Dziś jest 18.04.2024

Imieniny obchodzą Apoloniusz, Bogusława, Alicja, Bogusław

Portal podróżniczy etraveler.pl

gwarancja udanych wakacji
Accredited Agent

Wiza

Indonezja

Wizę można kupić za kwotę 25 USD w Ambasadzie Indonezji w Polsce lub po przybyciu do Indonezji, na lotniskach i w portach morskich (tzw. visa upon arrival).

Lotniska międzynarodowe, na których sprzedawane są wizy, znajdują się na największych wyspach Indonezji, tj.: Jakarta (Jawa), Medan (Sumatra), Pekanbaru (Sumatra), Padang (Sumatra), Surabaya (Jawa), Manado (Sulawesi) czy Denpasar (Bali).

Wizy turystyczne wydawane są również w portach morskich na następujących wyspach:
- Batam – w portach Sekupang, Balu Ampo Nongsa, Marina Teluk Senimba,
- Bintan – w portach Bandar Bintan Teleni Lagoi, Bandar Sri Udang Lobam,
- Sumatra – w portach Bela¬wan, Sibolga, Yos Sudarso, Teluk Bayur,
- Jawa – w porcie Tanjung Priok (Dżakarta),
- Bali – w porcie Padang Bai, oraz
- w prowincji Irian Zachodni (Papua Zachodnia) – w porcie Jayapura.

Istnieje możliwość przedłużania wiz w Indonezji. Wiza wykupiona w ambasadzie ma 2 miesiące ważności i można ją przedłużać maksymalnie do 6 miesięcy bez konieczności opuszczania kraju. Wiza zakupiona w Indonezji ważna jest 1 miesiąc i można przedłużyć ją tylko o miesiąc.

Przy wjeździe do Indonezji paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy. Ubiegając się o wizę wielokrotną, w momencie złożenia aplikacji, należy legitymować się paszportem ważnym minimum 18 miesięcy.

Władze imigracyjne mogą zapytać o bilet powrotny, kartę kredytową lub zaświadczenie z banku stwierdzające posiadanie konta bankowego, jednakże mnie nigdy nie spotkały na tym tle żadne przykrości. Teoretycznie należy podać numer lotu powrotnego i nazwę hotelu, w którym planujemy się zatrzymać, jednak kiedy stwierdziłam, że nie wiem ile zabawię i nie mam upatrzonego hotelu na najbliższą noc, celnik popatrzył się na mnie i z uśmiechem na twarzy powiedział mi, że jestem szalona, po czym radośnie przybił pieczątki i życzył udanych wakacji. Jego życzenie się spełniło.

Nie ma ograniczeń co do wwozu lub wywozu obcych środków płatniczych. Limity dotyczą tylko miejscowej waluty i wynoszą 5 mln RP. Nie wolno wwozić, wywozić ani mieć narkotyków – grożą za to surowe kary, z karą śmierci włącznie. Obowiązują ograniczenia wywozu miejscowych dzieł sztuki wytworzonych przed 1945 r. oraz ograniczenia i zakazy wywożenia rzadkich gatunków lokalnej fauny i flory.

Osobiście nie radzę wywozić żadnych gatunków fauny i flory, ponieważ nawet jeśli uda się je wywieźć z Indonezji, mogą stanowić podstawę długotrwałych i kosztownych postępowań w krajach tranzytowych. Wywiezienie muszelki lub elementów drewnianych na przykład do Australii, może się skończyć bardzo wysoką karą pieniężną, a nawet zatrzymaniem w areszcie. Nie zapomnę nigdy rodziny zatrzymanej na lotnisku w Sidney. Tatuś postanowił przewieźć w walizce płaskorzeźbę w stylu ołtarza z Kościoła Mariackiego. Skończyło się więzieniem.
Poza względami natury prawnej, pozostają oczywiście pobudki moralne. Niech muszelki leżą tam gdzie ich miejsce – na dnie oceanu. Patrz, podziwiaj, nie dotykaj! To powinna być podstawowa zasada każdego podróżnika.

Indonezja

Opinie (0)

Liczba opinii: 0 |

Średnia ocen: 0.00

Brak opinii, bądź pierwszy!

Twoja opinia

Twoja ocena

Infolinia(22) 487 55 85

Pn.-Pt. 8-19;So-Nd. 9-19

Wyszukiwarka lotów

Osoby podróżujące

Osoby podróżujące