Portal podróżniczy etraveler.pl

gwarancja udanych wakacji
Accredited Agent

 • Car Mikołaj, cerkwie, matrioszki – opowieść o tym, jak rodziła się pasja

  Car Mikołaj, cerkwie, matrioszki – opowieść o tym, jak rodziła się pasja

  Autor: Ewelina Szłapa

  Data publikacji: 23.01.2014 16:00

  Liczba odwiedzin: 4500

  Każdy podróżnik posiada swoje ulubione kierunki oraz miejsca, do których najchętniej wraca. Wywołują one w nim jak najlepsze wspomnienia. Początki naszych fascynacji danymi miejscami bywają różne – czasami jest to wizyta w nim, poznanie ludzi z danego kręgu kulturowego, jakaś piosenka, książka, artykuł, wydarzenie; cokolwiek. Bywa, że przydarza się to niespodziewanie. Trzeba przyznać, że niemal każda osoba, która jest zainteresowana podróżami, przechodziła po kolei różne etapy wtajemniczenia i poznania kultury – wszak nikt z nas nie rodzi się wytrawnym podróżnikiem z ogromną wiedzą na temat danego kraju czy regionu. A moja historia rozpoczęła się równo szesnaście lat temu… »

 • Jak przeżyć w Rosji i nie zwariować

  Jak przeżyć w Rosji i nie zwariować

  Autor: Monika Radzikowska/Archeolodzy w podróży

  Data publikacji: 04.06.2013 10:46

  Liczba odwiedzin: 4704

  1 maja opuściliśmy wygodne i ciepłe domy i ruszyliśmy przed siebie. Przez Ukrainę śmignęliśmy tak szybko, że trzeba będzie tam pojechać jeszcze raz. 12 maja zaczęliśmy realizację swojego największego marzenia – podróży po jednym z największych państw świata! »

 • Via Baltica Tour

  Via Baltica Tour

  Autor: Jakub Staniszewski

  Data publikacji: 13.10.2012 11:13

  Liczba odwiedzin: 84058

  Mówi się, że autostop jest niebezpieczny, powolny, i że przewieźć można tylko tyle, ile zdołamy unieść na plecach. Nie ulega jednak wątpliwości, że autostop ma jedną zasadniczą zaletę, dzięki której bije wszystkie pozostałe środki lokomocji na głowę – jest darmowy. I właśnie takiego transportu potrzebowałem w sierpniu tego roku, kiedy po dwóch miesiącach podróżowania po Chinach i Rosji zostałem w Petersburgu z 500 rublami i bez dostępu do konta bankowego (zgubiona karta kredytowa). »

 • W poszukiwaniu harmonii – fotorelacja z wyprawy do Karelii

  W poszukiwaniu harmonii – fotorelacja z wyprawy do Karelii

  Autor: Malgorzata Stekiel

  Data publikacji: 27.02.2012 18:26

  Liczba odwiedzin: 830255

  Wszystkie zdjęcia zostały wykonane w sierpniu 2011 r. na terenie Republiki Karelii – w Pietrozawodsku oraz Svyatozero i okolicznych wioskach. »

 • Karelia i jej ludzie

  Karelia i jej ludzie

  Autor: Małgorzata Stekiel

  Data publikacji: 13.02.2012 10:36

  Liczba odwiedzin: 3724

  Mając przed oczami wykreowany obraz Rosji pokazywany w telewizji, literaturze i przekazach ustnych, nie byłam w stanie w inny sposób ujrzeć Rosji. Obraz nędzy, biedy, bezdomnych psów, ludzi ubranych bez gustu, rozpadających się kamieniczek, popękanej jezdni towarzyszył mi aż do momentu przekroczenia granicy Narwa/Iwangorod. Tam szarość przybrała wiele barw. Rosja przywitała mnie spojrzeniem bajkowego zamku, brakiem kolejki na przejściu granicznym, ludźmi miłymi i skorymi do pomocy. »

 • Moskwa – Królowa Kontrastów

  Moskwa – Królowa Kontrastów

  Autor: Ola Klimowicz

  Data publikacji: 22.07.2011 12:30

  Liczba odwiedzin: 9192

  Wyjazd do Moskwy tylko bardziej utwierdził mnie w tym przekonaniu. W przekonaniu, że stolica Rosji to miasto, w którym ścierają się ze sobą niewiarygodne wręcz kontrasty. Bieda i nowobogactwo walczą o terytorium, noc i dzień o turystów, a zabytki i nowoczesność o uznanie. »

 • Kwaśne i słodkie smaki Rosji

  Kwaśne i słodkie smaki Rosji

  Autor: Marta Rozbicka

  Data publikacji: 20.07.2011 09:29

  Liczba odwiedzin: 8505

  Kuchnia rosyjska to nie tylko bliny, kawior i wódka. Wielowiekowa tradycja, burzliwa historia i ogromne tereny sprawiły, że odkrywanie smaków i zapachów rosyjskich dań jest naprawdę fascynujące. Niektóre z nich można łatwo i szybko przygotować we własnej kuchni, inne, rodem z carskiego stołu, wymagają umiejętności i sporo wysiłku. »

Infolinia(22) 487 55 85

Pn.-Pt. 8-19;So-Nd. 9-19