Portal podróżniczy etraveler.pl

gwarancja udanych wakacji
Accredited Agent

 • Dubaj – ziszczony sen szalonego futurysty

  Dubaj – ziszczony sen szalonego futurysty

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 22.02.2013 11:27

  Liczba odwiedzin: 12976

  Około 2 miliony mieszkańców i ponad 350 różnych narodowości. W multikulturowym tłumie znajdziemy Arabów, Hindusów, Pakistańczyków, Turków i Europejczyków. I pomyśleć, że jeszcze w latach 60. ubiegłego wieku Dubaj był niewielką wioską na pustyni, w której mieszkało niespełna kilka tysięcy osób, głównie rybaków i poławiaczy pereł. Aż tu pewnego dnia odkryto ropę, pokaźne złoża ropy naftowej. Od tego momentu zaczyna się spektakularna kariera Dubaju, coś na kształt ziszczonego snu zuchwałego futurysty. »

 • Bahrajn – baśń z ropą w tle

  Bahrajn – baśń z ropą w tle

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 22.02.2013 10:50

  Liczba odwiedzin: 14072

  Znikomych rozmiarów państwo położone nad Zatoką Perską, zapewne pozostałoby na uboczu wszelkich światowych wydarzeń, gdyby nie pewne odkrycie. Mowa oczywiście o ropie naftowej, którą w Bahrajnie zaczęto wydobywać w latach 30. ubiegłego wieku. Zapoczątkowana wtedy prosperita trwa nadal w najlepsze, a wrażenie, jakie towarzyszy pobytowi w Bahrajnie – oto trafiliśmy prosto z szarej rzeczywistości do „Baśni tysiąca i jednej nocy” – jest nieodparte. »

 • Pozytywna energia Gruzji

  Pozytywna energia Gruzji

  Autor: Źródło: TheMistAnchorite

  Data publikacji: 14.02.2013 08:59

  Liczba odwiedzin: 21908

  Rewelacyjny film promujący Gruzję, kraj powoli otwierający się na świat i na turystów, o którym pewnie nie raz usłyszymy w pozytywnym kontekście. »

 • Kurs na Kanadę

  Kurs na Kanadę

  Autor: Źródło: canadiantourism

  Data publikacji: 14.02.2013 08:54

  Liczba odwiedzin: 32028

  Kanada to kraj przeznaczenie dla wszystkich „ciekawskich”, tych, którym nieobojętna jest różnorodność kulturowa (kanadyjski tygiel kulturowy) i krajobrazowa (z jednej strony Góry Skaliste i „Himalaje Północy”, czyli góry św. Eliasza w Jukonie, zorza polarna i tundra na północy kraju, z drugiej zaś dżungla i ogromne sekwoje na wyspie Vancouver). Film przedstawia największe atrakcje turystyczne Kanady, pokazując jednocześnie, że nie jest to wyłącznie ot, taki uporządkowany kraj w sam raz na spokojny wypoczynek. »

Infolinia(22) 487 55 85

Pn.-Pt. 8-19;So-Nd. 9-19