Dziś jest 26.02.2024

Imieniny obchodzą Aleksander, Mirosław, Dionizy, Bogumił

Portal podróżniczy etraveler.pl

gwarancja udanych wakacji
Accredited Agent

Bezpieczeństwo

Mieszkańcy wysp Zielonego Przylądka są niezwykle sympatyczni i uprzejmi. Cechuje ich niesamowita uczciwość, z którą obecnie tak rzadko można się spotkać na co dzień. Nocny spacer po ubogich dzielnicach miasta z reguły nie niesie z sobą żadnego niebezpieczeństwa, ale oczywiście lepiej jednak zachować ostrożność.

Stale zwiększający się, lecz wciąż niewielki ruch turystyczny w Cabo Verde powoduje, iż biali ludzie nadal uważani są tu za sensację. Wieczorami trudno jest przemknąć niezauważonym. Często się zdarza bycie zaczepianym przez żebraków lub kobiety proszące o pieniądze na leczenie i utrzymanie swoich dzieci.

Jeśli nie chcemy pokusić się o zwiedzanie na własną rękę, za niewielkie pieniądze można wynająć osobistego przewodnika. Mieszkańcy swoją uprzejmością i życzliwością sprytnie zabiegają o względy turystów, bo poprzez swoje usługi mogą sporo zarobić. Kabowerdyjczycy to bardzo obrotni ludzie, którzy dzięki swoim szerokim znajomościom pomogą nam załatwić niemal wszystko.

Nieuczciwi przewodnicy – Zdarzają się i tacy, którzy ochoczo chcą oprowadzać po mieście czy oferują wycieczki do ciekawych atrakcyjnie miejsc znajdujących się w pobliżu, lecz faktycznie mają szczątkową wiedzę na interesujący nas temat. Ostatecznie niewiele opowiedzą, po czym nachalnie domagają się dużej zapłaty za swoje towarzystwo. Wyjście z takiej sytuacji może być trudne, a szukanie pomocy w postaci interwencji policji, naraża nas na gniew i obrazę miejscowej ludności. Zatem najlepiej jest ignorować propozycje „przewodników-amatorów” i korzystać z usług oficjalnych przewodników turystycznych.

Oszustw i kantów możemy się także spodziewać na targowiskach.

Kanciarze rynkowi – Ciężko jest się targować z miejscowymi sprzedawcami. Rynek to ich królestwo. Sami określają w nim zasady, m.in. zdecydowanie zbyt wygórowane ceny za swoje produkty. Można próbować obniżać cenę. W wielu przypadkach ludzie ustępują, a nam udają się zakupy za rozsądną sumę. W więzieniu w Mindalo drobni złodziejaszkowie wykonują ręcznie zabawne, małe figurki, przeznaczane później na sprzedaż dla turystów.

Opinie (1)

Liczba opinii: 1 |

Średnia ocen: 1.00

  • knld (gość)

    knld (gość)

    15.03.14, 22:42

    [...] do ciekawych atrakcyjnie miejsc [...] ???

    Zgłoś


Zamknij

Twoja opinia

Twoja ocena

Infolinia(22) 487 55 85

Pn.-Pt. 8-19;So-Nd. 9-19

Wyszukiwarka lotów

Osoby podróżujące

Osoby podróżujące