Dziś jest 08.12.2023

Imieniny obchodzą Maria, Zenon, Boguwola, Narcyza

Portal podróżniczy etraveler.pl

gwarancja udanych wakacji
Accredited Agent

Podróżnicze hardkory

sponsorzy

„Podróżnicze hardkory” to wyjątkowy plebiscyt, którego celem jest wyłonienie najciekawszych podróży oraz promocja ich uczestników – osób o zacięciu eksploratorskim. Jeśli masz na swoim koncie interesującą podróż, która mieści się w jednej z siedmiu konkursowych kategorii: turystyka autostopowa, górska, rowerowa, kulinarna, ekstremalna, religijna, wodna, nie wahaj się! Wystartuj w konkursie „Podróżnicze hardkory”, weź udział w pozytywnej rywalizacji, wygraj cenne nagrody, a przede wszystkim zaraź swoją pasją innych, bo „(…) istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej” (Ryszard Kapuściński).

Uwaga! Nadal można nadsyłać zgłoszenia do konkursu „Podróżnicze hardkory” i zamieszczać relacje z podróży w jednej z siedmiu kategorii! Konkurs kończymy 15 listopada 2012!

ZWYCIĘZCA KONKURSU „PODRÓŻNICZE HARDKORY”

GRZEGORZ MAŁYGA – PODRÓŻNICZY HARDKOR: 1300-KILOMETROWA PIESZA PODRÓŻ DO JEROZOLIMY ŚLADAMI ŚW. PAWŁA, 51 DNI MARSZU PRZEZ LIBAN, SYRIĘ I IZRAEL

 • Pieszo do Jerozolimy. Śladami św. Pawła

  Pieszo do Jerozolimy. Śladami św. Pawła

  Autor: Grzegorz Małyga

  Data publikacji: 14.10.2012 23:48

  Liczba odwiedzin: 12641

  Ponad 1300 kilometrów pieszo w upale nierzadko przekraczającym 40 stopni Celsjusza, 51 dni marszu przez góry Liban, półpustynne równiny Syrii i depresję Doliny Jordanu na pielgrzymim szlaku z Tarsu, miejsca narodzin św. Pawła, do Jerozolimy. »

ZWYCIĘZCY POSZCZEGÓLNYCH KATEGORII KONKURSOWYCH*

podróżnicze hardkory

* Jurorzy konkursu oraz Etraveler.pl zdecydowali, że przyznają dwa równoważne miejsca w kategorii „turystyka rowerowa”. W kategorii „turystyka wodna” nie przyznaliśmy żadnej nagrody.

TURYSTYKA ROWEROWA – MIŁKA NIEZGODA I MIKOŁAJ KORWIN KOCHANOWSKI; PIOTR STRZEŻYSZ

 • Rowerami do Pakistanu

  Rowerami do Pakistanu

  Autor: Miłka Niezgoda i Mikołaj Korwin-Kochanowski

  Data publikacji: 19.10.2012 22:45

  Liczba odwiedzin: 18593

  Nic nie wyglądało tak, jak sobie wyobrażałam. Wszystko było lepsze. Nawet gdy było gorzej, było lepiej, niż myślałam. Momentami trasa prowadziła tak stromo, że pchaliśmy we dwójkę każdy z rowerów, bo żadne z nas w pojedynkę nie było w stanie ruszyć swojego pod górę. Ale z pewnością było warto! »

 • Rowerem zimą przez Kordyliery

  Rowerem zimą przez Kordyliery

  Autor: Piotr Strzeżysz

  Data publikacji: 18.10.2012 22:05

  Liczba odwiedzin: 6919

  Poniżej opisuję swój rowerowy wyjazd w Kordyliery, odbyty jesienią i zimą 2011 roku. »

TURYSTYKA KULINARNA – ŚLADAMI MARZEŃ: JAŚMINA JURECKA I TOMASZ LABUS

 • Śladami Marzeń – azjatyckie smaki, robaki i przysmaki

  Śladami Marzeń – azjatyckie smaki, robaki i przysmaki

  Autor: Jaśmina Jurecka i Tomasz Labus

  Data publikacji: 13.10.2012 23:09

  Liczba odwiedzin: 15427

  88-dniowa kulinarna podróż po Azji południowo-wschodniej okazała się przygodą życia. W poszukiwaniu hardcorowych smaków przebyliśmy ponad 35 700 km. Psy, robaki, embriony, tygrysy, węże – to tylko niektóre z próbowanych przez nas smakołyków! »

TURYSTYKA EKSTREMALNA – PATRYCJA PSUJ

 • NO PAIN NO GLORY… czyli "hej, tam gdzieś znad czarnej wody..."

  NO PAIN NO GLORY… czyli "hej, tam gdzieś znad czarnej wody..."

  Autor: Patrycja Psuj

  Data publikacji: 14.10.2012 21:59

  Liczba odwiedzin: 51191

  Mój pierwszy raz na Ukrainie. Nie, proszę się nie czerwienić ani nie czekać na opis erotycznych przeżyć za wschodnią granicą, to był mój pierwszy raz na wyprawie, na off roadowo i pierwszy raz za wschodnią granicą. Bez specjalnego wojskowego przygotowania (nieśmiertelników, tytanowego kompasu i spisanego testamentu), bez wojowniczego nastawienia, i oczekiwań na odkrycie trzeciej Ameryki, ot wyprawa. A tu proszę… »

TURYSTYKA AUTOSTOPOWA – AGNIESZKA SŁAWEK

 • „Zaplątani w jedwabnym szlaku/szalu, czyli spóźniona druhna”

  „Zaplątani w jedwabnym szlaku/szalu, czyli spóźniona druhna”

  Autor: Agnieszka Sławek

  Data publikacji: 18.10.2012 23:41

  Liczba odwiedzin: 14873

  Ta historia jest prawdziwa i wydarzyła się dwa lata temu. Opowiada o czwórce studentów archeologii, którzy podążając autostopem po Jedwabnym Szlaku postanowili zwiedzić sześć krajów Azji Centralnej. Przygód mieli bez liku! Oczywiście pojawiały się też trudności, które udało się pokonać dzięki pomysłom i pogodzie ducha. Jest to opowieść trochę jak z kiepskiego filmu bo pojawi się w niej m.in. wielogodzinne przesłuchanie w scenerii rozgrzanego i zamkniętego placu budowy przy granicy z Afganistanem, nocleg na ziemi niczyjej, natarczywi amanci, kałasznikowy i w końcu szaleńcza droga do domu autostopem ponad cztery tysiące kilometrów i tylko cztery dni, żeby zdążyć jako druhna na ślub przyjaciółki. »

„Podróżnicze hardkory” – jak dobrze zacząć konkurs?

1. Uważnie przeczytaj regulamin konkursu „Podróżnicze hardkory”.

2. Wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny w prawej kolumnie obok i w zakładce „Start”, koniecznie zaznacz kategorię, w której startujesz i krótko, ale treściwie opisz swój globtroterski wyczyn. Poczekaj maksymalnie 3 dni na potwierdzenie udziału w konkursie.

podróżnicze hardkory


Wybierz „hardkorową” kategorię3. Następnie zamieść relację z odbytej „hardkorowej” podróży korzystając z panelu autorskiego dostępnego w serwisie Etraveler.pl (by do niego przejść, wystarczy kliknąć w link, który pojawi się w prawym górnym rogu strony po zalogowaniu).

4. Kolejny krok to publikacja wszystkich konkursowych relacji i głosowanie internautów za pomocą sondy.

5. Z każdej kategorii zostaną wybrane dwie najwyżej ocenione relacje, które zostaną przedstawione podróżniczemu jury. Szczegóły oceniania znajdziecie tutaj: „Hardkorowy sposób oceniania”.

6. Wielki Finał, czyli wyłonienie zwycięzcy – „Podróżniczego hardkora” oraz zwycięzców poszczególnych kategorii, przyznanie nagród i publikacja e-booka zawierającego 14 finałowych relacji. Dochód z jego sprzedaży przeznaczymy na działalność Fundacji Freespirit.

Uwaga: termin zamieszczania konkursowych relacji upływa 14.10.2012 r. Wszystkie teksty zostaną opublikowane w Etraveler.pl 15.10.2012 r. Tego dnia rusza głosowanie internautów za pomocą sondy, które potrwa do 15.11.2012 r. Możliwe jest dodawanie relacji po 15.10.2012 r., przy czym każdy kolejny dzień zwłoki, to mniejsza liczba głosów oddanych przez internautów, a zatem warto się spieszyć!
Szczegóły konkursu znajdziecie tutaj: „Hardkorowy plan działania”.

Nagrody

nagroda

Nagrody

Więcej informacji o nagrodach znajdziecie w specjalnej zakładce: Nagrody i sponsorzy

Czternaście finałowych relacji zostanie wydanych w formie e-booka w jednej z internetowych księgarni. Całkowity dochód ze sprzedaży e-booka pod tytułem „Podróżnicze hardkory” zasili konto Fundacji Freespirit, która zajmuje się działalnością artystyczno-kulturalną i pomocową dla dzieciaków z Moree w Ghanie. To z inicjatywy Fundacji w Moree powstała pierwsza biblioteka oraz Zespół Freespirit, który propaguje kulturę lokalnej społeczności. Fundacja ma jeszcze jeden ważny cel – inspirować do realizacji życiowych marzeń, czego nie bała się robić podróżniczka Kinga Choszcz, autorka książek „Prowadził nas los” (opis pięcioletniej podróży dookoła świata odbytej razem z Radosławem „Chopinem” Siudą) i „Moja Afryka”. Kinga Choszcz zmieniła los jednego dziecka z Moree, Fundacja kontynuuje jej dzieło, pomagając tamtejszym dzieciom na co dzień. Możemy wesprzeć te działania!

freespirit

Infolinia(22) 487 55 85

Pn.-Pt. 8-19;So-Nd. 9-19

Zaloguj się

Rejestracja Przypomnij hasło

Konkursowe relacje z podróży

 • Październikowe Harce w Puszczy Kampinoskiej

  Październikowe Harce w Puszczy Kampinoskiej

  Autor: Agnieszka Królikowska

  Data publikacji: 15.10.2012 17:33

  Liczba odwiedzin: 1859

  Dawno, dawno temu, za Wisłą, za mostem w Kazuniu, W lasach Kampinosu w fortach w Dębinie działy się rzeczy niesłychane...! To harcerze z Jabłonny robili rzeczy nikomu wcześniej nie znane! Usiądźcie więc wygodnie, monitory włączcie i poczytajcie o nas , o naszej przygodzie :) »

  Tagi: podróżnicze hardkory, turystyka ekstremalna

 • « Poprzednia
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • Następna »