnie. Po raz pierwszy w 2010 r. wraz z Yahyą - Syryjczykiem poznanym dzięki portalowi CouchSurfing.org. Co jakiś czas zbaczaliśmy to w lewo, to w prawo, by "zaliczyć" co smakowitsze turystyczne kąski, typu Kapadocja czy góra Nemrut. Po raz drugi znalazłam się tu rok później trochę przez przypadek. Wraz z koleżanką Darią planowałyśmy udać sie do Syrii, ale nas nie wpuszczono. Jechałyśmy więc wzdłuż granicy syryjskiej na wschód, co jakiś czas próbując przedostać się kolejnym przejściem granicznym na południe i przy okazji zwiedzając "stare kąty" tureckiej części Kurdystanu. »

  Tagi: azja, turcja, mardin, nemrut, diyarbakır, autostop, şanlıurfa, urfa, anna wojciechowska, staż zadanie 3, fotorelacje, autostop galerie zdjęć

 • Indyjskie migawki

  Indyjskie migawki

  Autor: Anna Gołuchowska

  Data publikacji: 25.06.2012 00:40

  Liczba odwiedzin: 6168

  Indie to kraj tajemniczy i przyciągający z różnych powodów. Jednym z jego najciekawszych aspektów jest bez wątpienia barwna i zróżnicowana ludność. Za każdą z twarzy kryje się osobna historia, czasem jednak wyjątkowo przygnębiająca - ma to miejsce szczególnie w przypadku dzieci.Nie można zapominać też o bogactwie przyrodniczym i kulturowym, które Indie sobą reprezentują. Wciąż można znaleźć niemalże nietknięte ludzką ręką obszary, które zachwycają zmysły. »

  Tagi: azja, indie, anna gołuchowska, staż zadanie 3, fotorelacje

 • Sa Pa – kraina z innej bajki

  Sa Pa – kraina z innej bajki

  Autor: Tomasz Pakuła

  Data publikacji: 22.02.2012 09:34

  Liczba odwiedzin: 5846

  Region Sa Pa, położony na wschodnim wyniesieniu Himalajów, jest egzotyczny nawet dla samych Wietnamczyków. To miejsce zamieszkiwane przez barwne mniejszości narodowe, żyjące wciąż w bardzo tradycyjny sposób. Miejsce, gdzie życie zaczyna się wcześniej i wcześniej się kończy. »

  Tagi: azja, wietnam, zadanie 3 fotorelacja, tomasz pakuła, fotorelacje

 • One love, one heart!

  One love, one heart!

  Autor: Agata Kirago

  Data publikacji: 24.06.2012 20:28

  Liczba odwiedzin: 5823

  Let's get together and feel all right, czyli czarujące plaże, malownicze góry, egzotyczna sceneria i sympatyczni ludzie - oto Jamajka w pełnej krasie! »

  Tagi: ameryka środkowa i karaiby, jamajka, agata kirago, staż zadanie 3, fotorelacje

 • Okiem płaszczki i nie tylko – Kajmany

  Okiem płaszczki i nie tylko – Kajmany

  Autor: Joanna Prokop

  Data publikacji: 24.02.2012 07:59

  Liczba odwiedzin: 5442

  Kajmany to bardzo bogate wyspy, nie bez powodu są nazywane Szwajcarią Karaibów, gdyż znajduje się tam kilkadziesiąt banków obsługujących klientów z całego świata. Jednak w moim odczuciu to bogactwo jest drobiazgiem wobec wyjątkowości przyrodniczej i kulturowej wysp położonych na Morzu Karaibskim. »

  Tagi: ameryka północna, kajmany, zadanie 3 fotorelacja, fotorelacje

 • Zambijskie przedszkole

  Zambijskie przedszkole

  Autor: Paulina Skiba

  Data publikacji: 25.06.2012 22:29

  Liczba odwiedzin: 5161

  Jest ich około trzydziestki. Każdego ranka pokonują pieszo kilka kilometrów, aby na czas zdążyć na pierwsze przedszkolne zajęcia. Nie jakieś tam zabawy, czy rysowanki. Tylko liczenie, pisanie i czytanie. Przedszkole to dla niektórych z nich początek i koniec życiowej edukacji. W Zambii tylko nieliczni mają na nią szansę. »

  Tagi: afryka, zambia, masa, przedszkole, paulina skiba, staż zadanie 3, fotorelacje

 • 10 Rad Jak Zwiedzać Chiny

  10 Rad Jak Zwiedzać Chiny

  Autor: MWD

  Data publikacji: 22.02.2012 07:46

  Liczba odwiedzin: 4909

  W dzisiejszych czasach, by dostać się do Chin, nie trzeba już forsować Wielkiego Muru. Ale kiedy już będziemy w Państwie Środka - co robić, co zwiedzać, jak żyć? Przecież Chiny to najbardziej różnorodny kraj na świecie! Oto Lista Rzeczy, Które W Chinach Zrobić Trzeba. »

  Tagi: azja, chiny, zadanie 3 fotorelacja, mwd, fotorelacje, chiny, galeria strefa

 • Spragniona Tanzania

  Spragniona Tanzania

  Autor: Tomasz Oleszkowicz

  Data publikacji: 24.06.2012 23:32

  Liczba odwiedzin: 4544

  Afryka cierpliwie czeka.. jest już spragniona... przekonajcie się czego !!! »

  Tagi: afryka, tanzania, zanzibar, staż zadanie 3, tomasz oleszkowicz, fotorelacje

 • Różne oblicza Iranu

  Różne oblicza Iranu

  Autor: Piotr Szymankiewicz

  Data publikacji: 25.06.2012 14:42

  Liczba odwiedzin: 3873

  Iran to kraj, który zadziwia na każdym kroku. Niespotykana otwartość ludzi, niesamowite mozaikowe zabytki, zaskakująca przyroda, wszechobecna religia, koloryt bazarów. Można tak wymieniać w nieskończoność, ale przecież lepiej to zobaczyć. »

  Tagi: azja, iran, teheran, sziraz, isfahan, jazd, bandar abbas, minab, keszm, piotr szymankiewicz, staż zadanie 3, fotorelacje

 • Migawki z Macedonii

  Migawki z Macedonii

  Autor: Magda Bednarz

  Data publikacji: 24.06.2012 21:09

  Liczba odwiedzin: 3700

  Gdybym mogła zabrać do Macedonii tylko jedną rzecz, byłby to aparat fotograficzny. Podróżując po tym pięknym kraju ma się ochotę uwiecznić na kliszy każdy jego milimetr - każdego napotkanego człowieka, kota, osiołka, górę, jezioro, uśmiech, promień słońca na kamiennym murze cerkwi, czerwieniące się w słońcu pomidory i paprykę dojrzewające na ajvar, rozciągające się w dolinach sady jabłkowe...Wszystko to wygląda, jakby tylko czekało na fotografa, pięknie ustawione, osłonecznione i rażące oczy soczystością kolorów. Różnorodność ludzi, krajobrazów, miast i jednoczesna spójność w pięknie i harmonii. Macedonia. »

  Tagi: europa, macedonia, ochryd, jezioro ochrydzkie, prilep, magda bednarz, staż zadanie 3, fotorelacje, galeria strefa

 • Niebiańskie wakacje

  Niebiańskie wakacje

  Autor: Adrianna Filimoniuk

  Data publikacji: 25.06.2012 07:19

  Liczba odwiedzin: 3668

  Jak przyjemnie i efektownie spędzić niezapomniane chwile na wyspach Północnego Sporades? Nawet bez mojej pomocy będzie to łatwe do wykonania, lecz po obejrzeniu fotoreportażu będziecie pewni, że jest to miejsce stworzone do perfekcyjnego urlopu. Skiathos oddycha nie tylko powietrzem nasyconym jodem Morza Egejskiego, ale także turystyką. »

  Tagi: europa, skiathos, grecja, sporades, północne sporades, adrianna filimoniuk, staż zadanie 3, fotorelacje

 • Mistycznie, prowincjonalnie, sennie - fotorelacja z Laosu

  Mistycznie, prowincjonalnie, sennie - fotorelacja z Laosu

  Autor: Magdalena Bernatek

  Data publikacji: 23.06.2012 22:25

  Liczba odwiedzin: 3454

  "Bywają ludzie, którzy w jakiejś chwili przestają być sobą i tym, co ich otacza. Istnieje godzina, w której pragnę być sobą i tym, co nieoczekiwane. Sobą i chwilą, gdy brama, zazwyczaj wychodząca na podwórze, powoli się uchyla, ukazując łąkę, na której się pasie jednorożec." (José Ortega y Gasset) W Laosie jest właśnie trochę jak w bajce o jednorożcu, która dzieje się nieśpiesznie i we właściwym sobie tempie.. Prawdziwym skarbem tej bajkowej krainy są jej niezwykli mieszkańcy. »

  Tagi: azja, laos, luang prabang, vientian, mekong, tajlandia, staż zadanie 3, magdalena bernatek, fotorelacje

 • Oddech wolności w obrazie, wspominamy 4 magiczne dni w Norwegii...

  Oddech wolności w obrazie, wspominamy 4 magiczne dni w Norwegii...

  Autor: Agnieszka Ryszka

  Data publikacji: 24.06.2012 14:19

  Liczba odwiedzin: 3170

  Usiądź wygodnie w fotelu, weź głęboki oddech i wyobraź sobie, że powietrze, które właśnie wemknęło się do Twoich płuc to czysty, świeży, surowy norweski wiatr... A teraz zobacz gdzie można być za niecałe 100 zł ;) »

  Tagi: europa, norwegia, stavanger, frafjord, gamle, preikestolen, the pulpit rock, oanes, agnieszka ryszka, staż zadanie 3, fotorelacje

 • Jak w bajce

  Jak w bajce

  Autor: Agata Kozłowska

  Data publikacji: 23.02.2012 23:28

  Liczba odwiedzin: 2917

  W Czechach ukryło się ponad dwa tysiące zamków i pałaców. Od średniowiecznych twierdz (Czesi używają wtedy określenia hrad), z których czasem zostało już tylko kilka ceglanych ścian, przez świetnie zachowane renesansowe i późniejsze pałace (tu nasi południowi sąsiedzi powiedzieliby zámek), po monumentalne budowle, które przeszły długą drogę od gotyku do romantyzmu. Dla każdego coś miłego. Sztuką jest podróżować przez Czechy i nie napotkać na swojej drodze żadnego z nich. Subiektywny przewodnik po najciekawszych. »

  Tagi: europa, czechy, zadanie 3 fotorelacja, agata kozłowska, fotorelacje

 • Maroko – zastanówmy się!

  Maroko – zastanówmy się!

  Autor: Martyna Świątek

  Data publikacji: 23.06.2012 16:16

  Liczba odwiedzin: 2773

  Maroko może być dla nas zaskakującym krajem. Pobyt tutaj zmusza nas również do pewnych przemyśleń na temat tego, co Polaków i Marokańczyków różni, a co nas łączy. To nie jest galeria z pięknymi widoczkami z Maroka, jakich znajdziemy w Internecie całą masę. To galeria zdjęć, które mają nas zachęcić do „zastanowienia się”. »

  Tagi: afryka, maroko, martyna świątek, staż zadanie 3, fotorelacje

 • Kobiety, wino i Małysz

  Kobiety, wino i Małysz

  Autor: Łukasz Śledziecki

  Data publikacji: 24.06.2012 23:22

  Liczba odwiedzin: 2511

  Skocznia Letalnica to symbol Słowenii. Malownicza alpejska dolina Planica, gdzie odbywają się zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich przyciąga kibiców z całego świata. Wizyta tam to nie tylko spotkanie ze sportem na najwyższym poziomie. To także okazja do spotkania wspaniałych ludzi, posłuchania ludowej muzyki oraz skosztowania wybornych trunków. Kto chce zobaczyć to, co w Słowenii wyjątkowo cenne powinien odwiedzić Planicę. »

  Tagi: europa, słowenia, planica, łukasz śledziecki, staż zadanie 3, fotorelacje

 • Atrakcyjna Katalonia

  Atrakcyjna Katalonia

  Autor: Joanna Rządkowska

  Data publikacji: 23.06.2012 02:20

  Liczba odwiedzin: 2156

  Zawsze interesowało mnie to, jak żyją ludzie na drugim końcu Europy. Czy w Katalonii jest wiele osób innej nacji? Jak pogoda wpływa na przybyszów z zimnej Skandynawii, a jak z gorącej Afryki? Czy takie miasto jak Barcelona zasługuje na miano jednego z najpiękniejszych miast Europy? Znalazłam odpowiedzi na wszystkie pytania, podróżując do słonecznej i kolorowej Katalonii. »

  Tagi: europa, hiszpania, katalonia, barcelona, lloret de mar, fotorelacja, staż zadanie 3, joanna rządkowska, fotorelacje

 • Mongolia jakiej nie znacie

  Mongolia jakiej nie znacie

  Autor: Paulina Pinkowska

  Data publikacji: 25.06.2012 10:06

  Liczba odwiedzin: 2014

  Tysiące lat mongolskiej gospodarki opiera się głównie na hodowli bydła, jest to ważny element stylu życia nomadów. »

  Tagi: azja, mongolia, ułan bator, staż zadanie 3, paulina pinkowska, fotorelacje

 • « Poprzednia
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • Następna »

Infolinia(22) 487 55 85

Pn.-Pt. 8-19;So-Nd. 9-19