Dziś jest 05.08.2020

Imieniny obchodzą Maria, Oswald, Stanisława, Abel

Portal podróżniczy etraveler.pl

gwarancja udanych wakacji
Accredited Agent

Abuko Nature Reserved

Rezerwat Abuko znajduje się niedaleko niewielkiej wioski Abuko, 20 km od Bandżul i jest najstarszym obszarem chronionym w Gambii. Przyrodę zaczęto prawnie chronić na tym terenie już w 1916 roku, pod koniec lat 60. ubiegłego wieku utworzono rezerwat, który dziś odwiedza około 33 tysięcy turystów, co oznacza, że co trzecia osoba przyjeżdżająca do Gambii wybiera się do Abuko Nature Reserve. Zresztą nie tylko zagraniczni turyści odwiedzają rezerwat Abuko, lecz także Gambijczycy, zwłaszcza szkolne wycieczki, które niejako na żywo pobierają tam lekcje przyrody.

Abuko

Brama wejściowa do rezerwatu Abuko. Fot. Atamari (CC BY/Flickr.com)Zadziwiające, że najmniejszy rezerwat w Afryce (Abuko Nature Reserve zamuje 105 hektarów) jest tak bogaty pod względem przyrodniczym. W wiecznie zielonym tropikalnym lesie galeriowym żyje około 290 gatunków ptaków, co stanowi nie lada gratkę dla miłośników podglądania ptaków. W rezerwacie spotkamy także kilka gatunków naczelnych: koczkodan rudy, koczkodan zielony, gereza ruda, galago. Poza tym w tropikalnym lesie żyją: antylopy, hieny, a w licznych bajorach – krokodyle (krótkopyskie i nilowe) i około 50 innych gatunków ssaków. Na terenie rezerwatu znajduje się również centrum rehabilitacyjne, gdzie schronienie znalazły różne gatunki małp oraz papugi i hieny.

Abuko Nature Reserve

Przechodzień na drodze. W Abuko Nature Reserve żyje ponad 50 gatunków ssaków. Fot. wallygrom (CC SA/Flickr.com)


Informacje praktyczne: jeśli chcemy zorganizować wypad do rezerwatu na własną rękę, najlepiej wziąć tanią taksówkę z Westfield Junction w Serrekunda i dojechać do wioski Lamin, leżącej na drodze z Serrekunda do Brikama. Żeby uniknąć tłumów amatorów podglądania ptaków najlepiej wybrać się bądź bardzo wcześnie rano, bądź późnym popołudniem (rezerwat można odwiedzać między 8 a 19). Wstęp do rezerwatu kosztuje 35 GMD (ok. 3 PLN) dla dorosłych i 15 GMD dla dzieci. Chcąc wynająć przewodnika, zapłacimy 100 GMD (9,40 GMD). Jest też możliwe zorganizowanie wycieczki w Bandżul lub w Serrekunda za pośrednictwem agencji turystycznych, które oferuje także większość hoteli.

Opinie (0)

Liczba opinii: 0 |

Średnia ocen: 0.00

Brak opinii, bądź pierwszy!

Twoja opinia

Twoja ocena

Infolinia(22) 487 55 85

Pn.-Pt. 8-19;So-Nd. 9-19

Wyszukiwarka lotów

Osoby podróżujące

Osoby podróżujące