Dziś jest 25.07.2024

Imieniny obchodzą Krzysztof, Walentyna, Jakub, Alfons

Portal podróżniczy etraveler.pl

gwarancja udanych wakacji
Accredited Agent

Światowe miasta-burdele

Autor: Anna Maria Łakomy

Data publikacji: 29.07.2011 10:55

Liczba odwiedzin: 22408

Tagi: azja, tajlandia, pattaya, bangkok, patpong, korea południowa, seul, seksturystyka, anna maria łakomy

Myśląc o ostoi liberalizmu, tolerancji i szeroko pojętej otwartości, przeważnie automatycznie pomyślimy o Amsterdamie. Tymczasem na świecie jest o wiele więcej takich, a nawet bardziej, soczystych miast oferujących rozkosz za pieniądze. Tysiące turystów odbywają dalekie podróże tylko po to, by móc nieskrępowanie korzystać z zalet prostytucji. Oto czołówka.

Bangkok, Patpong
Patpong – dzielnica taniej i łatwej rozkoszy w Bangkoku. Fot. Eric Molina

Pattaya

Pattaya była kiedyś zwykłą wioską rybacką, aż do 1959 roku – wtedy przybyli tam amerykańscy żołnierze. Oczarowani miejscem, krystaliczną wodą i pięknymi plażami szybko opowiedzieli o nim po powrocie do bazy w Nakhon Ratchasima. Dziś Pattaya – położona na południe od Bangkoku, stolicy Tajlandii – to najsłynniejszy burdel na świecie. Centrum nocnych rozrywek leży wokół Walking Street, chociaż bary z dziewczynami można oczywiście znaleźć w całym mieście.

W 2007 roku odwiedziło to miejsce rekordowe 6,5 miliona podróżnych. Wielu z nich odwiedziło Tajlandię w poszukiwaniu egzotycznych Tajek. Męskich turystów przyciąga głównie „naturalność” z jaką traktowane są w tym miejscu wszelkie stosunki damsko-męskie. Tamtejsze przedstawicielki najstarszego zawodu świata są ideałem kobiety każdego Europejczyka. Ideałem, który na Starym Kontynencie odszedł już w niepamięć. Bowiem Tajki są uległe, rozmowne, otwarte i seksowne. Korzystanie z usług prostytutki jest w Tajlandii równie naturalne jak robienie zakupów, a sam zawód niejednokrotnie służy jako jedyne źródło utrzymania całej rodziny.

W Tajlandii nie brakuje zabawowych dzielnic dla turystów z euro lub dolarami
 
W Tajlandii nie brakuje zabawowych dzielnic dla turystów z euro lub dolarami
fot. iStockphoto

Pattaya jeszcze niedawno była znana z taniego seksu. Jednakże popularność tego miejsca spowodowała, że w tamtejszych przybytkach rozkoszy podbito stawki. Obecnie kwota jaką trzeba zapłacić za noc waha się między 1000 a 1500 bahtów, czyli od 70 złotych w górę. Stawki są najniższe po północy, bo bary zamykają się ok. godziny 2:00. Podróże do Pattayi pojawiły się także w polskich ofertach biur podróży, ceny są jednak dość wysokie. Minimalna kwota za 2 tygodniowy pobyt dla jednej osoby to 5000 złotych. Dużo łatwiej jest więc zorganizować wyjazd na własną rękę. Ceny hoteli są sprawą groszową, od 35 zł poza sezonem, do 70 zł i wyżej w sezonie, a wyżywienie czy transport lokalny jest bardzo tani.

Prostytucja w Tajlandii nie jest legalna, lecz powszechnie akceptowana. Za narkotyki z kolei można trafić nawet na kilkanaście lat do więzienia. Należy jednak mieć się na baczności, bo dużo większym zagrożeniem mogą być choroby. Mowa głównie o wirusie HIV, który ma już nawet swoją tajską odmianę i jest szczególnie częsty przy stosunkach heteroseksualnych.

Patpong

To słynna na całym świecie dzielnica rozpusty. W rzeczywistości są to dwie równoległe, kilkusetmetrowe uliczki. Wieczorem w całej dzielnicy rozbłyskają światła neonowe klubów go-go i barów, których jest tam ponad 100. Przed każdym stoi kilku naganiaczy, którzy często próbują niemal siłą zmusić przechodniów do wejścia. Samo wejście do baru jest bezpłatne, ale by uniknąć nieprzyjemności, koniecznym jest zamówienie drinka. Średnia cena to 120 bahtów. Nie warto jednak zamawiać drinków w szklankach, mogą być bowiem „przyprawione” jakimś narkotykiem. Takie praktyki są dość częste, a czynione głównie po to, by innymi metodami zachęcić turystów do spędzenia nocy z którąś z zatrudnionych w klubie Tajek.

Należy także być świadomym, że Tajlandia to bardzo tolerancyjny kraj, zwłaszcza dla ludzi o odmiennych orientacjach seksualnych. Nie należy więc się dziwić, gdy nagle zobaczymy na scenie w barze kobietę bez biustu, z dużą stopą i lekkim zarostem. Bary dla transwestytów są bardzo popularne. Ci mają tam nawet swoje konkursy piękności emitowane w telewizji w porze największej oglądalności.

Korea Południowa

Seul

Miari, nazywana również Małym Teksasem, była dotychczas największą dzielnicą czerwonych latarni w Seulu. Istnieje nielegalnie, nielegalnie pracują tam też zwykle nieletnie dziewczęta, zaś policja i urzędnicy wydają się całkowicie ignorować jej istnienie. Dzielnica czerwonych latarni jest ukryta wśród wielu zaułków i bocznych uliczek. Wejście znajduje się za kurtyną obok wyjścia nr 10 Stadionu Gireum. Obecnie znajduje się tam mniej burdeli niż było w latach poprzednich, ale dzielnica jest wciąż aktywna. W przeciwieństwie do większości dzielnic czerwonych latarni, w Seulu prostytutki rzadko stoją za szybami. Tzw. naganiaczami są specjalnie upoważnione do tego osoby, zapraszające do środka budynku. Ostatnio słychać głosy mówiące, że Miari jest przebudowywana i często odwiedzana przez policję, trudno jednak znaleźć potwierdzenie tych informacji.

Kolejną, równie słynną, czerwoną dzielnicą w Seulu jest Cheongnyangni, powszechnie znana jako „Oh Pall Pall”, czyli „588” po koreańsku. Jeszcze kilka lat temu znajdowało się na jej obszarze ponad 150 domów publicznych, w których, jak się szacuje, pracowało około 400 kobiet. W 2006 roku władze postanowiły zredukować ich liczbę do 60. Co ważne, turyści zachodni są zwykle niemile widziani i ignorowani w większości koreańskich dzielnic czerwonych latarni. Prostytucja jest wciąż nielegalna, więc policja może zatrzymać bez wyraźnego powodu, choćby na rozmowie z prostytutką.

Witryny są pełne koreańskich dziewczyn. Najdroższe znajdują się w barach karaoke i klubach nocnych, ale średnia cena to 70 000 won (czyli ok. 50 dolarów). Dzielnica jest otwarta całą dobę. Nawet w ciągu dnia, kiedy ulice wypełniają się przechodniami, dziewczyny nie odchodzą od okien. Prostytucja jest powszechnie tolerowana w Korei, ale tylko dla Koreańczyków.

 • « Poprzednia
 • 1
 • 2
 • Następna »

Komentarze (2)

 • turistaz (gość)

  turistaz (gość)

  01.05.18, 12:51

  Jeśli macie jakieś ciekawe doświadczenia i chcecie się nimi podzielić to zapraszam na forum sex.turystyka.pl

  Zgłoś

 • Lucjan (gość)

  Lucjan (gość)

  12.12.23, 03:27

  W Korei drogo dają. Wujek był mowił że prawie 1/3! Emeytury

  Zgłoś


Zamknij

Twój komentarz

Infolinia(22) 487 55 85

Pn.-Pt. 8-19;So-Nd. 9-19

Wyprawy pod patronatem Etraveler.pl

 • Równoleżnik Zero 2015 – Wrocławski Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza

  Równoleżnik Zero 2015 – Wrocławski Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza

  Autor: Źródło: materiały promocyjne

  Data publikacji: 25.03.2015 09:20

  Liczba odwiedzin: 7506

  Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza Równoleżnik Zero, który odbędzie się w dniach 9-11 kwietnia 2015 r. w Mediatece (Pl. Teatralny 5) i Bibliotece Turystycznej (ul.Szewska 78) to wydarzenie skierowane do osób pragnących poczuć klimat podróżowania oraz wspaniała okazja do spotkania z podróżnikami i autorami książek. Tegoroczna edycja będzie poświęcona krajom Ameryki Północnej i Środkowej. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • Spotkanie z podróżnikiem: „Chcieć to móc” – Paweł Kilen w pięć lat po świecie

  Spotkanie z podróżnikiem: „Chcieć to móc” – Paweł Kilen w pięć lat po świecie

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 02.03.2015 10:11

  Liczba odwiedzin: 6634

  Pięcioletnia podróż Pawła Kilena w poszukiwaniu przygody i spełnienia marzeń. Z lekkim zarysem planu i z bardzo małym budżetem. Udowadnia wszystkim, a przede wszystkim sobie, że powiedzenie „Chcieć, to móc” nie jest fikcją. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • WyCHILEoutowana

  WyCHILEoutowana

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 26.09.2014 12:38

  Liczba odwiedzin: 27379

  „Nigdzie indziej na świecie nie ma tylu Niemców, którzy mówią po hiszpańsku i czczą bohatera narodowego o nazwisku O’Higgins”. Właśnie ta, zasłyszana wieki temu opinia na temat Chile pchnęła moje zainteresowania w kierunku owego chudego jak patyk kraju. Choć od tamtego czasu minęło już wiele lat, ciekawość pozostała, ale decyzja o wyjeździe zapadła dopiero niedawno. »

  Tagi: patronat medialny, ameryka południowa, chile, patagonia

 • Czas na debiut – Strefa Darien

  Czas na debiut – Strefa Darien

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 25.09.2014 10:24

  Liczba odwiedzin: 8264

  Książka Michała Zielińskiego to osobisty zapis wrażeń z wyprawy do jednego z najmniej uczęszczanych rejonów świata – południowoamerykańskiej selvy, czyli dżungli. »

  Tagi: patronat medialny

 • Kurs na Indonezję

  Kurs na Indonezję

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 19.09.2014 09:47

  Liczba odwiedzin: 10316

  Karolina i Bartek, para młodych inżynierów z Krakowa i autorów bloga Kurs na Wschód, wkrótce rusza w kolejną podróż. Tym razem zamierzają odwiedzić Indonezję, przyjmując za cel nie tylko relaks pod palmami, ale także zebranie sporej ilości materiału reporterskiego, który ma czytelnikom ich bloga pokazać azjatycki kraj od podszewki. Karolina i Bartek obierają kurs na Indonezję! »

  Tagi: patronat medialny, azja, indonezja

 • 8000 km Across Canada

  8000 km Across Canada

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 01.08.2014 16:09

  Liczba odwiedzin: 8344

  Czy można pokonać pieszo dystans 8000 km w ciągu 8 miesięcy, samotnie, bez większego wsparcia z zewnątrz, mierząc się z różnorodnymi warunkami klimatycznymi oraz terenowymi? Można, trzeba mieć tylko jasno określony cel. A taki z pewnością przyświeca Jakubowi Mudzie, który wraz z początkiem stycznia 2015 roku wybiera się w pieszą wyprawę 8000 km Across Canada, od wybrzeża Pacyfiku aż po Atlantyk. »

  Tagi: patronat medialny, ameryka północna, kanada

 • 850 km, by znaleźć dom

  850 km, by znaleźć dom

  Autor: Anna Kaca

  Data publikacji: 16.07.2014 11:07

  Liczba odwiedzin: 9710

  W tegoroczne wakacje razem z moim czworonogiem pokonam pieszo 800 km, promując adopcje psów aktywnych. Od Karkonoszy po Bieszczady będę prezentować ludziom dwa bardzo aktywne psy, które od wielu lat nie potrafią znaleźć domu. Pokaże również, że wakacje można spędzać ze swoim czworonogiem w fajny dla obu stron sposób. »

  Tagi: patronat medialny

 • Archeolodzy (znowu) w podróży – czyli autostop w Skandynawii tropami wikingów

  Archeolodzy (znowu) w podróży – czyli autostop w Skandynawii tropami wikingów

  Autor: Archeolodzy w podróży

  Data publikacji: 11.07.2014 12:45

  Liczba odwiedzin: 7389

  Minął ponad rok, odkąd grupa archeologów i jeden grafik zdecydowali się na podróż swojego życia, odwiesiła na jakiś czas pracę i studia i wyruszyła do Rosji. Teraz, projekt „Archeolodzy w Podróży” odżywa – w nieco zmienionym składzie (więcej info tutaj: http://archeolodzywpodrozy.blogspot.com/p/o-nas.html) ruszamy tym razem na północ! »

  Tagi: europa, norwegia, skandynawia, patronat medialny

 • Z uśmiechem na (Bliski) Wschód

  Z uśmiechem na (Bliski) Wschód

  Autor: Tomasz Korgol

  Data publikacji: 01.07.2014 11:07

  Liczba odwiedzin: 8807

  Celem mojej najbliższej wyprawy jest Nepal. Trasa wiedzie z Wrocławia przez Węgry, Bułgarię, Rumunię, Turcję, Gruzję, Armenię, Irak (Kurdystan), Iran, Pakistan, Indie, Nepal. Łącznie 15 tysięcy kilometrów, samotnie, autostopem. Wyprawa jest częścią projektu pod nazwą ,,Z uśmiechem na (Bliski) Wschód”. »

  Tagi: patronat medialny, azja, indie, nepal

 • Podróżować to żyć – podsumowanie I Festiwalu Podróżniczego Klubu Szalonego Podróżnika

  Podróżować to żyć – podsumowanie I Festiwalu Podróżniczego Klubu Szalonego Podróżnika

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 30.05.2014 11:39

  Liczba odwiedzin: 6282

  W trakcie minionego I Festiwalu Podróżniczego Klubu Szalonego Podróżnika w Środzie Wielkopolskiej, któremu patronował między innymi portal Etraveler.pl, słuchacze mieli okazję nie tylko przenieść się w odległe i niezwykle różnorodne części świata, ale i dostali spory zastrzyk inspiracji, po którym na pewno niełatwo będzie wysiedzieć w domu. »

  Tagi: europa, polska, patronat medialny

 • Gobi Expedition 2014

  Gobi Expedition 2014

  Autor: Łukasz Kraka-Ćwikliński

  Data publikacji: 26.05.2014 16:34

  Liczba odwiedzin: 7892

  Wyprawa przez drugą co do wielkości pustynię na świecie zbliża się wielkimi krokami. Do jej rozpoczęcia zostały niespełna dwa miesiące, co sprawia, że jest to dobry moment, by przypomnieć zainteresowanym, na czym polega jej wyjątkowość. »

  Tagi: azja, mongolia, gobi, patronat medialny

 • Festiwal Podróżniczy u Przyrodników

  Festiwal Podróżniczy u Przyrodników

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 26.05.2014 15:10

  Liczba odwiedzin: 6088

  Już w najbliższy piątek (30.05.) rusza w Lublinie Festiwal Podróżniczy u Przyrodników. W programie znalazły się slajdowiska z całego świata: Kolumbia, Antarktyda, Portugalia, Niemcy, Słowenia, Chorwacja) oraz z Polski (Opolszczyzna i Białowieski Park Narodowy). Ideą Festiwalu jest ukazanie piękna i bogactwa przyrody w skrajnie różnych rejonach świata. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • Bałkany Trip 2014

  Bałkany Trip 2014

  Autor: BusTrip into the Wild

  Data publikacji: 12.05.2014 09:20

  Liczba odwiedzin: 51369

  Jak opisać w kilku słowach projekt BusTrip Into The Wild? 26-letni volkswagen T3, siedmioro podróżników i 12 krajów, które chcemy odwiedzić w trzy tygodnie, jak najmniejszym kosztem. »

  Tagi: patronat medialny, europa

 • I Festiwal Podróżniczy Klubu Szalonego Podróżnika w Środzie Wielkopolskiej

  I Festiwal Podróżniczy Klubu Szalonego Podróżnika w Środzie Wielkopolskiej

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 28.04.2014 10:02

  Liczba odwiedzin: 130214

  Już 23 i 24 maja rusza w Środzie Wielkopolskiej pierwszy Festiwal Podróżniczy organizowany przez Klub Szalonego Podróżnika. Dwa dni festiwalowe będą składać się z prezentacji prelegentów o „Statuetkę Klubu Szalonego Podróżnika” za najlepszą prezentację podróżniczą, prezentacji filmów oraz relacji podróżniczych zaproszonych gości specjalnych. Poza tym na każdego z uczestników czekają liczne konkursy i atrakcje festiwalowe. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • 4 Żywioły – podróż autostopem dookoła Islandii

  4 Żywioły – podróż autostopem dookoła Islandii

  Autor: Joanna Maślankowska i Adam Wnuk

  Data publikacji: 15.04.2014 11:35

  Liczba odwiedzin: 7291

  1 miesiąc, 2 autostopowiczów i 4 żywioły do pokonania. Podczas miesięcznej wyprawy zasmakujemy dań gotowanych w rozgrzanej ziemi, wykąpiemy się w najwspanialszych wodospadach Europy, staniemy na skraju dwóch ogromnych płyt tektonicznych jednocześnie i (mam nadzieję) nie zostaniemy porwani razem z namiotem przez niezwykle silne wiatry. Wszystko to z dobytkiem na plecach i wyciągniętym w górę kciukiem. »

  Tagi: patronat medialny, europa, islandia

 • I Festiwal Podróżniczy w Środzie Wielkopolskiej

  I Festiwal Podróżniczy w Środzie Wielkopolskiej

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 21.03.2014 14:44

  Liczba odwiedzin: 198089

  24 maja 2014 r. w Ośrodku Kultury w Środzie Wielkopolskiej w ramach Średzkich Sejmików Kultury 2014 odbędzie się I Festiwal Podróżniczy zorganizowany przez poznański Klub Szalonego Podróżnika. W ramach Festiwalu przewidziane są przede wszystkim prelekcje podróżnicze, slajdowiska, dyskusje i spotkania z podróżnikami. Prelegenci przedstawią swoje dotychczasowe podróże po różnych regionach świata i opowiedzą związane z nimi historie, przygody i wrażenia. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • « Poprzednia
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • Następna »

Spotkania i imprezy podróżnicze