Portal podróżniczy etraveler.pl

gwarancja udanych wakacji
Accredited Agent

 • Autostopem przez Australię: wywiad z Basią Bordych

  Autostopem przez Australię: wywiad z Basią Bordych

  Autor: Jakub Matuszewski

  Data publikacji: 25.03.2014 13:43

  Liczba odwiedzin: 7038

  Basia to 23-letnia autostopowiczka ze Zbąszynia. Pod koniec czerwca 2013 roku poleciała samolotem do Australii, a przez następne trzy miesiące objechała ją samotnie podróżując tylko i wyłącznie autostopem. W wywiadzie Basia opowiedziała nam m.in. o różnicach w stopowaniu po Europie i Australii, jadowitych zwierzętach i niezwykłej gościnności Australijczyków. »

 • Jak to było kiedyś, czyli autostopem po Polsce Ludowej

  Jak to było kiedyś, czyli autostopem po Polsce Ludowej

  Autor: Jakub Matuszewski

  Data publikacji: 17.03.2014 02:40

  Liczba odwiedzin: 14885

  O Polsce w czasach PRL-u niektórzy mówią jako o „najweselszym baraku w socjalistycznym obozie”, kraju z teoretycznie największymi swobodami spośród wszystkich z bloku wschodniego. Nie mnie, nie tu i nie teraz rozstrzygać o poprawności tego stwierdzenia, ale jedno mogę powiedzieć z całą pewnością: w żadnych innym państwie z radziecką kontrolą autostopowicze nie mieli tak dobrze jak w ówczesnej Polsce. »

 • Autostopem przez... ocean?!

  Autostopem przez... ocean?!

  Autor: Jakub Matuszewski

  Data publikacji: 03.03.2014 03:12

  Liczba odwiedzin: 7092

  Autostop jest z pewnością jedną z tych życiowych czynności, które nie znają granic. Kiedy wydawałoby się, że dotarcie „za jeden uśmiech” np. na Karaiby jest niemożliwe, z pomocą nadchodzi… jachtostop! »

 • Autostopowe imprezy w 2014 roku

  Autostopowe imprezy w 2014 roku

  Autor: Jakub Matuszewski

  Data publikacji: 17.02.2014 04:34

  Liczba odwiedzin: 5671

  W ostatnich latach autostop odzyskuje dawny, utracony blask i wraca do łask Polaków. Nic więc dziwnego, że na fali popularności tej formy podróżowania powstaje coraz więcej imprez skierowanych do podróżujących „za jeden uśmiech”. Ogromnym powodzeniem cieszą się ostatnio autostopowe wyścigi. Zasady wszystkich z nich są podobne: start w dwuosobowych drużynach z jednego miejsca o jednym czasie. Meta w wyznaczonym punkcie, do której można dotrzeć tylko i wyłącznie autostopem (wyjątki stanowią centra większych miast). W miejscu docelowym zorganizowana jest kilkudniowa impreza – gry, tańce i zabawy. Gdzie więc można będzie wybrać się w roku 2014? »

 • Autostopowy przewodnik po wybranych krajach Europy Zachodniej

  Autostopowy przewodnik po wybranych krajach Europy Zachodniej

  Autor: Jakub Matuszewski

  Data publikacji: 10.02.2014 03:43

  Liczba odwiedzin: 9579

  Kraje położone na zachód od Polski to bardzo popularny kierunek autostopowych eskapad. Mimo względnie podobnego poziomu rozwinięcia poszczególnych państw, łapanie stopa zazwyczaj w każdym kolejnym kraju wygląda inaczej. »

 • Noclegi w czasie podróży autostopem – przegląd niekonwencjonalnych pomysłów

  Noclegi w czasie podróży autostopem – przegląd niekonwencjonalnych pomysłów

  Autor: Jakub Matuszewski

  Data publikacji: 03.02.2014 05:40

  Liczba odwiedzin: 7527

  Jednym z największych zmartwień, z którym zmagają się autostopowicze, jest to, gdzie spędzić noc w trakcie podróży. Jeśli docieramy do jakiegoś miasta, możemy zatrzymać się u hosta z CouchSurfingu, poszukać taniego hostelu bądź miejsca na plaży, w parku czy innym ustronnym miejscu. Co jednak, jeśli noc zastanie nas na trasie? »

 • Co spakować w podróż autostopem?

  Co spakować w podróż autostopem?

  Autor: Jakub Matuszewski

  Data publikacji: 27.01.2014 01:56

  Liczba odwiedzin: 19056

  Kiedy w końcu zdecydujemy się wybrać w naszą „podróż za jeden uśmiech”, wybierzemy miejsce docelowe (albo przynajmniej kierunek) i przekonamy rodzinę, że wcale nie oszaleliśmy, pozostaje jeden problem: co ze sobą zabrać? »

Infolinia(22) 487 55 85

Pn.-Pt. 8-19;So-Nd. 9-19