Dziś jest 24.07.2021

Imieniny obchodzą Kinga, Krystyna, Antoni, Kunegunda

Portal podróżniczy etraveler.pl

gwarancja udanych wakacji
Accredited Agent

Przez Kontynenty – relacja z wyprawy dookoła świata

Autor: Przez Kontynenty

Data publikacji: 01.09.2014 11:37

Liczba odwiedzin: 3861

Tagi: azja, tajlandia, malezja, australia, inspiracje relacje z podróży, relacje

Dużo wydarzyło się od kiedy ostatnio pisaliśmy się, gdy wjeżdżaliśmy do Birmy. My, czyli Maciek, Kuba i Tomek – ówczesny skład ekipy Przez Kontynenty. Birma jako kraj wychodzący spod rządów junty wojskowej dopiero otwiera się na turystów, ale ludzie są tam niezwykle przyjaźni i uśmiechnięci.

Birma
 
Birma
fot. www.przez-kontynenty.pl

Do tego w Rangunie trafiliśmy do centrum rozrodczego krokdyli, gdzie trzymaliśmy na rękach niektóre z nich, widzieliśmy Pogodę Szwedagon wykonaną z 9 ton złota i ponad 2000 drogich kamieni, a na ulicznym straganie jedliśmy szarańczę.

Egzotyczny posiłek w Rangunie
 
Egzotyczny posiłek w Rangunie
fot. www.przez-kontynenty.pl

W Tajlandii do naszej trójki dołączyli Marta, Grzesiek oraz Janek i ekipa urosła do sześciu osób. Na północy kraju pożyczonymi skuterami jeździliśmy po górach i kąpaliśmy się w wodospadach. Byliśmy w byłej stolicy Tajlandii, Sukhothai i oczywiście w Bangkoku, gdzie przekonaliśmy się na własnej skórze, jak wygląda życie nocne w stolicy Tajlandii.

Rangun, centrum rozrodcze krokodyli
 
Rangun, centrum rozrodcze krokodyli
fot. www.przez-kontynenty.pl

Na południu kraju spaliśmy m.in. w jaskini, w restauracji, na scenie i na rajskiej plaży. Wypatrywaliśmy różowych delfinów i byliśmy na plantacji kokosów. Spotkaliśmy przypadkiem znajomych z Polski, widzieliśmy wyspę, na której kręcono przygody Jamesa Bonda, a prawie każdy złapany stop to jazda na pace pickupa.

Autostop w Tajlandii
 
Autostop w Tajlandii
fot. www.przez-kontynenty.pl

Potem była Malezja. Podziwialiśmy plantacje herbaty i bliźniacze wieże Petronas Towers. Trafiliśmy do malezyjskiego domu i na wiejskie malezyjskie wesele. A na samotne podróżowanie zdecydował się Maciek, który odłączył się na wyspie Langkawi.

Malezyjska rodzinka
 
Malezyjska rodzinka
fot. www.przez-kontynenty.pl
Petronas Towers
 
Petronas Towers
fot. http://www.przez-kontynenty.pl/

W czasie krótkiego pobytu w Singapurze mieszkaliśmy w jednym z wieżowców nad zatoką Marina Bay u poznanego Filipińczyka. Oprócz drapaczy chmur, dzielnicy chińskiej czy indyjskiej, byliśmy też w pięknym ogrodzie botanicznym i zdobyliśmy najwyższy szczyt Singapuru wznoszący się na... 166 m n.p.m.

Widok z okna w Singapurze
 
Widok z okna w Singapurze
fot. www.przez-kontynenty.pl

Stamtąd promem dopłynęliśmy do Indonezji. Na wyspie Samosir (będącej pozostałością po największym w historii ludzkości wybuchu wulkanu), na sumatrzańskim jeziorze Toba trafiliśmy na pogrzeb plemienia Batak. Widzieliśmy erupcję wulkanu Sinabung, na inny aktywny wulkan się wspięliśmy i weszliśmy nawet do krateru. Widzieliśmy dzikie orangutany i nurkowaliśmy na pełnej życia rafie.

Wspinaczka na wulkan na wyspie Samosir
 
Wspinaczka na wulkan na wyspie Samosir
fot. www.przez-kontynenty.pl
Nurkowanie na rafie
 
Nurkowanie na rafie
fot. www.przez-kontynenty.pl

W Banda Aceh, mieście doszczętnie zniszczonym przez tsunami w 2004 roku, oglądaliśmy statki rzucone przez niszczycielską falę kilka kilometrów w głąb lądu oraz wstrząsające zdjęcia i filmy z katastrofy. W końcu przyszedł czas na Australię i znalezienie pracy. Wybór padł na Sydney. A że żadnej pracy się nie boimy, robiliśmy wszystko co się dało – opiekowaliśmy się dziećmi, malowaliśmy domy, programowaliśmy, pracowaliśmy w ogrodzie, na polu golfowym, w kawiarni, restauracji, tworzyliśmy strony internetowe, roznosiliśmy ulotki, łączyliśmy kable. A w międzyczasie robiliśmy sobie krótkie wycieczki.

Pierwsza krótka wycieczka to wypad w Blue Mountains – góry w pobliżu Sydney porośnięte eukaliptusami, których ulatniające się olejki powodują, że okolica pokryta jest niebieskawą mgłą. Potem byliśmy na Górze Kościuszki – najwyższej górze Australii, odkrytej przez polskiego podróżnika Pawła Edmunda Strzeleckiego. Mimo deszczu, zdobyliśmy szczyt, jak się później okazało, dokładnie w rocznicę pierwszego zdobycia przez Strzeleckiego. W drodze powrotnej wpadliśmy też do stolicy kraju, Canberry, gdzie zwiedziliśmy Parlament Australii.

Trzecia wycieczka to pierwsze wykorzystane dni urlopu od pracy programistów i objazdówka stopem po Tasmanii. Przynajmniej w planach, bo już pierwszego dnia Iluwka, kobieta, która nas podwoziła, stwierdziła, że przez kilka najbliższych dni nie potrzebuje swojego auta i może nam je pożyczyć. A więc mając własne auto objechaliśmy Tasmanię, spotykając masę kangurów, wallabich, diabły tasmańskie, kolczatki i wombaty. A do domu, w którym spaliśmy ostatniej nocy, dobijało się stado oposów. No ale może nie ma co się dziwić, bo to dom Iluwki, który oddalony jest o pół godziny jazdy autem od najbliżej publicznej drogi, a Iluwka mieszka w nim z dwoma psami, owcą, końmi i kurami oraz dokarmia okoliczne kangury i właśnie oposy.

Wycieczka czwarta to 9-dniowy wypad ma Nową Zelandię. Objeżdżając południową wyspę, widzieliśmy m.in. dzikie pingwiny, kaszaloty, papugi kea, foki, delfiny, albatrosy i sokoły. A także lodowce, fiordy, zniszczone trzęsieniem ziemi miasto Christchurch, najbardziej stromą ulicę świata Baldwin Street w Dunedin, ale przede wszystkim masę przepięknych widoków. A między wycieczkami i pracą znajdowaliśmy sobie inne rozrywki – widzieliśmy obchody chińskiego Nowego Roku, surfowaliśmy (co skończyło się złamanym nosem), oglądliśmy mecze rugby oraz futbolu australijskiego i ciągle planowaliśmy dalszą podróż...

Po skończeniu pracy zwiedziliśmy stopem jeszcze wschodnie wybrzeże oraz oczywiście pustkowie w głębi kontynentu, czyli outback. Widzieliśmy słynne Uluru, piliśmy z Aborygenami w wyschniętym korycie rzeki, przejechaliśmy stopem 5000 kilometrów przez pustynię, spotykaliśmy kangury, emu, dingo, pelikany, żurawie, orły, jastrzębie, spaliśmy w pubie, darmowym hotelu, obozowisku robotników na pustyni i na fermie bydła wielkości Luksemburga.

W ostatni weekend na pożegnanie z Australią próbowaliśmy sandboardingu, czyli zjeżdżania na desce z piaskowych wydm, a dzień później ostatni z nas opuścił ten piękny kraj i poleciał do Chile, gdzie rozpoczęliśmy nowy rozdział podróży Przez Kontynenty – przez Amerykę Południową.

A po więcej informacji i pełną relację zapraszamy na

www.facebook.com/przezkontynenty i www.przez-kontynenty.pl :)

Komentarze (1)

 • mila (gość)

  mila (gość)

  01.09.14, 14:34

  pozytywne chlopaki. 3mam za was kciuki :-)

  Zgłoś


Zamknij

Twój komentarz

Infolinia(22) 487 55 85

Pn.-Pt. 8-19;So-Nd. 9-19

Wyprawy pod patronatem Etraveler.pl

 • Równoleżnik Zero 2015 – Wrocławski Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza

  Równoleżnik Zero 2015 – Wrocławski Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza

  Autor: Źródło: materiały promocyjne

  Data publikacji: 25.03.2015 09:20

  Liczba odwiedzin: 3898

  Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza Równoleżnik Zero, który odbędzie się w dniach 9-11 kwietnia 2015 r. w Mediatece (Pl. Teatralny 5) i Bibliotece Turystycznej (ul.Szewska 78) to wydarzenie skierowane do osób pragnących poczuć klimat podróżowania oraz wspaniała okazja do spotkania z podróżnikami i autorami książek. Tegoroczna edycja będzie poświęcona krajom Ameryki Północnej i Środkowej. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • Spotkanie z podróżnikiem: „Chcieć to móc” – Paweł Kilen w pięć lat po świecie

  Spotkanie z podróżnikiem: „Chcieć to móc” – Paweł Kilen w pięć lat po świecie

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 02.03.2015 10:11

  Liczba odwiedzin: 3732

  Pięcioletnia podróż Pawła Kilena w poszukiwaniu przygody i spełnienia marzeń. Z lekkim zarysem planu i z bardzo małym budżetem. Udowadnia wszystkim, a przede wszystkim sobie, że powiedzenie „Chcieć, to móc” nie jest fikcją. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • WyCHILEoutowana

  WyCHILEoutowana

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 26.09.2014 12:38

  Liczba odwiedzin: 9601

  „Nigdzie indziej na świecie nie ma tylu Niemców, którzy mówią po hiszpańsku i czczą bohatera narodowego o nazwisku O’Higgins”. Właśnie ta, zasłyszana wieki temu opinia na temat Chile pchnęła moje zainteresowania w kierunku owego chudego jak patyk kraju. Choć od tamtego czasu minęło już wiele lat, ciekawość pozostała, ale decyzja o wyjeździe zapadła dopiero niedawno. »

  Tagi: patronat medialny, ameryka południowa, chile, patagonia

 • Czas na debiut – Strefa Darien

  Czas na debiut – Strefa Darien

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 25.09.2014 10:24

  Liczba odwiedzin: 5351

  Książka Michała Zielińskiego to osobisty zapis wrażeń z wyprawy do jednego z najmniej uczęszczanych rejonów świata – południowoamerykańskiej selvy, czyli dżungli. »

  Tagi: patronat medialny

 • Kurs na Indonezję

  Kurs na Indonezję

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 19.09.2014 09:47

  Liczba odwiedzin: 6357

  Karolina i Bartek, para młodych inżynierów z Krakowa i autorów bloga Kurs na Wschód, wkrótce rusza w kolejną podróż. Tym razem zamierzają odwiedzić Indonezję, przyjmując za cel nie tylko relaks pod palmami, ale także zebranie sporej ilości materiału reporterskiego, który ma czytelnikom ich bloga pokazać azjatycki kraj od podszewki. Karolina i Bartek obierają kurs na Indonezję! »

  Tagi: patronat medialny, azja, indonezja

 • 8000 km Across Canada

  8000 km Across Canada

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 01.08.2014 16:09

  Liczba odwiedzin: 6003

  Czy można pokonać pieszo dystans 8000 km w ciągu 8 miesięcy, samotnie, bez większego wsparcia z zewnątrz, mierząc się z różnorodnymi warunkami klimatycznymi oraz terenowymi? Można, trzeba mieć tylko jasno określony cel. A taki z pewnością przyświeca Jakubowi Mudzie, który wraz z początkiem stycznia 2015 roku wybiera się w pieszą wyprawę 8000 km Across Canada, od wybrzeża Pacyfiku aż po Atlantyk. »

  Tagi: patronat medialny, ameryka północna, kanada

 • 850 km, by znaleźć dom

  850 km, by znaleźć dom

  Autor: Anna Kaca

  Data publikacji: 16.07.2014 11:07

  Liczba odwiedzin: 5784

  W tegoroczne wakacje razem z moim czworonogiem pokonam pieszo 800 km, promując adopcje psów aktywnych. Od Karkonoszy po Bieszczady będę prezentować ludziom dwa bardzo aktywne psy, które od wielu lat nie potrafią znaleźć domu. Pokaże również, że wakacje można spędzać ze swoim czworonogiem w fajny dla obu stron sposób. »

  Tagi: patronat medialny

 • Archeolodzy (znowu) w podróży – czyli autostop w Skandynawii tropami wikingów

  Archeolodzy (znowu) w podróży – czyli autostop w Skandynawii tropami wikingów

  Autor: Archeolodzy w podróży

  Data publikacji: 11.07.2014 12:45

  Liczba odwiedzin: 4456

  Minął ponad rok, odkąd grupa archeologów i jeden grafik zdecydowali się na podróż swojego życia, odwiesiła na jakiś czas pracę i studia i wyruszyła do Rosji. Teraz, projekt „Archeolodzy w Podróży” odżywa – w nieco zmienionym składzie (więcej info tutaj: http://archeolodzywpodrozy.blogspot.com/p/o-nas.html) ruszamy tym razem na północ! »

  Tagi: europa, norwegia, skandynawia, patronat medialny

 • Z uśmiechem na (Bliski) Wschód

  Z uśmiechem na (Bliski) Wschód

  Autor: Tomasz Korgol

  Data publikacji: 01.07.2014 11:07

  Liczba odwiedzin: 4441

  Celem mojej najbliższej wyprawy jest Nepal. Trasa wiedzie z Wrocławia przez Węgry, Bułgarię, Rumunię, Turcję, Gruzję, Armenię, Irak (Kurdystan), Iran, Pakistan, Indie, Nepal. Łącznie 15 tysięcy kilometrów, samotnie, autostopem. Wyprawa jest częścią projektu pod nazwą ,,Z uśmiechem na (Bliski) Wschód”. »

  Tagi: patronat medialny, azja, indie, nepal

 • Podróżować to żyć – podsumowanie I Festiwalu Podróżniczego Klubu Szalonego Podróżnika

  Podróżować to żyć – podsumowanie I Festiwalu Podróżniczego Klubu Szalonego Podróżnika

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 30.05.2014 11:39

  Liczba odwiedzin: 4016

  W trakcie minionego I Festiwalu Podróżniczego Klubu Szalonego Podróżnika w Środzie Wielkopolskiej, któremu patronował między innymi portal Etraveler.pl, słuchacze mieli okazję nie tylko przenieść się w odległe i niezwykle różnorodne części świata, ale i dostali spory zastrzyk inspiracji, po którym na pewno niełatwo będzie wysiedzieć w domu. »

  Tagi: europa, polska, patronat medialny

 • Gobi Expedition 2014

  Gobi Expedition 2014

  Autor: Łukasz Kraka-Ćwikliński

  Data publikacji: 26.05.2014 16:34

  Liczba odwiedzin: 4200

  Wyprawa przez drugą co do wielkości pustynię na świecie zbliża się wielkimi krokami. Do jej rozpoczęcia zostały niespełna dwa miesiące, co sprawia, że jest to dobry moment, by przypomnieć zainteresowanym, na czym polega jej wyjątkowość. »

  Tagi: azja, mongolia, gobi, patronat medialny

 • Festiwal Podróżniczy u Przyrodników

  Festiwal Podróżniczy u Przyrodników

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 26.05.2014 15:10

  Liczba odwiedzin: 3437

  Już w najbliższy piątek (30.05.) rusza w Lublinie Festiwal Podróżniczy u Przyrodników. W programie znalazły się slajdowiska z całego świata: Kolumbia, Antarktyda, Portugalia, Niemcy, Słowenia, Chorwacja) oraz z Polski (Opolszczyzna i Białowieski Park Narodowy). Ideą Festiwalu jest ukazanie piękna i bogactwa przyrody w skrajnie różnych rejonach świata. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • Bałkany Trip 2014

  Bałkany Trip 2014

  Autor: BusTrip into the Wild

  Data publikacji: 12.05.2014 09:20

  Liczba odwiedzin: 18086

  Jak opisać w kilku słowach projekt BusTrip Into The Wild? 26-letni volkswagen T3, siedmioro podróżników i 12 krajów, które chcemy odwiedzić w trzy tygodnie, jak najmniejszym kosztem. »

  Tagi: patronat medialny, europa

 • I Festiwal Podróżniczy Klubu Szalonego Podróżnika w Środzie Wielkopolskiej

  I Festiwal Podróżniczy Klubu Szalonego Podróżnika w Środzie Wielkopolskiej

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 28.04.2014 10:02

  Liczba odwiedzin: 27488

  Już 23 i 24 maja rusza w Środzie Wielkopolskiej pierwszy Festiwal Podróżniczy organizowany przez Klub Szalonego Podróżnika. Dwa dni festiwalowe będą składać się z prezentacji prelegentów o „Statuetkę Klubu Szalonego Podróżnika” za najlepszą prezentację podróżniczą, prezentacji filmów oraz relacji podróżniczych zaproszonych gości specjalnych. Poza tym na każdego z uczestników czekają liczne konkursy i atrakcje festiwalowe. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • 4 Żywioły – podróż autostopem dookoła Islandii

  4 Żywioły – podróż autostopem dookoła Islandii

  Autor: Joanna Maślankowska i Adam Wnuk

  Data publikacji: 15.04.2014 11:35

  Liczba odwiedzin: 4519

  1 miesiąc, 2 autostopowiczów i 4 żywioły do pokonania. Podczas miesięcznej wyprawy zasmakujemy dań gotowanych w rozgrzanej ziemi, wykąpiemy się w najwspanialszych wodospadach Europy, staniemy na skraju dwóch ogromnych płyt tektonicznych jednocześnie i (mam nadzieję) nie zostaniemy porwani razem z namiotem przez niezwykle silne wiatry. Wszystko to z dobytkiem na plecach i wyciągniętym w górę kciukiem. »

  Tagi: patronat medialny, europa, islandia

 • I Festiwal Podróżniczy w Środzie Wielkopolskiej

  I Festiwal Podróżniczy w Środzie Wielkopolskiej

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 21.03.2014 14:44

  Liczba odwiedzin: 44605

  24 maja 2014 r. w Ośrodku Kultury w Środzie Wielkopolskiej w ramach Średzkich Sejmików Kultury 2014 odbędzie się I Festiwal Podróżniczy zorganizowany przez poznański Klub Szalonego Podróżnika. W ramach Festiwalu przewidziane są przede wszystkim prelekcje podróżnicze, slajdowiska, dyskusje i spotkania z podróżnikami. Prelegenci przedstawią swoje dotychczasowe podróże po różnych regionach świata i opowiedzą związane z nimi historie, przygody i wrażenia. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • « Poprzednia
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • Następna »

Spotkania i imprezy podróżnicze