Dziś jest 05.08.2020

Imieniny obchodzą Maria, Oswald, Stanisława, Abel

Portal podróżniczy etraveler.pl

gwarancja udanych wakacji
Accredited Agent

Bezpieczeństwo

Gambia jest bezpiecznym krajem, który pod względem stabilności politycznej znacząco wyróżnia się na tle innych państw regionu. Brak zawirowań politycznych sprzyja rozwojowi turystyki, która stanowi obecnie drugie główne źródło dochodu Gambii.

Wybierając się w podróż do Gambii powinniśmy zachować standardowe środki bezpieczeństwa: unikać spacerów nocą (nie chodzi wyłącznie o ryzyko napadu czy okradnięcia, po zmroku gambijskie wsie i miasta nie są oświetlone, stąd łatwo zgubić się), nie obnosić się z kosztownościami, uważać na dokumenty, zachować czujność w publicznych środkach transportu, gdzie często dochodzi do drobnych kradzieży itd. Poza tym kobiety powinny uważać na młodych mężczyzn, którzy starają się je na siłę adorować, licząc na wakacyjny romans, podarunki od turystek, a przede wszystkim pieniądze, które wyłudzają pod różnymi pretekstami: a to nagła choroba członka, rodziny, a to problemy finansowe w domu… Zdarza się, że młodzi amanci widzą w ślubach z turystkami przepustkę do Zachodu, co generalnie kończy się często zwyczajnym wykorzystaniem ekonomicznym i emocjonalnym jednej ze stron. Gambia odwiedzana co roku przez ponad 100 000 turystów powoli staje się popularnym kierunkiem obieranym przez seksturystów, wśród których dominują kobiety. Wyjeżdżając trzeba pamiętać, że takie zjawisko istnieje i w związku z tym dla swojego bezpieczeństwa warto zachować czujność.

Gambia

Turyści przyciągają specyficzną grupę ludzi, którzy nie zawsze mają dobre zamiary. Stąd szczególną czujność należy zachować w miejscach najchętniej odwiedzanych przez turystów. Fot. gmourits (CC BY/Flickr.com)


Opinie (0)

Liczba opinii: 0 |

Średnia ocen: 0.00

Brak opinii, bądź pierwszy!

Twoja opinia

Twoja ocena

Infolinia(22) 487 55 85

Pn.-Pt. 8-19;So-Nd. 9-19

Wyszukiwarka lotów

Osoby podróżujące

Osoby podróżujące