Dziś jest 29.03.2024

Imieniny obchodzą Wiktoryn, Helmut, Ostap, Cyryl

Portal podróżniczy etraveler.pl

gwarancja udanych wakacji
Accredited Agent

Budżet/Przykładowe ceny

Podczas pobytu przyjęliśmy zaokrąglony przelicznik 2,5 złotego za 1 kiwi (robocza nazwa waluty, bo na odwrocie monety widnieje ptak kiwi).

Wynajęcie samochodu. Mały samochód można wynająć już od ok. 30 NZD za dobę. Koszt, poza klasą i wielkością samochodu, zależy też od okresu na jaki zamierzamy go wynająć oraz od miejsca odbioru i zwrotu. Poza międzynarodowymi firmami jak Hertz czy Avis są również rodzime wypożyczalnie. Samochód można zamówić przez internet i odebrać w momencie przylotu. Cena benzyny E95 to ok. 2 NZD.

Noclegi. Baza noclegowa w Nowej Zelandii naprawdę zachęca do podróżowania. Oferta jest szeroka, od tanich a przy tym czystych i dobrze przygotowanych (łazienki, kuchnie) hosteli, przez kwatery prywatne aż po hotele. Ceny są zróżnicowane podobnie jak standard. Zależą też od popularności miejsca, liczby miejsc noclegowych w danym miejscu w ogóle (najniższy wskaźnik stosunku ceny do jakości oczywiście w jedynym hostelu przy Mt Cook...do wyboru był jeszcze luksusowy hotel ). Zasadniczo wychodziło od ok. 50 pln za pokój dwuosobowy do 160 za miejsce w sali wieloosobowej w MT Cook właśnie. Najlepiej rezerwować sobie noclegi 1-2 dni wcześniej. W szczycie sezonu, w miejscu z niewielka bazą noclegową, lepiej zrobić to odrobinę wcześniej. Namiary na backpackerskie hostele sa np tu: http://www.backpackerboard.co.nz/hostels/index.php. Informacja turystyczna jest we wszystkich popularnych miejscowościach i tam np można otrzymać informacje o noclegach w kolejnym miejscu do którego się udajemy.

Jedzenie. Żywiliśmy się w miarę możliwości we własnym zakresie, bowiem baza turystyczna jest naprawdę świetna i nawet w tanich hotelach są warunki, żeby samodzielnie przygotować posiłek. Zakupy oczywiście najtaniej robić w supermarkecie. Najtańszy podobno jest pack'n'save. W większych miejscowościach są globalne sieciówki typu subway (kanapka duża 7,9 NZD). Obiad w restauracji to już jednak wydatek przynajmniej 20 NZD. Dość drogie jest pieczywo i owoce.

Atrakcje. Przelot helikopterem nad Alpami Południowymi to wydatek rzędu 200-500 NZD od osoby, w zależności od długości trasy, miejsca startu, ewentualnego lądowania na spacer po śniegu. Skok na bungy 150-180 NZD. Za skok ze spadochronem w tandemie w zależności od wysokości (a co za tym idzie czasu swobodnego spadania) trzeba zapłacić 250-450 NZD. Dodatkowo płatny jest film i/lub zdjęcia uwieczniające ten wyczyn – ok. 100-180 NZD. Rafting w jaskiniach Waiatomo od 100 NZD. Wycieczka do Hobbitonu to koszt 66 NZD. Rejs po Milord Sound ok. 70-80 NZD. Koszt bezkrwawych łowów na wieloryby to 145 NZD. Bilety wstępu do parku geotermalnego, muzeum Maorysów, akwarium to zwykle ok. 30 NZD.

Przykładowe ceny z supermarketu.
Jabłka 1 kg – 5 NZD
Pomidory 1kg – 3 NZD
Bagietka – 2 NZD
Mleko 2l – 4, 9 NZD
Pizza mrożona 400 g – 6 NZD
Sok pomarańczowy 2 l – 4 NZD

Kawa - 4 NZD
Obiad od 15 NZD (spora pizza)

Opinie (1)

Liczba opinii: 1 |

Średnia ocen: 5.00

  • Ania (gość)

    Ania (gość)

    23.02.12, 14:28

    Swietny artykul i bardzoprzydatne, praktyczne informacje! Dziekuje.

    Zgłoś


Zamknij

Twoja opinia

Twoja ocena

Infolinia(22) 487 55 85

Pn.-Pt. 8-19;So-Nd. 9-19

Wyszukiwarka lotów

Osoby podróżujące

Osoby podróżujące