Dziś jest 17.02.2019

Imieniny obchodzą Donat, Łukasz, Zbigniew, Franciszek

Portal podróżniczy etraveler.pl

gwarancja udanych wakacji
Accredited Agent

Park Narodowy Nino Konis Santana

Otwarty pierwszego sierpnia 2008 roku Park Narodowy Nino Konis Santana to pierwszy Park Narodowy na obszarze Wschodniego Timoru. Zajmujący powierzchnię 1,236 km² oferuje niezmierzone połacie pięknych krajobrazów lądowych i morskich. Lasy tropikalne zajmujące powierzchnię parku rozbrzmiewają orkiestrą dźwięków stworzoną przez liczną grupę zamieszkujących je ptaków. 
W samym parku można spotkać około 25 gatunków ptaków endemicznych (występujących jedynie na określonym terenie). W obrębie Nino Konis Santana występują trzy strefy przeznaczone do ochrony ptaków określane mianem „IBA Important Bird Area”, wchodzące w skład programu organizacji Bird Life National. 
Część morska parku wchodzi w skład tzw. „trójkąta koralowego” - regionu biogeograficznego, zamieszkanego przez niezwykle bogatą populację ryb i koralowców tropikalnych. Teren dzisiejszego parku jest nieprzerwanie zamieszkany od 40 000 lat, dlatego nie trudno natknąć się na ślady Portugalskiej, Japońskiej i prehistorycznej obecności na tych ziemiach. Ci którzy zapuszczą się do znajdujących się w parku grot, natkną się na ślady cywilizacji starsze niż możemy sobie wyobrazić.

Opinie (0)

Liczba opinii: 0 |

Średnia ocen: 0.00

Brak opinii, bądź pierwszy!

Twoja opinia

Twoja ocena

Infolinia(22) 487 55 85

Pn.-Pt. 8-19;So-Nd. 9-19

Wyszukiwarka lotów

Osoby podróżujące

Osoby podróżujące