Dziś jest 28.03.2024

Imieniny obchodzą Aniela, Renata, Kastor, Antoni

Portal podróżniczy etraveler.pl

gwarancja udanych wakacji
Accredited Agent

Ślizgiem przez pustynię, czyli sandboarding i sand skiing

Autor: Anna Maria Łakomy

Data publikacji: 28.07.2011 12:59

Liczba odwiedzin: 103178

Tagi: australia, afryka, ameryka południowa, peru, ekstremalnie, inspiracje, anna maria łakomy, ekstremalnie artykuły, inspiracje artykuły

Znam wielu amatorów sportów zimowych, którzy najchętniej zamieszkaliby w szałasie pod wyciągiem. Gdy większość Polaków tęskni za wiosną, oni modlą się o pierwszy śnieg. Przy pierwszych opadach ostrzą narty, deski, sanki i wyruszają w góry. Przez całą zimę planują, kombinują, wyjeżdżają, dojeżdżają, dopóki z ciężkim sercem nie pożegnają resztek białego puchu. To właśnie tym wszystkim fanatykom zimowych atrakcji dedykowany jest ten artykuł. Sandboarding i sand skiing są cudowną alternatywą, której możemy doświadczać praktycznie w ciągu całego roku.

Ślizg na piasku dużo frajdy, odrobina adrenaliny
Ślizg na piasku – dużo frajdy, odrobina adrenaliny. Fot. Jon Rawlinson

Zamień śnieg na piasek

Zapał zostaje ten sam, umiejętności też, jedyne co się zmienia to otoczenie i powierzchnia, po której zjeżdżamy. Zamiast zimnego śniegu, pod stopami mamy ciepły piasek. Na dodatek rejony, w których odbywają się piaskowe sporty są zwykle bardzo słoneczne i oferują dogodne temperatury. Zjeżdża się najczęściej na terenach pustynnych lub wybrzeżach, wzdłuż których znajdziemy wydmy. Sposoby zjeżdżania są różne. Można standardowo z obydwoma nogami przypiętymi do deski szusować w dół, można także zjechać na desce na brzuchu, co uznawane jest za dość ryzykowne. W przypadku nart takiej różnorodności nie ma z przyczyn technicznych.

Pomysł całorocznych zjazdów w ciepłych rejonach wydaje się być genialny, jednak amatorzy sandboardingu i sand skiing wciąż stanowią mniejszość. Dzieje się tak głównie dlatego, że bardzo ciężko jest zbudować mechaniczny wyciąg narciarski na wydmie piaskowej. Uczestnicy zabawy muszą więc po każdym zjeździe na piechotę wracać pod górkę, ewentualnie wsiąść w samochód, który zawiezie ich z powrotem. Z czym jednak może się równać całoroczna możliwość szusowania i to w przyjaznych klimatach?

Josh Tenge, wielokrotny mistrz świata w sandboardingu doskonale zna odpowiedź na to pytanie. Udało mu się objąć prowadzenie cztery razy i trzykrotnie pobić rekord świata. Tenge jest także wpisany do Księgi Rekordów Guinnesa za najdłuższy back flip (salto w tył). Z kolei Henrik May, Niemiec żyjący w Namibii przez ponad 10 lat, ustanowił rekord Guinnesa w szybkości wynoszący 92,12 km/h.

Bardzo wczesne początki

Sandboarding ma silne korzenie w Peru, Australii, Japonii i Niemczech, ale mówi się, że powstał w Egipcie i Chinach tysiące lat temu. Ludzie zjeżdżali w dół mini wydm na różnego rodzaju festiwalach. Deski miały od 100 cm do 160 cm w zależności od okoliczności.

Czasy nowożytne przeniosły historię sandboardingu do Południowej Afryki. Po kilku pionierach (wśród nich był Derek Bredenkamp), którzy zjechali z namibijskiego Swakopmund w latach 70., od 2006 roku w Południowej Afryce firmy handlowe rozpoczęły tworzenie ofert sandboardingu dla turystów. W 2000 r. powstała Liga Sandboardingu Południowej Afryki, a w 2011 roku zaczęto organizować pierwsze konkursy sandboardingu. Liga upadła, a sport został reaktywowany ponownie w 2007 r. z cotygodniowymi zjazdami w okolicach Kapsztadu i Gauteng.

Nowoczesny sandboarding został spopularyzowany w USA dzięki wysiłkom Jacka Smitha i Gary Fluitt’a w Kalifornii w latach 80.

Jaki sprzęt?

Baza do budowy sandboardu jest bardziej skomplikowana niż tej do snowboardu, składa się głównie z formiki i laminexu. Większość sandboardów zbudowanych jest z warstwy twardego drewna, podczas gdy „pełnowymiarowe” deski są mieszanką drewna, włókna szklanego, tworzyw sztucznych i kompozytów. Obecnie do jej budowy przygotowuje się także inne surowce. Aby udał się ślizg na piasku, dół deski zwykle jest woskowany. Narty niczym szczególnym się nie różnią, należy sobie tylko zdawać sprawę z szybszego ich zniszczenia. Zdecydowanie konieczny jest także kask, jak w większości tego typu sportów. By uniknąć oślepienia od piasku należy zaopatrzyć się w odpowiednie okulary z filtrem UV lub gogle. W przypadku jazdy na nartach pomocne mogą być kijki.

Sand skiing i sandboarding może odbywać się głównie w ciepłych rejonach, należy więc się odpowiednio ubrać. Strój powinien być lekki i zwiewny, a jeśli słońce jest bardzo mocne, może przydać się także kapelusz.

W poszukiwaniu idealnego piasku

Narciarze i snowboardziści mają swoje preferencje co do rodzajów śniegu. Doświadczenia zdobywane w puchu są zupełnie odmienne od tych na lodzie i jeszcze inne od tych na utwardzonym śniegu. Przy zjazdach na piasku obowiązują podobne zasady. Grube ziarna stanowią zupełnie odmienną nawierzchnię od drobnych ziaren. Szusowanie po mokrym piasku jest znacznie trudniejsze, niż na suchym.

W miarę zdobywania „piaskowych doświadczeń” wdrożymy się w terminy „szybki piasek” i „wolny piasek”. Ten pierwszy jest porównywalny do wrażenia jazdy po szkle, nie wymaga prawie żadnego wysiłku. Ten drugi z kolei może być tak uciążliwy jak wędrówka po ruchomych piaskach. Występują także wszelkiego rodzaju opcje pośrednie. Prawdziwy sandboarder i sand narciarz poszukuje idealnego piasku dokładnie tak, jak surfer poszukuje fali doskonałej.

Kierunek: pusta ćwiartka

Brzmi enigmatycznie? „Pusta ćwiartka” to dosłowne tłumaczenie arabskiej nazwy pustyni Ar-Rab al-Chali. Często określa się ją także mianem Domu Ciszy. To największa pustynia piaszczysta na ziemi, pokrywająca ponad 1/5 ogromnego Półwyspu Arabskiego. Znajdziemy tam wydmy tak wysokie jak wieża Eiffla, dochodzące do ponad 300 m wysokości i rozciągające się na powierzchni setek kilometrów. Podczas gdy wieża jest na stałe zakorzeniona w Paryżu, wydmy mogą się przemieszczać nawet o 30 m rocznie pod wpływem silnych wiatrów.

Podróż na Ar-Rab al-Chali zalecana jest wyłącznie dla amatorów wysokich temperatur. Panuje tam powiem suchy, zwrotnikowy klimat, a temperatury sięgają 60 stopni Celsjusza. Dodatkowym utrudnieniem jest gorący wiatr o nazwie szamab, utrudniający oddychanie. Chcąc korzystać ze zjazdów na arabskich wydmach, najlepiej zamieszkać w Abu Dhabi. Nie jest to jednak wersja najtańsza, a warto wspomnieć, że sandboarding rozpowszechnił się najszybciej wśród backpackersów ze względu na stosunkowo niskie koszty. Australijskie przestworza

Mała Sahara na Kangaroo Island jest obszarem dziedzictwa narodowego, z systemem wydm zajmujących powierzchnię ok. 2 km kwadratowych. Australijskie wydmy różnią się wielkością, przeważa duża ilość małych. Najwyższa ma wysokość ok. 70 m. Godne polecenia jest także Kalbarri, położone 600 km od Perth, dokąd organizowane są wycieczki. Wyprawa zajmuje pół dnia i jest dostępna dla wszelkich grup wiekowych. Po atrakcjach związanych ze zjazdami wycieczka przenosi się do laguny Lucky Bay, gdzie można się popluskać i nurkować. Tam też znajduje się największa populacja południowych ryb tropikalnych i koralowców.

Wydmy Stockton Sand Bight znajdują się 2-3 godziny na północ od Sydney, mają jeden kilometr szerokości, 32 km długości i obejmują powierzchnię ponad 4200 hektarów. Masywne wydmy piaskowe wznoszą się na wysokość 40 metrów. Jest to największy system wydm w Australii, położony zaledwie kilka minut od centrum Nelson Bay. Istnieje wiele sposobów na ich zwiedzanie. Pieszo najprościej od Anna Bay lub Williamtown, można także pojechać samochodem lub quadem. Więcej informacji na: http: www.sandboardingaustralia.com.au.

A może w piaskowym parku?

Sand Master Park, znajduje się we Florence, w stanie Oregon USA i jest pierwszym na świecie parkiem do sandboardu. Zajmuje powierzchnię 160 000 metrów kwadratowych, a na jego terenie znajdują się m.in. rampy do zjazdu i ewolucji, prywatnie rzeźbione wydmy i sklep funkcjonujący w pełnym wymiarze czasu. Sand Master Park został otwarty przez pioniera sandboardu, Lona Beale’a – dzięki niemu około 25 000 osób rocznie zaczyna przygodę z sandboardingiem. Dune Riders International jest organem zarządzającym i organizuje trzy wydarzenia każdego sezonu w Sand Master Park.

W sezonie letnim (od 1 czerwca do 10 sierpnia) park otwarty jest siedem dni w tygodniu, poza sezonem sześć – zamyka się w środy. Ceny nie są szczególnie wysokie, wypożyczenie sprzętu jest tańsze niż w niejednej wypożyczalni narciarskiej. Wynajem pełnowymiarowej deski na 24 h to koszt 25$ gogli i kasku – 5$. Należy jednak mieć ze sobą własne buty. Na terenie parku można także zaczerpnąć lekcji sandboardingu, za które jedna osoba zapłaci 45$ za godzinę. Kwota spada wraz ze wzrostem liczby chętnych osób. Oferuje się także wycieczki rodzinne. Wszystkie ważne informacje znajdują się na stronie: http: www.sandmasterpark.com

Szaleństwo w Peru

Peru jest znane z wielkich piaszczystych wydm w Ica. Niektóre z nich sięgają rozmiarami 2 km. Wydma o nazwie Grande w Ica jest uznawana za największą na świecie. Od 2009 roku w pobliżu Paracas odbywa się Copa Sandboarding Peru. Zarówno początkujący, jak i eksperci znajdą tam coś dla siebie. Firmy oferują wycieczki po różnych wydmach, do wyboru z różnymi stopniami trudności. Zdecydowanie godną uwagi jest najwyższa wydma na świecie Cerro Blanco (2070 m n.p.m.) w pobliżu miasta Nasca. By z niej zjechać, trzeba się najpierw na nią wdrapać, co zajmuje ok. 3 godzin. Można także wybrać się na nieco niższe wydmy w La Huacachina de Ica oraz na wybrzeżu Camana. Zorganizowane wycieczki oferują usługi przewodnika, a także tragarzy, którzy opiekowaliby się naszymi rzeczami osobistymi.

Na świecie istnieje bardzo wiele miejsc, do których warto wybrać się w celu uprawiania sandboardingu i sand skiing. W Stanach Zjednoczonych są to przede wszystkim Kalifornia, Arizona i Kolorado. Nie można jednak zapomnieć o Europie. W Hirschau w Niemczech znajdziemy niższe wydmy, na których udało się nawet wybudować wyciąg. Na terenie Polski możemy poszczycić się pięknymi wzniesieniami na terenie Słowińskiego Parku Narodowego w Łebie.

Cały świat stoi otworem dla entuzjastów sandboardingu i sand skiing. Pomimo licznych wad sportu, takich jak wysokie temperatury i dokuczliwość piasku, jego główną, niepodważalną zaletą jest całoroczna dostępność. Warto skusić się na odrobinę szaleństwa i dać się ponieść słonecznej fali.

  • « Poprzednia
  • 1
  • 2
  • 3
  • Następna »

Komentarze (26)

  • martag (gość)

    martag (gość)

    14.05.12, 21:00

    Dobrze że idzie lato i upragnione wakacje.Nareszczie będzie można się gdzieś ruszyć w podróż.Moja się troche chyba przyspieszy jednak,kupiłam dziś w Lidlu super zestaw walizek i torbe i aż żal żeby teraz leżaly..Jak ktoś z Was nie ma,to polecam iść i sprawdzić bo za tę cene to waaaaaaaarto

    Zgłoś

  • yeti (gość)

    yeti (gość)

    23.02.13, 13:46

    Idź kobieto sobie papiloty zrób..

    Zgłoś

  • 09.01.15, 08:51

    Komentarz usunięty

  • 21.03.15, 09:48

    Komentarz usunięty

  • 09.04.15, 20:04

    Komentarz usunięty

  • 13.05.15, 05:57

    Komentarz usunięty

  • 14.05.15, 07:29

    Komentarz usunięty

  • 13.06.15, 19:36

    Komentarz usunięty

  • 16.06.15, 22:07

    Komentarz usunięty

  • 17.08.15, 15:57

    Komentarz usunięty

  • 25.08.15, 12:59

    Komentarz usunięty

  • 25.01.16, 11:22

    Komentarz usunięty

  • 04.06.16, 17:23

    Komentarz usunięty

  • 07.06.16, 23:48

    Komentarz usunięty

  • 14.06.16, 10:43

    Komentarz usunięty

  • 11.07.16, 16:14

    Komentarz usunięty

  • 20.10.16, 06:43

    Komentarz usunięty

  • 23.10.16, 07:33

    Komentarz usunięty

  • 11.09.22, 10:03

    Komentarz usunięty

  • 12.09.22, 11:31

    Komentarz usunięty


Zamknij

Twój komentarz

Infolinia(22) 487 55 85

Pn.-Pt. 8-19;So-Nd. 9-19

Wyprawy pod patronatem Etraveler.pl

  • Równoleżnik Zero 2015 – Wrocławski Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza

    Równoleżnik Zero 2015 – Wrocławski Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza

    Autor: Źródło: materiały promocyjne

    Data publikacji: 25.03.2015 09:20

    Liczba odwiedzin: 6069

    Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza Równoleżnik Zero, który odbędzie się w dniach 9-11 kwietnia 2015 r. w Mediatece (Pl. Teatralny 5) i Bibliotece Turystycznej (ul.Szewska 78) to wydarzenie skierowane do osób pragnących poczuć klimat podróżowania oraz wspaniała okazja do spotkania z podróżnikami i autorami książek. Tegoroczna edycja będzie poświęcona krajom Ameryki Północnej i Środkowej. »

    Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

  • Spotkanie z podróżnikiem: „Chcieć to móc” – Paweł Kilen w pięć lat po świecie

    Spotkanie z podróżnikiem: „Chcieć to móc” – Paweł Kilen w pięć lat po świecie

    Autor: Etraveler.pl

    Data publikacji: 02.03.2015 10:11

    Liczba odwiedzin: 5695

    Pięcioletnia podróż Pawła Kilena w poszukiwaniu przygody i spełnienia marzeń. Z lekkim zarysem planu i z bardzo małym budżetem. Udowadnia wszystkim, a przede wszystkim sobie, że powiedzenie „Chcieć, to móc” nie jest fikcją. »

    Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

  • WyCHILEoutowana

    WyCHILEoutowana

    Autor: Etraveler.pl

    Data publikacji: 26.09.2014 12:38

    Liczba odwiedzin: 14408

    „Nigdzie indziej na świecie nie ma tylu Niemców, którzy mówią po hiszpańsku i czczą bohatera narodowego o nazwisku O’Higgins”. Właśnie ta, zasłyszana wieki temu opinia na temat Chile pchnęła moje zainteresowania w kierunku owego chudego jak patyk kraju. Choć od tamtego czasu minęło już wiele lat, ciekawość pozostała, ale decyzja o wyjeździe zapadła dopiero niedawno. »

    Tagi: patronat medialny, ameryka południowa, chile, patagonia

  • Czas na debiut – Strefa Darien

    Czas na debiut – Strefa Darien

    Autor: Etraveler.pl

    Data publikacji: 25.09.2014 10:24

    Liczba odwiedzin: 7147

    Książka Michała Zielińskiego to osobisty zapis wrażeń z wyprawy do jednego z najmniej uczęszczanych rejonów świata – południowoamerykańskiej selvy, czyli dżungli. »

    Tagi: patronat medialny

  • Kurs na Indonezję

    Kurs na Indonezję

    Autor: Etraveler.pl

    Data publikacji: 19.09.2014 09:47

    Liczba odwiedzin: 8717

    Karolina i Bartek, para młodych inżynierów z Krakowa i autorów bloga Kurs na Wschód, wkrótce rusza w kolejną podróż. Tym razem zamierzają odwiedzić Indonezję, przyjmując za cel nie tylko relaks pod palmami, ale także zebranie sporej ilości materiału reporterskiego, który ma czytelnikom ich bloga pokazać azjatycki kraj od podszewki. Karolina i Bartek obierają kurs na Indonezję! »

    Tagi: patronat medialny, azja, indonezja

  • 8000 km Across Canada

    8000 km Across Canada

    Autor: Etraveler.pl

    Data publikacji: 01.08.2014 16:09

    Liczba odwiedzin: 7722

    Czy można pokonać pieszo dystans 8000 km w ciągu 8 miesięcy, samotnie, bez większego wsparcia z zewnątrz, mierząc się z różnorodnymi warunkami klimatycznymi oraz terenowymi? Można, trzeba mieć tylko jasno określony cel. A taki z pewnością przyświeca Jakubowi Mudzie, który wraz z początkiem stycznia 2015 roku wybiera się w pieszą wyprawę 8000 km Across Canada, od wybrzeża Pacyfiku aż po Atlantyk. »

    Tagi: patronat medialny, ameryka północna, kanada

  • 850 km, by znaleźć dom

    850 km, by znaleźć dom

    Autor: Anna Kaca

    Data publikacji: 16.07.2014 11:07

    Liczba odwiedzin: 7887

    W tegoroczne wakacje razem z moim czworonogiem pokonam pieszo 800 km, promując adopcje psów aktywnych. Od Karkonoszy po Bieszczady będę prezentować ludziom dwa bardzo aktywne psy, które od wielu lat nie potrafią znaleźć domu. Pokaże również, że wakacje można spędzać ze swoim czworonogiem w fajny dla obu stron sposób. »

    Tagi: patronat medialny

  • Archeolodzy (znowu) w podróży – czyli autostop w Skandynawii tropami wikingów

    Archeolodzy (znowu) w podróży – czyli autostop w Skandynawii tropami wikingów

    Autor: Archeolodzy w podróży

    Data publikacji: 11.07.2014 12:45

    Liczba odwiedzin: 6425

    Minął ponad rok, odkąd grupa archeologów i jeden grafik zdecydowali się na podróż swojego życia, odwiesiła na jakiś czas pracę i studia i wyruszyła do Rosji. Teraz, projekt „Archeolodzy w Podróży” odżywa – w nieco zmienionym składzie (więcej info tutaj: http://archeolodzywpodrozy.blogspot.com/p/o-nas.html) ruszamy tym razem na północ! »

    Tagi: europa, norwegia, skandynawia, patronat medialny

  • Z uśmiechem na (Bliski) Wschód

    Z uśmiechem na (Bliski) Wschód

    Autor: Tomasz Korgol

    Data publikacji: 01.07.2014 11:07

    Liczba odwiedzin: 6903

    Celem mojej najbliższej wyprawy jest Nepal. Trasa wiedzie z Wrocławia przez Węgry, Bułgarię, Rumunię, Turcję, Gruzję, Armenię, Irak (Kurdystan), Iran, Pakistan, Indie, Nepal. Łącznie 15 tysięcy kilometrów, samotnie, autostopem. Wyprawa jest częścią projektu pod nazwą ,,Z uśmiechem na (Bliski) Wschód”. »

    Tagi: patronat medialny, azja, indie, nepal

  • Podróżować to żyć – podsumowanie I Festiwalu Podróżniczego Klubu Szalonego Podróżnika

    Podróżować to żyć – podsumowanie I Festiwalu Podróżniczego Klubu Szalonego Podróżnika

    Autor: Etraveler.pl

    Data publikacji: 30.05.2014 11:39

    Liczba odwiedzin: 5683

    W trakcie minionego I Festiwalu Podróżniczego Klubu Szalonego Podróżnika w Środzie Wielkopolskiej, któremu patronował między innymi portal Etraveler.pl, słuchacze mieli okazję nie tylko przenieść się w odległe i niezwykle różnorodne części świata, ale i dostali spory zastrzyk inspiracji, po którym na pewno niełatwo będzie wysiedzieć w domu. »

    Tagi: europa, polska, patronat medialny

  • Gobi Expedition 2014

    Gobi Expedition 2014

    Autor: Łukasz Kraka-Ćwikliński

    Data publikacji: 26.05.2014 16:34

    Liczba odwiedzin: 6214

    Wyprawa przez drugą co do wielkości pustynię na świecie zbliża się wielkimi krokami. Do jej rozpoczęcia zostały niespełna dwa miesiące, co sprawia, że jest to dobry moment, by przypomnieć zainteresowanym, na czym polega jej wyjątkowość. »

    Tagi: azja, mongolia, gobi, patronat medialny

  • Festiwal Podróżniczy u Przyrodników

    Festiwal Podróżniczy u Przyrodników

    Autor: Etraveler.pl

    Data publikacji: 26.05.2014 15:10

    Liczba odwiedzin: 4999

    Już w najbliższy piątek (30.05.) rusza w Lublinie Festiwal Podróżniczy u Przyrodników. W programie znalazły się slajdowiska z całego świata: Kolumbia, Antarktyda, Portugalia, Niemcy, Słowenia, Chorwacja) oraz z Polski (Opolszczyzna i Białowieski Park Narodowy). Ideą Festiwalu jest ukazanie piękna i bogactwa przyrody w skrajnie różnych rejonach świata. »

    Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

  • Bałkany Trip 2014

    Bałkany Trip 2014

    Autor: BusTrip into the Wild

    Data publikacji: 12.05.2014 09:20

    Liczba odwiedzin: 34267

    Jak opisać w kilku słowach projekt BusTrip Into The Wild? 26-letni volkswagen T3, siedmioro podróżników i 12 krajów, które chcemy odwiedzić w trzy tygodnie, jak najmniejszym kosztem. »

    Tagi: patronat medialny, europa

  • I Festiwal Podróżniczy Klubu Szalonego Podróżnika w Środzie Wielkopolskiej

    I Festiwal Podróżniczy Klubu Szalonego Podróżnika w Środzie Wielkopolskiej

    Autor: Etraveler.pl

    Data publikacji: 28.04.2014 10:02

    Liczba odwiedzin: 76497

    Już 23 i 24 maja rusza w Środzie Wielkopolskiej pierwszy Festiwal Podróżniczy organizowany przez Klub Szalonego Podróżnika. Dwa dni festiwalowe będą składać się z prezentacji prelegentów o „Statuetkę Klubu Szalonego Podróżnika” za najlepszą prezentację podróżniczą, prezentacji filmów oraz relacji podróżniczych zaproszonych gości specjalnych. Poza tym na każdego z uczestników czekają liczne konkursy i atrakcje festiwalowe. »

    Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

  • 4 Żywioły – podróż autostopem dookoła Islandii

    4 Żywioły – podróż autostopem dookoła Islandii

    Autor: Joanna Maślankowska i Adam Wnuk

    Data publikacji: 15.04.2014 11:35

    Liczba odwiedzin: 6381

    1 miesiąc, 2 autostopowiczów i 4 żywioły do pokonania. Podczas miesięcznej wyprawy zasmakujemy dań gotowanych w rozgrzanej ziemi, wykąpiemy się w najwspanialszych wodospadach Europy, staniemy na skraju dwóch ogromnych płyt tektonicznych jednocześnie i (mam nadzieję) nie zostaniemy porwani razem z namiotem przez niezwykle silne wiatry. Wszystko to z dobytkiem na plecach i wyciągniętym w górę kciukiem. »

    Tagi: patronat medialny, europa, islandia

  • I Festiwal Podróżniczy w Środzie Wielkopolskiej

    I Festiwal Podróżniczy w Środzie Wielkopolskiej

    Autor: Etraveler.pl

    Data publikacji: 21.03.2014 14:44

    Liczba odwiedzin: 115025

    24 maja 2014 r. w Ośrodku Kultury w Środzie Wielkopolskiej w ramach Średzkich Sejmików Kultury 2014 odbędzie się I Festiwal Podróżniczy zorganizowany przez poznański Klub Szalonego Podróżnika. W ramach Festiwalu przewidziane są przede wszystkim prelekcje podróżnicze, slajdowiska, dyskusje i spotkania z podróżnikami. Prelegenci przedstawią swoje dotychczasowe podróże po różnych regionach świata i opowiedzą związane z nimi historie, przygody i wrażenia. »

    Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

  • « Poprzednia
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Następna »

Spotkania i imprezy podróżnicze