Dziś jest 01.03.2024

Imieniny obchodzą Antoni, Radosław, Albin, Budzisław

Portal podróżniczy etraveler.pl

gwarancja udanych wakacji
Accredited Agent

Republika Zielonego Przylądka – najnowsze artykuły i relacje

Republika Zielonego Przylądka

Cabo Verde w skrócie telegraficznym, chociaż tak naprawdę jest to miejsce, o którym można by napisać bardzo dużo. Kraj ten posiada swoją aurę tajemnicy, która przyciągnęła do siebie już niejednego podróżnika. Z roku na rok jest ich coraz więcej. Taka jest właśnie magia Republiki Zielonego Przylądka.

Piękne oceaniczne archipelagi, otoczone płytkimi lagunami, położone na Atlantyku, przepięknie wyglądające miasteczka – to wszystko przyciąga turystów do tego miejsca. Wielką atrakcję stanowią kąpiele w wulkanie. Pewnego razu, ktoś wpadł na genialny pomysł, aby do wulkanu, który jest aktywny sejsmicznie, wpuścić wodę z oceanu. Odparowuje ona ze względu na gorącą temperaturę i zostaje sama sól. Właśnie w takim miejscu można poleżeć i delektować się chwilą.

Muzyka jest obsesją. Potrafi porwać ludzi do tłumu, ulegają oni emocjom. Dosłownie, wydaje się, że całe miasto się porusza. Piosenki rozbrzmiewają z każdego zakamarka ulicy. Są tam rozstawione głośniki. Restauracja, dom, środek placu – to nie ma znaczenia, gdyż nastaje ta chwila. Człowiek wchodzi wtedy w trans. Uświadamia sobie, że jest mały wobec świata, ale jednocześnie szczęśliwy, gdyż ma coś, co wywiera w nim uczucie boskiego zachwytu – muzykę.

„No stress” to podstawowa zasada każdego Karbowerdyjczyka. Ludzie nie śpieszą się. Należą do najbardziej radosnych i uśmiechniętych istot na ziemi. Siedzą i popijają miejscowy grog. Dookoła mnóstwo dzieci. Maleńka kawiarenka. Obok niej stara kobieta doi spokojnie kozy. Czas dla tych ludzi nie przemija, tylko leży. To niesamowity widok dla każdego obcokrajowca.

Są miejsca, otoczone potężnymi fortami, z czasów, kiedy trzeba było walczyć z piratami. Grobowce z XVI i XVII wieku, biały kościół wtopiony w zieleń, domki. Umiejscowione na stromych zboczach. W dole zaś znajduje się wąwóz, powstały w korycie, gdy wyschła rzeka. Terasy, które wykorzystują mieszkańcy do uprawy. Całe mnóstwo zwierząt. Osły, krowy, krowy, koty – wszystkie razem, w jednym miejscu. „It’s a wonderful and amazing place” – powiedział pewien Anglik.

Rosną tu smocze drzewa, wydzielają one intensywny czerwony sok, który jest używany jako barwnik do grogu.

Bajecznie kolorowe miasteczka przyciągają artystów, malarzy, graficiarzy, tworzą oni jeden wielki pokaz sztuki, popisują się swoimi umiejętnościami, kreują artyzm. Na Sao Vincente możesz z nimi porozmawiać, ich warsztaty są zawsze dla Ciebie otwarte.

Stolicą tego przepięknego państwa jest Praia. Jest to dobrze prosperujące miasto. Rozwija się, posiada swoje centrum technologiczne.

Swoje wyjątkowe uroki posiadają też inne miasteczka rozlokowane na Wyspach Zawietrznych i Nawietrznych.

Drodzy podróżnicy. Ku przygodzie. Czas wyruszać na Republikę Zielonego Przylądka!

Republika Zielonego Przylądka – najczęściej czytane

 • Emilia Wojciechowska

  Emilia Wojciechowska

  Autor: Emilia Wojciechowska

  Data publikacji: 20.06.2013 09:49

  Liczba odwiedzin: 19485

  Swoją pierwszą daleką podróż odbyłam podobno jak miałam dziewięć miesięcy i tak mi zostało. Każdą wolną chwilę staram się przeznaczać na podróżowanie, jeśli nie to z plecakiem na grzbiecie, to przynajmniej w wyobraźni. »

 • Kwestionariusz Podróżnika

  Kwestionariusz Podróżnika

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 20.06.2013 09:37

  Liczba odwiedzin: 12396

  Emilia Wojciechowska »

WYBIERASZ SIĘ NA WYSPY ZIELONEGO PRZYLĄDKA? ZADAJ PYTANIE EKSPERTOWI PODRÓŻY! (0)

Liczba opinii: 0 |

Średnia ocen: 0.00

Brak opinii, bądź pierwszy!

Twoja opinia

Twoja ocena

Infolinia(22) 487 55 85

Pn.-Pt. 8-19;So-Nd. 9-19

Piszą o Republice Zielonego Przylądka

Jedziesz do Republiki Zielonego Przylądka? Przeczytaj też o sąsiadach!

Brak artykułów

Wyszukaj najtańsze bilety lotnicze do Republiki Zielonego Przylądka w wyszukiwarce lotów umieszczonej poniżej!

Wyszukiwarka lotów

Osoby podróżujące

Osoby podróżujące

Wszystko o Afryce