Dziś jest 29.01.2020

Imieniny obchodzą Franciszek, Zdzisław, Walery, Bartłomiej

Portal podróżniczy etraveler.pl

gwarancja udanych wakacji
Accredited Agent

Szanghaj

Azja, Chiny, Szanghaj, Pudong

Pudong, fot. M. Wierzbicki-DobowiczNajwiększe obecnie miasto w Chinach, którego populacja przekracza ponad połowę populacji całej Polski, przed kolonializmem było jedynie małą, nieistotną rybacką mieściną. Dziś jest potężnym tyglem kultur z całego świata, miastem, którego przydomek w pełni mu się należy... Paryż Wschodu, Perła Orientu!

Azja, Chiny, Szanghaj, Bund

Bund, fot. M. Wierzbicki-DobowiczPerłą Orientu zwana jest najwyższa obecnie w Chinach wieża telewizyjna (468 metrów), znajdująca się w dzielnicy Pudong, którego nowoczesne wieżowce ze szkła i stali przyćmiewają wyobraźnię rzeszy autorów science-fiction. Pudong to także jedno z finansowych centrów na całym świecie.

Azja, Chiny, Szanghaj, uliczni artyści na Starym Mieście

Uliczni artyści na szanghajskim Starym Mieście, fot. M. Wierzbicki-DobowiczNa przeciw Pudongu znajduje się słynny Bund, uosobienie kolonializmu, potęgi i próżności Zachodu. Warto wybrać się tu wieczorem na spacer, a następnie skręcić w największą ulicę w Szanghaju, słynną Nanjing Road.

Azja, Chiny, Szanghaj, herbaciarnia Hu Xin Ting

Herbaciarnia Hu Xin Ting, fot. M. Wierzbicki-DobowiczBy poczuć odrobinę chińskości, najlepiej udać się na powalająco odrestaurowane Stare Miasto, gdzie wypić możemy herbatę w najlepszego herbaciarni w Chinach - Hu Xin Ting, do którego prowadzi zygzakowaty mostek, mający blokować dostęp złych duchów, które poruszać mogą się jedynie w liniach prostych i nie mogą skręcać.

Opinie (0)

Liczba opinii: 0 |

Średnia ocen: 0.00

Brak opinii, bądź pierwszy!

Twoja opinia

Twoja ocena

Infolinia(22) 487 55 85

Pn.-Pt. 8-19;So-Nd. 9-19

Wyszukiwarka lotów

Osoby podróżujące

Osoby podróżujące