Dziś jest 24.07.2024

Imieniny obchodzą Kinga, Krystyna, Antoni, Kunegunda

Portal podróżniczy etraveler.pl

gwarancja udanych wakacji
Accredited Agent

Trendy w organizacji wyjazdów firmowych

Autor: Arkadiusz Olszowy (Holiday Travel Center)

Data publikacji: 13.02.2014 13:24

Liczba odwiedzin: 60530

Tagi: artykuły, wyjazdy firmowe, europa

Obecny rynek wyjazdów firmowych w opini Arkadiusza Olszowego z Holiday Travel Center.

Wyjazdy firmowe – trendy

Rynek wyjazdów służbowych stał się obecnie i bardziej wymagający, i zarazem ciekawszy niż jeszcze kilka lat temu.
 
Rynek wyjazdów służbowych stał się obecnie i bardziej wymagający, i zarazem ciekawszy niż jeszcze kilka lat temu.
fot. Comstock Images

Czasy, gdy miernikiem udanego wyjazdu firmowego były litry wypitego alkoholu, należą już do lamusa. Dzisiejszy rynek jest dużo bardziej wymagający, a przegląd ofert coraz ciekawszy.

Tak jak pracownicy są największym kapitałem każdego przedsiębiorstwa, tak organizacja udanego wyjazdu firmowego stanowi inwestycję oraz dobrze ulokowane pieniądze, a nie przykry, konieczny wydatek, warunkowany przelotną modą.

O wyborze właściwej formy wypoczynku w ramach firmowego funkcjonowania, decydują dwa podstawowe czynniki: cel wyjazdu oraz jego charakter. Od ich prawidłowego określenia zależeć będzie powodzenie całego wyjazdu, tak z punktu widzenia pracownika, jak i pracodawcy.

Niebanalnie i z adrenaliną

Adrenalina, mocne przeżycia, niezapomniane chwile. A wszystko przyprawione nutą niebanalności. Mowa oczywiście o ekstremalnych wyjazdach firmowych, które są specyficznym pomysłem na integrowanie teamu pracowniczego. Intensywność emocji podczas tego rodzaju wypraw, mimo konieczności przełamania własnej słabości, gwarantuje ogromną dawkę pozytywnych przeżyć. W ofertach firm specjalizujących się w organizacji wycieczek z dreszczykiem znajdziemy między innymi: survival, wspinaczkę górską, nurkowanie we wrakach, skoki spadochronowe, rafting czy skoki na bungee.

Kluczowa w tym aspekcie jest współpraca z wysoko wykwalifikowanymi i doświadczonymi instruktorami, co zapewni maksymalny poziom bezpieczeństwa uczestnikom wyprawy.

Wyjazdy firmowe wbrew temu co się o nich często sądzi, mogą gwarantować także dużą porcją adrenaliny i mocnych przeżyć.
 
Wyjazdy firmowe wbrew temu co się o nich często sądzi, mogą gwarantować także dużą porcją adrenaliny i mocnych przeżyć.
fot. sxc.hu

Ekstremalna rozrywka nie jest jednak dla wszystkich. Nie każdy bowiem gotowy jest na wrażenia, które zakładają element ryzyka. Choć obserwujemy trend wzrostowy, takie wyjazdy wciąż nie są dominująca formą spędzenia czasu oferowaną przez firmy. Za to wycieczki zakładające łagodniejsze formy aktywności, takie jak jazdę na rowerze, gry zespołowe czy gokarty, to już absolutny standard wyjazdów firmowych z ponad minimalnymi aspiracjami.

Przede wszystkim motywuj

Wyjazdy incentive są szczególnym typem wycieczek firmowych, zorientowanych na zwiększenie poziomu integracji pracownika z firmą poprzez budowanie jego motywacji oraz chęci do podejmowania kolejnych wyzwań. Wyjazdy motywacyjne mogą mieć charakter nagrody za osiągnięte wyniki lub stanowić zachętę na przyszłość. Forma jaką przybierze wyjazd incentive powinna być szczególna, ponieważ ma ona stanowić widoczne wyróżnienie dla wybijającej się osoby.

Wyjazdy dla rodziny

Wyjazd zorganizowany przez firmę może mieć także charakter rodzinny. Tego typu oferta dostępna jest między innymi w ramach tzw. timesharingu, usługi adresowanej głównie do firm, które preferują długofalowe planowanie. – To, co wyróżnia timesharing, na tle innych produktów turystycznych, to gwarancja wysokiego standardu, na poziomie cztero- czy pięciogwiazdkowego hotelu. Proponowane apartamenty dają poczucie komfortu, wygody oraz niezależności – wyjaśnia Arkadiusz Olszowy z Holiday Travel Center Sp. z o.o. Tym firmom, które chcą się przekonać ostatecznie do timesharingu, proponowany jest pobyt testowy. Korzysta z niego zazwyczaj właściciel firmy z rodziną, oceniając czy oferta przyjmie się w przedsiębiorstwie.

Wymienione i opisane wyżej podziały wyjazdów mają raczej charakter umowny, niż sztywny i nieprzekraczalny. Nic bowiem nie stoi na przeszkodzie, by wyjazd rodzinny w ramach timesharingu był formą nagrody dla zaangażowanego pracownika. Podobnie jak integracja zespołu może odbywać się w formie tradycyjnej ogniskowo-zabawowej atmosfery lub zgoła inaczej, choćby poprzez wspólny skok ze spadochronu czy ekstremalną jazdę samochodem terenowym.

Nowe trendy

Rynek wyjazdów firmowych podlega też nieustannym zmianom, kreowanym przez nowe trendy. Jeśli mowa o wyjazdach połączonych ze szkoleniami, coraz większą rolę odgrywa możliwość uczestniczenia w wydarzeniach za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Dużą znaczenie przy wyborze lokalizacji ma standard hotelu czy też apartamentu. Dodatkowe udogodnienia, w postaci chociażby dobrze wyposażonej kuchni do dodatkowe atuty, na które zwracamy uwagę. Nie mniejszą rolę odgrywa wyjątkowość oraz atrakcyjność miejsca zakwaterowania. To ono w dużej mierze przesądzi, jakie wrażenia z pobytu w nas pozostaną.

Komentarze (11)

 • 03.11.18, 04:01

  Komentarz usunięty

 • 31.10.18, 06:50

  Komentarz usunięty

 • 30.10.18, 21:50

  Komentarz usunięty

 • 25.10.18, 04:42

  Komentarz usunięty

 • 22.10.18, 10:03

  Komentarz usunięty

 • 17.10.18, 09:07

  Komentarz usunięty

 • 09.10.18, 06:45

  Komentarz usunięty

 • 05.09.18, 11:56

  Komentarz usunięty

 • 18.03.17, 04:25

  Komentarz usunięty

 • 27.08.14, 11:14

  Komentarz usunięty

 • 27.08.14, 11:14

  Komentarz usunięty


Zamknij

Twój komentarz

Infolinia(22) 487 55 85

Pn.-Pt. 8-19;So-Nd. 9-19

Wyprawy pod patronatem Etraveler.pl

 • Równoleżnik Zero 2015 – Wrocławski Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza

  Równoleżnik Zero 2015 – Wrocławski Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza

  Autor: Źródło: materiały promocyjne

  Data publikacji: 25.03.2015 09:20

  Liczba odwiedzin: 7496

  Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza Równoleżnik Zero, który odbędzie się w dniach 9-11 kwietnia 2015 r. w Mediatece (Pl. Teatralny 5) i Bibliotece Turystycznej (ul.Szewska 78) to wydarzenie skierowane do osób pragnących poczuć klimat podróżowania oraz wspaniała okazja do spotkania z podróżnikami i autorami książek. Tegoroczna edycja będzie poświęcona krajom Ameryki Północnej i Środkowej. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • Spotkanie z podróżnikiem: „Chcieć to móc” – Paweł Kilen w pięć lat po świecie

  Spotkanie z podróżnikiem: „Chcieć to móc” – Paweł Kilen w pięć lat po świecie

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 02.03.2015 10:11

  Liczba odwiedzin: 6627

  Pięcioletnia podróż Pawła Kilena w poszukiwaniu przygody i spełnienia marzeń. Z lekkim zarysem planu i z bardzo małym budżetem. Udowadnia wszystkim, a przede wszystkim sobie, że powiedzenie „Chcieć, to móc” nie jest fikcją. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • WyCHILEoutowana

  WyCHILEoutowana

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 26.09.2014 12:38

  Liczba odwiedzin: 27364

  „Nigdzie indziej na świecie nie ma tylu Niemców, którzy mówią po hiszpańsku i czczą bohatera narodowego o nazwisku O’Higgins”. Właśnie ta, zasłyszana wieki temu opinia na temat Chile pchnęła moje zainteresowania w kierunku owego chudego jak patyk kraju. Choć od tamtego czasu minęło już wiele lat, ciekawość pozostała, ale decyzja o wyjeździe zapadła dopiero niedawno. »

  Tagi: patronat medialny, ameryka południowa, chile, patagonia

 • Czas na debiut – Strefa Darien

  Czas na debiut – Strefa Darien

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 25.09.2014 10:24

  Liczba odwiedzin: 8249

  Książka Michała Zielińskiego to osobisty zapis wrażeń z wyprawy do jednego z najmniej uczęszczanych rejonów świata – południowoamerykańskiej selvy, czyli dżungli. »

  Tagi: patronat medialny

 • Kurs na Indonezję

  Kurs na Indonezję

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 19.09.2014 09:47

  Liczba odwiedzin: 10310

  Karolina i Bartek, para młodych inżynierów z Krakowa i autorów bloga Kurs na Wschód, wkrótce rusza w kolejną podróż. Tym razem zamierzają odwiedzić Indonezję, przyjmując za cel nie tylko relaks pod palmami, ale także zebranie sporej ilości materiału reporterskiego, który ma czytelnikom ich bloga pokazać azjatycki kraj od podszewki. Karolina i Bartek obierają kurs na Indonezję! »

  Tagi: patronat medialny, azja, indonezja

 • 8000 km Across Canada

  8000 km Across Canada

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 01.08.2014 16:09

  Liczba odwiedzin: 8342

  Czy można pokonać pieszo dystans 8000 km w ciągu 8 miesięcy, samotnie, bez większego wsparcia z zewnątrz, mierząc się z różnorodnymi warunkami klimatycznymi oraz terenowymi? Można, trzeba mieć tylko jasno określony cel. A taki z pewnością przyświeca Jakubowi Mudzie, który wraz z początkiem stycznia 2015 roku wybiera się w pieszą wyprawę 8000 km Across Canada, od wybrzeża Pacyfiku aż po Atlantyk. »

  Tagi: patronat medialny, ameryka północna, kanada

 • 850 km, by znaleźć dom

  850 km, by znaleźć dom

  Autor: Anna Kaca

  Data publikacji: 16.07.2014 11:07

  Liczba odwiedzin: 9701

  W tegoroczne wakacje razem z moim czworonogiem pokonam pieszo 800 km, promując adopcje psów aktywnych. Od Karkonoszy po Bieszczady będę prezentować ludziom dwa bardzo aktywne psy, które od wielu lat nie potrafią znaleźć domu. Pokaże również, że wakacje można spędzać ze swoim czworonogiem w fajny dla obu stron sposób. »

  Tagi: patronat medialny

 • Archeolodzy (znowu) w podróży – czyli autostop w Skandynawii tropami wikingów

  Archeolodzy (znowu) w podróży – czyli autostop w Skandynawii tropami wikingów

  Autor: Archeolodzy w podróży

  Data publikacji: 11.07.2014 12:45

  Liczba odwiedzin: 7380

  Minął ponad rok, odkąd grupa archeologów i jeden grafik zdecydowali się na podróż swojego życia, odwiesiła na jakiś czas pracę i studia i wyruszyła do Rosji. Teraz, projekt „Archeolodzy w Podróży” odżywa – w nieco zmienionym składzie (więcej info tutaj: http://archeolodzywpodrozy.blogspot.com/p/o-nas.html) ruszamy tym razem na północ! »

  Tagi: europa, norwegia, skandynawia, patronat medialny

 • Z uśmiechem na (Bliski) Wschód

  Z uśmiechem na (Bliski) Wschód

  Autor: Tomasz Korgol

  Data publikacji: 01.07.2014 11:07

  Liczba odwiedzin: 8790

  Celem mojej najbliższej wyprawy jest Nepal. Trasa wiedzie z Wrocławia przez Węgry, Bułgarię, Rumunię, Turcję, Gruzję, Armenię, Irak (Kurdystan), Iran, Pakistan, Indie, Nepal. Łącznie 15 tysięcy kilometrów, samotnie, autostopem. Wyprawa jest częścią projektu pod nazwą ,,Z uśmiechem na (Bliski) Wschód”. »

  Tagi: patronat medialny, azja, indie, nepal

 • Podróżować to żyć – podsumowanie I Festiwalu Podróżniczego Klubu Szalonego Podróżnika

  Podróżować to żyć – podsumowanie I Festiwalu Podróżniczego Klubu Szalonego Podróżnika

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 30.05.2014 11:39

  Liczba odwiedzin: 6278

  W trakcie minionego I Festiwalu Podróżniczego Klubu Szalonego Podróżnika w Środzie Wielkopolskiej, któremu patronował między innymi portal Etraveler.pl, słuchacze mieli okazję nie tylko przenieść się w odległe i niezwykle różnorodne części świata, ale i dostali spory zastrzyk inspiracji, po którym na pewno niełatwo będzie wysiedzieć w domu. »

  Tagi: europa, polska, patronat medialny

 • Gobi Expedition 2014

  Gobi Expedition 2014

  Autor: Łukasz Kraka-Ćwikliński

  Data publikacji: 26.05.2014 16:34

  Liczba odwiedzin: 7856

  Wyprawa przez drugą co do wielkości pustynię na świecie zbliża się wielkimi krokami. Do jej rozpoczęcia zostały niespełna dwa miesiące, co sprawia, że jest to dobry moment, by przypomnieć zainteresowanym, na czym polega jej wyjątkowość. »

  Tagi: azja, mongolia, gobi, patronat medialny

 • Festiwal Podróżniczy u Przyrodników

  Festiwal Podróżniczy u Przyrodników

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 26.05.2014 15:10

  Liczba odwiedzin: 6067

  Już w najbliższy piątek (30.05.) rusza w Lublinie Festiwal Podróżniczy u Przyrodników. W programie znalazły się slajdowiska z całego świata: Kolumbia, Antarktyda, Portugalia, Niemcy, Słowenia, Chorwacja) oraz z Polski (Opolszczyzna i Białowieski Park Narodowy). Ideą Festiwalu jest ukazanie piękna i bogactwa przyrody w skrajnie różnych rejonach świata. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • Bałkany Trip 2014

  Bałkany Trip 2014

  Autor: BusTrip into the Wild

  Data publikacji: 12.05.2014 09:20

  Liczba odwiedzin: 51235

  Jak opisać w kilku słowach projekt BusTrip Into The Wild? 26-letni volkswagen T3, siedmioro podróżników i 12 krajów, które chcemy odwiedzić w trzy tygodnie, jak najmniejszym kosztem. »

  Tagi: patronat medialny, europa

 • I Festiwal Podróżniczy Klubu Szalonego Podróżnika w Środzie Wielkopolskiej

  I Festiwal Podróżniczy Klubu Szalonego Podróżnika w Środzie Wielkopolskiej

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 28.04.2014 10:02

  Liczba odwiedzin: 129898

  Już 23 i 24 maja rusza w Środzie Wielkopolskiej pierwszy Festiwal Podróżniczy organizowany przez Klub Szalonego Podróżnika. Dwa dni festiwalowe będą składać się z prezentacji prelegentów o „Statuetkę Klubu Szalonego Podróżnika” za najlepszą prezentację podróżniczą, prezentacji filmów oraz relacji podróżniczych zaproszonych gości specjalnych. Poza tym na każdego z uczestników czekają liczne konkursy i atrakcje festiwalowe. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • 4 Żywioły – podróż autostopem dookoła Islandii

  4 Żywioły – podróż autostopem dookoła Islandii

  Autor: Joanna Maślankowska i Adam Wnuk

  Data publikacji: 15.04.2014 11:35

  Liczba odwiedzin: 7289

  1 miesiąc, 2 autostopowiczów i 4 żywioły do pokonania. Podczas miesięcznej wyprawy zasmakujemy dań gotowanych w rozgrzanej ziemi, wykąpiemy się w najwspanialszych wodospadach Europy, staniemy na skraju dwóch ogromnych płyt tektonicznych jednocześnie i (mam nadzieję) nie zostaniemy porwani razem z namiotem przez niezwykle silne wiatry. Wszystko to z dobytkiem na plecach i wyciągniętym w górę kciukiem. »

  Tagi: patronat medialny, europa, islandia

 • I Festiwal Podróżniczy w Środzie Wielkopolskiej

  I Festiwal Podróżniczy w Środzie Wielkopolskiej

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 21.03.2014 14:44

  Liczba odwiedzin: 197566

  24 maja 2014 r. w Ośrodku Kultury w Środzie Wielkopolskiej w ramach Średzkich Sejmików Kultury 2014 odbędzie się I Festiwal Podróżniczy zorganizowany przez poznański Klub Szalonego Podróżnika. W ramach Festiwalu przewidziane są przede wszystkim prelekcje podróżnicze, slajdowiska, dyskusje i spotkania z podróżnikami. Prelegenci przedstawią swoje dotychczasowe podróże po różnych regionach świata i opowiedzą związane z nimi historie, przygody i wrażenia. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • « Poprzednia
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • Następna »

Spotkania i imprezy podróżnicze

 • Festiwal Podróżniczy u Przyrodników

  Festiwal Podróżniczy u Przyrodników

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 26.05.2014 15:10

  Liczba odwiedzin: 6067

  Już w najbliższy piątek (30.05.) rusza w Lublinie Festiwal Podróżniczy u Przyrodników. W programie znalazły się slajdowiska z całego świata: Kolumbia, Antarktyda, Portugalia, Niemcy, Słowenia, Chorwacja) oraz z Polski (Opolszczyzna i Białowieski Park Narodowy). Ideą Festiwalu jest ukazanie piękna i bogactwa przyrody w skrajnie różnych rejonach świata. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • I Festiwal Podróżniczy Klubu Szalonego Podróżnika w Środzie Wielkopolskiej

  I Festiwal Podróżniczy Klubu Szalonego Podróżnika w Środzie Wielkopolskiej

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 28.04.2014 10:02

  Liczba odwiedzin: 129898

  Już 23 i 24 maja rusza w Środzie Wielkopolskiej pierwszy Festiwal Podróżniczy organizowany przez Klub Szalonego Podróżnika. Dwa dni festiwalowe będą składać się z prezentacji prelegentów o „Statuetkę Klubu Szalonego Podróżnika” za najlepszą prezentację podróżniczą, prezentacji filmów oraz relacji podróżniczych zaproszonych gości specjalnych. Poza tym na każdego z uczestników czekają liczne konkursy i atrakcje festiwalowe. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny