Dziś jest 13.07.2024

Imieniny obchodzą Irwin, Margareta, Sara, Ernest

Portal podróżniczy etraveler.pl

gwarancja udanych wakacji
Accredited Agent

Kolory Tanzanii

Autor: Tomasz Oleszkowicz

Data publikacji: 10.07.2012 18:22

Liczba odwiedzin: 5165

Tagi: staż zadanie 5

Przekonajcie się o tym co Tanzania ma wam do zaoferowania, zobaczcie jej kolory. Zamknijcie oczy, powoli wciągnijcie powietrze i przenieście się do masajskiej wioski. Rozkoszujcie się szumem trawy na sawannie i zgiełkiem w samym centrum Stone Town.

Park Narodowy Serengeti

serengeti

Park Narodowy Serengeti zajmuje powierzchnię blisko 15 tys. km2. Przylegają do niego rezerwaty i inne parki Tanzanii, a także kenijski Masai Mara. Całe terytorium jest jednym z najbardziej znanych obszarów przyrodniczych na kontynencie. Nazwa Serengeti pochodzi od słowa serengit w języku maa (z grupy nilosaharyjskiej, używanym przez Masajów) i oznacza bezkresną równinę.

Park narodowy utworzony przez Anglików w 1951 r. w pierwszej fazie obejmował dzisiejsze Ngorongoro Conservation Area, ale zostało ono wydzielone w 1959 r. na skutek protestów Masajów domagających się, by oddać im ten obszar, na którym chcieli wciąż wypasać bydło i polować. Żyją tam po dziś dzień. Na teren Serengeti zabroniono im wstępu, jednak wciąż można oglądać ślady ich obecności, np. w postaci malowideł naskalnych, takich jak Moru Koppies.

Pokrytą sawanną równinę Serengeti zamieszkują stada gnu, liczące ponad 2 mln osobników, oraz zebr, ok. 500 tys. osobników. Te dwa gatunki przemierzają równinę wspólnie, łącząc się w stada. Zjawisko to nosi nazwę wielkiej migracji. Gnu i zebrom towarzyszą mniejsze grupy gazeli Thomsona, elandy, a czasem gazele Granta.
Nie ulega wątpliwości, że warto zobaczyć wielką migrację. Pozostaje tylko pytanie, czy nie lepiej zwiedzić park, poza sezonem, kiedy to nagle obok wylegujących się lwów, czy pasących zebr widzimy „korek” stworzony z samochodów, wypełnionych po brzegi turystami.

Krater Ngorongoro

Krater Ngorongoro

Wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO krater Ngorongoro w Tanzanii można porównać do arki Noego, jeśli wziąć pod uwagę ilość zwierząt, jaka się zmieści w jego wnętrzu. Wizyta na dnie to obowiązkowy punkt programu każdego safari w północnej Tanzanii. Kemping oraz lodge są usytuowane na krawędziach i ze wszystkich rozciąga się wspaniały widok do wnętrza.

Warto poświęcić przynajmniej jeden pełny dzień na zwiedzanie. Droga zjazdowa wiodąca 600 m w dół biegnie w zachodniej części, więc safari w kraterze rozpoczyna się przy zachodnim brzegu alkalicznego jeziora Magadi. Z dwóch tras wyjazdowych z krateru większą popularnością cieszy się ta w południowo-zachodniej części, w pobliżu lasu Lerai. Druga, tzw. Sopa Road na przeciwległym północno-wschodnim krańcu, wychodzi obok Lamela Camp i Sopa Lodge.

Na terenie krateru rozciąga się jezioro Magadi, przy którym zazwyczaj można zobaczyć duże stada flamingów (w zależności od pory roku i ilości wody), oraz kilka mokradeł i oczek wodnych. Przy mokradłach Mandusi, w północno-centralnej części, prawie zawsze wypełnione wodą oczko stanowi dom dla sporego stada hipopotamów. Drugie, przy źródłach Ngoitokitok, nigdy nie wysycha i tu także często widuje się te ssaki. W tym miejscu urządzono również miejsce piknikowe i toalety.

Większą część dna krateru pokrywa sawanna, zamieszkiwana przez stada gnu i zebr, antylopy Granta i Thomsona, bawoły, topi, elandy oraz wiele innych trawożerców, poza żyrafami i impalami, które z do końca niewyjaśnionych przyczyn nie schodzą do krateru. W okolicach lasu Lerai można często spotkać słonie, ich populacja liczy 70 osobników i co ciekawe, są to same samce. Samice i młode, podobnie jak żyrafy i impale, unikają tych okolic. Populacja lwów zmienia się z roku na rok i wynosi od kilkunastu do kilkudziesięciu osobników. Zwierzęta te, podobnie jak w Serengeti, są przyzwyczajone do obecności ludzi w samochodach, więc jest ogromna szansa, że się je zobaczy. Oprócz tego w kraterze przebywa licząca ok. 400 osobników populacja hien cętkowanych.

Zobaczyć tu można całą Wielką Piątkę, pięć najbardziej niebezpiecznych, dużych zwierząt Afryki: słoń afrykański, nosorożec czarny, lew, bawół afrykański, lampart.
Opłaty za safari wahają się. W Kenii w rezerwacie Masaii Mara jesteśmy w stanie wytargować cenę 80$ od osoby za dzień. Na terenie Tanzanii ceny są wyższe i 100$ od osoby za dzień jest już niezłą okazją.

Park Narodowy Kilimandżaro

Kilimanjaro

Nazwa Kilimandżaro (5896 m n.p.m.) oznacza w języku Masajów "górę, która lśni". To najwyższy masyw górski Afryki, a także jedna z najwyższych samotnych gór na świecie. Po raz pierwszy została zdobyta 5 października 1889 r. przez dwóch Europejczyków, prof. Hansa Meyera i Ludwika Purtschellera. Wznosi się na południe od równika, w północnej Tanzanii, przy granicy z Kenią (w całości należy do Tanzanii). Bliskość Oceanu Indyjskiego ma ogromny wpływ na klimat, szatę roślinną i świat zwierząt.

W masywie Kilimandżaro wyróżnia się trzy wyniosłości. Kibo to centralny i największy, główny szczyt, z najwyższym dostępnym dla wspinających się punktem Uhuru Peak (5895 m n.p.m.). Mawenzi na wschód od Kibo odznacza się strzelistymi turniami. Jego najwyższy punkt Hans Mayer Point (5149 m n.p.m.) można zdobyć tylko trasami wspinaczkowymi. Ze względu na kruchość skał w tym masywie i duże zagrożenie wypadkiem władze Kilimanjaro National Park w ostatnim czasie bardzo niechętnie wydają pozwolenia na wspinanie. Shira (3940 m n.p.m.), na zachód od Kibo, jest najmniej ciekawy.

Park narodowy założono w 1973 r., a oficjalnie otwarto w 1977 r., w celu zachowania niezwykłych krajobrazów, osobliwości geologicznych, flory i fauny. W konsekwencji dostęp do niego znajduje się pod ścisłą kontrolą, a odwiedzający go turyści muszą przestrzegać odpowiednich procedur.

Najłatwiej, ... powtarzam najłatwiej nie najtaniej!!! Lecimy na lotnisko międzynarodowe Kilimanjaro Airport. Wykupujemy wycieczkę w jakimś biurze. Nie można nie odnaleść takich biur. Jest ich co najmniej 5 na jednym metrze kwadratowym. Płacimy całkiem sporo pieniędzy, ( najtańsza opcja około 1000$-1500$) za tygodniowy trekking. Do tego dostajemy kucharza, przewodnika, oraz 3 tragarzy. Każdy z nich zarabia 5 dolarów dziennie.

Szkoda, że dookoła tak pięknego miejsca na ziemii, roztacza się smród wyzysku, cwaniactwa i dyskryminacji. Zobaczyć Kilimandżaro, polecam z całego serca, czy zdobywać szczyt..? Pozostawiam to przemyśleniu każdego z was.

Ruiny Kilwa Kisiwani i Songo Mnara

Ruiny Kilwa

Wpisane na listę UNESCO ruiny dwóch średniowiecznych portów znajdują się u wybrzeży Oceanu Indyjskiego, mniej więcej w połowie drogi pomiędzy Dar es Salaam a granicą z Mozambikiem, lub też Mtwarą (najbardziej na południe położone miasto Tanzanii na wybrzeżu). W XIII-XVI w. ośrodki te miały istotne znaczenie dla rozwoju handlu we wschodniej Afryce.

W IX w. Kilwa Kisiwani kupił arabski handlarz Ali bin Al-Hassan i od tego czasu zaczęło się rozwijać. Nawiązywało kontakty handlowe np. z rejonem dzisiejszego Zimbabwe, skąd sprowadzano złoto i żelazo. Wywożono stąd głównie kość słoniową i niewolników. Z Azji z kolei sprowadzano tkaniny, porcelanę, przyprawy i biżuterię. Kiedy w XIII stuleciu miastem władała rodzina Mahdali, stało się najpotężniejszym na całym wschodnim wybrzeżu Afryki, sięgając swoimi wpływami daleko w głąb dzisiejszej Tanzanii i Mozambiku.

Pobliskie Songo Mnara miało nieco mniejsze znaczenie niż główne miasto Kilwy, ale tu także można obejrzeć pozostałości pięciu meczetów.
Jeśli macie troche czasu w zapasie, polecam wybrać się i zobaczyć oczami wyobraźni. Skutych łańcuchami niewolników, przeładunek kości słoniowej. Zaciągnąć się przeszłym zapachem usypanych w kopce przypraw... . Naprawdę robi wrażenie.

Stone town

Stone Town

Stone Town jest również nazywane Zanzibar Town, a nawet Zanzibar City. Żyje tu ponad 200 tysięcy osób, a codziennie przyjeżdża drugie tyle, ponieważ to główny punkt komunikacyjny i handlowy. W przeszłości największe miasto we wschodniej Afryce, dziś jest administracyjną stolicą Archipelagu Zanzibarskiego.

Starą część Stone Town oddziela od nowszej Creek Road - kiedyś faktycznie płynął tamtędy potok (ang. creek), po którym dziś nie ma już śladu. Zachodnia, najstarsza część miasta tworzy nastrojowy labirynt wąskich uliczek usianych sklepikami i pachnącymi straganami. To także najciekawszy fragment dla turysty, który chce się zatopić w niepowtarzalnej atmosferze tego miejsca. Marzę o tym by się tam zgubić choć na chwilę. Młodsze dzielnice otaczające starówkę również są interesujące, ale nie tak malownicze.

Wschodni Zanzibar

Zanzibar

Północno-wschodni region, sięgający w przybliżeniu od Matemwe do Kiwengwy i dalej przez Pongwe do Chwaka Bay, słynie z szerokich, przepięknych plaż i potężnej, oddalonej od brzegu rafy barierowej.

Śnieżnobiałe plaże ciągną się niemal na całej długości wschodniego wybrzeża, a wdzięku dodaje im szeroki pas wysokich palm kokosowych. Niewielkie wioski w rejonie dzisiaj w znacznym stopniu stały się zapleczem dla bazy noclegowej, a ich mieszkańcy rzadziej niż kiedyś zajmują się rybołówstwem. Wschodnie wybrzeże jest również znane z silnej bryzy i wiatrów, dlatego doskonale nadaje się do uprawiania kitesurfingu.

Południowo-wschodni Zanzibar nieco przypomina opisane powyżej wybrzeże, z tą różnicą, że jest tu zdecydowanie mniej wielkich hoteli. Większość z nich skupia się na cyplu przy Chwaka Bay, od Ras Michamvi przez Pingwe, a pozostała część wybrzeża - Bwejuu, Paje i Jambiani - jest usiana drobniejszymi i mniejszymi hotelikami. Plaże są przepiękne i ozdobione pasem wysokich palm kokosowych.

Jambiani to stara wioska rybacka, której mieszkańcy - jak przed wiekami - trudnią się tradycyjnymi zajęciami. Można tu odwiedzić m.in. zielarza, który prezentuje lokalne zioła, mikstury i inne leki, objaśniając ich działanie zastosowanie i działanie. Kobiety zajmują się tu m.in. uprawą trawy morskiej w oceanie. Można je zobaczyć, gdy podczas odpływów pracują na swych poletkach.

W tej części Zanzibaru znajduje się rezerwat Jozani Chwaka Bay National Park i Jozani Forest. Słynie z zanzibarskiej odmiany małp Kikr's red colobus (gareza trójbarwna), których populacja liczy ok. 3 tys. osobników.

Północny Zanzibar: Nungwi i Kendwa

Rybacy na Zanzibarze

Jeszcze 10 lat temu rejon ten nie był zbyt popularny wśród turystów, choć działały już wówczas dwie bazy nurkowe i kilka skromnych hotelików. Dzisiaj ta część Zanzibaru, ze słynnymi wioskami Nungwi i Kendwa, oddalonymi od siebie o 3 km, mocno się rozwinęła i ma bogatą infrastrukturę hotelową i gastronomiczną.

Nungwi leży na północnym cyplu, przy czym większa część hoteli i restauracji skupia się po zachodniej stronie, co daje okazję do oglądania przepięknych zachodów słońca. Kendwa przycupnęła 3 km dalej na południe, także po zachodniej stronie. Podobnie jak Nungwi, ma przepiękne białe plaże, które tym się różnią od plaż wschodniego Zanzibaru, że są poprzetykane skałkami tworzącymi kameralne miejsca na kształt zatoczek. Nungwi to wciąż tętniąca życiem, największa wioska rybacka na Zanzibarze, licząca około 8 tys. mieszkańców, znana z budowy tradycyjnych łodzi. Warto pójść na spacer i przyjrzeć się tradycyjnemu życiu mieszkańców.

 • « Poprzednia
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • Następna »

Komentarze (0)

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój komentarz

Infolinia(22) 487 55 85

Pn.-Pt. 8-19;So-Nd. 9-19

Wyprawy pod patronatem Etraveler.pl

 • Równoleżnik Zero 2015 – Wrocławski Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza

  Równoleżnik Zero 2015 – Wrocławski Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza

  Autor: Źródło: materiały promocyjne

  Data publikacji: 25.03.2015 09:20

  Liczba odwiedzin: 7359

  Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza Równoleżnik Zero, który odbędzie się w dniach 9-11 kwietnia 2015 r. w Mediatece (Pl. Teatralny 5) i Bibliotece Turystycznej (ul.Szewska 78) to wydarzenie skierowane do osób pragnących poczuć klimat podróżowania oraz wspaniała okazja do spotkania z podróżnikami i autorami książek. Tegoroczna edycja będzie poświęcona krajom Ameryki Północnej i Środkowej. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • Spotkanie z podróżnikiem: „Chcieć to móc” – Paweł Kilen w pięć lat po świecie

  Spotkanie z podróżnikiem: „Chcieć to móc” – Paweł Kilen w pięć lat po świecie

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 02.03.2015 10:11

  Liczba odwiedzin: 6544

  Pięcioletnia podróż Pawła Kilena w poszukiwaniu przygody i spełnienia marzeń. Z lekkim zarysem planu i z bardzo małym budżetem. Udowadnia wszystkim, a przede wszystkim sobie, że powiedzenie „Chcieć, to móc” nie jest fikcją. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • WyCHILEoutowana

  WyCHILEoutowana

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 26.09.2014 12:38

  Liczba odwiedzin: 26575

  „Nigdzie indziej na świecie nie ma tylu Niemców, którzy mówią po hiszpańsku i czczą bohatera narodowego o nazwisku O’Higgins”. Właśnie ta, zasłyszana wieki temu opinia na temat Chile pchnęła moje zainteresowania w kierunku owego chudego jak patyk kraju. Choć od tamtego czasu minęło już wiele lat, ciekawość pozostała, ale decyzja o wyjeździe zapadła dopiero niedawno. »

  Tagi: patronat medialny, ameryka południowa, chile, patagonia

 • Czas na debiut – Strefa Darien

  Czas na debiut – Strefa Darien

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 25.09.2014 10:24

  Liczba odwiedzin: 8217

  Książka Michała Zielińskiego to osobisty zapis wrażeń z wyprawy do jednego z najmniej uczęszczanych rejonów świata – południowoamerykańskiej selvy, czyli dżungli. »

  Tagi: patronat medialny

 • Kurs na Indonezję

  Kurs na Indonezję

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 19.09.2014 09:47

  Liczba odwiedzin: 9955

  Karolina i Bartek, para młodych inżynierów z Krakowa i autorów bloga Kurs na Wschód, wkrótce rusza w kolejną podróż. Tym razem zamierzają odwiedzić Indonezję, przyjmując za cel nie tylko relaks pod palmami, ale także zebranie sporej ilości materiału reporterskiego, który ma czytelnikom ich bloga pokazać azjatycki kraj od podszewki. Karolina i Bartek obierają kurs na Indonezję! »

  Tagi: patronat medialny, azja, indonezja

 • 8000 km Across Canada

  8000 km Across Canada

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 01.08.2014 16:09

  Liczba odwiedzin: 8321

  Czy można pokonać pieszo dystans 8000 km w ciągu 8 miesięcy, samotnie, bez większego wsparcia z zewnątrz, mierząc się z różnorodnymi warunkami klimatycznymi oraz terenowymi? Można, trzeba mieć tylko jasno określony cel. A taki z pewnością przyświeca Jakubowi Mudzie, który wraz z początkiem stycznia 2015 roku wybiera się w pieszą wyprawę 8000 km Across Canada, od wybrzeża Pacyfiku aż po Atlantyk. »

  Tagi: patronat medialny, ameryka północna, kanada

 • 850 km, by znaleźć dom

  850 km, by znaleźć dom

  Autor: Anna Kaca

  Data publikacji: 16.07.2014 11:07

  Liczba odwiedzin: 9353

  W tegoroczne wakacje razem z moim czworonogiem pokonam pieszo 800 km, promując adopcje psów aktywnych. Od Karkonoszy po Bieszczady będę prezentować ludziom dwa bardzo aktywne psy, które od wielu lat nie potrafią znaleźć domu. Pokaże również, że wakacje można spędzać ze swoim czworonogiem w fajny dla obu stron sposób. »

  Tagi: patronat medialny

 • Archeolodzy (znowu) w podróży – czyli autostop w Skandynawii tropami wikingów

  Archeolodzy (znowu) w podróży – czyli autostop w Skandynawii tropami wikingów

  Autor: Archeolodzy w podróży

  Data publikacji: 11.07.2014 12:45

  Liczba odwiedzin: 7332

  Minął ponad rok, odkąd grupa archeologów i jeden grafik zdecydowali się na podróż swojego życia, odwiesiła na jakiś czas pracę i studia i wyruszyła do Rosji. Teraz, projekt „Archeolodzy w Podróży” odżywa – w nieco zmienionym składzie (więcej info tutaj: http://archeolodzywpodrozy.blogspot.com/p/o-nas.html) ruszamy tym razem na północ! »

  Tagi: europa, norwegia, skandynawia, patronat medialny

 • Z uśmiechem na (Bliski) Wschód

  Z uśmiechem na (Bliski) Wschód

  Autor: Tomasz Korgol

  Data publikacji: 01.07.2014 11:07

  Liczba odwiedzin: 8424

  Celem mojej najbliższej wyprawy jest Nepal. Trasa wiedzie z Wrocławia przez Węgry, Bułgarię, Rumunię, Turcję, Gruzję, Armenię, Irak (Kurdystan), Iran, Pakistan, Indie, Nepal. Łącznie 15 tysięcy kilometrów, samotnie, autostopem. Wyprawa jest częścią projektu pod nazwą ,,Z uśmiechem na (Bliski) Wschód”. »

  Tagi: patronat medialny, azja, indie, nepal

 • Podróżować to żyć – podsumowanie I Festiwalu Podróżniczego Klubu Szalonego Podróżnika

  Podróżować to żyć – podsumowanie I Festiwalu Podróżniczego Klubu Szalonego Podróżnika

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 30.05.2014 11:39

  Liczba odwiedzin: 6265

  W trakcie minionego I Festiwalu Podróżniczego Klubu Szalonego Podróżnika w Środzie Wielkopolskiej, któremu patronował między innymi portal Etraveler.pl, słuchacze mieli okazję nie tylko przenieść się w odległe i niezwykle różnorodne części świata, ale i dostali spory zastrzyk inspiracji, po którym na pewno niełatwo będzie wysiedzieć w domu. »

  Tagi: europa, polska, patronat medialny

 • Gobi Expedition 2014

  Gobi Expedition 2014

  Autor: Łukasz Kraka-Ćwikliński

  Data publikacji: 26.05.2014 16:34

  Liczba odwiedzin: 7606

  Wyprawa przez drugą co do wielkości pustynię na świecie zbliża się wielkimi krokami. Do jej rozpoczęcia zostały niespełna dwa miesiące, co sprawia, że jest to dobry moment, by przypomnieć zainteresowanym, na czym polega jej wyjątkowość. »

  Tagi: azja, mongolia, gobi, patronat medialny

 • Festiwal Podróżniczy u Przyrodników

  Festiwal Podróżniczy u Przyrodników

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 26.05.2014 15:10

  Liczba odwiedzin: 5833

  Już w najbliższy piątek (30.05.) rusza w Lublinie Festiwal Podróżniczy u Przyrodników. W programie znalazły się slajdowiska z całego świata: Kolumbia, Antarktyda, Portugalia, Niemcy, Słowenia, Chorwacja) oraz z Polski (Opolszczyzna i Białowieski Park Narodowy). Ideą Festiwalu jest ukazanie piękna i bogactwa przyrody w skrajnie różnych rejonach świata. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • Bałkany Trip 2014

  Bałkany Trip 2014

  Autor: BusTrip into the Wild

  Data publikacji: 12.05.2014 09:20

  Liczba odwiedzin: 48311

  Jak opisać w kilku słowach projekt BusTrip Into The Wild? 26-letni volkswagen T3, siedmioro podróżników i 12 krajów, które chcemy odwiedzić w trzy tygodnie, jak najmniejszym kosztem. »

  Tagi: patronat medialny, europa

 • I Festiwal Podróżniczy Klubu Szalonego Podróżnika w Środzie Wielkopolskiej

  I Festiwal Podróżniczy Klubu Szalonego Podróżnika w Środzie Wielkopolskiej

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 28.04.2014 10:02

  Liczba odwiedzin: 124687

  Już 23 i 24 maja rusza w Środzie Wielkopolskiej pierwszy Festiwal Podróżniczy organizowany przez Klub Szalonego Podróżnika. Dwa dni festiwalowe będą składać się z prezentacji prelegentów o „Statuetkę Klubu Szalonego Podróżnika” za najlepszą prezentację podróżniczą, prezentacji filmów oraz relacji podróżniczych zaproszonych gości specjalnych. Poza tym na każdego z uczestników czekają liczne konkursy i atrakcje festiwalowe. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • 4 Żywioły – podróż autostopem dookoła Islandii

  4 Żywioły – podróż autostopem dookoła Islandii

  Autor: Joanna Maślankowska i Adam Wnuk

  Data publikacji: 15.04.2014 11:35

  Liczba odwiedzin: 7236

  1 miesiąc, 2 autostopowiczów i 4 żywioły do pokonania. Podczas miesięcznej wyprawy zasmakujemy dań gotowanych w rozgrzanej ziemi, wykąpiemy się w najwspanialszych wodospadach Europy, staniemy na skraju dwóch ogromnych płyt tektonicznych jednocześnie i (mam nadzieję) nie zostaniemy porwani razem z namiotem przez niezwykle silne wiatry. Wszystko to z dobytkiem na plecach i wyciągniętym w górę kciukiem. »

  Tagi: patronat medialny, europa, islandia

 • I Festiwal Podróżniczy w Środzie Wielkopolskiej

  I Festiwal Podróżniczy w Środzie Wielkopolskiej

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 21.03.2014 14:44

  Liczba odwiedzin: 188235

  24 maja 2014 r. w Ośrodku Kultury w Środzie Wielkopolskiej w ramach Średzkich Sejmików Kultury 2014 odbędzie się I Festiwal Podróżniczy zorganizowany przez poznański Klub Szalonego Podróżnika. W ramach Festiwalu przewidziane są przede wszystkim prelekcje podróżnicze, slajdowiska, dyskusje i spotkania z podróżnikami. Prelegenci przedstawią swoje dotychczasowe podróże po różnych regionach świata i opowiedzą związane z nimi historie, przygody i wrażenia. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • « Poprzednia
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • Następna »

Spotkania i imprezy podróżnicze