Dziś jest 29.02.2024

Imieniny obchodzą Roman, Oswald, Cyryl, August

Portal podróżniczy etraveler.pl

gwarancja udanych wakacji
Accredited Agent

Austria – na kawę i na narty

Autor: Marta Rozbicka

Data publikacji: 21.06.2011 12:00

Liczba odwiedzin: 4181

Tagi: europa, austria, tyrol, baden, wiedeń, artykuły, marta rozbicka

To miejsce narodzin Wolfganga Amadeusza Mozarta, Johanna Straussa, Ludwiga Wittgensteina i Karla Poppera. Tutaj przyszli na świat Gregor Mendel, Zygmunt Freud, Gustav Klimt, a także... Arnold Schwarzenegger.

Austria, Tyrol
Jeśli na narty, to do Austrii, jeśli do Austrii, to do Tyrolu

Turystów przyciągają liczne zabytki, słynne desery i kawa oraz ośnieżone zbocza Alp. Kraj słynie z wysokich standardów życia. Niskie bezrobocie, dobre wykształcenie ludności, niewielkie różnice społeczne. A do tego malownicze, krajobrazy i zadbane, czyste miasta. Żyć nie umierać!

Na narty

Jeśli na narty, to do Austrii! Góry zajmują niemal dwie trzecie terenu kraju. Siłą rzeczy pełnią ważną rolę w życiu mieszkańców. Pod koniec XIX wieku, Matthias Zdarsky, Austriak czeskiego pochodzenia wynalazł upięcie narciarskie do zjazdówek, a dwadzieścia lat później w Austrii otwarto pierwszą na świecie prawdziwą nartostradę. Do tej pory kraj może pochwalić się świetnymi szkołami narciarskimi oraz osiągnięciami w sportach zimowych na skalę międzynarodową. Sezon narciarski trwa od listopada do kwietnia, a na lodowcach białe szaleństwo jest możliwe przez cały rok.

Bazy noclegowe to głównie niewielkie hoteliki, gdzie panuje ciepła, rodzinna atmosfera. Austriacy starają się, by góry nie zamieniły się w jeden wielki kurort i zachowały swój urok. Dlatego trzeba być przygotowanym na to, że niekoniecznie znajdziemy wszystko „tuż za rogiem” i czasem trzeba będzie pokonywać większe odległości. Mimo to, liczba narciarskich udogodnień jest imponująca – 3500 kolejek linowych, 22 000 km nartostrad o zróżnicowanym poziomie trudności, świetnie utrzymane stoki i gwarantowany śnieg. Chyba nikogo nie trzeba dalej namawiać.

Najpopularniejszy region górski to Tyrol. Znajduje się tu wszystko, czego turysta zapragnie. Niekwestionowaną stolica regionu jest Innsbruck, gdzie odbywają się najważniejsze zimowe zawody sportowe. Inne popularne, nie tylko w zimie, tyrolskie miejscowości to Ehrwald położony u podnóża Zugspitze (2965 m n.p.m.), Obertilliach z doskonałymi stokami narciarskimi, czy wreszcie Park Narodowy Wysokich Taurów, skąd roztacza się rewelacyjny widok na masyw Grossglocknera – najwyższy szczyt Austrii (3798 m n.p.m.).

Malownicze trasy piesze oraz rowerowe nie zawiodą nawet najbardziej wymagających. Wśród tych ostatnich najpopularniejsza jest Via Bavarica Tyrolensis (www.via-bavarica-tyrolensis.com), rowerowy szlak biegnący od serca Bawarii – Monachium aż do Tyrolu, okrążający tamtejsze jezioro Achensee. Na 220 kilometrach trasy gwarantowane są: mocne wrażenia związane z pokonywaniem drogi o różnych stopniach trudności, spektakularne widoki (np. doliny Isartal) oraz rozkosze podniebienia, bo smakować można kuchnie wielu regionów, wystarczy wspomnieć o monachijskich knedlikach czy bawarskich kiełbaskach.

Do uzdrowiska

Wyjazdy regeneracyjne do SPA i uzdrowisk stają się w Polsce coraz bardziej popularne. Będąc w Austrii warto odwiedzić jedno z wielu takich miejsc. Łączą one historyczną atmosferę z najnowocześniejszymi technologiami i sprzętem. Większość ma długą tradycję, a w dawnych czasach z ich dobrodziejstw korzystały wyższe warstwy społeczeństwa. Wyróżnikiem uzdrowisk jest często przedrostek „Bad” w nazwie.

I tak, Baden, leżące w okolicach Wiednia, może poszczycić się 14 siarkowymi źródłami. Ich zbawienne dla skóry oraz krwiobiegu właściwości były znane już przed dwoma tysiącleciami. Bywał tu Mozart, Haydn, Schubert i Beethoven, a cesarz Franciszek I tak je sobie upodobał, że zbudował tu letnią rezydencję. Dziś uzdrowisko specjalizuje się w leczeniu zaburzeń układu ruchu, oferuje liczne zabiegi rehabilitacyjne, kosmetyczne oraz relaksacyjne. W Bad Leonfelden można korzystać ze zdrowotnych właściwości błota, do dziś wydobywanego ręcznie. Wydzielane przez nie ciepło i związki mineralne, pomagają przy problemach z przemianą materii, krążeniem, a także schorzeniach układu kostnego.

Bad Waltensdorf, znane ze źródeł leczniczej wody termalnej, to istna wylęgarnia hoteli SPA i ośrodków uzdrowiskowych. Kąpiele w wodach Bad Waltensdorfu są zalecane przy chorobach stawów, problemach z krążeniem, a oprócz tego oczyszczają organizm i uodparniają. Ośrodki SPA oferują nie tylko zabiegi z wykorzystaniem regionalnych produktów (zioła, jabłka, olej dyniowy), lecz także pole do gry w golfa, aquapark, sauny itp.

W Gasteinertal można odczuć na sobie dobroczynne własności... radioaktywne gazu zwanego radonem. Przez drogi oddechowe i skórę dostaje się on do organizmu, wpływa pozytywnie na krążenie, skórę i system odpornościowy. Łagodzi przewlekłe choroby układu oddechowego i ruchowego. Ośrodek był znany już w średniowieczu.

Do opery

Austria słynie z bogatego życia kulturalnego, zwłaszcza z muzyki. Wiedeń przez długi czas, zwłaszcza w XVIII i XIX wieku, był innowacyjnym ośrodkiem muzyki klasycznej, a panujący tam Habsburgowie roztaczali patronat nad artystami. Budynek Opery Wiedeńskiej, ukończony w 1869, należy do najważniejszych atrakcji turystycznych miasta. Neorenesansowa bryła z początku nie przypadła do gustu mieszkańcom, co miało być powodem samobójstwa jej architektów.

To tutaj każdego roku w ostatni czwartek karnawału odbywa się słynny bal. Uczestniczą w nim ważne osobistości życia publicznego i wyższych sfer. Teoretycznie na uroczystość może przyjść każdy. Trzeba jednak kupić bilet, a ceny zaczynają się od 140 euro. Najdroższe, w najlepszych miejscach kosztują 17 000 euro. Podczas balu tańczy się walca. Obowiązują eleganckie suknie wieczorowe i fraki.

Chłopięcy chór wiedeński należy do najsławniejszych na świecie. W przeszłości pracował z muzykami takimi jak Mozart czy Salieri. Rocznie daje około 300 koncertów w różnych krajach. Filharmonicy Wiedeńscy również zaliczają się do niezwykle znanych. Podczas koncertów noworocznych wykonują głównie utwory kompozytorów z rodziny Straussów. Kierowanie Orkiestrą Filharmonii Wiedeńskiej podczas tej uroczystości uważane jest za zaszczyt dla dyrygenta. Wiedeńskie konserwatorium każdego roku kształci setki nowych muzyków.

Do kawiarni

Odwiedzając Austrię należy koniecznie wybrać się do kawiarni, najlepiej wiedeńskiej. Wybierając jeden ze starszych, tradycyjnych lokali gwarantujemy sobie chwile spędzone w unikalnej atmosferze. Do każdej filiżanki kawy podaje się szklankę wody. Kiedy napój się skończy kelner przynosi kolejną wodę. Jest to znak, że możemy spędzić tam tyle czasu, ile tylko chcemy. I rzeczywiście wiele osób siedzi w kawiarniach godzinami, leniwie popijając kawę, czytając gazetę lub książkę, rozmawiając. Istnieje zwyczaj, że jeśli po trzykrotnej prośbie kelner nie pojawi się z rachunkiem, klient ma prawo opuścić lokat bez płacenia.

Wieczorami w kawiarniach odbywają się odczyty, koncerty lub wernisaże. Na przełomie XIX i XX wieku poeci i pisarze wiedeńscy upodobali sobie przytulne lokale i często tworzyli tam swoje dzieła, dlatego nazwano ich poetami kawiarnianymi. Za najstarszą w Wiedniu uważa się Café Frauenhuber, gdzie koncertowali Mozart i Beethoven. Espresso kosztuje tam 2,8 euro, Apfelstrudel 2,9 euro, a „Mozart Kaffee” 6,5.

Pierwszą wiedeńską kawiarnię otwarto w 1685 roku. Legenda mówi, że uciekający z Austrii dwa lata wcześniej Turcy zostawili na jej terenie zapasy kawy, co dało początek zamiłowaniu Austriaków do tego trunku. Obecnie jest to najpopularniejszy napój w kraju. Istnieje wiele sposobów jej przygotowywania – z mlekiem, większą ilością wody, bitą śmietaną czy lodami. Popularnym dodatkiem jest alkohol.

Wśród tradycyjnie austriackich deserów króluje tort Sachera, czyli tort czekoladowy z marmoladą. Został on stworzony w XIX wieku przez Franza Sachera, wtedy młodszego kucharza na dworze księcia Metternicha, który otrzymał polecenie stworzenia nowego deseru dla księcia i jego gości. Jak widać spisał się dobrze. Oryginalny tort Sachera można zjeść jedynie w hotelach, sklepach i restauracjach Sachera. Receptura tortu jest pilnie strzeżona. Sekret tkwi w czekoladowej polewie, która podobno jest mieszanką trzech rodzajów czekolad, produkowanych w różnych fabrykach.

Innym znanym przysmakiem jest Linzer Torte, czyli kruche ciasto z orzechami nadziewane marmoladą. Przepis Linzer Torte jest najstarszą na świecie recepturą ciasta i pochodzi z XVII wieku. Jednym z najpopularniejszych przysmaków jest strudel jabłkowy, tradycyjnie podawany na ciepło i posypany cukrem pudrem.

Do Wiednia

Wiedeń to serce i stolica kraju. Zachwyca przede wszystkim architekturą. Znajdziemy tu budynki reprezentujące wszystkie najistotniejsze style. Historyczne centrum miasta zostało 10 lat temu wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Można tu podziwiać najstarszy w Wiedniu, romański kościół św. Ruprechta, gotycką katedrę św. Szczepana czy kościół św. Karola Boromeusza, uważany za jeden z najpiękniejszych barokowych zabytków Europy. Trzeba koniecznie zobaczyć XVII-wieczny cesarski Pałac Schönbrunn, kultową atrakcję miasta. Warto przespacerować się bulwarem Ring, reprezentacyjną ulicą, powstałą w miejscu zburzonych murów obronnych. Znajduje się tu ratusz, parlament, teatry, muzea, a także wspomniana już opera.

Większość budynków reprezentuje styl historyczny. Wiedeń może poszczycić się także licznymi dziełami secesyjnymi – Budynek Secesji, zabytkowy dworzec kolejowy i kościół św. Leopolda, dzieła Otto Wagnera, należą do najbardziej reprezentacyjnych w Europie. Dużą popularnością cieszy się Dom Hundertwassera. Budynek z lat 80-tych zadziwia kolorami i nieregularnościami. Zamysłem jego twórcy był powrót do natury, co manifestuje się między innymi unikaniem linii prostych i roślinami na dachu. Niespotykaną bryłą szokuje także kościół św. Trójcy z lat 70-tych. Asymetryczny budynek złożony z brył surowego betonu oraz szkła już od chwili zaprojektowania wzbudzał wiele kontrowersji.

Oczywiście miasto ma do zaoferowania także wiele innych atrakcji – interesujące muzea, bogate zbiory sztuki i galerie, park zoologiczny oraz gabinet figur woskowych. Żądni wrażeń na pewno znajdą coś dla siebie w lunaparku Prater. Zmęczeni miejskim zgiełkiem mogą szukać wytchnienia w jednym z licznych i zadbanych parków.

Komu w drogę, temu poradnik!

 • Dojazd


  Najszybciej dotrzemy do Austrii oczywiście samolotem. W Austrii znajduje się 6 międzynarodowych lotnisk – Wiedeń, Graz, Linz, Salzburg, Klagenfurt i Innsbruck. Lot z Warszawy do Wiednia trwa nieco ponad godzinę. Ceny od około 650 złotych w obie strony.

  Można wybrać się także pociągiem. Bilet drugiej klasy na pociąg Kraków-Wiedeń kosztuje od 39 euro. Podróż trwa około 7 godzin.

 • Podróżowanie po Austrii

  Kraj posiada dobrą sieć autostrad. Przejazd autostradami i drogami ekspresowymi oznaczonymi literą S jest płatny. Winiety są ważne 10 dni (7,9 euro), 2 miesiące (22,9 euro) lub rok (76 euro). Poza tym przejazd niektórymi autostradami i drogami ekspresowymi jest płatny dodatkowo. Mandat za nieposiadanie ważnej, naklejonej na szybie winiety to 215 euro plus koszt winiety.

  Austria znana jest z punktualnych pociągów i rozbudowanej sieci torów kolejowych. Za to ceny są tu dość wysokie. Za podróż z Wiednia do Linz (190 km) zapłacimy około 30 euro.

  W miastach funkcjonuje oczywiście transport publiczny. W Wiedniu podróżować można autobusami, tramwajami, metrem oraz koleją podmiejską. Bilet jednorazowy, ważny godzinę kosztuje 1,7 euro.

 • Podział administracyjny

  Warto wiedzieć, że Austria jest federacją 9 krajów związkowych, czyli landów.

 • Pieniądze

  Walutą jest euro. Ceny żywności porównywalne do polskich. Karnet narciarski na 6 dni to koszt 200 euro.

 • Kiedy jechać?

  Sezon letni trwa od końca czerwca do sierpnia. Wtedy też jest najwięcej turystów i najwyższe ceny. Sezon zimowy trwa od listopada do marca-kwietnia.

 • Meldunek

  Istnieje obowiązek zameldowania się urzędzie dzielnicowym lub gminnym w ciągu trzech dni od daty przyjazdu do Austrii. Osoby zatrzymujące się w hotelach lub schroniskach powinny w ciągu doby zgłosić swój pobyt i zarejestrować się w księgach gości. Przed wyjazdem trzeba się wymeldować.

 • « Poprzednia
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • Następna »

Komentarze (5)

 • austriak (gość)

  austriak (gość)

  23.03.15, 17:58

  co to za zabytek

  Zgłoś

 • don vasyl (gość)

  don vasyl (gość)

  21.08.14, 13:03

  Innsbruck rządzi, nie ma lepszego miejsca na narciarskie wypady. Jeżdżę tam już od paru dobrych lat i nie planuję tego zmieniać, bo tam jest wszystko czego potrzeba, świetna infrastruktura jeśli chodzi o sporty zimowe, dobre hotele, knajpki, nawet kasyno całkiem niezłe http://www.kasyna.co/europa/austria i raz nawet udało mi się co nieco wygrać więc jeszcze tam wrócę.

  Zgłoś

 • 10.02.13, 07:40

  Komentarz usunięty

 • 06.02.13, 23:27

  Komentarz usunięty

 • 11.12.12, 03:58

  Komentarz usunięty


Zamknij

Twój komentarz

Infolinia(22) 487 55 85

Pn.-Pt. 8-19;So-Nd. 9-19

Wyprawy pod patronatem Etraveler.pl

 • Równoleżnik Zero 2015 – Wrocławski Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza

  Równoleżnik Zero 2015 – Wrocławski Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza

  Autor: Źródło: materiały promocyjne

  Data publikacji: 25.03.2015 09:20

  Liczba odwiedzin: 5918

  Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza Równoleżnik Zero, który odbędzie się w dniach 9-11 kwietnia 2015 r. w Mediatece (Pl. Teatralny 5) i Bibliotece Turystycznej (ul.Szewska 78) to wydarzenie skierowane do osób pragnących poczuć klimat podróżowania oraz wspaniała okazja do spotkania z podróżnikami i autorami książek. Tegoroczna edycja będzie poświęcona krajom Ameryki Północnej i Środkowej. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • Spotkanie z podróżnikiem: „Chcieć to móc” – Paweł Kilen w pięć lat po świecie

  Spotkanie z podróżnikiem: „Chcieć to móc” – Paweł Kilen w pięć lat po świecie

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 02.03.2015 10:11

  Liczba odwiedzin: 5556

  Pięcioletnia podróż Pawła Kilena w poszukiwaniu przygody i spełnienia marzeń. Z lekkim zarysem planu i z bardzo małym budżetem. Udowadnia wszystkim, a przede wszystkim sobie, że powiedzenie „Chcieć, to móc” nie jest fikcją. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • WyCHILEoutowana

  WyCHILEoutowana

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 26.09.2014 12:38

  Liczba odwiedzin: 14155

  „Nigdzie indziej na świecie nie ma tylu Niemców, którzy mówią po hiszpańsku i czczą bohatera narodowego o nazwisku O’Higgins”. Właśnie ta, zasłyszana wieki temu opinia na temat Chile pchnęła moje zainteresowania w kierunku owego chudego jak patyk kraju. Choć od tamtego czasu minęło już wiele lat, ciekawość pozostała, ale decyzja o wyjeździe zapadła dopiero niedawno. »

  Tagi: patronat medialny, ameryka południowa, chile, patagonia

 • Czas na debiut – Strefa Darien

  Czas na debiut – Strefa Darien

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 25.09.2014 10:24

  Liczba odwiedzin: 6987

  Książka Michała Zielińskiego to osobisty zapis wrażeń z wyprawy do jednego z najmniej uczęszczanych rejonów świata – południowoamerykańskiej selvy, czyli dżungli. »

  Tagi: patronat medialny

 • Kurs na Indonezję

  Kurs na Indonezję

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 19.09.2014 09:47

  Liczba odwiedzin: 8558

  Karolina i Bartek, para młodych inżynierów z Krakowa i autorów bloga Kurs na Wschód, wkrótce rusza w kolejną podróż. Tym razem zamierzają odwiedzić Indonezję, przyjmując za cel nie tylko relaks pod palmami, ale także zebranie sporej ilości materiału reporterskiego, który ma czytelnikom ich bloga pokazać azjatycki kraj od podszewki. Karolina i Bartek obierają kurs na Indonezję! »

  Tagi: patronat medialny, azja, indonezja

 • 8000 km Across Canada

  8000 km Across Canada

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 01.08.2014 16:09

  Liczba odwiedzin: 7658

  Czy można pokonać pieszo dystans 8000 km w ciągu 8 miesięcy, samotnie, bez większego wsparcia z zewnątrz, mierząc się z różnorodnymi warunkami klimatycznymi oraz terenowymi? Można, trzeba mieć tylko jasno określony cel. A taki z pewnością przyświeca Jakubowi Mudzie, który wraz z początkiem stycznia 2015 roku wybiera się w pieszą wyprawę 8000 km Across Canada, od wybrzeża Pacyfiku aż po Atlantyk. »

  Tagi: patronat medialny, ameryka północna, kanada

 • 850 km, by znaleźć dom

  850 km, by znaleźć dom

  Autor: Anna Kaca

  Data publikacji: 16.07.2014 11:07

  Liczba odwiedzin: 7737

  W tegoroczne wakacje razem z moim czworonogiem pokonam pieszo 800 km, promując adopcje psów aktywnych. Od Karkonoszy po Bieszczady będę prezentować ludziom dwa bardzo aktywne psy, które od wielu lat nie potrafią znaleźć domu. Pokaże również, że wakacje można spędzać ze swoim czworonogiem w fajny dla obu stron sposób. »

  Tagi: patronat medialny

 • Archeolodzy (znowu) w podróży – czyli autostop w Skandynawii tropami wikingów

  Archeolodzy (znowu) w podróży – czyli autostop w Skandynawii tropami wikingów

  Autor: Archeolodzy w podróży

  Data publikacji: 11.07.2014 12:45

  Liczba odwiedzin: 6264

  Minął ponad rok, odkąd grupa archeologów i jeden grafik zdecydowali się na podróż swojego życia, odwiesiła na jakiś czas pracę i studia i wyruszyła do Rosji. Teraz, projekt „Archeolodzy w Podróży” odżywa – w nieco zmienionym składzie (więcej info tutaj: http://archeolodzywpodrozy.blogspot.com/p/o-nas.html) ruszamy tym razem na północ! »

  Tagi: europa, norwegia, skandynawia, patronat medialny

 • Z uśmiechem na (Bliski) Wschód

  Z uśmiechem na (Bliski) Wschód

  Autor: Tomasz Korgol

  Data publikacji: 01.07.2014 11:07

  Liczba odwiedzin: 6707

  Celem mojej najbliższej wyprawy jest Nepal. Trasa wiedzie z Wrocławia przez Węgry, Bułgarię, Rumunię, Turcję, Gruzję, Armenię, Irak (Kurdystan), Iran, Pakistan, Indie, Nepal. Łącznie 15 tysięcy kilometrów, samotnie, autostopem. Wyprawa jest częścią projektu pod nazwą ,,Z uśmiechem na (Bliski) Wschód”. »

  Tagi: patronat medialny, azja, indie, nepal

 • Podróżować to żyć – podsumowanie I Festiwalu Podróżniczego Klubu Szalonego Podróżnika

  Podróżować to żyć – podsumowanie I Festiwalu Podróżniczego Klubu Szalonego Podróżnika

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 30.05.2014 11:39

  Liczba odwiedzin: 5536

  W trakcie minionego I Festiwalu Podróżniczego Klubu Szalonego Podróżnika w Środzie Wielkopolskiej, któremu patronował między innymi portal Etraveler.pl, słuchacze mieli okazję nie tylko przenieść się w odległe i niezwykle różnorodne części świata, ale i dostali spory zastrzyk inspiracji, po którym na pewno niełatwo będzie wysiedzieć w domu. »

  Tagi: europa, polska, patronat medialny

 • Gobi Expedition 2014

  Gobi Expedition 2014

  Autor: Łukasz Kraka-Ćwikliński

  Data publikacji: 26.05.2014 16:34

  Liczba odwiedzin: 6046

  Wyprawa przez drugą co do wielkości pustynię na świecie zbliża się wielkimi krokami. Do jej rozpoczęcia zostały niespełna dwa miesiące, co sprawia, że jest to dobry moment, by przypomnieć zainteresowanym, na czym polega jej wyjątkowość. »

  Tagi: azja, mongolia, gobi, patronat medialny

 • Festiwal Podróżniczy u Przyrodników

  Festiwal Podróżniczy u Przyrodników

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 26.05.2014 15:10

  Liczba odwiedzin: 4857

  Już w najbliższy piątek (30.05.) rusza w Lublinie Festiwal Podróżniczy u Przyrodników. W programie znalazły się slajdowiska z całego świata: Kolumbia, Antarktyda, Portugalia, Niemcy, Słowenia, Chorwacja) oraz z Polski (Opolszczyzna i Białowieski Park Narodowy). Ideą Festiwalu jest ukazanie piękna i bogactwa przyrody w skrajnie różnych rejonach świata. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • Bałkany Trip 2014

  Bałkany Trip 2014

  Autor: BusTrip into the Wild

  Data publikacji: 12.05.2014 09:20

  Liczba odwiedzin: 32926

  Jak opisać w kilku słowach projekt BusTrip Into The Wild? 26-letni volkswagen T3, siedmioro podróżników i 12 krajów, które chcemy odwiedzić w trzy tygodnie, jak najmniejszym kosztem. »

  Tagi: patronat medialny, europa

 • I Festiwal Podróżniczy Klubu Szalonego Podróżnika w Środzie Wielkopolskiej

  I Festiwal Podróżniczy Klubu Szalonego Podróżnika w Środzie Wielkopolskiej

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 28.04.2014 10:02

  Liczba odwiedzin: 73802

  Już 23 i 24 maja rusza w Środzie Wielkopolskiej pierwszy Festiwal Podróżniczy organizowany przez Klub Szalonego Podróżnika. Dwa dni festiwalowe będą składać się z prezentacji prelegentów o „Statuetkę Klubu Szalonego Podróżnika” za najlepszą prezentację podróżniczą, prezentacji filmów oraz relacji podróżniczych zaproszonych gości specjalnych. Poza tym na każdego z uczestników czekają liczne konkursy i atrakcje festiwalowe. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • 4 Żywioły – podróż autostopem dookoła Islandii

  4 Żywioły – podróż autostopem dookoła Islandii

  Autor: Joanna Maślankowska i Adam Wnuk

  Data publikacji: 15.04.2014 11:35

  Liczba odwiedzin: 6223

  1 miesiąc, 2 autostopowiczów i 4 żywioły do pokonania. Podczas miesięcznej wyprawy zasmakujemy dań gotowanych w rozgrzanej ziemi, wykąpiemy się w najwspanialszych wodospadach Europy, staniemy na skraju dwóch ogromnych płyt tektonicznych jednocześnie i (mam nadzieję) nie zostaniemy porwani razem z namiotem przez niezwykle silne wiatry. Wszystko to z dobytkiem na plecach i wyciągniętym w górę kciukiem. »

  Tagi: patronat medialny, europa, islandia

 • I Festiwal Podróżniczy w Środzie Wielkopolskiej

  I Festiwal Podróżniczy w Środzie Wielkopolskiej

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 21.03.2014 14:44

  Liczba odwiedzin: 111483

  24 maja 2014 r. w Ośrodku Kultury w Środzie Wielkopolskiej w ramach Średzkich Sejmików Kultury 2014 odbędzie się I Festiwal Podróżniczy zorganizowany przez poznański Klub Szalonego Podróżnika. W ramach Festiwalu przewidziane są przede wszystkim prelekcje podróżnicze, slajdowiska, dyskusje i spotkania z podróżnikami. Prelegenci przedstawią swoje dotychczasowe podróże po różnych regionach świata i opowiedzą związane z nimi historie, przygody i wrażenia. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • « Poprzednia
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • Następna »

Spotkania i imprezy podróżnicze