Dziś jest 24.04.2024

Imieniny obchodzą Aleksander, Horacy, Grzegorz, Aleksy

Portal podróżniczy etraveler.pl

gwarancja udanych wakacji
Accredited Agent

Mindelo

Mindelo

Rodzinne miasto Cesarii Evory. Przed wejściem na lotnisko stoi już trzymetrowy pomnik wielkiej artystki wykonany przez doskonałego rzeźbiarza Cabo Verde, Domingosa Luisa.

Miasto portowe, w którym przebywają marynarze dosłownie z całego świata. Najbardziej strzeżona marina na całym archipelagu powoduje, że wpływają tu najpiękniejsze jachty. Istnieje mały klub jachtowy Clube Nautico, gdzie goście są zawsze mile widziani. Co ciekawe, jest on otwarty jedynie w godzinach wieczornych.

W Mindelo swoją pracownie ma Tchâle Figueira. Sławny malarz, muzyk, pisarz. Każdy w mieście go zna. Można się do niego udać, by zakupić jego wielkie dzieła lub tez poprosić o wykonanie swojego portretu.
Po kolacji warto wybrać się na plac Pracinha. Wokół jest mnóstwo ludzi, jedni z nich spacerują, drudzy siedzą i jedzą lub piją w lokalnych restauracjach. Niezapomniana atmosfera!

Miejsce słynie również z hucznie wyprawianych karnawałów, gdzie przy hipnotyzującej muzyce każdy dobrze się bawi. Miasto jest otoczone dwoma łańcuchami górskimi położonymi niedaleko miasta: Monte Cara i Morro Branc. Woda dostarczana do restauracji, pubów, klubów pochodzi z naturalnego źródła z Ribeira River.
Jest to obowiązkowy punkt do zwiedzania podczas wędrówki w Republice Zielonego Przylądka.

Opinie (0)

Liczba opinii: 0 |

Średnia ocen: 0.00

Brak opinii, bądź pierwszy!

Twoja opinia

Twoja ocena

Infolinia(22) 487 55 85

Pn.-Pt. 8-19;So-Nd. 9-19

Wyszukiwarka lotów

Osoby podróżujące

Osoby podróżujące