Dziś jest 12.04.2024

Imieniny obchodzą Juliusz, Ludosław, Zenon, Andrzej

Portal podróżniczy etraveler.pl

gwarancja udanych wakacji
Accredited Agent

Wiza

Wiza

Republika Zielonego Przylądka nie posiada swojego konsulatu w Polsce. Wizę można otrzymać na dwa sposoby. Pierwszy z nich to zakup dokumentu wjazdowego w ambasadzie Republiki Zielonego Przylądka - najbliższa to Botschaft der Republik Kap Verde w Berlinie. Drugi sposób to nabycie wizy po przylocie, na lotniskach: Sal lub w Praia.

Cena wizy dla jednej osoby wynosi 55 euro przy zakupie na lotniskach Sal lub w Praia, natomiast kupując w Berlinie zapłacimy 45 euro. W przypadku wyjazdu grupowego, koszt na jedną osobę ulega obniżeniu do 34 euro.

Wielką zaletą jest fakt, że podczas starań o otrzymanie wizy turystycznej do tego kraju nie musimy wypełniać żadnych formularzy. Zdjęcie też nie jest wymagane. Po przylocie należy uzupełnić odpowiednio kartę wjazdową, a Immigration Oficer poprosi nas o okazanie paszportu, ważnego przez co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu. Procedury imigracyjne trwać będą około 20 minut, po upływie których należy zgłosić się do okienka "Police" w hali odlotów po odbiór paszportu i wizy.

Obywatele Polski uzyskują wizę na czas nieokreślony. Osoba innej narodowości, dla której obowiązuje ograniczenie czasu pobytu, w celu przedłużenia wizy musi udać się na komisariat policji na którejkolwiek z wysp lub do urzędu imigracyjnego Direcção de Emigrãçao e Fronteiras (Rua Serpa Pinto, Platô, Praia, Santiago). W praktyce wizy zwykle wydawane są bez problemu na miejscu, należy jednak pamiętać, że kara za pobyt na Cabo Verde po wygaśnięciu wizy wynosi 206 euro.

Istnieje wymóg, by turysta posiadał przy sobie niezbędne środki finansowe, które pozwolą mu się utrzymać podczas pobytu na Cabo Verde. W praktyce jest to jednak rzadko sprawdzane.

Wiza studencka w Republice Zielonego Przylądka pozwala na pobyt w kraju na czas nauki. Osoba zainteresowana musi jednak uzyskać aprobatę poprzez przedstawienie listu polecającego wystawionego przez uczelnię, a także przedstawić dowód, iż posiada wystarczające fundusze na utrzymanie się na Cabo Verde.

Najbliższą placówką dyplomatyczną jest Ambasada RP w Dakarze (Senegal). W tym miejscu można uzyskać innego rodzaju wizy (np. biznesową) oraz zasięgnąć najbardziej aktualnych informacji dla przybyszów.

Przydatne adresy:Ambasada Republiki Zielonego Przylądka
Stavanger Str. 16, D-10439 Berlin
Tel. ( +49) 30 20 45 09 55
Fax. ( +49) 30 20 45 09 66
Email: info@embassy-capeverde@de

Ambasada RP w Dakarze
Villa Les Ailes
B.P. 343 Dakar, Senegal
Tel. (+221) 33 824 23 54, 33 825 24 03
Fax. (+221) 33 824 95 26

Wyrobienie wizy on-line dla mieszkańców USA, Kanady, Wielkiej Brytanii

Opinie (0)

Liczba opinii: 0 |

Średnia ocen: 0.00

Brak opinii, bądź pierwszy!

Twoja opinia

Twoja ocena

Infolinia(22) 487 55 85

Pn.-Pt. 8-19;So-Nd. 9-19

Wyszukiwarka lotów

Osoby podróżujące

Osoby podróżujące