Dziś jest 26.02.2024

Imieniny obchodzą Aleksander, Mirosław, Dionizy, Bogumił

Portal podróżniczy etraveler.pl

gwarancja udanych wakacji
Accredited Agent

Praia

Praia

To słowo w języku portugalskim oznacza: plażę. Wbrew pozorom, mało jest w tym mieście piasku :) Wynika to z tego, że miasto jest bardzo nowoczesne. Można tu spotkać zarówno niskie zabudowania, jak i centra handlowe. W jednej z dzielnicy miasta znajduje się port, gdzie statki przewożą m.in. kawę, owoce tropikalne, trzcinę cukrową.

Gospodarka Prai opiera się przede wszystkim w sektorze usług. Niektóre z nich można znaleźć blisko wybrzeża (wędkarstwo), a inne położone nieco dalej od morza (budownictwo, rolnictwo).

W odniesieniu do transportu miasto posiada sieć transportu publicznego, port morski i międzynarodowy port lotniczy. Ten ostatni jest głównym punktem wyjścia dla produktów z wyspy. Lotnisko zostało niedawno powiększone w celu umożliwienia lotów długodystansowych.

Miasto może chlubić się kulturą. Zawdzięcza się to dzięki utrzymywaniu ciągłego kontaktu ze światem. Liczne wystawy, pokazy prac artystów są tego niezbitym dowodem. W Prai można znaleźć: Pałac Kultury, Muzeum Etnograficzne, National Historical Archive, hale wystawowe, które świadczą o wysokim poziomie działalności kulturowej.

Z drugiej strony stolica Republiki Zielonego Przylądka posiada przepiękne niskie zabudowania, jest to miejsce warte odwiedzenia zarówno dla koneserów sztuki, jak i przeciętnych turystów.

Opinie (0)

Liczba opinii: 0 |

Średnia ocen: 0.00

Brak opinii, bądź pierwszy!

Twoja opinia

Twoja ocena

Infolinia(22) 487 55 85

Pn.-Pt. 8-19;So-Nd. 9-19

Wyszukiwarka lotów

Osoby podróżujące

Osoby podróżujące