Dziś jest 01.12.2023

Imieniny obchodzą Natalia, Blanka, Eligiusz, Edmund

Portal podróżniczy etraveler.pl

gwarancja udanych wakacji
Accredited Agent

Emilia Sobieraj

Autor: Emilia Sobieraj

Data publikacji: 23.07.2012 11:05

Liczba odwiedzin: 24873

Tagi: redakcja, redakcja europa, redakcja wielka brytania, staż dla podróżników 2 uczestnicy, emilia sobieraj, eksperci podróży emilia sobieraj, eksperci podróży

Skrycie kocham się w Toskanii, bujam w obłokach Prowansji, trwoga i fascynacja przejmują, kiedy myślę o Indiach. Wiem, że życie jest za krótkie na banalny scenariusz, więc 50 urodziny zamierzam uczcić na Machu Picchu! Pozdrawiam czytelników portalu etraveler.pl i życzę przyjemnej lektury moich tekstów.

Krótko choć intensywnie mieszkałam w hrabstwie West Yorkshire w Wielkiej Brytanii. Oczarował mnie klimat północy Zjednoczonego Królestwa, przeszłam po historycznych szlakach turystycznych, poznałam serdecznych ludzi i nauczyłam się wiele o sobie, ale tylko w Polsce czuję się jak w domu, więc wróciłam. Wróciłam do łanów zboża i świeżych pierogów z owocami, no i do rowerowych ścieżek na wiosnę, które żywym zielonym siekają rzeczywistość.

Emilia Sobieraj

Kiedyś było: podwórkowe studio radiowe w dzieciństwie, kolorowe wycinanki z czasopism, skrupulatnie wklejane do albumów, pożółkłe dziś notatniki z rysunkami, z których na szczęście ktoś wyrwał „ciemne strony”. Dziś: strzępki zapamiętanych dialogów, emocji urwanych w przelocie i mądrość ludowa moich dziadków wirują mi w myślach i mieszają się z dźwiękami Kapeli Ze Wsi Warszawa. To moje szczęście. Ta mozaika życzliwych uśmiechów, przedmiotów-sentymentów, inspirujących wydarzeń kulturalnych i spraw przyjaciół, którymi karmię się na co dzień. Dzięki nim daję z siebie to, co najlepsze. Dla nich zrobiłam sobie bazę wypadową z tego a nie innego miejsca.

Mam tylko dwa uzależnienia:

1. Serdeczność nieznajomych w podróży 2. Hmm... pomarańcze i mandarynki. Więcej grzechów nie pamiętam ;)

pomarańcze i mandarynki

Najchętniej czytam książki podróżników, reportażystów i dokumentalistów. Mam też kilka ulubionych blogów podróżniczych. Szukam w nich dobrych zdjęć, a w zdjęciach delikatnego balansowania na granicy tradycji i nowoczesności.

A podróżnicze ambicje?

Dziękuję Ci, że stworzyłeś świat piękny i bardzo różny... a jeśli jest to Twoje uwodzenie jestem uwiedziona na zawsze i bez wybaczenia.

Skrycie kocham się w Toskanii, bujam w obłokach Prowansji, trwoga i fascynacja przejmują, kiedy myślę o Indiach. Wiem, że życie jest za krótkie na banalny scenariusz, więc 50 urodziny zamierzam uczcić na Machu Picchu!

Pozdrawiam czytelników portalu etraveler.pl i życzę przyjemnej lektury moich tekstów.

Komentarze (3)

 • Guliwer (gość)

  Guliwer (gość)

  28.11.12, 17:50

  Godne naśladowania podejście do życia. Memento vitae, jak w tangu memento vitae.

  Zgłoś

 • t.g. (gość)

  t.g. (gość)

  29.08.12, 15:31

  dopiero dotarłem do tekstu, gratuluję i dziękuję Emi... za Twoje niebo! pozdrawiam!

  Zgłoś

 • xyz (gość)

  xyz (gość)

  27.07.12, 17:21

  Oby tak dalej Pani Redaktor :)

  Zgłoś


Zamknij

Twój komentarz

Infolinia(22) 487 55 85

Pn.-Pt. 8-19;So-Nd. 9-19

Wyszukiwarka lotów

Osoby podróżujące

Osoby podróżujące