Dziś jest 20.01.2020

Imieniny obchodzą Fabian, Sebastian, Dobroniega, Dobiegniew

Portal podróżniczy etraveler.pl

gwarancja udanych wakacji
Accredited Agent

Gdzie spać

Eksploruj Chiny poprzez hostele

Baza noclegowa w Chinach stoi na wysokim poziomie. Znajdziemy tu zarówno luksusowe hotele i skromniejsze miejsca. Chińskie hostele należą do najlepszych w całej Azji, większość z nich zrzeszona jest w International Youth Hostels. W każdym większym mieście, jak w Chengdu, Xi’an, czy w Nanjing znajdziemy ich co najmniej kilka. Wielkie metropolie, jak Szanghaj i Beijing posiadają po kilkadziesiąt hosteli.

Za wyborem hosteli przemawia niska cena, zazwyczaj anglojęzyczna obsługa i możliwość spotkania innych podróżników, z którymi możemy podzielić się doświadczeniami. Należy też zaznaczyć, że hostel nie oznacza gorszych warunków, niż hotel. Wiele z najlepszych hosteli posiada basen, bar, stół do bilarda, czy mini bibliotekę podróżniczą. Większość z nich jest czysta, zadbana i posiada szafki zamykane na klucz, ale są od tej reguły oczywiste wyjątki. Każdy hostel bez wyjątku posiada klimatyzację. Część z nich mieści się w specjalnie stylizowanych budynkach, a część wręcz jest antycznymi budynkami, jak hostele mieszczące się w dzielnicy hutongów w Beijing (Pekin).

Miejsce w dormitorium to koszt zazwyczaj 30 RMB (15 ZŁ), choć w sezonie i obleganych turystycznie miejscowościach, jak Szanghaj i Beijing, cena wzrasta co najmniej dwukrotnie, dlatego najlepiej dokonać rezerwacji kilka miesięcy wcześniej. Cena pokoju jednoosobowego to koszt od 100-180 RMB. Pokój dwuosobowy kosztuje zazwyczaj 120-200 RMB. Wysokość ceny zależy od obecności łazienki w pokoju, tudzież jej braku.

W małych hotelach zawsze istnieje możliwość negocjacji ceny. Przed zapłaceniem za swój pobyt należy zawsze dokładnie obejrzeć pokój.

Do zameldowania się w hostelu konieczny jest paszport.

Opinie (0)

Liczba opinii: 0 |

Średnia ocen: 0.00

Brak opinii, bądź pierwszy!

Twoja opinia

Twoja ocena

Infolinia(22) 487 55 85

Pn.-Pt. 8-19;So-Nd. 9-19

Wyszukiwarka lotów

Osoby podróżujące

Osoby podróżujące