Dziś jest 24.04.2024

Imieniny obchodzą Aleksander, Horacy, Grzegorz, Aleksy

Portal podróżniczy etraveler.pl

gwarancja udanych wakacji
Accredited Agent

Etykieta

Podczas pobytu w Republice Zielonego Przylądka możemy zaskoczyć się optymistycznym podejściem do życia tamtejszej ludności i ich przyjaznym nastawieniem do siebie nawzajem oraz do obcych. Często zaczepiają i zagadują podróżnych. Nietaktem jest ignorancja ich starań nawiązania kontaktu. Bardzo łatwo jest ich tym urazić, a poczucie zniewagi może być tak głębokie, że wnet wszyscy mieszkańcy dowiedzą się o naszym „braku kultury” i nie będziemy nawet mogli kupić jedzenia w mieście.

Należy więc pamiętać o tym, nawet jeśli nie zna się dobrze portugalskiego. Liczy się po prostu kontakt z drugim człowiekiem.

Jeśli będziemy uprzejmi i zaskarbimy sobie przychylność mieszkańców, możemy nawet zostać zaproszeni do prywatnego domu na poczęstunek i herbatę. Skorzystajmy z tej propozycji. Jeśli nadal dobrze będzie się toczyć rozmowa, zostaniemy poczęstowani grogiem.

Jeżeli zdarzy nam się być na wyspach w dniu 1 listopada, czyli dniu Wszystkich Świętych, zgodnie z tradycją, należy wtedy zjeść kukurydzę. Ten zwyczaj sięga czasów zasiedlenia wysp przez kolonizatorów. Legenda mówi, że ziarna kukurydzy wydały plon i pierwsze jej owoce pojawiły się na wyspie Santiago, która została zasiedlona w pierwszej kolejności. Dlatego dzień ten nazywany jest Dniem Kukurydzy. Traktowana jest ona jako symbol odrodzenia i nadziei.

Opinie (0)

Liczba opinii: 0 |

Średnia ocen: 0.00

Brak opinii, bądź pierwszy!

Twoja opinia

Twoja ocena

Infolinia(22) 487 55 85

Pn.-Pt. 8-19;So-Nd. 9-19

Wyszukiwarka lotów

Osoby podróżujące

Osoby podróżujące