Dziś jest 28.03.2024

Imieniny obchodzą Aniela, Renata, Kastor, Antoni

Portal podróżniczy etraveler.pl

gwarancja udanych wakacji
Accredited Agent

Zdrowie

Indonezja, gorące źródła

Najważniejsze, aby z Polski wylatywać w dobrym zdrowiu. Każde osłabienie może być przyczyną komplikacji zdrowotnych. Samolot jest hurtownią bakterii i wirusów i co najgorsze, rozdaje je nieproszony za darmo. W samolocie siedzi kilkaset osób z wszystkich zakątków świata. Każdy jest nosicielem najróżniejszych bakcyli. Na co się zatem szczepić? Na wszystko? Ja nie szczepię się na nic. Jestem fanem teorii, że szczepienia, osłabiają organizm i mogą potęgować ryzyko zachorowań. Moją odpowiedzią jest profilaktyka. Należy prowadzić zdrowy tryb życia, dobrze się odżywiać, nie dopuszczać do wycieńczenia organizmu i reagować niezwłocznie na pierwsze symptomy dolegliwości. Należy pamiętać, że alkohol i coca cola, to najlepsze sposoby na zapobieganie dolegliwościom związanym z nietolerancją obcej flory bakteryjnej. Przy posiłkach zaglądam do kieliszka wypełnionego moją ulubioną żołądkową gorzką, która nawet ciepła smakuje wyśmienicie. Papryczki chili, dodawane do większości potraw, bez wątpienia spełniają przesłanki wpisania ich na listę leków. Zabijają większość przyczyn dolegliwości trawiennych.

Indonezja, papryczki chili ratujące przed kłopotami trawiennymi

Fanom szczepień zalecam szczepionki przeciwko tężcowi, durowi brzusznemu lub żółtaczce typu A i B.
Jeżeli planowana podróż obejmuje obszar malaryczny, należy się zastanowić nad przyjmowaniem tabletek Malarone, pamiętając, że powinno się je zacząć brać z wyprzedzeniem. Niestety ogranicza to teoretycznie możliwość ratowania się alkoholem przed obcą florą, co skłania nas do zadania sobie pytania, co jest gorsze, czy ochrona przed malarią przez wycieńczony biegunką organizm, czy też niedopuszczanie do jakichkolwiek chorób, poprzez utrzymywanie organizmu w stanie wolnym od dolegliwości. Ja zawsze wybieram żołądkową, przy zachowaniu następujących zasad bezpieczeństwa:

- ograniczanie liczby ukąszeń przez komary poprzez stosowanie moskitier, repelentów na skórę, spryskiwanie pomieszczeń środkiem owadobójczym,
- nie zabijanie żerującego na skórze komara, co mogłoby pozostawić niewielkie ilości krwi na skórze i zwabić kolejne komary. Komary należy odganiać, nie zabijać.

W tropikach ważna jest również ochrona przed słońcem. Wysokie filtry, a co ważniejsze ochrona głowy przed udarem, to podstawa egzystencji, podobnie jak unikanie kąpieli w wodach stojących, picie wody butelkowanej, unikanie lodu w napojach oraz częste mycie rąk.

Jeśli mimo wszystko zajdzie potrzeba skorzystania z pomocy lekarskiej, należy pamiętać, że opieka medyczna jest płatna. Poziom usług w klinikach prywatnych jest słaby, ale i tak lepszy niż w szpitalach. Dzienny koszt pobytu w klinice wynosi ok. 250$. Jedna wizyta kosztuje około 100$. Dodatkowo płatne są oczywiście badania laboratoryjne i lekarstwa. Aby skorzystać z ubezpieczenia, podstawą zwrotu kosztów leczenia po powrocie do kraju jest szczegółowy rachunek.

Po powrocie dobrze jest również sprawdzić obecność pasożytów, nawet mimo braku jakichkolwiek dolegliwości. Nieleczone mogą być przyczyną wielu groźnych chorób.

Opinie (0)

Liczba opinii: 0 |

Średnia ocen: 0.00

Brak opinii, bądź pierwszy!

Twoja opinia

Twoja ocena

Infolinia(22) 487 55 85

Pn.-Pt. 8-19;So-Nd. 9-19

Wyszukiwarka lotów

Osoby podróżujące

Osoby podróżujące