Dziś jest 02.01.2025
Imieniny obchodzą Izydor, Makary, Sylwester, Abel
Autor: Anna Karpa
Data publikacji: 15.02.2014 22:25
Liczba odwiedzin: 5736
Tagi: europa, rowery, podróż na medal, plan podróży po danii, plan podróży po szwecji, plan podróży po niemczech, dania
Mowa o wyprawie rowerowej – absolutnie nieplanowanej, nieprzemyślanej w szczegółach, niezwykle spontanicznej przygodzie dwóch kobitek, które przywykły już do pytań i uwag znajomych: „Same jedziecie? A jak się coś stanie? Nie jest to ani bezpieczne, ani rozważne”. Odpowiedź jest niezmienna od lat – jeździmy same, bo świetnie się rozumiemy, zgadzamy i uzupełniamy w działaniu. Rozwaga? – staramy się zachowywać zdrowy rozsądek w każdej sytuacji, a poza tym, wyznajemy zasadę: „jest ryzyko, jest zabawa, albo piargi, albo sława” i jak dotąd los nam sprzyja.
Podróż wakacyjna przypadkiem przeobraża się w przygodę na dwóch kółkach. Ograniczone środki finansowe, jakimi dysponujemy powodują, że pojawia się pomysł, aby pojechać lub polecieć gdzieś daleko i wrócić do domu rowerami.
Gdynia, oczekiwanie na prom. Fot. Katarzyna Karpa
Bezkonkurencyjnym cenowo na stosunkowo odległym dystansie do Szwecji jest rejs Stena Line, którego koszt dla 2 osób z rowerami to niewiele ponad 300 zł. Atutem tego kierunku jest skandynawskie prawo zapewniające dostęp obywateli do dóbr przyrody, a więc przyzwolenie kempingowania „na dziko”.
Biwak w Szwecji. Fot. Anna Karpa
Po wyrychtowaniu rowerów, do spakowanych w sakwy rzeczy dołączamy namiot i świat staje przed nami otworem. Na mapie rysujemy pętlę wyznaczającą trasę o długości około 800 km, bo ten dystans uznajemy za leżący w zakresie naszych możliwości.
Rowerowe Niemcy. Fot. Katarzyna Karpa
W ciągu niemal trzech tygodni przemierzamy trasę: z Karlskrony do Helsingborga, skąd po przeprawie promowej do Danii tniemy wyspę na południe, drogą morską docieramy do Rostocku i wybrzeżem morskim pedałujemy do Świnoujścia. Odwiedzamy Karlskronę, Aryd, Karlshamn, Olofstrom, Hasselholm, Helsingborg, Helsingor, Hillerod, Kopenhagę, Karise, Faxe, Presto, Nykobing, Gedser, Rostock, Stralsund i wiele innych nadmorskich miejscowości.
Symbol Szwecji. Fot. Katarzyna Karpa
Korzystamy z gościnności uczestników portali Couchsurfing oraz Wormshowers i poza wspaniałymi Szwedami, Duńczykami i Niemcami zaprzyjaźniamy się również z Holendrami oraz Irańczykiem i Irakijczykami mieszkającymi w Szwecji. W sposób zupełnie nieplanowany, mentalnie zwiedzamy więc trzy inne kraje, wcześniej nie brane pod uwagę. Przypadkowo spotkany Polak – osiadły na stałe w Olofstorm przed wielu laty – odkrywa przed nami tajniki rowerowego podróżowania na tych terenach oraz zawiłości mentalności Skandynawów. Gościnność tych, którzy goszczą nas po drodze sprzyja ograniczeniu kosztów naszej wyprawy do około tysiąca złotych na osobę.
Dania. Fot. Katarzyna Karpa
Pasja biegania jednej z nas połączona z przygotowaniami do wrześniowego Maratonu Warszawskiego powoduje, że do planu dnia włączamy kilku- lub kilkunastokilometrowe jej treningi w asyście drugiej, jadącej rowerem, pełniącej rolę support team.
W Szwecji i Danii odkrywamy raj rowerowy, jakiego nie znamy, a wydarzenia ostatniego lata są potwierdzeniem faktu, mówiącego o roli przypadku, który diametralnie potrafi zmienić ludzkie życie. Rower staje się podstawą naszego istnienia, a samochody zakwaterowane zostają w garażu. Jedna z nas rozważa nawet po cichu sprzedaż swojego.
Karlskrona
Miasto nazywane Koroną Karola, leżące na 33 wyspach, jest stolicą Blekinge – najmniejszej prowincji w południowej Szwecji – i głównym portem marynarki wojennej tego kraju. Powstało ono w 1680 roku, a dzielnica Björkholmen (Brzozowe wzgórze) w zachodniej części miasta to zespół starych, kolorowych domków z przełomu XVIII i XIX.
Karlskrona, stara dzielnica. Fot. Anna Karpa
Wielki Rynek (Stortorget) jest jednym z największych rynków w Skandynawi. W centralnym jego punkcie postawiono XIX-wieczny pomnik króla Karola XI, założyciela miasta. Za jego plecami wznoszą się dwie wieże jedynego kościoła luterańskiego w Szwecji pod wezwaniem Fryderyka (na cześć księcia Adolfa Fryderyka), który obecny był przy wyświęcaniu świątyni w 1744 r. Inne obiekty na rynku to: Zamek Wodny – neogotycka miejska wieża ciśnień, przebudowana na potrzeby prywatnego muzeum sztuki rodziny Kulenoviców – potomków bałkańskiej arystokracji, którzy w czasach Tito uciekli z Jugosławii do Szwecji, kościół Trójcy Świętej, zwany kościołem niemieckim,wzniesiony na potrzeby niemieckich robotników, którzy uczestniczyli w budowie portu i miasta, dawny ratusz, w którym obecnie mieści się sąd, sala koncertowa.
Karlskrona. Fot. Anna Karpa
Odwiedzając Karlskronę należy odwiedzić też targ rybny, kościół Admiralicji, Muzeum Marynarki Wojennej, w którym oprócz statków poznajemy warunki życia codziennego na morzu oraz historię Szwecji, Muzeum regionu Blekinge, prezentujące czasy sprzed powstania Karlskrony i początki rozwoju miasta.
Karlshamn
Drugie pod względem wielkości miasto w Blekinge. Powstało w 1664 r. na terenie wioski Bodekull, kiedy to istniejącej tam przystani nadano prawa miejskie i wybudowano stocznię, którą nazwano na cześć króla Karlshamn (Przystanią Karola). Obecnie port obsługujący połączenia promowe z Kłąjpedą.
Warto trafić tutaj podczas Festiwalu Piosenki Krajów Nadbałtyckich, kiedy to miasto tętni życiem. Od 1987 r. prezentują się tutaj wykonawcy muzyki pop z krajów nadbałtyckich oraz goście z innych państw, gdyż formuła imprezy wykracza poza region Morza Bałtyckiego.
Karlshamn. Fot. Anna Karpa
Hillerød
W 1560 roku król Fryderyk II rozpoczął budowę zamku Frederiksborg na miejscu starego majątku Hillerødsholm. W XVII wieku zamek stał się podmiejską rezydencją duńskich monarchów i za sprawą króla Chrystiana IV Hillerød uzyskało status centrum handlowego. W latach 1692 – 1733 miasto nawiedziły 3 groźne pożary, które sprawiły, że poza zamkiem Frederiksborg w mieście nie zachowały się żadne budynki sprzed tego okresu. W 1859 roku dotkliwych zniszczeń na skutek pożaru doznał także zamek Frederiksborg. Jego odbudowa możliwa była dzięki finansowemu wsparciu ze strony właściciela browaru Carlsberg – J. C. Jacobsena. Od 1878 roku ponad 80 pałacowych sal tworzy Muzeum Narodowej Historii. Zamek otacza piękny, barokowy ogród założony w 1720 r.
Dania, Hillerod. Fot. Katarzyna Karpa
Obecnie siedziba władz Gminy Hillerød i Regionu Stołecznego – ma dogodne połączenie kolejką podmiejską z Kopenhagą. Warto odwiedzić tu: muzeum regionalne przedstawiające historię miasta na przestrzeni ostatnich 600 lat, starą elektrownię, ruiny największego w krajach nordyckich średniowiecznego opactwa, gdzie w połowie lipca odbywa się średniowieczny dzień targowy, Annaborg – muzeum sztuki w mieszczące się w pięknym, neoklasycznym budynku z 1783 r. oraz wystawę malarstwa Galleri Malling Beck.
Hillerod – zamek. Fot. Anna Karpa
Kopenhaga
Terytorium obecnej Kopenhagi zamieszkane było już 6 tysięcy lat temu, ale pierwsze wzmianki na temat tamtejszej osady na wschodnim wybrzeżu Zelandii nad cieśniną Sund pochodzą z 1043 roku, kiedy to istniał tam port o niewielkim znaczeniu strategicznym i politycznym. W 1167 roku wokół niego powstała twierdza, mająca chronić osadę przed atakami piratów i tę datę przyjmuje się za początek miasta, któremu nadano nazwę København – port handlowy. Ruiny twierdzy można oglądać do dziś w muzeum pod pałacem Christiansborg, niedaleko którego wznosi się pomnik założyciela miasta.
Słynna kopenhaska syrenka. Fot. Katarzyna Karpa
Obecnie miasto, w którym znajduje się wiele parków, kanałów wodnych i zabytków historycznych jest najważniejszym ośrodkiem kulturalnym, gospodarczym i naukowym Danii. Odbywa się wiele cyklicznych wydarzeń kulturalnych (Kopenhaski Festiwal Jazzowy, Kopenhaski Festiwal Letni i Kopenhaski Festiwal Operowy), a do najciekawszych tutejszych atrakcji turystycznych należą parki rozrywki Tivoli i Bakken, Duńskie Centrum Wzornictwa, muzeum sztuki starożytnej i malarstwa Nowa Glyptoteka Carlsberg, stary port miejski Nyhavn oraz Wolne Miasto Christiania, którego historia sięga 1971 roku, kiedy to opuszczonym wówczas terenem koszar wojskowych zainteresowali się kopenhascy hippisi i założyli tu swoją komunę – wolne miasto, które rządzi się własnymi prawami.
Dworzec kolejowy w Kopenhadze. Fot. Anna Karpa
Faxe
Miasto znane nam zwłaszcza z piwa o tej nazwie, produkowanego w pobliskim browarze. Ta nadmorska okolica jest rajem dla żeglarzy, wędkarzy i miłośników różnych sportów wodnych, ale to również okoliczne lasy, w których dziką zwierzynę wypatrzyć można bez większego wysiłku. Łosie, sarny, a na polach bażanty i zające to widok codzienny.
Faxe. Fot. Anna Karpa
Na obrzeżach tutejszej kopalni wapienia znajduje się geomuzeum, do którego wchodząc cofamy się o 63 mln lat, kiedy to wyspy duńskie znajdowały się w głębinach morskich. Oglądać tam można skamieniałości rekinów, krokodyli i ponad 500 gatunków zwierząt zamieszkujących ówczesną rafę koralową.
Fot. Anna Karpa
Nykobing
Największe miasto na wyspie Falster. Tutaj znajduje się unikatowe Centrum Średniowiecza – eksperymentalne muzeum, a właściwie skansen, gdzie można przenieść się w XIV wiek i zakosztować ówczesnego życia, obejrzeć turniej rycerski, odwiedzić targ, zobaczyć stare okręty, a także wziąć udział w okazjonalnych inscenizacjach historycznych, a restauracje serwują średniowieczne dania. Dwa razy dziennie oddają salwę kamienne katapulty.
Młyn w Nykobing. Fot. Anna Karpa
Odbywają się tutaj również plenerowe imprezy muzyczne. Zwiedzającym udostępnione został ogród zoologiczny i botaniczny, muzeum w pochodzącym z 1816 r. drewnianym młynie, muzeum fryzjerstwa, muzeum sztuki nowoczesnej oraz muzeum zabawek, które produkowane były między innymi przez duńskich więźniów od roku 1905 roku.
Muzeum regionalne. Fot. Anna Karpa
Rostock
W VI wieku tereny nad rzeką Warnow zasiedlali osadnicy słowiańscy z plemion zwanych Obodrytami. Słowianie połabscy założyli tam gród o nazwie Roztok – co oznaczało szerokie rozpływanie się rzeki, roztokę.
Obecnie miasto w północno-wschodnich Niemczech, trzeci pod względem wielkości – po Lubece i Kolonii – niemiecki port morski nad Bałtykiem. Rostock jest także portem promowym z połączeniami w stronę Danii, Szwecji, Finlandii i Łotwy.
Karlshamn. Fot. Katarzyna Karpa
Tutaj odbywają się też wielkie imprezy, na przykład Hanse Sail, na której co roku w sierpniu spotykają się setki żaglowców i milion turystów. To wielkie wydarzenie jest świętem przyjaźni narodów z muzyką na otwartych scenach, pokazami sztucznych ogni, średniowiecznym targiem, diabelskim kołem i wieloma innymi atrakcjami na 4-kilometrowej promenadzie, a wszystko to w pięknej scenerii starówki Rostocku, zabudowanej charakterystycznymi budynkami z czerwonej cegły z czasów Hansy.
Warto odwiedzić kościół św. Piotra i z jego wieży obejrzeć Stare Miasto, kościół Mariacki z zegarem sprzed blisko 540 lat, historyczny ratusz przy Nowym Rynku i port. Wieczór obowiązkowo spędzamy na starym mieście w knajpkach z tradycyjnymi daniami.
Stralsund
Nadbałtyckie miasto powiatowe Meklemburgii i siedziba powiatu, leżąca nad cieśniną Strelasund połączona szlakiem kolejowym i drogowym z największą wyspą Niemiec – Rugią. Z tego też powodu Stralsund nazywany jest bramą Rugii. Należy do najważniejszych miast regionu i jest skarbnicą zabytków (Stare Miasto z XIV-wiecznym rynkiem, domy kupieckie, kościoły, klasztory, umocnienia miejskie), muzeów, teatrów, parków. Odbywa się tu wiele imprez, a wśród nich: Dni Wallensteina – średniowieczny spektakl dla uczczenia obrony miasta przed oblężeniem Wallensteina w 1628 r., Letni Festiwal Muzyczny Meklemburgii-Pomorza Przedniego, Międzynarodowe zawody pływackie, w sezonie żeglarskim – tygodniowe regaty żeglarskie, impreza plenerowa na terenie dawnego browaru w Stralsundzie, Maraton przez most Rügenbrücke na Rugię.
Stralsund. Fot. Anna Karpa
TOP 5
Szwecja:
– W kraju, gdzie koni jest więcej niż mieszkańców miłośnicy jazdy konnej znajdą na pewno coś dla siebie.
– Okolice Roneby to wielkie tereny golfowe, ale tych nie brakuje również w innych regionach Szwecji i Danii.
– Wanas (na trasie z Knislinge do Hasselholm) to perła Zielonej Skanii, miejsce gdzie spotyka się sztuka, historia i natura – plenerowa wystawa prac przestrzennych artystów z całego świata, zapraszanych tutaj od 1987 r.
Wanas. Fot. Katarzyna Karpa
Ich rzeźby, instalacje, interaktywne projekcje rozmieszczone są na terenie olbrzymiego parku. Znajduje się tu również pałac, galeria sztuki oraz ekologiczna farma. Corocznie ponad 4 tys. dzieci uczestniczy tutaj w warsztatach artystycznych. Obiekt zachwyci z pewnością koneserów sztuki.
Dania:
– Miłośnikom flory polecamy ogród botaniczny, a miłośnikom fauny –Oceanarium w Kopenhadze oraz udostępnioną zwiedzającym w lipcu ubiegłego roku w Eskilstrup (w pobliżu Nykobing) największą na świecie farmę krokodyli, w której zamieszkują wszystkie gatunki tych gadów występujące na świecie (ciekawa zwłaszcza w czasie karmienia gadów o godz. 14:00 oraz między godz. 22:00 – 24:00, kiedy to podgląda się ich aktywność nocną w świetle latarek).
Oceanarium w Kopenhadze. Fot. Katarzyna Karpa
– Faxe – nadmorska okolica, będąca rajem dla żeglarzy, wędkarzy i miłośników różnych sportów wodnych, ale to również okoliczne lasy, w których miłośnicy przyrody spotkać mogą dzikie zwierzęta.
Fot. Katarzyna Karpa
Ponadto Szwecja i Dania to istny raj dla rowerzystów, czego niestety nie można powiedzieć o Niemcach.
Niemcy:
– Nadmorskie miejscowości na trasie między Stralsund i granicą polską w Świnoujściu to niekończący się kurort, w którym miłośnicy sportów wodnych znajdą swoje miejsce, jednak trudno będzie tam odnaleźć bezludną plażę czy spokojne miejsce.
Infolinia(22) 487 55 85
Pn.-Pt. 8-19;So-Nd. 9-19
Autor: Etraveler.pl
Data publikacji: 30.04.2015 15:35
Liczba odwiedzin: 16647
Zapraszamy na relację Ani i Staśka Szloser ze zdobycia najwyższego szczytu Afryki oraz krótkiego pobytu w parkach narodowych i na Zanzibarze. »
Autor: Etraveler.pl
Data publikacji: 27.04.2015 13:30
Liczba odwiedzin: 11924
Jeszcze pół wieku temu Nepal był zamknięty dla wszystkich zwiedzających. W ostatnich dekadach zamienił się w Mekkę dla ludzi kochających góry, przyrodę i egzotyczną, azjatycką kulturę. »
Autor: Etraveler.pl
Data publikacji: 07.04.2015 08:39
Liczba odwiedzin: 178666
Australia oczarowuje! Ogromne przestrzenie, dzikie krajobrazy, przedziwne zwierzęta, które można spotkać tylko tam, ciekawa kultura, a do tego chyba najbardziej wyluzowani ludzie na świecie. »
Autor: Etraveler.pl
Data publikacji: 30.03.2015 08:27
Liczba odwiedzin: 208745
Ośmioosobowa grupa studentów z Rzeszowa i okolic lubi udowadniać, że chcieć równa się móc. Wierni tej idei co roku wyruszają w podróż leciwym busem z 1988 r. Na koncie mają już cztery wyprawy, a teraz przygotowują się do następnej. Tym razem celem są Stany Zjednoczone, które zamierzają przejechać wzdłuż i wszerz w trakcie dwumiesięcznej eskapady. »
Tagi: patronat medialny, ameryka północna, stany zjednoczone
Autor: Źródło: materiały promocyjne
Data publikacji: 25.03.2015 09:20
Liczba odwiedzin: 8294
Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza Równoleżnik Zero, który odbędzie się w dniach 9-11 kwietnia 2015 r. w Mediatece (Pl. Teatralny 5) i Bibliotece Turystycznej (ul.Szewska 78) to wydarzenie skierowane do osób pragnących poczuć klimat podróżowania oraz wspaniała okazja do spotkania z podróżnikami i autorami książek. Tegoroczna edycja będzie poświęcona krajom Ameryki Północnej i Środkowej. »
Autor: Etraveler.pl
Data publikacji: 02.03.2015 10:11
Liczba odwiedzin: 7259
Pięcioletnia podróż Pawła Kilena w poszukiwaniu przygody i spełnienia marzeń. Z lekkim zarysem planu i z bardzo małym budżetem. Udowadnia wszystkim, a przede wszystkim sobie, że powiedzenie „Chcieć, to móc” nie jest fikcją. »
Autor: Etraveler.pl
Data publikacji: 26.09.2014 12:38
Liczba odwiedzin: 42452
„Nigdzie indziej na świecie nie ma tylu Niemców, którzy mówią po hiszpańsku i czczą bohatera narodowego o nazwisku O’Higgins”. Właśnie ta, zasłyszana wieki temu opinia na temat Chile pchnęła moje zainteresowania w kierunku owego chudego jak patyk kraju. Choć od tamtego czasu minęło już wiele lat, ciekawość pozostała, ale decyzja o wyjeździe zapadła dopiero niedawno. »
Tagi: patronat medialny, ameryka południowa, chile, patagonia
Autor: Etraveler.pl
Data publikacji: 25.09.2014 10:24
Liczba odwiedzin: 9293
Książka Michała Zielińskiego to osobisty zapis wrażeń z wyprawy do jednego z najmniej uczęszczanych rejonów świata – południowoamerykańskiej selvy, czyli dżungli. »
Tagi: patronat medialny
Autor: Etraveler.pl
Data publikacji: 19.09.2014 09:47
Liczba odwiedzin: 11541
Karolina i Bartek, para młodych inżynierów z Krakowa i autorów bloga Kurs na Wschód, wkrótce rusza w kolejną podróż. Tym razem zamierzają odwiedzić Indonezję, przyjmując za cel nie tylko relaks pod palmami, ale także zebranie sporej ilości materiału reporterskiego, który ma czytelnikom ich bloga pokazać azjatycki kraj od podszewki. Karolina i Bartek obierają kurs na Indonezję! »
Tagi: patronat medialny, azja, indonezja
Autor: Etraveler.pl
Data publikacji: 01.08.2014 16:09
Liczba odwiedzin: 9048
Czy można pokonać pieszo dystans 8000 km w ciągu 8 miesięcy, samotnie, bez większego wsparcia z zewnątrz, mierząc się z różnorodnymi warunkami klimatycznymi oraz terenowymi? Można, trzeba mieć tylko jasno określony cel. A taki z pewnością przyświeca Jakubowi Mudzie, który wraz z początkiem stycznia 2015 roku wybiera się w pieszą wyprawę 8000 km Across Canada, od wybrzeża Pacyfiku aż po Atlantyk. »
Tagi: patronat medialny, ameryka północna, kanada
Autor: Anna Kaca
Data publikacji: 16.07.2014 11:07
Liczba odwiedzin: 10916
W tegoroczne wakacje razem z moim czworonogiem pokonam pieszo 800 km, promując adopcje psów aktywnych. Od Karkonoszy po Bieszczady będę prezentować ludziom dwa bardzo aktywne psy, które od wielu lat nie potrafią znaleźć domu. Pokaże również, że wakacje można spędzać ze swoim czworonogiem w fajny dla obu stron sposób. »
Tagi: patronat medialny
Autor: Archeolodzy w podróży
Data publikacji: 11.07.2014 12:45
Liczba odwiedzin: 8392
Minął ponad rok, odkąd grupa archeologów i jeden grafik zdecydowali się na podróż swojego życia, odwiesiła na jakiś czas pracę i studia i wyruszyła do Rosji. Teraz, projekt „Archeolodzy w Podróży” odżywa – w nieco zmienionym składzie (więcej info tutaj: http://archeolodzywpodrozy.blogspot.com/p/o-nas.html) ruszamy tym razem na północ! »
Tagi: europa, norwegia, skandynawia, patronat medialny
Autor: Tomasz Korgol
Data publikacji: 01.07.2014 11:07
Liczba odwiedzin: 10278
Celem mojej najbliższej wyprawy jest Nepal. Trasa wiedzie z Wrocławia przez Węgry, Bułgarię, Rumunię, Turcję, Gruzję, Armenię, Irak (Kurdystan), Iran, Pakistan, Indie, Nepal. Łącznie 15 tysięcy kilometrów, samotnie, autostopem. Wyprawa jest częścią projektu pod nazwą ,,Z uśmiechem na (Bliski) Wschód”. »
Tagi: patronat medialny, azja, indie, nepal
Autor: Etraveler.pl
Data publikacji: 30.05.2014 11:39
Liczba odwiedzin: 6785
W trakcie minionego I Festiwalu Podróżniczego Klubu Szalonego Podróżnika w Środzie Wielkopolskiej, któremu patronował między innymi portal Etraveler.pl, słuchacze mieli okazję nie tylko przenieść się w odległe i niezwykle różnorodne części świata, ale i dostali spory zastrzyk inspiracji, po którym na pewno niełatwo będzie wysiedzieć w domu. »
Tagi: europa, polska, patronat medialny
Autor: Łukasz Kraka-Ćwikliński
Data publikacji: 26.05.2014 16:34
Liczba odwiedzin: 8925
Wyprawa przez drugą co do wielkości pustynię na świecie zbliża się wielkimi krokami. Do jej rozpoczęcia zostały niespełna dwa miesiące, co sprawia, że jest to dobry moment, by przypomnieć zainteresowanym, na czym polega jej wyjątkowość. »
Tagi: azja, mongolia, gobi, patronat medialny
Autor: Etraveler.pl
Data publikacji: 26.05.2014 15:10
Liczba odwiedzin: 6972
Już w najbliższy piątek (30.05.) rusza w Lublinie Festiwal Podróżniczy u Przyrodników. W programie znalazły się slajdowiska z całego świata: Kolumbia, Antarktyda, Portugalia, Niemcy, Słowenia, Chorwacja) oraz z Polski (Opolszczyzna i Białowieski Park Narodowy). Ideą Festiwalu jest ukazanie piękna i bogactwa przyrody w skrajnie różnych rejonach świata. »
Autor: BusTrip into the Wild
Data publikacji: 12.05.2014 09:20
Liczba odwiedzin: 71433
Jak opisać w kilku słowach projekt BusTrip Into The Wild? 26-letni volkswagen T3, siedmioro podróżników i 12 krajów, które chcemy odwiedzić w trzy tygodnie, jak najmniejszym kosztem. »
Tagi: patronat medialny, europa
Autor: Etraveler.pl
Data publikacji: 28.04.2014 10:02
Liczba odwiedzin: 181972
Już 23 i 24 maja rusza w Środzie Wielkopolskiej pierwszy Festiwal Podróżniczy organizowany przez Klub Szalonego Podróżnika. Dwa dni festiwalowe będą składać się z prezentacji prelegentów o „Statuetkę Klubu Szalonego Podróżnika” za najlepszą prezentację podróżniczą, prezentacji filmów oraz relacji podróżniczych zaproszonych gości specjalnych. Poza tym na każdego z uczestników czekają liczne konkursy i atrakcje festiwalowe. »
Autor: Joanna Maślankowska i Adam Wnuk
Data publikacji: 15.04.2014 11:35
Liczba odwiedzin: 8376
1 miesiąc, 2 autostopowiczów i 4 żywioły do pokonania. Podczas miesięcznej wyprawy zasmakujemy dań gotowanych w rozgrzanej ziemi, wykąpiemy się w najwspanialszych wodospadach Europy, staniemy na skraju dwóch ogromnych płyt tektonicznych jednocześnie i (mam nadzieję) nie zostaniemy porwani razem z namiotem przez niezwykle silne wiatry. Wszystko to z dobytkiem na plecach i wyciągniętym w górę kciukiem. »
Tagi: patronat medialny, europa, islandia
Autor: Etraveler.pl
Data publikacji: 21.03.2014 14:44
Liczba odwiedzin: 290395
24 maja 2014 r. w Ośrodku Kultury w Środzie Wielkopolskiej w ramach Średzkich Sejmików Kultury 2014 odbędzie się I Festiwal Podróżniczy zorganizowany przez poznański Klub Szalonego Podróżnika. W ramach Festiwalu przewidziane są przede wszystkim prelekcje podróżnicze, slajdowiska, dyskusje i spotkania z podróżnikami. Prelegenci przedstawią swoje dotychczasowe podróże po różnych regionach świata i opowiedzą związane z nimi historie, przygody i wrażenia. »
Autor: Etraveler.pl
Data publikacji: 21.03.2014 14:44
Liczba odwiedzin: 290395
24 maja 2014 r. w Ośrodku Kultury w Środzie Wielkopolskiej w ramach Średzkich Sejmików Kultury 2014 odbędzie się I Festiwal Podróżniczy zorganizowany przez poznański Klub Szalonego Podróżnika. W ramach Festiwalu przewidziane są przede wszystkim prelekcje podróżnicze, slajdowiska, dyskusje i spotkania z podróżnikami. Prelegenci przedstawią swoje dotychczasowe podróże po różnych regionach świata i opowiedzą związane z nimi historie, przygody i wrażenia. »
Autor: Etraveler.pl
Data publikacji: 18.03.2014 09:53
Liczba odwiedzin: 12418
Jeśli chcecie na chwilę oderwać się od szarej rzeczywistości i zagościć w zupełnie innej przestrzeni kulturowej, w gorącej, roztańczonej kubańskiej atmosferze, to macie ku temu świetną okazję – 7 kwietnia rusza we Wrocławiu pierwsza edycja Fiesta de Cuba – Festiwalu Kultury Kubańskiej. Święto Karaibów na Dolnym Śląsku potrwa do 13 kwietnia. »
Powered by Webspiro.