Dziś jest 27.11.2015

Imieniny obchodzą Walerian, Wirgiliusz, Oda, Damazy

Portal podróżniczy etraveler.pl

gwarancja udanych wakacji
Accredited Agent

Tepotzotlán

Fragment ozdób w Muzeum w Tepotzotlán, którym jest były klasztor jezuitów.

Mówiąc o Tepotzotlán nie można pominąć słów takich jak barok, złoto, mistycyzm. Dlaczego? Bo w jezuickim ośrodku formacyjno-sakralnym, którym był Teoptzotlán nagromadzono największe w Meksyku ilości złota, którego blasku nie może znieść żaden wchodzący do Kościoła św. Franciszka Ksawerego turysta.

Następnie przetopiono kruszec na barokowe dekoracje. Przepych przytłacza i doprowadza o zawrót głowy. Ani Cholula ani Puebla nie opływa w tak w barokowe ornamenty co Tepotzotlán. Oprócz świątyni należy wspomnieć o ośrodku formacyjnym i gospodarczym, w którym ojcowie jezuci żyli i nauczali Indian, czyli o przyległych pomieszczeniach gospodarczych, młynach, spiżarniach, polach, ogrodach, domach i piekarniach. Całość tworzy bardzo urokliwy klimat.

Na ulicach pełno teraz kramów ze słodyczami i ogólnej wesołości. Nic nie przypomina o brutalnym wypędzeniu jezuitów. Po tym wydarzeniu miasto obumarło, część bogactw zrabowano, upadło również szkolnictwo. Jednak dziś po wielu latach i odrestaurowaniu kościoła św. Franciszka, nadal w Teopotzotlán gromadzą się wierni, co pewnie było misją i marzeniem mieszkających tu kiedyś jezuitów.

Opinie (0)

Liczba opinii: 0 |

Średnia ocen: 0.00

Brak opinii, bądź pierwszy!

Twoja opinia

Twoja ocena

Infolinia (22) 487 55 85

Pn.-Pt. 8-19;So-Nd. 9-19

Wyszukiwarka lotów

Osoby podróżujące

Osoby podróżujące