Portal podróżniczy etraveler.pl

gwarancja udanych wakacji
Accredited Agent

  • Przez kontynenty – podróż dookoła świata

    Przez kontynenty – podróż dookoła świata

    Autor: Przez Kontynenty

    Data publikacji: 09.12.2014 14:50

    Liczba odwiedzin: 33689

    Chile, Argentyna, Boliwia, Peru, Kolumbia i Ekwador, a po drodze jeszcze na chwilę Brazylia. To nasza trzymiesięczna trasa w Ameryce Południowej. Z Australii, w której przez ostatnie pięć miesięcy pracowaliśmy, żeby zarobić na dalszą podróż, przylecieliśmy do Santiago (stolicy Chile) w trzech zespołach: Kuba z Martą, Maciek z Hanią, która po 9 miesiącach w Polsce znów dołączyła do ekipy Przez Kontynenty oraz samotnie Tomek. »

  • Czym nas kusi świat? – turystyka festiwalowa

    Czym nas kusi świat? – turystyka festiwalowa

    Autor: Agnieszka Szwajgier

    Data publikacji: 31.03.2014 00:36

    Liczba odwiedzin: 6178

    Podróże to nie tylko zwiedzanie masywnych zabytków, czy żądza niebezpiecznych przygód w dzikich zakątkach kuli ziemskiej. Niewielu odbywających wyprawy w celu posłuchania ulubionego zespołu, czy też uczestnictwa w kolorowych karnawałach zdaje sobie sprawę, że kupując bilet na wszelkiego typu festiwale filmowe, muzyczne, teatralne, właśnie zasilili grono turystów podróżujących w ramach tzw. „turystyki festiwalowej”. Wśród wielkiej liczby festiwali na całym świecie nie można nie znać tych najważniejszych, przyciągających wręcz kolosalne liczby uczestników. »

  • Szamani i dżungla, czyli ucieczka ze szlaku gringo

    Szamani i dżungla, czyli ucieczka ze szlaku gringo

    Autor: Emilia Grzesik

    Data publikacji: 16.10.2012 09:44

    Liczba odwiedzin: 41625

    W celu odkrywania magii roślin i wierzeń amazońskich plemion zagłębiłam się w dżunglę. Przeżyłam lawiny błotne, głód i niezapomniany czterodniowy rejs rzeka Ucayalii do Iquitos. Napotkałam tragarzy narkotyków, przepłynęłam Amazonke wszerz, polowałam na kajmany i mieszkałam u lokalnych ludzi. „Hardkorowość” mojej podróży to nie tylko trudy nieturystycznego szlaku, ale codzienne obcowanie z lokalną ludnością i podążanie drogą nakreśloną przez ich wskazówki, a nie przewodniki. »

  • Peru – podróż po trzech krainach

    Peru – podróż po trzech krainach

    Autor: Magdalena Piekarska

    Data publikacji: 10.02.2012 00:49

    Liczba odwiedzin: 90930

    Opowieści o krainie pełnej złota rozpaliły wyobraźnię Francisca Pizarra – hiszpańskiego konkwistadora, który w XVI wieku przybył do Ameryki Południowej i podbił Imperium Inków. Dziś do Peru miliony turystów przyciąga nie złoto a wspaniałe krajobrazy, przyroda, a przede wszystkim ślady pozostawione przez Synów Słońca czyli inkaskie miasta z najsłynniejszym z nich Machu Picchu. »

  • Ameryki dwie – Peru

    Ameryki dwie – Peru

    Autor: Joanna Lisowska

    Data publikacji: 06.12.2011 13:27

    Liczba odwiedzin: 8667

    O świcie przekroczyliśmy granicę w Tacna. Podróż zorganizowało nam sprawnie biuro transportowe, pomagając nawet w załatwieniu formalności na granicy. Początkowo surowe widoki szarawych wzgórz otaczających okolice, z czasem stawały się coraz bardziej zielone i zabudowane ciekawszą architekturą. Pierwsza na naszej drodze była Arequipa – białe miasto zbudowane z kamieni wulkanicznych, z okazałym wulkanem El Misti w tle, widocznym z każdego punktu miasta. Arequipa miała stanowić dla nas punkt wypadowy do najgłębszego kanionu świata – Kanionu Colca. »

  • Palcem po mapie – „AMERYKI DWIE”

    Palcem po mapie – „AMERYKI DWIE”

    Autor: Joanna Lisowska

    Data publikacji: 05.12.2011 11:04

    Liczba odwiedzin: 181599

    Nasza niesamowita podróż zaczęła się od pytania luźno rzuconego przez mojego męża: „ A co byś powiedziała, gdybyśmy pojechali w świat na pół roku?”. Z czasem ciekawy pomysł przerodził się w konkretne plany, sprecyzowane miejsca na mapie i chronologicznie rozrysowane zadania. Daliśmy sobie rok na skumulowanie oszczędności, zdobycie jak największej liczby informacji o krajach, do których zmierzaliśmy i solidne przygotowanie się do tak długiej i samodzielnej tułaczki z plecakiem. »

  • Ślizgiem przez pustynię, czyli sandboarding i sand skiing

    Ślizgiem przez pustynię, czyli sandboarding i sand skiing

    Autor: Anna Maria Łakomy

    Data publikacji: 28.07.2011 12:59

    Liczba odwiedzin: 108087

    Znam wielu amatorów sportów zimowych, którzy najchętniej zamieszkaliby w szałasie pod wyciągiem. Gdy większość Polaków tęskni za wiosną, oni modlą się o pierwszy śnieg. Przy pierwszych opadach ostrzą narty, deski, sanki i wyruszają w góry. Przez całą zimę planują, kombinują, wyjeżdżają, dojeżdżają, dopóki z ciężkim sercem nie pożegnają resztek białego puchu. To właśnie tym wszystkim fanatykom zimowych atrakcji dedykowany jest ten artykuł. Sandboarding i sand skiing są cudowną alternatywą, której możemy doświadczać praktycznie w ciągu całego roku. »

  • Podróżnicze know-how – jak jeść i pić za granicą

    Podróżnicze know-how – jak jeść i pić za granicą

    Autor: Joanna Kościańska

    Data publikacji: 26.07.2011 14:23

    Liczba odwiedzin: 8964

    Co kraj, to obyczaj – także przy stole. Podróżując po świecie, spotkamy się z różnymi tabu, faux pas czy etykietami dotyczącymi spożywania posiłków. Choć krajowcy najpewniej wybaczą nam nieznajomość miejscowego savoir-vivre’u, warto zrobić na nich dobre wrażenie i zawczasu dowiedzieć się, jakie zwyczaje picia i jedzenia panują w danej kulturze. »

  • Peru – tropem wielkiego kondora

    Peru – tropem wielkiego kondora

    Autor: Magda Ramos

    Data publikacji: 26.07.2011 09:58

    Liczba odwiedzin: 7628

    Vultur gryphus, czyli kondor olbrzymi zamieszkuje obszar andyjski od Wenezueli aż po Patagonię. Jego wizerunek na swoich herbach umieściły aż cztery państwa południowoamerykańskie: Chile, Kolumbia, Boliwia i Ekwador. Choć w tej grupie nie ma Peru, to właśnie tu – w dawnym państwie Inków już od czasów prekolumbijskich otoczony był szczególnym kultem, a jako symbol boskiego posłańca zasłużył na to, by wznieść mu świątynię. »

  • Koka – w pogoni za zielonym złotem

    Koka – w pogoni za zielonym złotem

    Autor: Magda Ramos

    Data publikacji: 19.07.2011 10:13

    Liczba odwiedzin: 7808

    Od blisko 400 lat ludzie słodzą herbatę cukrem, od niespełna 200 jeżdżą koleją, od ponad 100 latają samolotem, a od 8000 lat żują liście koki. W kulturach andyjskich roślina ta, występująca pod nazwą krasnodrzew pospolity, wciąż odgrywa niezwykle istotną rolę. Tradycja jej uprawy sięga tu czasów prekolumbijskich i znacznie poprzedza powstanie nie tylko Imperium Inków, ale i starszego Imperium Tiahuanaco. »

Infolinia(22) 487 55 85

Pn.-Pt. 8-19;So-Nd. 9-19