Portal podróżniczy etraveler.pl

gwarancja udanych wakacji
Accredited Agent

  • Czad jest Czad

    Czad jest Czad

    Autor: Katarzyna Klimuk

    Data publikacji: 27.06.2012 02:05

    Liczba odwiedzin: 52080

    Czadyjczycy nie są narodem, który uwielbia się fotografować. Raczej stronią od zdjęć. Wybierając się w podroż do Czadu powinniśmy zaopatrzyć się w specjalne pozwolenie, które ułatwi nam swobodne fotografowanie.Większość Czadyjczyków uważa iż należy się im oplata za zdjęcie (słusznie) , a drudzy (przeważnie ci starsi ) wierzą w utracona dusze poprzez zrobione zdjęcie.... »

  • Kamerun subiektywnie w obiektywie

    Kamerun subiektywnie w obiektywie

    Autor: Katarzyna Koput

    Data publikacji: 26.06.2012 23:37

    Liczba odwiedzin: 7033

    "Obiektyw aparatu fotograficznego, jak oko mitycznego cyklopa, jest wszechwidzące: ukazuje nam cały, bogaty świat, staje się naszym własnym okiem, wzbogaca umysł, bawi, uczy i zadziwia." - Henryk Latoś »

  • Rzut oka na raj

    Rzut oka na raj

    Autor: Paulina Kulikowska

    Data publikacji: 26.06.2012 13:45

    Liczba odwiedzin: 46113

    Nietypowe ujęcia kolumbijskiego tematu - gdzie rozpoczyna się fascynacja? »

  • Tam gdzie wiatr wieje, moje oczy niesie. Fotorelacja z Francji

    Tam gdzie wiatr wieje, moje oczy niesie. Fotorelacja z Francji

    Autor: Michał Lachowicz

    Data publikacji: 25.06.2012 23:48

    Liczba odwiedzin: 144368

    Uwielbiam fotografować. To najbardziej niesamowity element każdej podróży. Zawsze przywożę ze sobą kilka tysięcy zdjęć. Godzinami przeglądam je na komputerze, na nowo odczuwając towarzyszące mi uczucie ekscytacji. Pamiętam każdy moment. Uśmiech lokalnego sklepikarza, spacer w wąskiej ulicy Carcassonne o poranku, gdy wstaje świt. Kiedy trzymam w rękach aparat, zapominam o całym świecie. Idę przed siebie i robię zdjęcia. Z chwilą, gdy naciskam spust migawki, na matrycy zapisuje się chwila, której jestem świadkiem. Kiedy po powrocie oglądam fotografie na nowo przypominam sobie zapach powietrza, słońce, wilgotne od deszczu ściany wąskiej ulicy, uśmiechy wymienione z parą nowożeńców. Wiem, że do wielu miejsc pewnie nigdy już nie wrócę. Ale wiem też, że gdziś tam daleko pozostał ślad moich stóp i ten moment kiedy stałem z aparatem w rękach... »

  • Zambijskie przedszkole

    Zambijskie przedszkole

    Autor: Paulina Skiba

    Data publikacji: 25.06.2012 22:29

    Liczba odwiedzin: 5160

    Jest ich około trzydziestki. Każdego ranka pokonują pieszo kilka kilometrów, aby na czas zdążyć na pierwsze przedszkolne zajęcia. Nie jakieś tam zabawy, czy rysowanki. Tylko liczenie, pisanie i czytanie. Przedszkole to dla niektórych z nich początek i koniec życiowej edukacji. W Zambii tylko nieliczni mają na nią szansę. »

  • Na stopa przez turecki Kurdystan

    Na stopa przez turecki Kurdystan

    Autor: Anna Wojciechowska

    Data publikacji: 25.06.2012 16:43

    Liczba odwiedzin: 6191

    Turecki Kurdystan przemierzyłam na stopa dwukrotnie. Po raz pierwszy w 2010 r. wraz z Yahyą - Syryjczykiem poznanym dzięki portalowi CouchSurfing.org. Co jakiś czas zbaczaliśmy to w lewo, to w prawo, by "zaliczyć" co smakowitsze turystyczne kąski, typu Kapadocja czy góra Nemrut. Po raz drugi znalazłam się tu rok później trochę przez przypadek. Wraz z koleżanką Darią planowałyśmy udać sie do Syrii, ale nas nie wpuszczono. Jechałyśmy więc wzdłuż granicy syryjskiej na wschód, co jakiś czas próbując przedostać się kolejnym przejściem granicznym na południe i przy okazji zwiedzając "stare kąty" tureckiej części Kurdystanu. »

  • Różne oblicza Iranu

    Różne oblicza Iranu

    Autor: Piotr Szymankiewicz

    Data publikacji: 25.06.2012 14:42

    Liczba odwiedzin: 3871

    Iran to kraj, który zadziwia na każdym kroku. Niespotykana otwartość ludzi, niesamowite mozaikowe zabytki, zaskakująca przyroda, wszechobecna religia, koloryt bazarów. Można tak wymieniać w nieskończoność, ale przecież lepiej to zobaczyć. »

  • W pogoni za Kusturicą

    W pogoni za Kusturicą

    Autor: Beata Buc

    Data publikacji: 25.06.2012 12:37

    Liczba odwiedzin: 15869

    W modzie jest podróżowanie śladami kinowych bohaterów. W Londynie podąża się z Hugh Grantem (obowiązkowe „Notthing Hill”) i za Bridget Jones, Paryż zwiedzamy szlakami Amelii, Włochy z bohaterami „Aniołów i demonów”, Barcelonę podążając za studentami na Erasmusie ze „Smaku życia”. Dlaczego więc, nie zwiedzić filmowo, Serbii? »

  • Mongolia jakiej nie znacie

    Mongolia jakiej nie znacie

    Autor: Paulina Pinkowska

    Data publikacji: 25.06.2012 10:06

    Liczba odwiedzin: 2013

    Tysiące lat mongolskiej gospodarki opiera się głównie na hodowli bydła, jest to ważny element stylu życia nomadów. »

  • Niebiańskie wakacje

    Niebiańskie wakacje

    Autor: Adrianna Filimoniuk

    Data publikacji: 25.06.2012 07:19

    Liczba odwiedzin: 3665

    Jak przyjemnie i efektownie spędzić niezapomniane chwile na wyspach Północnego Sporades? Nawet bez mojej pomocy będzie to łatwe do wykonania, lecz po obejrzeniu fotoreportażu będziecie pewni, że jest to miejsce stworzone do perfekcyjnego urlopu. Skiathos oddycha nie tylko powietrzem nasyconym jodem Morza Egejskiego, ale także turystyką. »

  • Hello America!

    Hello America!

    Autor: Magdalena Solka

    Data publikacji: 25.06.2012 03:21

    Liczba odwiedzin: 7117

    To będzie naprawdę szybka podróż poprzez Wschodnie Wybrzeże USA. Z północy na południe, poprzez wszystkie fascynujące miejsca: znane, mniej znane i nieznane, tak, by każdy mógł wybrać coś dla siebie. Nowojorski szum miasta, rozbrzmiewające muzyką country Nashville, czy upalna Floryda - czy już zdecydowałeś? »

  • Indyjskie migawki

    Indyjskie migawki

    Autor: Anna Gołuchowska

    Data publikacji: 25.06.2012 00:40

    Liczba odwiedzin: 6168

    Indie to kraj tajemniczy i przyciągający z różnych powodów. Jednym z jego najciekawszych aspektów jest bez wątpienia barwna i zróżnicowana ludność. Za każdą z twarzy kryje się osobna historia, czasem jednak wyjątkowo przygnębiająca - ma to miejsce szczególnie w przypadku dzieci.Nie można zapominać też o bogactwie przyrodniczym i kulturowym, które Indie sobą reprezentują. Wciąż można znaleźć niemalże nietknięte ludzką ręką obszary, które zachwycają zmysły. »

  • Bahrajn z perspektywy turysty

    Bahrajn z perspektywy turysty

    Autor: Izabela Smalec

    Data publikacji: 24.06.2012 23:40

    Liczba odwiedzin: 29439

    Bahrajn nie jest najbardziej popularnym krajem pod względem turystycznym, nie znaczy to, że nie jest ciekawy :) Zapewne ta galeria wyglądałaby inaczej gdybym wtedy wiedziała, że zdjęcia będą mi potrzebne do tegoż celu, mimo wszystko zapraszam do oglądania. »

  • Haworth Village

    Haworth Village

    Autor: Emilia Sobieraj

    Data publikacji: 24.06.2012 23:36

    Liczba odwiedzin: 10403

    Wśród wrzosowisk Yorkshire znalazłam perełkę. Haworth. W tej wiosce na cichej plebanii siostry Brontë spisywały swoje najlepsze powieści kilkaset lat temu a dziś prawdopodobnie kiedy nikt nie widzi najchętniej tańczą swing i jive podczas święta The Haworth 1940s Weekend. W połowie maja jak co roku Haworth Village Association oraz grupy pasjonatów i artystów zamieniły całą wioskę w święto muzyki, tańca, mody vintage i militariów. »

  • Spragniona Tanzania

    Spragniona Tanzania

    Autor: Tomasz Oleszkowicz

    Data publikacji: 24.06.2012 23:32

    Liczba odwiedzin: 4540

    Afryka cierpliwie czeka.. jest już spragniona... przekonajcie się czego !!! »

  • Kobiety, wino i Małysz

    Kobiety, wino i Małysz

    Autor: Łukasz Śledziecki

    Data publikacji: 24.06.2012 23:22

    Liczba odwiedzin: 2510

    Skocznia Letalnica to symbol Słowenii. Malownicza alpejska dolina Planica, gdzie odbywają się zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich przyciąga kibiców z całego świata. Wizyta tam to nie tylko spotkanie ze sportem na najwyższym poziomie. To także okazja do spotkania wspaniałych ludzi, posłuchania ludowej muzyki oraz skosztowania wybornych trunków. Kto chce zobaczyć to, co w Słowenii wyjątkowo cenne powinien odwiedzić Planicę. »

  • Migawki z Macedonii

    Migawki z Macedonii

    Autor: Magda Bednarz

    Data publikacji: 24.06.2012 21:09

    Liczba odwiedzin: 3695

    Gdybym mogła zabrać do Macedonii tylko jedną rzecz, byłby to aparat fotograficzny. Podróżując po tym pięknym kraju ma się ochotę uwiecznić na kliszy każdy jego milimetr - każdego napotkanego człowieka, kota, osiołka, górę, jezioro, uśmiech, promień słońca na kamiennym murze cerkwi, czerwieniące się w słońcu pomidory i paprykę dojrzewające na ajvar, rozciągające się w dolinach sady jabłkowe...Wszystko to wygląda, jakby tylko czekało na fotografa, pięknie ustawione, osłonecznione i rażące oczy soczystością kolorów. Różnorodność ludzi, krajobrazów, miast i jednoczesna spójność w pięknie i harmonii. Macedonia. »

  • One love, one heart!

    One love, one heart!

    Autor: Agata Kirago

    Data publikacji: 24.06.2012 20:28

    Liczba odwiedzin: 5819

    Let's get together and feel all right, czyli czarujące plaże, malownicze góry, egzotyczna sceneria i sympatyczni ludzie - oto Jamajka w pełnej krasie! »

  • Cały świat w jednym miejscu

    Cały świat w jednym miejscu

    Autor: Anna Gruszecka

    Data publikacji: 24.06.2012 17:15

    Liczba odwiedzin: 1880

    Oxford to miasto znane z jednego z najsłynniejszych i najlepszych uniwersytetów na całym świecie. Co roku, przybywa do tego miejsca tysiące młodych ludzi w poszukiwaniu wiedzy i wykształcenia. Poza studentami przyjeżdżają też inni - emigranci z najdalszych zakątków na Ziemi. Przywożą ze sobą swoją kulturę, religię, tradycje, kuchnię. Egzotyki i orientalizmu można doświadczyć zwłaszcza na jednej z ulic Oxfordu - Cowley Road. »

  • Jordania – kraj tysiąca kolorów i krajobrazów

    Jordania – kraj tysiąca kolorów i krajobrazów

    Autor: Anna Kowalik

    Data publikacji: 24.06.2012 15:49

    Liczba odwiedzin: 32735

    Jordania od zawsze stanowiła miejsce krzyżowania się wielkich cywilizacji Bliskiego Wschodu. Każda jej cześć odzwierciedla ważną cześć historii naszego współczesnego świata. Tutaj znajdziemy ogrom wpływów Romańskich, władców Ummayyad, czy kształtowanie się chrześcijaństwa. Podróż to Jordanii to doza historii w obrazkach, wzbogacona Orientem, przepysznym jedzeniem oraz wspaniałymi ludźmi. »

  • Oddech wolności w obrazie, wspominamy 4 magiczne dni w Norwegii...

    Oddech wolności w obrazie, wspominamy 4 magiczne dni w Norwegii...

    Autor: Agnieszka Ryszka

    Data publikacji: 24.06.2012 14:19

    Liczba odwiedzin: 3169

    Usiądź wygodnie w fotelu, weź głęboki oddech i wyobraź sobie, że powietrze, które właśnie wemknęło się do Twoich płuc to czysty, świeży, surowy norweski wiatr... A teraz zobacz gdzie można być za niecałe 100 zł ;) »

  • Mistycznie, prowincjonalnie, sennie - fotorelacja z Laosu

    Mistycznie, prowincjonalnie, sennie - fotorelacja z Laosu

    Autor: Magdalena Bernatek

    Data publikacji: 23.06.2012 22:25

    Liczba odwiedzin: 3454

    "Bywają ludzie, którzy w jakiejś chwili przestają być sobą i tym, co ich otacza. Istnieje godzina, w której pragnę być sobą i tym, co nieoczekiwane. Sobą i chwilą, gdy brama, zazwyczaj wychodząca na podwórze, powoli się uchyla, ukazując łąkę, na której się pasie jednorożec." (José Ortega y Gasset) W Laosie jest właśnie trochę jak w bajce o jednorożcu, która dzieje się nieśpiesznie i we właściwym sobie tempie.. Prawdziwym skarbem tej bajkowej krainy są jej niezwykli mieszkańcy. »

  • Za nisko i za wysoko: Dania, Grenlandia

    Za nisko i za wysoko: Dania, Grenlandia

    Autor: Dagmara Grzanka

    Data publikacji: 23.06.2012 21:16

    Liczba odwiedzin: 1976

    Dania jest na wyciągnięcie ręki maleńka, piękna i gościnna dla wszystkich. Grenlandia na wyżynach, nieprzychylna i raczej skryta zachwyca wcale nie mniej. Zielono, niebiesko, biało, zielono i znowu biało w takich kolorach lubują się obie. Ludzie tu mówią z rzadka, za to uśmiechają się i obserwują bardzo chętnie. »

  • Maroko – zastanówmy się!

    Maroko – zastanówmy się!

    Autor: Martyna Świątek

    Data publikacji: 23.06.2012 16:16

    Liczba odwiedzin: 2772

    Maroko może być dla nas zaskakującym krajem. Pobyt tutaj zmusza nas również do pewnych przemyśleń na temat tego, co Polaków i Marokańczyków różni, a co nas łączy. To nie jest galeria z pięknymi widoczkami z Maroka, jakich znajdziemy w Internecie całą masę. To galeria zdjęć, które mają nas zachęcić do „zastanowienia się”. »

  • Atrakcyjna Katalonia

    Atrakcyjna Katalonia

    Autor: Joanna Rządkowska

    Data publikacji: 23.06.2012 02:20

    Liczba odwiedzin: 2153

    Zawsze interesowało mnie to, jak żyją ludzie na drugim końcu Europy. Czy w Katalonii jest wiele osób innej nacji? Jak pogoda wpływa na przybyszów z zimnej Skandynawii, a jak z gorącej Afryki? Czy takie miasto jak Barcelona zasługuje na miano jednego z najpiękniejszych miast Europy? Znalazłam odpowiedzi na wszystkie pytania, podróżując do słonecznej i kolorowej Katalonii. »

  • Fuerteventura – świat doznań

    Fuerteventura – świat doznań

    Autor: Joanna Maślankowska

    Data publikacji: 22.06.2012 16:58

    Liczba odwiedzin: 6938

    Fuerteventura jest jedną z najbardziej na wschód wysuniętych wysp archipelagu Wysp Kanaryjskich. Jej charakter i położenie sprawiają, że przenosimy się w miejsce, gdzie fascynuję piękno przyrody, przeraża srogi krajobraz, zachwyca wyjątkowy klimat i ujmuję otwartość ludzi. »

  • Stany Zjednoczone okiem każdego

    Stany Zjednoczone okiem każdego

    Autor: Rafał Kupka

    Data publikacji: 21.06.2012 14:45

    Liczba odwiedzin: 18462

    Stany Zjednoczony, wielka mieszanka kultury. W każdym Stanie spotykamy coś innego, poznajemy ludzi, którzy opowiadają nam fascynujące historie. Smakujemy wiejskiej kuchni starszej, miłej Pani, podziwiamy monumentalne wieżowce w Nowym Jorku. Kibicujemy ulubionym drużynom bejsbolowym. W każdym miejscu coś się dzieje, a każdy potrafi znaleźć coś dla siebie. Przedstawiam czar Stanów Zjednoczonych okiem obiektywu. »

  • Irlandia w obiektywie

    Irlandia w obiektywie

    Autor: Kamila Karbowniczek

    Data publikacji: 21.06.2012 12:37

    Liczba odwiedzin: 159619

    Irlandia- zachwyca, przeraża, szokuje. Jest to miejsce bardzo różnorodne i pełne tajemnicy. Prawdziwy irlandzki klimat odnaleźć można w niewielkich, nadmorskich miejscowościach oraz na prowincjach. Wyspa zachęca swoim niepowtarzalnym urokiem. »

  • Ze stopami w wodzie

    Ze stopami w wodzie

    Autor: Tomasz Ożarowski

    Data publikacji: 20.06.2012 03:22

    Liczba odwiedzin: 2011

    Brodząc, płynąc i patrząc na H2O w Chile... »

  • « Poprzednia
  • 1
  • 2
  • Następna »

Infolinia(22) 487 55 85

Pn.-Pt. 8-19;So-Nd. 9-19