Dziś jest 27.01.2020

Imieniny obchodzą Angelika, Przybysław, Ilona, Angela

Portal podróżniczy etraveler.pl

gwarancja udanych wakacji
Accredited Agent

Transport

Pociągiem, autokarem i samolotem

Chińska sieć komunikacyjna jest niezwykle rozbudowana i bardzo wygodna dla użytkownika. Na krótszych dystansach najlepiej korzystać z wygodnych autokarów, na dłuższych – z pociągów, choć warto zaznaczyć, że można także wybrać specjalne sypialniane autokary, choć są zdecydowanie droższe od tzw. twardych kuszetek w pociągach.

W pociągu mamy do wyboru cztery rodzaje miejsc – twarde i miękkie siedzenia oraz twarde i miękkie kuszetki. Twarde siedzenia to sposób na najtańsze podróże i szalone doznania z masą Chińczyków, a czasem i żywym inwentarzem. Miękkie siedzenia komfortem przypominają samoloty, cenowo są również do nich zbliżone. Najlepszym rozwiązaniem są twarde kuszetki, w otwartych przedziałach znajduje się sześć łóżek, tanie i wygodne – dolne łóżko jest najbardziej komfortowe i wyższe, dzięki czemu można tam siedzieć, ale należy liczyć się z tym, że podobnie uczynią inni, więc będziesz podróżował z niespodziewanymi towarzyszami. Miękkie kuszetki są niewiarygodnie wygodne i bardzo wyciszone – tylko cztery łóżka w przedziale i zdecydowanie mniej Chińczyków.

Istnieje także możliwość podróżowanie chińską wersją TGV i przemykanie po Chinach z niewiarygodną wręcz prędkością – średnia wynosi około 300 km/h. Do zakupu biletu na te pociągi konieczne jest okazanie paszportu.

Podróżowanie samolotami to najszybszy sposób na podróżowanie po Chinach, relatywnie tani i bezpieczny. Jeśli więc nie masz czasu na spędzenie około 44 godzin w pociągu z Pekinu do Lhasy w Tybecie, rozważ drogę lotniczą.

Opinie (0)

Liczba opinii: 0 |

Średnia ocen: 0.00

Brak opinii, bądź pierwszy!

Twoja opinia

Twoja ocena

Infolinia(22) 487 55 85

Pn.-Pt. 8-19;So-Nd. 9-19

Wyszukiwarka lotów

Osoby podróżujące

Osoby podróżujące