Dziś jest 03.03.2024

Imieniny obchodzą Maryna, Kunegunda, Pakosław, Asteriusz

Portal podróżniczy etraveler.pl

gwarancja udanych wakacji
Accredited Agent

Jak „to” się robi na Bali

Autor: Malwina Peszka

Data publikacji: 14.07.2011 17:46

Liczba odwiedzin: 23361

Tagi: azja, indonezja, bali, relacje, seksturystyka, seksturystyka główna

Morze, palmy kokosowe, piękne zachody słońca, opalające się topless kobiety, przystojni mężczyźni – to wszystko wytwarza aurę, która zdecydowanie sprzyja rozwojowi tej jakże popularnej w ostatnich latach gałęzi turystyki.

Bali
Bali to popularny, seksturystyczny kierunek z długimi już tradycjami. Fot. JennyHuang

Seksturystyka rozwija się szczególnie prężnie wszędzie tam, gdzie licznie zjeżdżają turyści, czyli w Tajlandii, Indonezji, Malezji, na Filipinach, a także w wielu krajach bliskowschodnich. Pamiętam dobrze mój ostatni pobyt w Egipcie, kiedy to z wielkim zachwytem i czujnością obserwowałam kolejnych "habibisiów" wybieranych przez niekoniecznie pierwszej młodości panie. Chłopcy (inne określenie nie pasuje tu do 18- lub 20-letnich Egipcjan (sponsorowani przez swoje wybranki wiodą lepsze życie niż przeciętny człowiek w Egipcie parający się inną profesją. Zdarza się, że kobiety te nawet po wyjeździe wysyłają znaczne sumy pieniędzy dla swoich kochanków. Te historie różnie się kończą, ale ich początek i przebieg jest właściwie jednakowy.

W Indonezji, a już szczególnie na Bali, działa to trochę inaczej, co miałam okazję zaobserwować podczas mojego 8-miesięcznego pobytu na wyspie. Tutejsza seksturystyka znacznie różni się od tej w Egipcie. Zazwyczaj sponsorowane są Indonezyjki (im młodsze i ładniejsze, tym hojniej), a ich dobroczyńcami są podstarzali panowie głównie z Australii, Niemiec, Stanów, chociaż nie ma to reguły. Ostatnio poznałam wiele dziewczyn, które trudnią się właśnie „wyhaczaniem” co bogatszych i lepiej sytuowanych panów. Zupełnie szczerze i otwarcie zaczęłam rozmawiać z nimi na ten temat, a właściwe podpytywać je w celu uzyskania istotnych dla mnie informacji. Jedna z nich ma 3 sponsorów, oczywiście wszyscy trzej o sobie nie wiedzą. Każdy z nich miesięcznie przesyła pokaźne kwoty (jak na te warunki), które pozwalają dziewczynom na życie lepsze niż wiedzie przeciętny mieszkaniec Indonezji.

Jedna z nich, July, ostatnio powiedziała mi, że poznała parę dni temu bardzo hojnego Libijczyka, mieszkającego w Australii. Ten na poczet swojego przyjazdu przelał jej taką sumę pieniędzy, dzięki której, jak przypuszczam, można by wykarmić niejedną indonezyjską rodzinę. Dziewczyny dostają naprawdę dużo, poczynając od stałych przelewów po prezenty czy dalekie, zagraniczne podróże. W zamian oferują swoje towarzystwo oraz zaspokajają wszystkie potrzeby panów. Jak pisałam wcześniej dziewczyny (nie wszystkie, nie mogę uogólniać) robią się na tyle zachłanne, że szukają kolejnych panów, spotykają się zatem z kilkoma w tym samym czasie.

Te relacje są mi znane także z drugiej strony. Rozmawiałam z wieloma mężczyznami, którzy jawnie przyznają się do kontaktów seksualnych z Indonezyjkami. Jeden z nich opisał sytuację, która zdarzyła się mu w pierwszy dzień po przyjeździe. Do wynajętego pokoju hotelowego wprosiła się na noc dziewczyna pracująca tam. I nie chciała wyjść. Zaczęła tłumaczyć, że marzy, aby przespać się w pokoju z klimatyzacją. Inny mężczyzna sam przyznał, że przeniósł się tutaj tylko dlatego, bo na stare lata zapragnął się odmłodzić. Dlatego sypia codziennie z kilkoma Indonezyjkami (właściwie to wybudował dom, do którego zaprasza wszystkie swoje kobiety). Jego żona jest bardzo wyrozumiałą kobietą i dogląda ich wspólnego interesu, który prowadzą w Australii.

Prawidłowości rządzących tą gałęzią turystyki jest wiele. Na pewno wiele dziewczyn zdając sobie sprawę, jak wiele mogą zyskać i tym samym odmienić swoje życie bez chwili zastanowienia pakuje się i rusza w drogę. Tak jest w rzeczywistości przyjeżdżają tutaj z najodleglejszych wysp pełne nadziei i gotowe na wszystko. Szukają pracy w restauracjach, hotelach, a stamtąd często już prosta droga wiedzie do poznania sponsora.

Oczywiście nie mogę stwierdzić, że takie zachowania są regułą, ale jednak zdarzają się o wiele częściej niż prawdziwa miłość Indonezyjki i cudzoziemca. Choć zdarzają się również i takie historie. Znam wiele naprawdę szczęśliwych małżeństw mieszanych. Są i takie Indonezyjki, które nie czekają na wyspie na okazję w postaci sponsora, tylko same próbują stąd wyjechać i odmienić swoje życie, co również nie zawsze się udaje. Właścicielka kosta, w którym mieszkam, Nyoman wyjechała 7 lat temu do Londynu. Chciała nauczyć się angielskiego, pracowała ciężko jako sprzątaczka. Tam poznała swojego męża, była bardzo szczęśliwa i bardzo zakochana. Już razem wrócili do Indonezji i wspólnie założyli interes. Po 3 latach małżeństwa zdradził ją z jej rodzoną siostrą. Bez komentarza.

Historie, które przytaczam nie są bynajmniej moim wymysłem. Nad Bali naprawdę unoszą się takie seksualne fluidy. Ciężko jest przejść po plaży czy centrum Kuty ze spuszczoną głową, co chwilę ktoś zaczepia, zagaduje, stara się zaprosić na drinka lub kawę.

Ludzie (nawet ci, którzy początkowo nie planowali tego typu atrakcji) przybywają tutaj z najodleglejszych zakątków świata w poszukiwaniu przygody życia, uczucia, odskoczni od codzienności. Trudno im się dziwić. Wystarczy przejść się znaną na całej wyspie ulicą Legian, na której zlokalizowane jest około 70 procent klubów nocnych. Już na powitanie witają nas panie ubrane bardzo skąpo (albo raczej rozebrane). Mój kolega socjolog stwierdził, że nie ma mowy, aby pozostać niewzruszonym na wygląd tych pań i to, co robią na parkiecie.

Seskturystyczną stolicą w Azji Południowo-Wschodniej jest oczywiście Bangkok, ale i Indonezja zaczyna już doganiać pod tym względem stolicę Tajlandii. Apeluję jednak do Was o rozsądek i umiarkowane korzystanie z „dobroci”, które Indonezja (Bali) oferuje. Dość słabo rozwinięta edukacja seksualna w szkołach albo jej brak powoduje, że rzadko stosuje się antykoncepcję, wiele osób jest po prostu tego nieświadoma.

To jednak wcale nie sprawia, że zainteresowanie seksturystyką maleje. Wręcz przeciwnie. Mnóstwo młodych, atrakcyjnych ludzi przyjeżdża tu tylko po to aby się zabawić, a okazji ku temu nie brakuje. Nie liczy się tutaj bynajmniej zasobność portfela. Liczą się niezapomniane doznania, które pozostają w pamięci na zawsze. Ot, taki wakacyjny romans.

Zatem wszystkich spragnionych zapraszam na Bali!

 • « Poprzednia
 • 1
 • 2
 • Następna »

Komentarze (11)

 • Walenty (gość)

  Walenty (gość)

  12.06.22, 16:45

  Kurestwo kwitnie, współczuć rodzinie i mężowi. Byle syna nie przywiezie.

  Zgłoś

 • Walenty (gość)

  Walenty (gość)

  12.06.22, 16:44

  Czyli kurestwo kwitnie a w kraju święta, w kościele się modli .

  Zgłoś

 • Walenty (gość)

  Walenty (gość)

  12.06.22, 16:42

  Czyli kurestwo kwitnie.Pojechala tam taka co lubi za kasę i starych dziadów preferuje

  Zgłoś

 • Pieszczoch (gość)

  Pieszczoch (gość)

  22.03.19, 20:13

  Jak tam pojadę to przywiozę sobie młodą konkubinę i będę z nią szybko płodził dzieci

  Zgłoś

 • Boguś Pieszczoch (gość)

  Boguś Pieszczoch (gość)

  11.11.18, 20:57

  Najchętniej zabrałbym taką ślicznotkę do Polski i zrobiłbym jej gromadkę dzieci.

  Zgłoś

 • turistaz (gość)

  turistaz (gość)

  01.05.18, 12:51

  Jeśli macie jakieś ciekawe doświadczenia i chcecie się nimi podzielić to zapraszam na forum sex.turystyka.pl

  Zgłoś

 • 20.10.16, 04:50

  Komentarz usunięty

 • 03.08.16, 06:36

  Komentarz usunięty

 • 18.03.16, 20:54

  Komentarz usunięty

 • nie przystoi (gość)

  nie przystoi (gość)

  07.08.15, 09:20

  czy etraveler zamienia sie w strone promujaca seks i porno?

  Zgłoś

 • najbzydsa (gość)

  najbzydsa (gość)

  12.05.13, 11:24

  mialam jechac ze swoim facetem tam, ale w takim wypadku jednak nie pojade - nie chce mu psuc dobrej zabawy:(

  Zgłoś


Zamknij

Twój komentarz

Infolinia(22) 487 55 85

Pn.-Pt. 8-19;So-Nd. 9-19

Wyprawy pod patronatem Etraveler.pl

 • Równoleżnik Zero 2015 – Wrocławski Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza

  Równoleżnik Zero 2015 – Wrocławski Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza

  Autor: Źródło: materiały promocyjne

  Data publikacji: 25.03.2015 09:20

  Liczba odwiedzin: 5919

  Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza Równoleżnik Zero, który odbędzie się w dniach 9-11 kwietnia 2015 r. w Mediatece (Pl. Teatralny 5) i Bibliotece Turystycznej (ul.Szewska 78) to wydarzenie skierowane do osób pragnących poczuć klimat podróżowania oraz wspaniała okazja do spotkania z podróżnikami i autorami książek. Tegoroczna edycja będzie poświęcona krajom Ameryki Północnej i Środkowej. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • Spotkanie z podróżnikiem: „Chcieć to móc” – Paweł Kilen w pięć lat po świecie

  Spotkanie z podróżnikiem: „Chcieć to móc” – Paweł Kilen w pięć lat po świecie

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 02.03.2015 10:11

  Liczba odwiedzin: 5560

  Pięcioletnia podróż Pawła Kilena w poszukiwaniu przygody i spełnienia marzeń. Z lekkim zarysem planu i z bardzo małym budżetem. Udowadnia wszystkim, a przede wszystkim sobie, że powiedzenie „Chcieć, to móc” nie jest fikcją. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • WyCHILEoutowana

  WyCHILEoutowana

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 26.09.2014 12:38

  Liczba odwiedzin: 14158

  „Nigdzie indziej na świecie nie ma tylu Niemców, którzy mówią po hiszpańsku i czczą bohatera narodowego o nazwisku O’Higgins”. Właśnie ta, zasłyszana wieki temu opinia na temat Chile pchnęła moje zainteresowania w kierunku owego chudego jak patyk kraju. Choć od tamtego czasu minęło już wiele lat, ciekawość pozostała, ale decyzja o wyjeździe zapadła dopiero niedawno. »

  Tagi: patronat medialny, ameryka południowa, chile, patagonia

 • Czas na debiut – Strefa Darien

  Czas na debiut – Strefa Darien

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 25.09.2014 10:24

  Liczba odwiedzin: 6989

  Książka Michała Zielińskiego to osobisty zapis wrażeń z wyprawy do jednego z najmniej uczęszczanych rejonów świata – południowoamerykańskiej selvy, czyli dżungli. »

  Tagi: patronat medialny

 • Kurs na Indonezję

  Kurs na Indonezję

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 19.09.2014 09:47

  Liczba odwiedzin: 8562

  Karolina i Bartek, para młodych inżynierów z Krakowa i autorów bloga Kurs na Wschód, wkrótce rusza w kolejną podróż. Tym razem zamierzają odwiedzić Indonezję, przyjmując za cel nie tylko relaks pod palmami, ale także zebranie sporej ilości materiału reporterskiego, który ma czytelnikom ich bloga pokazać azjatycki kraj od podszewki. Karolina i Bartek obierają kurs na Indonezję! »

  Tagi: patronat medialny, azja, indonezja

 • 8000 km Across Canada

  8000 km Across Canada

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 01.08.2014 16:09

  Liczba odwiedzin: 7661

  Czy można pokonać pieszo dystans 8000 km w ciągu 8 miesięcy, samotnie, bez większego wsparcia z zewnątrz, mierząc się z różnorodnymi warunkami klimatycznymi oraz terenowymi? Można, trzeba mieć tylko jasno określony cel. A taki z pewnością przyświeca Jakubowi Mudzie, który wraz z początkiem stycznia 2015 roku wybiera się w pieszą wyprawę 8000 km Across Canada, od wybrzeża Pacyfiku aż po Atlantyk. »

  Tagi: patronat medialny, ameryka północna, kanada

 • 850 km, by znaleźć dom

  850 km, by znaleźć dom

  Autor: Anna Kaca

  Data publikacji: 16.07.2014 11:07

  Liczba odwiedzin: 7740

  W tegoroczne wakacje razem z moim czworonogiem pokonam pieszo 800 km, promując adopcje psów aktywnych. Od Karkonoszy po Bieszczady będę prezentować ludziom dwa bardzo aktywne psy, które od wielu lat nie potrafią znaleźć domu. Pokaże również, że wakacje można spędzać ze swoim czworonogiem w fajny dla obu stron sposób. »

  Tagi: patronat medialny

 • Archeolodzy (znowu) w podróży – czyli autostop w Skandynawii tropami wikingów

  Archeolodzy (znowu) w podróży – czyli autostop w Skandynawii tropami wikingów

  Autor: Archeolodzy w podróży

  Data publikacji: 11.07.2014 12:45

  Liczba odwiedzin: 6267

  Minął ponad rok, odkąd grupa archeologów i jeden grafik zdecydowali się na podróż swojego życia, odwiesiła na jakiś czas pracę i studia i wyruszyła do Rosji. Teraz, projekt „Archeolodzy w Podróży” odżywa – w nieco zmienionym składzie (więcej info tutaj: http://archeolodzywpodrozy.blogspot.com/p/o-nas.html) ruszamy tym razem na północ! »

  Tagi: europa, norwegia, skandynawia, patronat medialny

 • Z uśmiechem na (Bliski) Wschód

  Z uśmiechem na (Bliski) Wschód

  Autor: Tomasz Korgol

  Data publikacji: 01.07.2014 11:07

  Liczba odwiedzin: 6714

  Celem mojej najbliższej wyprawy jest Nepal. Trasa wiedzie z Wrocławia przez Węgry, Bułgarię, Rumunię, Turcję, Gruzję, Armenię, Irak (Kurdystan), Iran, Pakistan, Indie, Nepal. Łącznie 15 tysięcy kilometrów, samotnie, autostopem. Wyprawa jest częścią projektu pod nazwą ,,Z uśmiechem na (Bliski) Wschód”. »

  Tagi: patronat medialny, azja, indie, nepal

 • Podróżować to żyć – podsumowanie I Festiwalu Podróżniczego Klubu Szalonego Podróżnika

  Podróżować to żyć – podsumowanie I Festiwalu Podróżniczego Klubu Szalonego Podróżnika

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 30.05.2014 11:39

  Liczba odwiedzin: 5539

  W trakcie minionego I Festiwalu Podróżniczego Klubu Szalonego Podróżnika w Środzie Wielkopolskiej, któremu patronował między innymi portal Etraveler.pl, słuchacze mieli okazję nie tylko przenieść się w odległe i niezwykle różnorodne części świata, ale i dostali spory zastrzyk inspiracji, po którym na pewno niełatwo będzie wysiedzieć w domu. »

  Tagi: europa, polska, patronat medialny

 • Gobi Expedition 2014

  Gobi Expedition 2014

  Autor: Łukasz Kraka-Ćwikliński

  Data publikacji: 26.05.2014 16:34

  Liczba odwiedzin: 6050

  Wyprawa przez drugą co do wielkości pustynię na świecie zbliża się wielkimi krokami. Do jej rozpoczęcia zostały niespełna dwa miesiące, co sprawia, że jest to dobry moment, by przypomnieć zainteresowanym, na czym polega jej wyjątkowość. »

  Tagi: azja, mongolia, gobi, patronat medialny

 • Festiwal Podróżniczy u Przyrodników

  Festiwal Podróżniczy u Przyrodników

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 26.05.2014 15:10

  Liczba odwiedzin: 4860

  Już w najbliższy piątek (30.05.) rusza w Lublinie Festiwal Podróżniczy u Przyrodników. W programie znalazły się slajdowiska z całego świata: Kolumbia, Antarktyda, Portugalia, Niemcy, Słowenia, Chorwacja) oraz z Polski (Opolszczyzna i Białowieski Park Narodowy). Ideą Festiwalu jest ukazanie piękna i bogactwa przyrody w skrajnie różnych rejonach świata. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • Bałkany Trip 2014

  Bałkany Trip 2014

  Autor: BusTrip into the Wild

  Data publikacji: 12.05.2014 09:20

  Liczba odwiedzin: 32952

  Jak opisać w kilku słowach projekt BusTrip Into The Wild? 26-letni volkswagen T3, siedmioro podróżników i 12 krajów, które chcemy odwiedzić w trzy tygodnie, jak najmniejszym kosztem. »

  Tagi: patronat medialny, europa

 • I Festiwal Podróżniczy Klubu Szalonego Podróżnika w Środzie Wielkopolskiej

  I Festiwal Podróżniczy Klubu Szalonego Podróżnika w Środzie Wielkopolskiej

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 28.04.2014 10:02

  Liczba odwiedzin: 73837

  Już 23 i 24 maja rusza w Środzie Wielkopolskiej pierwszy Festiwal Podróżniczy organizowany przez Klub Szalonego Podróżnika. Dwa dni festiwalowe będą składać się z prezentacji prelegentów o „Statuetkę Klubu Szalonego Podróżnika” za najlepszą prezentację podróżniczą, prezentacji filmów oraz relacji podróżniczych zaproszonych gości specjalnych. Poza tym na każdego z uczestników czekają liczne konkursy i atrakcje festiwalowe. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • 4 Żywioły – podróż autostopem dookoła Islandii

  4 Żywioły – podróż autostopem dookoła Islandii

  Autor: Joanna Maślankowska i Adam Wnuk

  Data publikacji: 15.04.2014 11:35

  Liczba odwiedzin: 6226

  1 miesiąc, 2 autostopowiczów i 4 żywioły do pokonania. Podczas miesięcznej wyprawy zasmakujemy dań gotowanych w rozgrzanej ziemi, wykąpiemy się w najwspanialszych wodospadach Europy, staniemy na skraju dwóch ogromnych płyt tektonicznych jednocześnie i (mam nadzieję) nie zostaniemy porwani razem z namiotem przez niezwykle silne wiatry. Wszystko to z dobytkiem na plecach i wyciągniętym w górę kciukiem. »

  Tagi: patronat medialny, europa, islandia

 • I Festiwal Podróżniczy w Środzie Wielkopolskiej

  I Festiwal Podróżniczy w Środzie Wielkopolskiej

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 21.03.2014 14:44

  Liczba odwiedzin: 111586

  24 maja 2014 r. w Ośrodku Kultury w Środzie Wielkopolskiej w ramach Średzkich Sejmików Kultury 2014 odbędzie się I Festiwal Podróżniczy zorganizowany przez poznański Klub Szalonego Podróżnika. W ramach Festiwalu przewidziane są przede wszystkim prelekcje podróżnicze, slajdowiska, dyskusje i spotkania z podróżnikami. Prelegenci przedstawią swoje dotychczasowe podróże po różnych regionach świata i opowiedzą związane z nimi historie, przygody i wrażenia. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • « Poprzednia
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • Następna »

Spotkania i imprezy podróżnicze