Dziś jest 12.04.2024

Imieniny obchodzą Juliusz, Ludosław, Zenon, Andrzej

Portal podróżniczy etraveler.pl

gwarancja udanych wakacji
Accredited Agent

Transport

W Republice Zielonego Przylądka można podróżować na wiele sposobów.

Autobus
Sprawne i tanie przemieszczanie się w obrębie większych miast na wyspach, takich jak Praia, Sal czy Mindelo, zapewnia autobusowa komunikacja miejska. Bez problemu powinniśmy uzyskać informacje od każdego mieszkańca, skąd odjeżdżają autobusy i dokąd możemy się nimi dostać.

Shared Taxi / Minibus
Minibusy to środek transportu międzymiastowego. Taka podróż jest zdecydowanie najbardziej opłacalna, bowiem za przejażdżkę zapłacimy tylko ok.1-2 EUR. Wystarczy znaleźć przystanek, na którym kierowca zabiera kilka osób (w sumie ok. dziesięciu), po czym wyrusza w podróż.

Pick-up
Jest to również najtańszy sposób poruszania się po kraju. Jedynym wyrzeczeniem jest brak dachu. To po prostu samochód z otwartą plandeką. Polecany tylko w przypadku, gdy zabraknie innych środków lokomocji.


Samochód
Najbardziej komfortowy i szybki sposób poruszania się po wyspie to oczywiście samochód. . W Republice Zielonego Przylądka uznawane jest polskie prawo jazdy, więc nie powinniśmy napotkać żadnych problemów. Dla wygodnych lub tych, którzy zapomnieli prawa jazdy - można pokusić się o wóz z kierowcą. Bardzo ważne, to by pamiętać, że tak naprawdę mało jest asfaltowych dróg, które można by szybko pokonać samochodem. Zwykle miasta łączą ubite -lecz wciąż miękkie- drogi gruntowe, niezbyt wygodne dla miłośników czterech kółek.

Taksówki
W dużych miastach taksówki to zazwyczaj żółte pojazdy oznaczone napisem „TAXI”. Ciekawostką jest, iż po drogach między miastami, również kursują taksówki. Często nie są one w żaden sposób oznaczone, więc najlepiej po prostu przez machanie ręką sygnalizować kierowcom, że potrzebujemy transportu. Gdy ktoś zaoferuje swą pomoc, bezwzględnie należy na wstępie zacząć negocjować cenę przejazdu, bo inaczej możemy się niemile zaskoczyć, gdy kierowca na koniec zażąda horrendalnej sumy.

Autostop
Jest to jeden z coraz bardziej popularnych sposobów podróżowania w tym rejonie świata. Sytuacja może być różna, nie każdy prywatny kierowca każe nam płacić za przewóz, możemy czasem przejechać całkowicie za darmo. Tutejsi kierowcy mają zwyczaj popisywania się przed turystami, gdyż są bardzo pewni swoich umiejętności oraz chętnie dociskają mocniej pedał gazu. W związku z tym szybka jazda nie zależy od prośby pasażerów – zawsze taka będzie.

Rower
Rowery są wspaniałym sposobem poruszania się po Cabo Verde. Niestety, nie można ich wypożyczyć. Decydując się na to, trzeba zabrać rowery ze sobą. Wtedy będziemy jednak „zmuszeni” podróżować tylko nimi. Zrekompensują nam to wspaniałe krajobrazy. Miłośnikom kolarstwa i zapalonym rowerzystom powinno takie rozwiązanie odpowiadać.

Promy/łodzie
By przemieszczać się pomiędzy wyspami, korzystajmy z promów. Jest to tani i bezpieczny środek pływający. Można obejrzeć przy okazji przepiękne wschody i zachody słońca. Pod pokładem znajduje się zwykle kawiarenka, bar szybkiej obsługi, gdzie można się najeść dość dobrym jedzeniem.
Można też spróbować przepłynąć łodzią, lecz głównie spotyka się prywatne, luksusowe jednostki, dlatego o ewentualną możliwość przewozu należy się starać u kapitana.

Samolot
To właściwie jedyna możliwość transportu na dłuższe odległości pomiędzy wyspami, znajdującymi się w różnych archipelagach. Ceny za przelot są zróżnicowane – od 35 do 180 EUR - w zależności od długości trasy. Jeśliby się pokusić o opis samolotu, to jest to miniatura np. jednostek powietrznych należących do polskiego LOT-u. Swoje usługi oferują następujące firmy: TACV Caboverde airlines, Halcyonair Cabo Verde Airways, CABO VERDE Express Air Charter.

Przeloty mogą odbywać się do lokalnych lotnisk w :
Sao Vicente
Sao Nicolau
Sal
Boa Vista
Maio
Santiago
Fogo
Rozkład lotów na wyspach Republiki Zielonego Przylądkach
Wyszukiwarka lotów na Cabo VerdeŚmigłowe samoloty lokalnych linii
Są to szybkie jednostki, jednak pozwolić sobie mogą na nie tylko osoby z grubszym portfelem. Samoloty te przeznaczone są do lotów krótko- i średniodystansowych. Podczas takiego przelotu należy czujną uwagę poświęcić swojemu bagażowi, ponieważ nierzadko się zdarza, że podczas lekkiego przechyłu maszyny nasze całe podróżnicze wyposażenie wpada do wody… i mamy problem. Jednak prawdziwi podróżnicy poradzą sobie na pewno w każdej, nawet ekstremalnej sytuacji!

Opinie (0)

Liczba opinii: 0 |

Średnia ocen: 0.00

Brak opinii, bądź pierwszy!

Twoja opinia

Twoja ocena

Infolinia(22) 487 55 85

Pn.-Pt. 8-19;So-Nd. 9-19

Wyszukiwarka lotów

Osoby podróżujące

Osoby podróżujące