Dziś jest 23.09.2023

Imieniny obchodzą Bogusław, Tekla, Libert, Boguchwała

Portal podróżniczy etraveler.pl

gwarancja udanych wakacji
Accredited Agent

Sri Lanka – najnowsze artykuły i relacje

Sri Lanka

Sri Lanka, niewielka wyspa w kształcie łzy, położona jest na południowy- wschód od Półwyspu Indyjskiego, w niedalekiej, bo 48-kilometrowej odległości od Indii. Od zachodu oblewają ją wody Zatoki Arabskiej, a od wschodu – Zatoki Bengalskiej. Kraj podźwignął się z upadku po 26-letniej wyniszczającej wojnie domowej, turystyka znowu zaczyna odżywać – Sri Lanka staje się jednym z popularniejszych azjatyckich destynacji. Co nie dziwi, bo sezon turystyczny trwa tam przez cały rok, zaś fantastyczne plaże, koralowce, laguny, dzika, tropikalna przyroda oraz kulturowe bogactwo regionu sprawiają, że jest to idealny kierunek wakacyjny.

„Serendib” – to jedna z nazw Sri Lanki, która oznacza niekończący się ciąg przyjemnych wydarzeń. Właśnie tego może spodziewać się turysta przybywający na wyspę. Jednym z takich wydarzeń jest z pewnością wizyta w Kandy, dawnej stolicy wyspy, gdzie przechowuje się jedną z najcenniejszych dla Lankijczyków relikwii – ząb Buddy. Świątynię Zęba Buddy tłumnie odwiedzają pielgrzymi, choć sama relikwia pozostaje niewidoczna. Chroni się ją w ogromnej szkatule, a raz w roku umieszcza na grzbiecie słonia, za którym kroczy pochód pielgrzymów – procesja jest jednym z ważniejszych wydarzeń duchowych na wyspie, której mieszkańcy w przeważającej części to buddyści, zaś pozostali Lankijczycy to muzułmanie, hindusi oraz chrześcijanie.

Między wyznawcami poszczególnych religii istnieje różnica zdań, a dotyczy ona Szczytu Adama (2243 m n.p.m.), uściślając – odcisku stopy, który znajduje się na wierzchołku, według legendy miał go zostawić tam biblijny Adam. Tak twierdzą muzułmanie. Hindusi utrzymują, że odcisk należy do Sziwy, buddyści opowiadają się za księciem Gautamą, a chrześcijanie indyjscy wskazują na św. Tomasza. Brak jednoznacznych ustaleń nie zraża jednak dziesiątek pielgrzymów i turystów, którzy wspinają się na szczyt po stopniach wykutych w skale.

Zresztą lankijska panorama wynagradza im trudy. A panorama nie ma sobie równych, bo wyspiarski krajobraz, w którym dominuje soczysta zieleń i lazur otaczającej wody, dodatkowo urozmaicają wzniesienia, między innymi te, na których uprawia się herbatę – jeden z głównych towarów eksportowych Sri Lanki. Sadzonki herbaty przywieźli tutaj Anglicy, którzy w ten sposób chcieli zagospodarować rolniczą niszę, jaka powstała, gdy zaraza spustoszyła pola kawy. Dziś delektujemy się herbatą pochodzącą m.in. z jednej z największych lankijskich plantacji Dalhaus lub parzymy listki zrywane na zboczach wzgórz Nuwara Eliya – herbacianej górskiej doliny, z której pochodzą produkty doceniane przez koneserów na całym świecie.

Stolica kraju Kolombo prezentuje bardziej nowoczesną twarz Sri Lanki. To największe miasto, najważniejszy ośrodek gospodarczy oraz centrum kulturalne (tutaj m.in. można zobaczyć niezwykły spektakl – tańce Kandyan podniesione do rangi sztuki narodowej) i biznesowe, do którego warto się udać, by z skonfrontować to miejsce z innymi. Chociażby Annuradhapurą czy Polonnaruwą, syngaleskimi miastami, gdzie świadectwa istnienia starych cywilizacji nie dają o sobie zapomnieć.

Są też miejsca, gdzie chroni się przyrodę, tutaj szczególnie bujną. W Parku Narodowym Sinharaja można obserwować dobrze zachowane fragmenty lasów deszczowych, natomiast w parku Yala, również znajdującym się pod protektoratem państwa, zwiedzający podczas safari nie tylko zobaczą dzikiego słonia, ale przy odrobinie szczęścia także lamparta. Zresztą park Yala jest jednym z najbardziej spektakularnych miejsc przyrodniczych na Sri Lance. Wystarczy wspomnieć, że widok stada bawołów lub tysięcy podrywających się do lotu flamingów jest tam na porządku dziennym. Słonie, porzucone w dżungli lub okaleczone przez miny znalazły swoją przystań w Pinnawali – znajduje się tam sierociniec, w którym obecnie przebywa około 50 słoni.

Tropikalna Sri Lanka przyciąga na wakacje egzotyczną, bujną roślinnością, wielobarwnością świata roślinnego i zwierzęcego, malowniczymi, piaszczystymi plażami, a także unoszącymi się aromatami przypraw. Można tu wypocząć, dobrze się zabawić i zgromadzić wiele niezapomnianych wspomnień.

Sri Lanka – najczęściej czytane

 • Olśniewająca Sri Lanka

  Olśniewająca Sri Lanka

  Autor: Anna Matelska

  Data publikacji: 25.07.2011 13:24

  Liczba odwiedzin: 3803

  Wyspa tysiąca nazw, pachnąca przyprawami i herbatą, kraj medycyny tradycyjnej i bajecznie kolorowej egzotyki. Na Sri Lance możesz dosiąść słonia, pokłonić się trzynastometrowemu Buddzie, albo popłynąć łodzią przez dżunglę. »

  Tagi: azja, sri lanka, aukana, mihintale, kandy, anuradhapura, park narodowy yala, kolombo, beruwela, artykuły, anna matelska

 • Mój Cejlon

  Mój Cejlon

  Autor: Klaudia Pająk

  Data publikacji: 09.06.2012 12:34

  Liczba odwiedzin: 4288

  Był chłodny, październikowy wieczór kiedy sprawdzałam moją pocztę. Długo oczekiwana wiadomość wyświetliła się od razu po zalogowaniu. Stało się, leciałam na Sri Lankę. Cieszyła mnie perspektywa zobaczenia na własne oczy plantacji herbaty, chodź poniekąd obawiałam się tego kraju, ze względu na niedawno zakończoną wojnę domową. Jak się okazało, moje obawy były zbędne a kraj zaoferował mi więcej, niż się spodziewałam. »

  Tagi: azja, sri lanka, nuwara eliya, beruwala, pinnawala, relacje, staż zadanie 1, klaudia pająk

Infolinia(22) 487 55 85

Pn.-Pt. 8-19;So-Nd. 9-19

Piszą o Sri Lance

Jedziesz na Sri Lankę? Przeczytaj też o sąsiadach!

 • Z uśmiechem na (Bliski) Wschód

  Z uśmiechem na (Bliski) Wschód

  Autor: Tomasz Korgol

  Data publikacji: 01.07.2014 11:07

  Liczba odwiedzin: 5621

  Celem mojej najbliższej wyprawy jest Nepal. Trasa wiedzie z Wrocławia przez Węgry, Bułgarię, Rumunię, Turcję, Gruzję, Armenię, Irak (Kurdystan), Iran, Pakistan, Indie, Nepal. Łącznie 15 tysięcy kilometrów, samotnie, autostopem. Wyprawa jest częścią projektu pod nazwą ,,Z uśmiechem na (Bliski) Wschód”. »

  Tagi: patronat medialny, azja, indie, nepal

 • Czym nas kusi świat? – turystyka festiwalowa

  Czym nas kusi świat? – turystyka festiwalowa

  Autor: Agnieszka Szwajgier

  Data publikacji: 31.03.2014 00:36

  Liczba odwiedzin: 4594

  Podróże to nie tylko zwiedzanie masywnych zabytków, czy żądza niebezpiecznych przygód w dzikich zakątkach kuli ziemskiej. Niewielu odbywających wyprawy w celu posłuchania ulubionego zespołu, czy też uczestnictwa w kolorowych karnawałach zdaje sobie sprawę, że kupując bilet na wszelkiego typu festiwale filmowe, muzyczne, teatralne, właśnie zasilili grono turystów podróżujących w ramach tzw. „turystyki festiwalowej”. Wśród wielkiej liczby festiwali na całym świecie nie można nie znać tych najważniejszych, przyciągających wręcz kolosalne liczby uczestników. »

  Tagi: azja, ameryka południowa, europa, indie, peru, hiszpania, francja, meksyk, kolumbia, inspiracje, artykuły, agnieszka szwajgier, inspiracje artykuły

 • Ladakh i Zanskar – pocztówki z ukrytego królestwa

  Ladakh i Zanskar – pocztówki z ukrytego królestwa

  Autor: Ola Bielecka

  Data publikacji: 15.03.2014 21:43

  Liczba odwiedzin: 3534

  Relacja z wyprawy w dwa pasma górskie położone w indyjskich Himalajach, obszar, który nazwać można wciąż jeszcze „żywym” Tybetem, a który powoli znika – w tym przypadku nie na skutek represji politycznych, a ze względu na niepohamowany rozwój cywilizacji. »

  Tagi: azja, indie, ladakh, zanskar, leh, trekking, himalaje, karakorum, ola bielecka, góry relacje z podróży, relacje

 • Namaste Indie! Cz. II

  Namaste Indie! Cz. II

  Autor: Aneta Mikosz

  Data publikacji: 03.03.2014 09:57

  Liczba odwiedzin: 2025

  Mój wyjazd do Indii był nie do końca zaplanowany a nawet niezbyt pożądany – tak jak pisałam wcześniej, nie dostałam wizy do Iranu i nie chcąc tracić urlopu, postanowiłam, że wyruszę gdziekolwiek. Wybór padł na Indie. Z perspektywy czasu uważam, że był to strzał w dziesiątkę. »

  Tagi: indie, azja, podróż na medal ii

 • Namaste Indie!

  Namaste Indie!

  Autor: Aneta Mikosz

  Data publikacji: 14.02.2014 14:45

  Liczba odwiedzin: 4105

  W Indiach znalazłam się przez przypadek. Bardzo prozaiczny – nie dostałam wizy do Iranu, którego władze stwierdziły, że młoda, samotnie podróżująca kobieta stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego kraju. Nie wiem, kim konkretnie była osoba, która odmówiła mi wjazdu do Iranu, ale w tym momencie chciałabym jej podziękować. Nie mogąc pojechać do Iranu, wyruszyłam do Indii. A więc gdyby nie ta osoba, nigdy nie przeżyłabym przygody swojego życia w Indiach. Dziękuję Ci, nieznajomy urzędniku z Iranu! »

  Tagi: podróż na medal, azja, indie, delhi, haridwar, riszikesz, shimla, manali, amritsar

 • Nomadyzm to stan umysłu – wywiad z Beatą Jakuszewską

  Nomadyzm to stan umysłu – wywiad z Beatą Jakuszewską

  Autor: Magdalena Dietrich

  Data publikacji: 09.02.2014 15:21

  Liczba odwiedzin: 4906

  „Skończyła studia, spakowała plecak i pojechała do Afryki. Tak to się zaczęło i tak trwało: bez planu, bez terminu, bez konkretnego celu. Wreszcie, po przejechaniu autostopem i przewędrowaniu pieszo łącznie ok. 13 tys. km, Beata Jakuszewska się zatrzymała. Było to w małej marokańskiej wiosce M'hamid el Ghizzlane, nazywanej „wrotami Sahary” »

  Tagi: afryka, sahara, wywiady, inspiracje, indie, nepal, autostop, magdalena dietrich, inspiracje wywiady

 • Autostopem przez życie – o podróży do Indii opowiada Przemek Pasza Skokowski

  Autostopem przez życie – o podróży do Indii opowiada Przemek Pasza Skokowski

  Autor: Agnieszka Szwajgier

  Data publikacji: 26.01.2014 13:36

  Liczba odwiedzin: 5275

  Lubelskie środowisko podróżnicze wreszcie doczekało się własnego wydarzenia kulturalnego, które przyciąga „tułaczy” i miłośników wycieczek z całej Polski. Mowa o „Kontynentach”, czyli Lubelskich Spotkaniach Podróżniczych, organizowanych raz w miesiącu przez trzech obieżyświatów – Bartka Szaro, Daniela Kornasa i Pawła Hadriana. Gościem siódmego spotkania był Przemek Skokowski – 23-latek z Gdańska, autor bloga „Autostopem przez życie” oraz laureat nagrody Blog Forum Gdańsk 2013. »

  Tagi: azja, indie, autostop, inspiracje, agnieszka szwajgier, autostop relacje z podróży, inspiracje wywiady

 • Kumbh Mela 2013

  Kumbh Mela 2013

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 08.02.2013 10:44

  Liczba odwiedzin: 7553

  To największy na świecie festiwal religijny. Gromadzi miliony ludzi – pielgrzymów, joginów, duchowych mistrzów, a także turystów, którzy przybywają do Indii zwabieni wizją uczestnictwa w niecodziennym wydarzeniu. Święto Dzbana – Kumbh Mela odbywa się co 12 lat na przemian w jednym z czterech hinduskich miast: Allahabad, Haridwar, Nashik, Ujjain. W tym roku festiwal zawitał do Allahbadu w stanie Uttar Pradesh. Potrwa 55 dni i zgodnie z przewidywaniami ma zgromadzić nawet 100 milionów pielgrzymów. »

  Tagi: azja, indie, fotorelacje

 • Rowerami do Pakistanu

  Rowerami do Pakistanu

  Autor: Miłka Niezgoda i Mikołaj Korwin-Kochanowski

  Data publikacji: 19.10.2012 22:45

  Liczba odwiedzin: 18328

  Nic nie wyglądało tak, jak sobie wyobrażałam. Wszystko było lepsze. Nawet gdy było gorzej, było lepiej, niż myślałam. Momentami trasa prowadziła tak stromo, że pchaliśmy we dwójkę każdy z rowerów, bo żadne z nas w pojedynkę nie było w stanie ruszyć swojego pod górę. Ale z pewnością było warto! »

  Tagi: azja, pakistan, kazachstan, kirgistan, chiny, indie, rowery, relacje, podróżnicze hardkory, turystyka rowerowa, ranking, miłka niezgoda i mikołaj korwin kochanowski

 • Sposób na zresetowanie

  Sposób na zresetowanie

  Autor: Magdalena Solka

  Data publikacji: 17.07.2012 16:39

  Liczba odwiedzin: 5953

  „Witaj w Polsce! Nareszcie!” – tak mniej więcej wyglądało nasze pierwsze spotkanie w moim kraju. Vinay Kutty, poznany w Stanach podczas jednego z moich pobytów, zawitał do Polski, a przy okazji zwiedził też kraje skandynawskie. To był jego pierwszy pobyt w Europie. Zawodowo zajmuje się elektroniką w jednej z amerykańskich firm, hobbystycznie fotografuje, gotuje i oczywiście podróżuje. Choć jego korzenie są indyjskie, to on urodził się i dorastał w Zambii (południowo-centralna Afryka), aż ostatecznie rozpoczął studia i pracę w Stanach Zjednoczonych. »

  Tagi: azja, ameryka południowa, indie, wietnam, argentyna, magdalena solka, staż zadanie 6, wywiady

 • Azja w obiektywie – rozmowa z Krzysztofem Synowcem

  Azja w obiektywie – rozmowa z Krzysztofem Synowcem

  Autor: Emilia Sobieraj

  Data publikacji: 16.07.2012 00:04

  Liczba odwiedzin: 85997

  Krzysztof Synowiec – podróżnik i fotograf, autor zdjęć prezentowanych na wystawie "Na Azjatyckich szlakach" w kilku miastach w Polsce. Jego zdjęcia stanowią relacje z wypraw do krajów Dalekiego Wschodu takich jak Indie, Indonezja, Sri Lanka, Birma czy Laos. »

  Tagi: azja, indie, birma, staż zadanie 6, emilia sobieraj, wywiady

 • Indyjskie migawki

  Indyjskie migawki

  Autor: Anna Gołuchowska

  Data publikacji: 25.06.2012 00:40

  Liczba odwiedzin: 7280

  Indie to kraj tajemniczy i przyciągający z różnych powodów. Jednym z jego najciekawszych aspektów jest bez wątpienia barwna i zróżnicowana ludność. Za każdą z twarzy kryje się osobna historia, czasem jednak wyjątkowo przygnębiająca - ma to miejsce szczególnie w przypadku dzieci.Nie można zapominać też o bogactwie przyrodniczym i kulturowym, które Indie sobą reprezentują. Wciąż można znaleźć niemalże nietknięte ludzką ręką obszary, które zachwycają zmysły. »

  Tagi: azja, indie, anna gołuchowska, staż zadanie 3, fotorelacje

 • Rishikesh – mekka joginów i hipisów

  Rishikesh – mekka joginów i hipisów

  Autor: Weronika Chaberko

  Data publikacji: 17.04.2012 16:14

  Liczba odwiedzin: 4514

  W górnym biegu Gangesu, na spalonym słońcem płaskowyżu oddalonym niewiele ponad 200 km od Delhi położone jest święte miasto (czy raczej miasteczko) Rishikesh. Rishikesh jak magnez przyciąga indyjskich pielgrzymów, którzy wierzą, że zanurzenie się w Gangesie zbliża ich do uzyskania mokszy, wyzwolenia. Równie popularny jest wśród zachodnich turystów zafascynowanych New Age oraz joginów z całego świata. »

  Tagi: azja, indie, rishikesh, relacje, weronika chaberko

 • Sikkim Zachodni – w krainie gomp i momo

  Sikkim Zachodni – w krainie gomp i momo

  Autor: Weronika Chaberko

  Data publikacji: 11.04.2012 14:01

  Liczba odwiedzin: 4339

  Położony z dala od utartych turystycznych szlaków indyjski stan Sikkim zachwycił mnie surowym pięknem krajobrazu wschodnich Himalajów oraz wszechobecnymi starymi buddyjskimi klasztorami. Chociaż w czasie mojego pobytu w Sikkimie ani pogoda, ani widoczność nie były najlepsze, to wciąż bardzo miło wspominam tę wyprawę, głównie dzięki niezwykłej serdeczności i gościnności lokalnej ludności. »

  Tagi: azja, indie, relacje, himalaje, sikkim, pelling, weronika chaberko

 • Kerala – niestereotypowe Indie

  Kerala – niestereotypowe Indie

  Autor: Weronika Chaberko

  Data publikacji: 10.04.2012 16:45

  Liczba odwiedzin: 10568

  Kto boi się stereotypowego obrazu Indii, jako siedliska brudu i biedy, nie ma czasu na wolne odkrywanie subkontynentu indyjskiego i przedkłada piękno przyrody nad zwiedzanie starożytnych zabytków, Kerala jest miejscem, którego szuka. »

  Tagi: azja, indie, kerala, kochi, relacje, weronika chaberko

 • Pozytywne wibracje na plaży w Gokarnie

  Pozytywne wibracje na plaży w Gokarnie

  Autor: Weronika Chaberko

  Data publikacji: 09.04.2012 23:55

  Liczba odwiedzin: 4172

  Położona w indyjskim stanie Karnataka Gokarna to ciekawa alternatywa dla zatłoczonych i skomercjalizowanych plaż Goa. Na kilku odseparowanych malowniczymi skałami plażach używanych w równym stopniu przez ludzi co zwierzęta można rankiem poćwiczyc jogę lub pomedytować, a wieczorem posłuchać improwizowanych koncertów na piasku... »

  Tagi: azja, indie, gokarna, relacje, weronika chaberko

 • Na koniec świata i jeszcze dalej – wywiad z Krzysztofem Kamińskim

  Autor: Marta Pieńkowska

  Data publikacji: 29.03.2012 15:09

  Liczba odwiedzin: 3204

  Zapraszam Was w niezwykłą podróż z Krzysztofem Kamińskim – podróżnikiem, fotografem, autorem przewodnika po Gruzji i Armenii oraz współorganizatorem Festiwalu Kultury Irlandzkiej w Bielsku-Białej. Naszą wyprawę zaczynamy w Rumunii, potem pojedziemy koleją transsyberyjską z Moskwy do Irkucka. Przez Mongolię i Indie dotrzemy do Nepalu. W planach mamy również odwiedzenie Magicznego Zakaukazia. A więc zaczynamy! »

  Tagi: azja, europa, armenia, gruzja, bułgaria, rumunia, mongolia, indie, nepal, himalaje, kaukaz, podróżnicy, wywiady, zadanie 8, marta pieńkowska

 • Inny Świat

  Inny Świat

  Autor: Rafał Rudnicki

  Data publikacji: 05.02.2012 16:13

  Liczba odwiedzin: 4197

  To kraj, który przeraża, męczy ale i fascynuje. Kiedy tu przyjechałem, śmiałem się w duchu, bo zdałem sobie sprawę, że zmieni to moje dotychczasowe postrzeganie świata. Każdy powinien to zobaczyć na własne oczy, choć doświadczenie to nie należy do łatwych. »

  Tagi: azja, indie, podróże, delhi, madras, goa, karnataka, pandżab, radżastan, uttar pradesh, himachal pradesh, agra, jaipur, himalaje, rafał rudnicki, zadanie 1

 • Cudowne plaże indyjskiego wybrzeża – Goa

  Cudowne plaże indyjskiego wybrzeża – Goa

  Autor: Wojciech Zawistowski

  Data publikacji: 07.11.2011 13:12

  Liczba odwiedzin: 9275

  Goa to stan w południowo-zachodnich Indiach, często opisywany jako region nie przypominający innych części tego kraju i sprawiający wrażenie jakby państwa w państwie. Najczęściej wskazywane różnice dotyczą kultury, religii i mentalności miejscowych. Stwierdzenie takie jest po części właściwe, jednakże całe Indie są krajem ogromnych różnic. Moim zdaniem Goa jest po prostu kolejnym regionem potwierdzającym opinię, iż kraj ten zaskakuje swoją różnorodnością i wielością doznań. Z tej różnorodności Goa jest stanem najbliższym i najbardziej przyjaznym turystom przybywającym z Europy czy Australii. »

  Tagi: azja, indie, goa, margao, palolem, relacje

 • Hampi – perła Karnataki

  Hampi – perła Karnataki

  Autor: Wojciech Zawistowski

  Data publikacji: 07.11.2011 11:51

  Liczba odwiedzin: 275246

  Hampi to miasto położone w północnej części indyjskiego stanu Karnataka, zbudowane na ruinach dawnej stolicy państwa Vijayanagar (Widżajanagar). Według historycznych źródeł oraz legend, stanowiących ciekawe uzupełnienie informacji na temat tego obszaru, miasto powstało w 1336 roku naszej ery i przez okres około dwustu lat było najważniejszym miejscem w regionie. »

  Tagi: azja, indie, hampi, karnataka, relacje

 • Uwaga! Kalkuta wciąga!

  Uwaga! Kalkuta wciąga!

  Autor: Ewa Pluta

  Data publikacji: 15.07.2011 15:50

  Liczba odwiedzin: 8750

  Trzy, może cztery dni. Na pewno nie zostanę tutaj dłużej. Czas goni, Indie w trakcie ich odkrywania ogromnieją, subkontynent rozrasta się, a głód nowych miejsc coraz potężniejszy. Składam mu zresztą nie byle jakie ofiary: po dwóch miesiącach wracam z północnych Indii, nieco przestraszona zbliżającą się porą zimową. – Na południe, w tropik trzeba mi jechać, pod palmą się rozłożyć, terapii słonecznej zażyć – rozmyślam, czekając na pociąg w Jalgaonie. W Kalkucie spędziłam miesiąc. »

  Tagi: azja, indie, kalkuta, relacje, ewa pluta

 • Różowe miasto Dżajpur

  Różowe miasto Dżajpur

  Autor: Krzysztof Wasilonek

  Data publikacji: 11.07.2011 14:07

  Liczba odwiedzin: 4853

  Dżajpur, stolica Radżastanu, leżąca wśród wzgórz, to znakomity przykład indyjskiego miasta: kiedy spogląda się na górne kondygnacje budynków, widać przepych i bogactwo. Jednak na poziomie samej ulicy uderzają nędza, brud i bałagan. Nad miastem królują forty wzniesione przez dawnych maharadżów, które świadczą o chwale i potędze, natomiast po otaczających Dżajpur wzgórzach wije się Wielki Mur (przypominający chiński). Za miastem leży natomiast święta Dolina Małp… »

  Tagi: azja, indie, dżajpur, radżastan, relacje, krzysztof wasilonek

 • Cmentarzyska statków

  Cmentarzyska statków

  Autor: Anna Wiśniewska

  Data publikacji: 05.07.2011 14:02

  Liczba odwiedzin: 18889

  Pozostałości po przemyśle, złomowiska, huty czy kopalnie coraz częściej stają się atrakcyjne dla turystów. Industrializm, mimo iż zawsze był postrzegany jako coś nieciekawego a wręcz odpychającego, zaczął przyciągać amatorów przemysłowego krajobrazu. »

  Tagi: azja, indie, pakistan, bangladesz, uzbekistan, chittagong, alang, gaddani, moynaq, industrial, anna wiśniewska

 • Boskie szczury

  Boskie szczury

  Autor: Ewa Pluta

  Data publikacji: 29.06.2011 11:06

  Liczba odwiedzin: 8506

  – Szybko, szybko! Podejdź tutaj! – kilka par rąk ciągnie mnie w miejsce, gdzie stoi już pokaźna grupka Hindusów. Przebijam się przez zaaferowany tłum. Każdy gwałtownie gestykuluje i krzyczy coś niezrozumiałego, ale sądząc po tonie głosu – ważnego. – Madame, teraz będziemy mieć szczęście! – mówi wzruszony pan z wąsem, wskazując jednocześnie na białego szczura, który od niechcenia chłepce kokosowe mleko. »

  Tagi: azja, indie, bikaner, radżastan, świątynia szczurów, relacje, ewa pluta

 • « Poprzednia
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • Następna »

Wyszukaj najtańsze bilety lotnicze na Sri Lanke w wyszukiwarce lotów umieszczonej poniżej!

Wyszukiwarka lotów

Osoby podróżujące

Osoby podróżujące

Wszystko o Azji