Dziś jest 02.01.2025

Imieniny obchodzą Izydor, Makary, Sylwester, Abel

Portal podróżniczy etraveler.pl

gwarancja udanych wakacji
Accredited Agent

Slacklining – spacer po linie

Autor: Ada Uchmańska

Data publikacji: 07.02.2014 14:27

Liczba odwiedzin: 7061

Tagi: slacklining, highline, yosetime, ekstremalnie, artykuły, ada uchmańska, ekstremalnie artykuły

Highlining ma sporo metafor w życiu. Główna z nich to fakt, że istnieje jasna, pewna reakcja na to co robimy. Oczywiste jest, że nasze działania wpływają na nasze otoczenie. Możemy to bezpośrednio przenieść do naszego życia- nasze zachowanie kształtuje to, gdzie i kim jesteśmy, dlatego też powinniśmy być siebie świadomi. Highlining uczy nas tej świadomości (Jerry Miszewski*)

Jerry Miszewski, Yosemite National Park
Jerry Miszewski, Yosemite National Park, fot. David Meyers

Myślę, że te słowa mówią same za siebie. Musimy nie tylko ćwiczyć swoje ciało, tutaj nasze wnętrze jest bardzo istotnym aspektem. Kolejny dowód na to, jak duży wpływ na życie mają nasze pasje.

Koncentracja, zgranie całego organizmu – ciała i umysłu. Pewność siebie, opanowanie strachu, zachowana równowaga. Wszystko zależy od tego, jaki typ slackline'u wybierzesz. Czy też chcesz podziwiając górskie krajobrazy ćwiczyć swoje opanowanie, czy pracować nad balansem i dynamiką wykazując się trudnymi trikami. A może uspakajająca joga lub zaglądanie do okien sąsiadom spacerując po linie? Wybór jest Wasz.

Jak się zaczęło?

Slacklining (ang. slackline – luźna, nienapięta lina) rozpoczęła w 1979 roku dwójka wspinaczy: Adam Grosowsky i Jeff Ellington chodząc po łańcuchach parkingu, czy kablach. Wkrótce zaczęli korzystać z taśmy tapicerskiej, której giętkość zapewniała im większą dynamiczność. Za to za początki highline mają źródło w Yosetime National Park, California.

Aby urozmaicić i rozwinąć nowy sport, podczas „spacerów” można było zobaczyć np. żonglowanie. Niektórym było raźniej we dwójkę i razem synchronizując swoje ruchy ćwiczyli jednocześnie na jednej linie.

Gdy znudzono się znanymi technikami, zaczęto wymyślać nowe, trudniejsze triki. Oprócz tego zaczęły rodzić się kolejne odmiany slackliningu, zaspokajając przeróżne ekstremalne preferencje. To wszystko możemy podziwiać np. podczas GIBBON Slackline Contest.

W Polsce slacklining staje się coraz bardziej popularny. Widać to m.in. po zwiększającej się ilości parków linowych. W 2006 roku w Sokolikach (k. Jeleniej Góry) zorganizowano pierwsze zawody w slacklingu – Slackline Masters 2006, w którym uczestnicy (4osoby!) mieli do przejścia trzy odcinki: na długość (ok. 25 m), slack do trików i highline. Kolejne zawody odbyły się w warszawskim „Blue City” – Slackline Polish Open 2007.

Ważnym wydarzeniem dla polskiego slackliningu było pokonanie przez Janka Gałka, jako pierwszego Polaka, najsłynniejszego highline'a świata L.A.S w Yosemite. Więcej o Janku na stronie balancecommunity.com – warto przeczytać, bo Janek ma bardzo ekstremalne plany!

Niektórzy z Was, spacerując po warszawskich Polach Mokotowskich mogli być świadkami ustanowienia pierwszego poważnego rekordu w longline – po linie o długości 123,5 m przeszedł wtedy Damian Cooksey, który później znowu pobił ten rekord –154 m. Ostatecznie rekord poprawił Stefan Junghannß na linie o długości 171 m.

Jeśli ktoś z Was zainteresuje się slackliningiem, polecam slackline.com.pl i forum slackline.fora.pl na dobry początek.

Odmiany:

Urbanlining

Jest to odmiana łącząca ze sobą wszystkie style slickline'u. Jak nazwa wskazuje, uprawiany jest w mieście, np. w parkach lub na ulicach. Większość slackliner'ów w mieście używa lin szerokości 2 cali, jednak niektórzy wolą korzystać z wąskich (5/8 lub 1 cal), głównie do longline'u lub waterliningu.

Pierwsza kategoria to timelining. Prosta sprawa- zostajemy na linie tak długo, ile jesteśmy w stanie. Idealne do ćwiczenia koncentracji, woli i skupienia. Dobry trening

2013 Dominion River Rock
 
2013 Dominion River Rock
fot. Gamma Man, (Flickr.com, CC. B.Y. 2.0)

wytrzymałości, ćwiczący mięśnie posturalne.

Druga to streelining. Połączenie ruchów z ulicznych sportów i dynamiczności, chybotliwości liny. Tak więc stanie na rękach, ręce i stopy razem, planche, waga przodem i tyłem oraz inne, równie ekstremalne pozycje. Wykonując tego typu ćwiczenia na pewno ważna jest siła mięśni, równowaga i wzmożona koncentracja.

Tricklining

Ważne jest, aby kombinować, wykorzystać kreatywność i wymyślać nowe triki.

Slacklining-Upper Meridian Hill Park NW, Washington DC
 
Slacklining-Upper Meridian Hill Park NW, Washington DC
fot. Elvert Barnes Photography (Flickr.com, CC. B.Y. 2.0)

Najczęściej lina ( przeważnie 2 calowa) zawieszona jest nisko nad ziemią, choć zdarzają się highliny. Niektóre ze znanych trików to: chodzenie tyłem, skakanie, bieganie, odbijanie się od liny, opuszczanie jednego kolana poniżej taśmy itp. Zaawansowanymi trikami są za to m.in. obroty o 360 stopni, skakanie z jednej liny na drugą, tree plant- skok na drzewo, o które zamocowana jest taśma, kontakt z nim obiema stopami i powrót na taśmę (jest też wersja z obrotem o 180 stopni) i wiele innych. Odsyłam na wykaz trików

Waterlining

Nietrudno się domyślić – przechodzimy po linie powieszonej nad wodą. Line rozwiesza się nad basenami, jeziorami, rzekami ( na wszelki wypadek o niezbyt silnym prądzie), zatokami, pomostami i dokami, ale można również nad wodospadami! Najlepiej wie o tym Nick Wallenda, który spacerował nad wodospadem Niagara – wtedy pierwszy raz użył linki

waterlining
 
waterlining
fot. stantontcady (Flickr.com, CC. B.Y. 2.0)

zabezpieczającej. Wysokość nad rzeką wynosiła 60,96 m.

Line możemy zakładać wedle uznania: nisko nad wodą, wysoką czy też nawet pod wodą, jeśli potrzebujemy nowych doznań. Pamiętajmy jednak, aby w wodzie nie znajdowały się żadne przeszkody utrudniające nam zabawę ani żeby teren w danym momencie nie był przemierzany przez łodzie.

Highlining

Uznawany przez wielu za szczyt możliwości w slackliningu. Najczęściej uprawiany w miejscach popularnych do przejazdów tyrolkami. Przełęcze, wąwozy, przepaście, górskie klimaty to idealne miejsce na highline. Ważny jest tutaj dokładny pomiar mocowania muszą zapewnić linie odpowiednią pozycję. Wymagane są tutaj zaawansowane umiejętności alpinistyczne, szczególnie budowanie stanowisk, auto asekuracja – w tym celu używane są uprzęże z lonżą. Musimy bardzo dobrze znać przyrządy alpinistyczne.

Zazwyczaj w highline używa się taśmy tapicerskiej, pomocniczej taśmy, liny wspinaczkowej, choć często ogranicza się do głównej liny i asekuracyjnej, szczególnie jeśli highline jest nie za bardzo napięta ( mniej niż 900 lbf) lub jest wysokiej jakości (18, Spider Silk MKII). Nieważne jednak jakiej liny użyjemy, należy zabezpieczyć miejsca, w których może dojść do jej ścierania.

Tak jak w ostatnio wspominanym urban climbingu, tutaj też niektóre osoby sięgają po większe dawki adrenaliny nie używając asekuracji- pionierami w tym są Dean Potter i Andy Lewis.

Julien Desforges, San Francisco
Julien Desforges, San Francisco, www.highliningcalifornia.com


Tunelining

Dosyć ciekawe – spacerowanie po linie, jednocześnie grając na instrumencie muzycznym.

Slackline Yoga

Inaczej Slackasana – uprawianie tradycyjnej jogi na linie. W tym samym momencie ćwiczymy koncentrację i równowagę. Zadanie nie takie łatwe, gdyż wykonywanie pozycji wymaga dużego skupienia i dobrego balansu. Oprócz tego podczas tej nietypowej jogi ćwiczymy giętkość, siłę, oddech, integrację, giętkość i zaufanie do swoich umiejętności.

Sam Salwei i Jason Magness założyli YogaSlackers, które ma już sporą grupę praktykujących. Opracowali specjalny slackline i programy, dzięki którym można w łatwy i bezpieczny sposób uczyć się tego sportu.

Freestyle slacklining

Czy też rodeo slacklining, które stało się popularne dzięki grupie studentów z Colby College. W przeciwieństwie do pozostałych odmian, rezygnuje się tutaj z naciągania liny aby uzyskać większą dynamikę i balans podczas wykonywania ruchów. Idealne warunki do większego kołysania i nowych manewrów – odbijanie się od liny przeróżnymi częściami ciała. Nie chodzi tutaj o spacerowanie, tylko właśnie o kreatywność i dynamikę manewrów.

Technika

Jeśli chodzi o technikę, to jak już wspomniałam, najpierw wystartowano z łańcuchami, jednak szybko zamieniono je na taśmy elastyczne. Oczywiście taśmy mogą być różnej szerokości – 1-calowe (2,5 cm), które możemy zawieszać nisko i wysoko. Szersze taśmy (5,12 cm) ułatwiają równowagę, pomagają w wykonywaniu trików oraz w nauce chodzenia po linie. Za to wąskie taśmy zwiększą kołysanie i będą dobre do dynamicznych trików (w zależności od rodzaju cena waha się od 100 do około 300 zł, chociaż można kupić i droższe).

Mamy już linę, to teraz pora o poziomej stabilizacji, czyli HSS – Horizontal Stability System. O co chodzi? Na końcach taśmy wykonujemy niekonwencjonalne pętle i łączymy je z poziomym okiem taśm, czyli sari slackline. Wzrasta wtedy naprężenie w zewnętrznych częściach taśmy, możemy korzystać z całej jej szerokości.

W większości sytuacji, drzewa o średnicy ok. 30 cm są wystarczające (pamiętajcie o ich ochronie przed ocieraniem!)

SLACKLINING at Dupont Circle, NW, Washington DC
Slacklining at Dupont Circle, NW, Washington DC, Elvert Barnes Photography

Jeśli potrzebujecie pomocy przy mocowaniu to proszę bardzo

Pierwsze kroki

Na początek najpierw najlepiej rozwiesić taśmę na wysokości

Slacklining (Slackrope Walking) at Dupont Circle in NW Washington DC
 
Slacklining (Slackrope Walking) at Dupont Circle in NW Washington DC
fot. Elvert Barnes Photography (Flickr.com, CC. B.Y. 2.0)

trochę ponad kolano, a jej długość nie powinna przekraczać 7 – 10 m.

Pierwszym krokiem jest opanowanie stania na jednej nodze (dominującej) na początku taśmy. Nie przejmujemy się początkowym drganiem i pamiętamy, aby ustawać nogę wzdłuż taśmy, aby zminimalizować wychylenia.

Patrzymy na koniec taśmy (tam gdzie chcielibyśmy kiedyś dojść) i próbujemy wybić się z nogi znajdującej się na taśmie. Gdy już utrzymamy równowagę stojąc obiema nogami możemy już powoli przymierzać się do spacerowania i przypomnienia sobie fajnych trików, o którym Wam opowiedziałam. Ważne by na samym początku się nie poddawać, dając lękowi za wygraną. Bądźcie cierpliwi i wytrwali!

Szperajcie po stronach, udzielajcie się na forach – możliwe, że ktoś też dopiero zaczyna, a zaawansowany slackliner z okolicy z chęcią pomoże początkującym.

A na koniec rekordy, kto wie, może ktoś z Was je pobije!

Najdłuższy highline wyznaczył Jerry Miszewski, który przeszedł po linie długości 214,5 m, niedaleko Sacramento, Cosumnes River Gorge. Nazwa jego przejścia to „13th Crossing” i to nie bez powodu, tyle musiał przechodzić tą linę aby ją pokonać do końca. Obejrzyjcie jego film, który jest wspaniałą inspiracją do osiąganie celów. Jeśli szukacie zagranicznych stron o slackline to obowiązkowo wchodźcie na www.balancecommunity.com. Jeśli chodzi o kobiecy rekord to należy on do Faith Dickey – 96,5 m.

Najdłuższy free solo higline zdobył Andy Lewis w Moa, Utah. „The Great Bongzilla” wynosi 55 m. Andy przyznaje, że w free solo highline najtrudniejszy jest ten pierwszy krok. Trzeba przyzwyczaić się do lęki i go opanować.

Najwyższa slackline to rekord Aleksandra Mork'a. Przespacerował on nad Wielkim Kanionem Enshi w Chińskiej prowincji Hubei w nieco ponad 2 minuty przy wysokości 1800 m n.p.m.

Miejski rekord w tej kategorii należy do Reinharda Kleinda, który przechodził po linie tuż przed Messeturm Fair Tower w Frankfrucie, Niemcy na wysokości 185 m. Lina była przymocowana do dwóch skrzydeł drapacza chmur, a Reinhard używał jedynie swoich ramion aby uzyskać równowagę.

Najdłuższy slackline zdobył Jerry Miszewski – 494 m, natomiast, w kobiecych rekordach dominuje Faith Dickey spacerując po linie długości 28, w Ostrov, Czechy.

Jeśli Was choć trochę zaciekawiłam, to mając chwilę, wejdźcie na http://www.highliningcalifornia.com i wczujcie się w klimat tego sportu. Poszperajcie, pooglądajcie filmy, a przekonacie się, że to naprawdę piękny i za razem wymagający sport. Posłuchajcie tego, co opowiadają linerzy, ich słowa inspirują do postawienia pierwszego kroku na linie.


*oryginalny tekst: "Highlining has a ton of metaphors for life actually. A big one is it's a very clear reaction to what you're movements, or something you're doing. It's very clear that what you're doing is affecting your surroundings. That directly translates into life - What you do affects where you are and what is about you. What you're doing is affecting where you're at. So be aware of yourself. Highlining teaches you that, it teaches you how to be aware."

Komentarze (0)

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój komentarz

Infolinia(22) 487 55 85

Pn.-Pt. 8-19;So-Nd. 9-19

Wyprawy pod patronatem Etraveler.pl

  • Równoleżnik Zero 2015 – Wrocławski Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza

    Równoleżnik Zero 2015 – Wrocławski Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza

    Autor: Źródło: materiały promocyjne

    Data publikacji: 25.03.2015 09:20

    Liczba odwiedzin: 8294

    Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza Równoleżnik Zero, który odbędzie się w dniach 9-11 kwietnia 2015 r. w Mediatece (Pl. Teatralny 5) i Bibliotece Turystycznej (ul.Szewska 78) to wydarzenie skierowane do osób pragnących poczuć klimat podróżowania oraz wspaniała okazja do spotkania z podróżnikami i autorami książek. Tegoroczna edycja będzie poświęcona krajom Ameryki Północnej i Środkowej. »

    Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

  • Spotkanie z podróżnikiem: „Chcieć to móc” – Paweł Kilen w pięć lat po świecie

    Spotkanie z podróżnikiem: „Chcieć to móc” – Paweł Kilen w pięć lat po świecie

    Autor: Etraveler.pl

    Data publikacji: 02.03.2015 10:11

    Liczba odwiedzin: 7259

    Pięcioletnia podróż Pawła Kilena w poszukiwaniu przygody i spełnienia marzeń. Z lekkim zarysem planu i z bardzo małym budżetem. Udowadnia wszystkim, a przede wszystkim sobie, że powiedzenie „Chcieć, to móc” nie jest fikcją. »

    Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

  • WyCHILEoutowana

    WyCHILEoutowana

    Autor: Etraveler.pl

    Data publikacji: 26.09.2014 12:38

    Liczba odwiedzin: 42481

    „Nigdzie indziej na świecie nie ma tylu Niemców, którzy mówią po hiszpańsku i czczą bohatera narodowego o nazwisku O’Higgins”. Właśnie ta, zasłyszana wieki temu opinia na temat Chile pchnęła moje zainteresowania w kierunku owego chudego jak patyk kraju. Choć od tamtego czasu minęło już wiele lat, ciekawość pozostała, ale decyzja o wyjeździe zapadła dopiero niedawno. »

    Tagi: patronat medialny, ameryka południowa, chile, patagonia

  • Czas na debiut – Strefa Darien

    Czas na debiut – Strefa Darien

    Autor: Etraveler.pl

    Data publikacji: 25.09.2014 10:24

    Liczba odwiedzin: 9294

    Książka Michała Zielińskiego to osobisty zapis wrażeń z wyprawy do jednego z najmniej uczęszczanych rejonów świata – południowoamerykańskiej selvy, czyli dżungli. »

    Tagi: patronat medialny

  • Kurs na Indonezję

    Kurs na Indonezję

    Autor: Etraveler.pl

    Data publikacji: 19.09.2014 09:47

    Liczba odwiedzin: 11627

    Karolina i Bartek, para młodych inżynierów z Krakowa i autorów bloga Kurs na Wschód, wkrótce rusza w kolejną podróż. Tym razem zamierzają odwiedzić Indonezję, przyjmując za cel nie tylko relaks pod palmami, ale także zebranie sporej ilości materiału reporterskiego, który ma czytelnikom ich bloga pokazać azjatycki kraj od podszewki. Karolina i Bartek obierają kurs na Indonezję! »

    Tagi: patronat medialny, azja, indonezja

  • 8000 km Across Canada

    8000 km Across Canada

    Autor: Etraveler.pl

    Data publikacji: 01.08.2014 16:09

    Liczba odwiedzin: 9048

    Czy można pokonać pieszo dystans 8000 km w ciągu 8 miesięcy, samotnie, bez większego wsparcia z zewnątrz, mierząc się z różnorodnymi warunkami klimatycznymi oraz terenowymi? Można, trzeba mieć tylko jasno określony cel. A taki z pewnością przyświeca Jakubowi Mudzie, który wraz z początkiem stycznia 2015 roku wybiera się w pieszą wyprawę 8000 km Across Canada, od wybrzeża Pacyfiku aż po Atlantyk. »

    Tagi: patronat medialny, ameryka północna, kanada

  • 850 km, by znaleźć dom

    850 km, by znaleźć dom

    Autor: Anna Kaca

    Data publikacji: 16.07.2014 11:07

    Liczba odwiedzin: 10918

    W tegoroczne wakacje razem z moim czworonogiem pokonam pieszo 800 km, promując adopcje psów aktywnych. Od Karkonoszy po Bieszczady będę prezentować ludziom dwa bardzo aktywne psy, które od wielu lat nie potrafią znaleźć domu. Pokaże również, że wakacje można spędzać ze swoim czworonogiem w fajny dla obu stron sposób. »

    Tagi: patronat medialny

  • Archeolodzy (znowu) w podróży – czyli autostop w Skandynawii tropami wikingów

    Archeolodzy (znowu) w podróży – czyli autostop w Skandynawii tropami wikingów

    Autor: Archeolodzy w podróży

    Data publikacji: 11.07.2014 12:45

    Liczba odwiedzin: 8393

    Minął ponad rok, odkąd grupa archeologów i jeden grafik zdecydowali się na podróż swojego życia, odwiesiła na jakiś czas pracę i studia i wyruszyła do Rosji. Teraz, projekt „Archeolodzy w Podróży” odżywa – w nieco zmienionym składzie (więcej info tutaj: http://archeolodzywpodrozy.blogspot.com/p/o-nas.html) ruszamy tym razem na północ! »

    Tagi: europa, norwegia, skandynawia, patronat medialny

  • Z uśmiechem na (Bliski) Wschód

    Z uśmiechem na (Bliski) Wschód

    Autor: Tomasz Korgol

    Data publikacji: 01.07.2014 11:07

    Liczba odwiedzin: 10280

    Celem mojej najbliższej wyprawy jest Nepal. Trasa wiedzie z Wrocławia przez Węgry, Bułgarię, Rumunię, Turcję, Gruzję, Armenię, Irak (Kurdystan), Iran, Pakistan, Indie, Nepal. Łącznie 15 tysięcy kilometrów, samotnie, autostopem. Wyprawa jest częścią projektu pod nazwą ,,Z uśmiechem na (Bliski) Wschód”. »

    Tagi: patronat medialny, azja, indie, nepal

  • Podróżować to żyć – podsumowanie I Festiwalu Podróżniczego Klubu Szalonego Podróżnika

    Podróżować to żyć – podsumowanie I Festiwalu Podróżniczego Klubu Szalonego Podróżnika

    Autor: Etraveler.pl

    Data publikacji: 30.05.2014 11:39

    Liczba odwiedzin: 6785

    W trakcie minionego I Festiwalu Podróżniczego Klubu Szalonego Podróżnika w Środzie Wielkopolskiej, któremu patronował między innymi portal Etraveler.pl, słuchacze mieli okazję nie tylko przenieść się w odległe i niezwykle różnorodne części świata, ale i dostali spory zastrzyk inspiracji, po którym na pewno niełatwo będzie wysiedzieć w domu. »

    Tagi: europa, polska, patronat medialny

  • Gobi Expedition 2014

    Gobi Expedition 2014

    Autor: Łukasz Kraka-Ćwikliński

    Data publikacji: 26.05.2014 16:34

    Liczba odwiedzin: 8926

    Wyprawa przez drugą co do wielkości pustynię na świecie zbliża się wielkimi krokami. Do jej rozpoczęcia zostały niespełna dwa miesiące, co sprawia, że jest to dobry moment, by przypomnieć zainteresowanym, na czym polega jej wyjątkowość. »

    Tagi: azja, mongolia, gobi, patronat medialny

  • Festiwal Podróżniczy u Przyrodników

    Festiwal Podróżniczy u Przyrodników

    Autor: Etraveler.pl

    Data publikacji: 26.05.2014 15:10

    Liczba odwiedzin: 6972

    Już w najbliższy piątek (30.05.) rusza w Lublinie Festiwal Podróżniczy u Przyrodników. W programie znalazły się slajdowiska z całego świata: Kolumbia, Antarktyda, Portugalia, Niemcy, Słowenia, Chorwacja) oraz z Polski (Opolszczyzna i Białowieski Park Narodowy). Ideą Festiwalu jest ukazanie piękna i bogactwa przyrody w skrajnie różnych rejonach świata. »

    Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

  • Bałkany Trip 2014

    Bałkany Trip 2014

    Autor: BusTrip into the Wild

    Data publikacji: 12.05.2014 09:20

    Liczba odwiedzin: 71436

    Jak opisać w kilku słowach projekt BusTrip Into The Wild? 26-letni volkswagen T3, siedmioro podróżników i 12 krajów, które chcemy odwiedzić w trzy tygodnie, jak najmniejszym kosztem. »

    Tagi: patronat medialny, europa

  • I Festiwal Podróżniczy Klubu Szalonego Podróżnika w Środzie Wielkopolskiej

    I Festiwal Podróżniczy Klubu Szalonego Podróżnika w Środzie Wielkopolskiej

    Autor: Etraveler.pl

    Data publikacji: 28.04.2014 10:02

    Liczba odwiedzin: 182038

    Już 23 i 24 maja rusza w Środzie Wielkopolskiej pierwszy Festiwal Podróżniczy organizowany przez Klub Szalonego Podróżnika. Dwa dni festiwalowe będą składać się z prezentacji prelegentów o „Statuetkę Klubu Szalonego Podróżnika” za najlepszą prezentację podróżniczą, prezentacji filmów oraz relacji podróżniczych zaproszonych gości specjalnych. Poza tym na każdego z uczestników czekają liczne konkursy i atrakcje festiwalowe. »

    Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

  • 4 Żywioły – podróż autostopem dookoła Islandii

    4 Żywioły – podróż autostopem dookoła Islandii

    Autor: Joanna Maślankowska i Adam Wnuk

    Data publikacji: 15.04.2014 11:35

    Liczba odwiedzin: 8378

    1 miesiąc, 2 autostopowiczów i 4 żywioły do pokonania. Podczas miesięcznej wyprawy zasmakujemy dań gotowanych w rozgrzanej ziemi, wykąpiemy się w najwspanialszych wodospadach Europy, staniemy na skraju dwóch ogromnych płyt tektonicznych jednocześnie i (mam nadzieję) nie zostaniemy porwani razem z namiotem przez niezwykle silne wiatry. Wszystko to z dobytkiem na plecach i wyciągniętym w górę kciukiem. »

    Tagi: patronat medialny, europa, islandia

  • I Festiwal Podróżniczy w Środzie Wielkopolskiej

    I Festiwal Podróżniczy w Środzie Wielkopolskiej

    Autor: Etraveler.pl

    Data publikacji: 21.03.2014 14:44

    Liczba odwiedzin: 290533

    24 maja 2014 r. w Ośrodku Kultury w Środzie Wielkopolskiej w ramach Średzkich Sejmików Kultury 2014 odbędzie się I Festiwal Podróżniczy zorganizowany przez poznański Klub Szalonego Podróżnika. W ramach Festiwalu przewidziane są przede wszystkim prelekcje podróżnicze, slajdowiska, dyskusje i spotkania z podróżnikami. Prelegenci przedstawią swoje dotychczasowe podróże po różnych regionach świata i opowiedzą związane z nimi historie, przygody i wrażenia. »

    Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

  • « Poprzednia
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Następna »

Spotkania i imprezy podróżnicze

  • Festiwal Podróżniczy u Przyrodników

    Festiwal Podróżniczy u Przyrodników

    Autor: Etraveler.pl

    Data publikacji: 26.05.2014 15:10

    Liczba odwiedzin: 6972

    Już w najbliższy piątek (30.05.) rusza w Lublinie Festiwal Podróżniczy u Przyrodników. W programie znalazły się slajdowiska z całego świata: Kolumbia, Antarktyda, Portugalia, Niemcy, Słowenia, Chorwacja) oraz z Polski (Opolszczyzna i Białowieski Park Narodowy). Ideą Festiwalu jest ukazanie piękna i bogactwa przyrody w skrajnie różnych rejonach świata. »

    Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

  • I Festiwal Podróżniczy Klubu Szalonego Podróżnika w Środzie Wielkopolskiej

    I Festiwal Podróżniczy Klubu Szalonego Podróżnika w Środzie Wielkopolskiej

    Autor: Etraveler.pl

    Data publikacji: 28.04.2014 10:02

    Liczba odwiedzin: 182038

    Już 23 i 24 maja rusza w Środzie Wielkopolskiej pierwszy Festiwal Podróżniczy organizowany przez Klub Szalonego Podróżnika. Dwa dni festiwalowe będą składać się z prezentacji prelegentów o „Statuetkę Klubu Szalonego Podróżnika” za najlepszą prezentację podróżniczą, prezentacji filmów oraz relacji podróżniczych zaproszonych gości specjalnych. Poza tym na każdego z uczestników czekają liczne konkursy i atrakcje festiwalowe. »

    Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny