Dziś jest 05.08.2020

Imieniny obchodzą Maria, Oswald, Stanisława, Abel

Portal podróżniczy etraveler.pl

gwarancja udanych wakacji
Accredited Agent

Kachikally Crocodile Pool

Kachikally Crocodile Pool znajduje się w niewielkim Bakau, miasteczku położonym ok. 16 km od Bandżul i jest jedną z większych atrakcji turystycznych Gambii. To za sprawą jeziorka, w którym mieszka ponad 100 krokodyli (ustalenie dokładnej liczby może być nieco problematyczne), głównie nilowych. Największe okazy osiągają nawet 4,5 metra długości, a najbardziej towarzyskie, jak krokodyl Charlie, stają się gwiazdami. Charlie ma wolny wybieg i może być dotykany oraz obfotografowywany przez przez turystów, którzy skwapliwie korzystają z tej możliwości.

Kachikally crocodile pool

Słusznych rozmiarów okazy z krokodylego jeziorka. Fot. Elgaard (CC SA/Wikimedia Commons)Do dziś wśród Gambijczyków (i nie tylko, w celach leczniczych nad „krokodyle jeziorko” przyjeżdżają również podróżni z Senegalu) powszechne jest przekonanie, że woda z jeziorka ma właściwości uzdrawiające i jest szczególnie wskazana kobietom cierpiącym na bezpłodność. W Gambii znajdują się 3 miejsca, gdzie według wierzeń można leczyć bezpłodność – oprócz Kachikally Crocodile Pool jeszcze Folonko w regionie Kombo Południowe oraz Berending.

W jeziorku, w towarzystwie krokodyli kąpią się również pracownicy parku – w ich przypadku pewnie nie chodzi o bezpłodność, a uciechę turystów. Ci ostatni mogą kupić na pamiątkę krokodyle zęby, które rzekomo wypadły zwierzakom; trzeba jednak uważać – niektóre „okazy” bywają plastikowe.

Opinie (0)

Liczba opinii: 0 |

Średnia ocen: 0.00

Brak opinii, bądź pierwszy!

Twoja opinia

Twoja ocena

Infolinia(22) 487 55 85

Pn.-Pt. 8-19;So-Nd. 9-19

Wyszukiwarka lotów

Osoby podróżujące

Osoby podróżujące