Dziś jest 20.07.2024

Imieniny obchodzą Czesław, Hieronim, Eliasz, Czesława

Portal podróżniczy etraveler.pl

gwarancja udanych wakacji
Accredited Agent

Belgijski festiwal atrakcji

Autor: Joanna Antonik

Data publikacji: 12.03.2012 11:55

Liczba odwiedzin: 12471

Tagi: europa, belgia, inspiracje, zadanie 5, joanna antonik, inspiracje artykuły

Belgia jest krajem niewielkim, lecz bogatym we wszelkiego rodzaju atrakcje turystyczne. Często jednak jako turyści jesteśmy zmęczeni zwiedzaniem miast z listą zabytków w ręku. Jadąc na wakacje chcielibyśmy się przede wszystkim dobrze bawić, spędzić ciekawie czas i zapewnić sobie wspomnienia na resztę roku. To wszystko staje się możliwe dzięki turystyce festiwalowej- która zapewnia rozrywkę, emocje, moc niezapomnianych wrażeń i wspomnień. W Belgii festiwali jest bardzo dużo, w tym artykule postaram się przybliżyć klika z nich- moim zdaniem- wartych szczególnej uwagi. Wydarzenia są dobrane tak, by pokazać jak największą różnorodność belgijskiej oferty: od procecji religijnych, przez dużą dawkę muzycznych wrażeń, aż do podziwu nad kunsztem lodowych i piaskowych rzeźb. Zapraszam do lektury!

Turystyka festiwalowa- to taka forma wyjazdu, w której obiektem zainteresowań turysty są wszelkiego rodzaju festiwale muzyczne, teatralne, filmowe, wystawy kulturalne, parady oraz koncerty rozrywkowe. Tematyka tych wydarzeń może być bardzo różnorodna i bogata- co postaram się zaprezentować na przykładzie Belgii. Każdy z pewnością znajdzie tu coś odpowiadającego jego upodobaniom i gustom.

Coś dla ucha

Pukkelpop to...

...coroczny plenerowy festiwal muzyczny organizowany w okolicach Hasselt ( północna Belgia, niedaleko granicy z Holandią). Festiwal został powołany do życia w 1985 roku przez Humanistische Jongeren.

ccc

Co roku festiwal gromadzi tysiące fanów dobrej muzyki- według statystyk organizatorów w 2010 roku było to 65 tys. widzów na dzień. Wśród występujących na tamtejszej scenie ( a w zasadzie scenach- jest ich 7) można wymienić m.in. The Arcade Fire, Kings of Leon, Soulfly, Tool, Within Temptation, Iron Maiden, Placebo, Blink 182, Radiohead, Cypress Hill, Metallica, Foo Fighters, Red Hot Chilli Peppers i wielu, wielu innych- pełny spis wykonawców (bardzo imponujący!) można obejrzeć na stronie Pukkelpop- archiwum zespołów lub bardziej czytelnie na stronie dotyczacej wszystkich poprzednich edycji : Pukkelpop-poprzednie edycje.

nnn

W 2011 roku festiwal został odwołany z powodu nagłej burzy, która pozbawiła życia 5 osób przebywających na terenie festiwalu. Po tej tragedii została utworzona specjalna fundacja wspierająca materialnie i psychologicznie rodziny ofiar. Każdy z odwiedzających stronę festiwalową może również dołączyć do specjalnej grupy na Facebooku Pukkelpop 2011 - Pay your respects. W 2012 roku Festiwal odbędzie się w dniach 16-18 sierpnia. Aby poczuć atmosferę tego festiwalu polecam obejrzeć krótki filmik z 2010 roku, pokazujący 25 edycję festiwalu Pukkelpop:

Rock Werchter

Rock Werchter- jak sama nazwa wskazuje jest to festiwal rockowy- plenerowy, bo jakże inaczej- i odbywa się w miejscowości Werchter położonej w centralnej części kraju- 30 km od Brukseli.

nnn

Historia tego festiwalu sięga aż 1975 roku, kiedy to Hedwig Demeyer – ówczesny student kierunku inżynieryjskiego zorganizował w Werchter pierwszy rockowy koncert. Na tej imprezie poznał Hermana Schueremansa, który odegrał kluczową rolę w dalszych dziejach festiwalu. Z powodu niskiej frekwencji festiwal nie odbywał się co roku, ale od kilkunastu lat odbywa się regularnie, zdobywając coraz większe grono fanów oraz coraz ciekawsze zespoły do swojej kolekcji. Wizja Schueremansa jest ciągle aktualna: Jakość w przystępnej cenie, dla jak największej liczby widzów.

 bbb

Obecnie Rock Werchter jest zaliczany do 5 największych festiwali rockowych w Europie, kilka razy zdobył też tytuł "najlepszego festiwalu na świecie" przyznawanego w czasie International Live Music Conference (ILMC). Tegoroczna edycja odbędzie się 28 czerwca- 1 lipca a line- up jest naprawdę imponujący, są to m.in. : Within Temptation, Rise Against, Blink-182, The Cure, Kasabian, Mumford and Sons. Editors, Florence + the Machine, Snow Patrol, Red Hot Chili Peppers, Gossip, Jack White, Pearl Jam. Cena karnetu ( 4 dni) to 195 euro, bilety jednodniowe kosztują 79 euro, zaś na polu kempingowym można przenocować w cenie 18-25 euro.

ccc

Ważne jest to, że kemping jest organizowany przez okolicznych mieszkańców, dla których coroczny festiwal to spory zysk. Na festiwalu bardzo dba się o ekologię- wykorzystywane są różnorodne rozwiązania dbania o środowisko: z biletem festiwalowym można bezpłatnie korzystać z transportu publicznego, napędzanego biopaliwa i posiadającym filtry sadzy. Każdy mieszkaniec kempingu otrzymuje również torbę do recyklingu plastikowych butelek, metalu i kartonów. Więcej informacji można uzyskać na przejrzystej i bardzo bogatej stronie festiwalowej: Rock Werchter.

Coś dla oka

Festiwal Śniegu i Lodu- Festiwal Rzeźb Lodowych i Śnieżnych w Brugii

ccc

Festiwal ten odbywa się każdej zimy, na przełomie roku- od końca listopada do połowy stycznia. W ramach festiwalu organizowany się konkurs na najpiękniejszą rzeźbę lodową/śniegową stworzoną przez grupę profesjonalnych rzeźbiarzy z całego świata. Każdy rok ma inny temat przewodni- w tym roku były to postaci z bajek, zarówno tych tradycyjnych, jak i całkiem współczesnych.

nnn

Najbliższa edycja odbędzie się między 23 listopada 2012 roku a 13 stycznia 2013 roku. Rzeźby są ustawione i dostępne do oglądania na Placu Dworcowym Brugii.

Bliźniaczym festiwalem jest Festiwal Rzeźb z Piasku odbywający się corocznie w Blankenbergu w czasie wakacji ( czerwiec- początek września). Festiwal ten jest największym tego typu festiwalem na świecie.

 bbb

Zarówno rzeźby lodowe, jak i śniegowe czy piaskowe zapierają dech w piersiach swoją precyzją, monumentalnością, ogromem pracy włożonej w ich wykonanie. Więcej informacji na temat obu festiwali i artystach biorących w nich udział można znaleźć pod adresem FESTIWAL RZEŹB.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Gentcie

Festiwal w Gentcie powstał w 1974 roku jako inicjatywa studencka, a rozwinął się w jeden z ważniejszych festiwali filmowych w Europie. Każdego roku w jego ramach prezentowanych jest około 100 filmów pełnometrażowych oraz 30 krótkometrażowych. Publiczność festiwalowa jest szacowana na około 130 tysięcy widzów w każdym roku.

 bbb

Specyfiką Festiwalu jest jego skupienie na muzycznej warstwie filmu, od 2001 roku przyznawana jest nagroda dla najlepszej ścieżki dźwiękowej- najbardziej prestiżowa nagroda filmowa tego typu na świecie. Filmy są wyświetlane w następujących kategoriach: Oficjalny Konkurs, Festiwalowe Premiery i Zapowiedzi, Kino Światowe, Historia Kina i Belgijskie Kino Współczesne. W programie oprócz pokazów filmowych znajdują się również koncerty,wystawy, konferencje prasowe. W 2012 roku Festiwal zaplanowany jest na okres od 9 do 20 października. Więcej informacji można znaleźć pod adresem: FESTIWAL FILMOWY

Coś dla ducha

Procesja Świętej Krwii w Brugii

Procesja jest swoistą inscenizacją przybycia do miasta księcia Flandrii Diederika van den Elzasa z drogocenną ampułką z krwią chrystusową. W procesji fiolka z krwią Chrystusa ( która jest na co dzień przechowywana w Bazylice Świętej Krwii) jest obnoszona przez mieszkańców po ulicach starego miasta.

nnn

Tradycja organizowania procesji siega końca XIX wieku. W przeszłości procesja wzbudzała wiele emocji, nie tylko religijnych, ale i politycznych. Były też czasy, w którym była zakazana. Początkowo procesja obchodziła miasto z zewnątrz- wzdłuż murów miejskich, jednak w 1578 roku z powodu dużego zagrożenia zdecydowano zmienić trasę i po raz pierwszy przejść przez centrum miasta. Podobna trasa jest utrzymywana po dziś dzień. W spektaklu co roku bierze udział ponad 3 tysiące uczestników oraz kilkadziesiąt tysięcy obserwatorów. Ludzie idący w procesji są ubrani w średniowieczne stroje, gdyż to właśnie z tych czasów pochodzi zwyczaj procesyjnych przejść wokół miasta lub po jego ulicach.

nnn

W procesji biorą też udział tancerze, muzycy, kuglarze, aktorzy przedstawiające rozmaite sceny biblijne i związane z historią fiolki z krwią chrystusową. Przy końcu procesji widzimy zaś ksieży i biskupów niosących tę świętą relikwię. Wydarzenie to jest jednym z ważniejszych w ciągu całego roku a informację o nim możemy znaleźć nawet w słynnej encyklopedii Britannica. Procesja ma miejsce każdego roku w katolickie święto Wniebowstąpienia Jezusa, czyli w 50 dzień po Niedzieli Wielkanocnej. W 2012 roku jest to 17 maja, procesja rozpocznie się zaś o godzinie 14: 30. Aby doświadczyć próbki atmosfery panującej na trasie przejścia procesji proponuję obejrzenie krótkiego filmiku nakręconego w 2008 roku:

Coś dla ciała

Festiwal w Gentcie

Ten coroczny letni miejski festiwal jest uznawany za największy tego typu na świecie- dane za 2011 rok mówią, że w kilkudniowym festiwalu uczestniczyło ok. 2 miliona osób.


FFF

Przez 8 lipcowych dni w Gentcie odbywa się tak naprawdę 6 festiwali: Ghent Jazz Festival, Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych MiramirO, Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalkowych, 10 days off- festiwal muzyki eletronicznej, Festiwal Cyrkowy oraz Boomtown- festiwal muzyki pop/rock.

FFF

Wszystkim tym wydarzeniom towarzyszą występy muzyczne na 10 placach Gentu, pokazy fajerwerków, parady, zajęcia dla dzieci, wystawy, pokazy filmów. Jest to coroczne, prawdziwe święto Gentu.

FFF

Wstęp na większość wydarzeń jest darmowy. Więcej informacji na temat festiwalu i tegorocznych atrakcji można znaleźć pod adresem Gentsefeesten

Brukselski Festiwal Tanga

Jest to wydarzenie stosunkowo młode, pierwsza edycja miała miejsce w 1995 roku, ale mocno już zakorzenione na festiwalowej mapie Belgii. W ramach festiwalu odbywają się pokazy, warsztaty, wspólne taneczne noce, a także duży darmowy koncert na Grande Place w Brukseli, podczas którego wszyscy zgromadzeni mają okazję obejrzeć spektakl taneczno- muzyczny i/lub zatańczyć tango do muzyki granej na żywo ze sceny. Podczas dotychczasowych edycji tango było tańczone zarówno w wielkich, balowych salach, jak i na stacjach metra.

ccc

Festiwal gości największe osobistości tanecznego świata, które oprócz występów prowadzą także warsztaty. Na niektóre z nich miejsca wykupione są już rok wcześniej. Ceny nie są szczególnie przystępne, ale też nie są bardzo wygórowane- jeden warsztat kosztuje 25 euro, przy zakupie 3 kwota zmniejsza się do 22 euro, 6- do 20 euro, gdy zaś wybieramy się na minimum 9 warsztatów zapłacimy 18 euro za każdy z nich. W 2012 roku Festiwal Tanga odbędzie się między 12 a 14 kwietnia. Więcej informacji na temat Festiwalu można znaleźć tutaj: TANGO FESTIVAL Natomiast, żeby wczuć się w atmosferę belgijskiego świeta tanga polecam krótki filmik przedstawiający wielki koncert na Grande Place w 2011 roku:

.

Jak widać Belgia ma do zaoferowania naprawdę wiele atrakcji dla turystów nie lubiących sztampowego zwiedzania. Jedak oferta ta jest znacznie szersza niż nakreślona tu wizja. Z innych, często równie ważnych a może nawet ważniejszych (kwestia subiektywna) wydarzeń wymienić można m.in:

 • Festiwal Filmów Animowanych, Bruksela, luty
 • Festiwal Rugby i Piwa- Ghent, maj
 • Festiwal Filmów LGBTQ- Bruksela, styczeń
 • Międzynarodowy Festiwal Filmów Fantastycznych, Bruksela, kwiecień
 • Festiwal Czekolady, Brugia, maj
 • Esperanzah! Festiwal muzyczny, Floreffe, lipiec
 • Inside Brugge, festiwal designu, Brugia, kwiecień
 • Festiwal Filmowy w Ostendzie, Ostenda, sierpień
 • Tour of Flanders, wydarzenie sportowe, Flandria, kwiecień
 • Światowy Festiwal Folkloru, Schoten, lipiec


Dla fanów turystyki festiwalowej przydatna może się okazać strona 2camels , gdzie można znaleźć większość z istniejących festiwali na całym świecie- można wyszukiwać z uwzględnieniem kraju, miasta lub tematyki festiwalu.

Komentarze (20)

 • 21.04.14, 08:39

  Komentarz usunięty

 • 24.01.14, 06:20

  Komentarz usunięty

 • 18.01.14, 13:46

  Komentarz usunięty

 • 02.01.14, 22:51

  Komentarz usunięty

 • 02.01.14, 00:16

  Komentarz usunięty

 • 23.09.13, 04:33

  Komentarz usunięty

 • 20.09.13, 05:19

  Komentarz usunięty

 • 13.09.13, 02:12

  Komentarz usunięty

 • 26.07.13, 22:18

  Komentarz usunięty

 • 25.07.13, 09:23

  Komentarz usunięty

 • 24.07.13, 10:05

  Komentarz usunięty

 • 24.07.13, 05:43

  Komentarz usunięty

 • 12.06.13, 17:27

  Komentarz usunięty

 • 27.05.13, 08:12

  Komentarz usunięty

 • 19.05.13, 08:31

  Komentarz usunięty

 • Asia (gość)

  Asia (gość)

  19.03.12, 23:52

  Asiu świetny artykuł i super foty - Twoje? A "belgią" się nie przejmuj - spójrz w jaki sposób ten ktoś napisał komentarz ;-) Poprawia obce słowo, a po polsku pisać nie umie ;-)

  Zgłoś

 • Joanna Antonik (gość)

  Joanna Antonik (gość)

  18.03.12, 03:29

  Droga/ Drogi "Belgio"! Literówki zdarzają się każdemu z nas, niemniej serdecznie przepraszam, że akurat w moim tekście literówki również mają miejsce. Jednak nie wydaje mi się to jednoznaczne z ukończeniem szkoły podstawowej. Owszem, udało mi się zakończyć ją z sukcesem, podobnie jak gimnazjum, liceum ogólnokształcące i studia. Jednak Twój komentarz bardzo mnie rozbawił- dobre i to;)

  Zgłoś

 • raf (gość)

  raf (gość)

  15.03.12, 23:34

  super, że artykuł jest tak bogato ilustrowany!

  Zgłoś

 • Bruggeling (gość)

  Bruggeling (gość)

  15.03.12, 13:32

  Na liscie zabraklo bardzo fajnego festiwalu folkowego w Dranouter. Polecam tez coroczny Cactus fesival w Brugge. kalendarz festiwalowy na rok 2012: www.rockfestivals.com pozdrowienia

  Zgłoś

 • belgia (gość)

  belgia (gość)

  15.03.12, 09:53

  "Gentcie"...wow, a mowia ze nie ma juz ludzi, ktorzy koncza edukacje na podstawowce.

  Zgłoś


Zamknij

Twój komentarz

Infolinia(22) 487 55 85

Pn.-Pt. 8-19;So-Nd. 9-19

Wyprawy pod patronatem Etraveler.pl

 • Równoleżnik Zero 2015 – Wrocławski Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza

  Równoleżnik Zero 2015 – Wrocławski Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza

  Autor: Źródło: materiały promocyjne

  Data publikacji: 25.03.2015 09:20

  Liczba odwiedzin: 7477

  Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza Równoleżnik Zero, który odbędzie się w dniach 9-11 kwietnia 2015 r. w Mediatece (Pl. Teatralny 5) i Bibliotece Turystycznej (ul.Szewska 78) to wydarzenie skierowane do osób pragnących poczuć klimat podróżowania oraz wspaniała okazja do spotkania z podróżnikami i autorami książek. Tegoroczna edycja będzie poświęcona krajom Ameryki Północnej i Środkowej. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • Spotkanie z podróżnikiem: „Chcieć to móc” – Paweł Kilen w pięć lat po świecie

  Spotkanie z podróżnikiem: „Chcieć to móc” – Paweł Kilen w pięć lat po świecie

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 02.03.2015 10:11

  Liczba odwiedzin: 6609

  Pięcioletnia podróż Pawła Kilena w poszukiwaniu przygody i spełnienia marzeń. Z lekkim zarysem planu i z bardzo małym budżetem. Udowadnia wszystkim, a przede wszystkim sobie, że powiedzenie „Chcieć, to móc” nie jest fikcją. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • WyCHILEoutowana

  WyCHILEoutowana

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 26.09.2014 12:38

  Liczba odwiedzin: 27091

  „Nigdzie indziej na świecie nie ma tylu Niemców, którzy mówią po hiszpańsku i czczą bohatera narodowego o nazwisku O’Higgins”. Właśnie ta, zasłyszana wieki temu opinia na temat Chile pchnęła moje zainteresowania w kierunku owego chudego jak patyk kraju. Choć od tamtego czasu minęło już wiele lat, ciekawość pozostała, ale decyzja o wyjeździe zapadła dopiero niedawno. »

  Tagi: patronat medialny, ameryka południowa, chile, patagonia

 • Czas na debiut – Strefa Darien

  Czas na debiut – Strefa Darien

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 25.09.2014 10:24

  Liczba odwiedzin: 8246

  Książka Michała Zielińskiego to osobisty zapis wrażeń z wyprawy do jednego z najmniej uczęszczanych rejonów świata – południowoamerykańskiej selvy, czyli dżungli. »

  Tagi: patronat medialny

 • Kurs na Indonezję

  Kurs na Indonezję

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 19.09.2014 09:47

  Liczba odwiedzin: 10289

  Karolina i Bartek, para młodych inżynierów z Krakowa i autorów bloga Kurs na Wschód, wkrótce rusza w kolejną podróż. Tym razem zamierzają odwiedzić Indonezję, przyjmując za cel nie tylko relaks pod palmami, ale także zebranie sporej ilości materiału reporterskiego, który ma czytelnikom ich bloga pokazać azjatycki kraj od podszewki. Karolina i Bartek obierają kurs na Indonezję! »

  Tagi: patronat medialny, azja, indonezja

 • 8000 km Across Canada

  8000 km Across Canada

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 01.08.2014 16:09

  Liczba odwiedzin: 8331

  Czy można pokonać pieszo dystans 8000 km w ciągu 8 miesięcy, samotnie, bez większego wsparcia z zewnątrz, mierząc się z różnorodnymi warunkami klimatycznymi oraz terenowymi? Można, trzeba mieć tylko jasno określony cel. A taki z pewnością przyświeca Jakubowi Mudzie, który wraz z początkiem stycznia 2015 roku wybiera się w pieszą wyprawę 8000 km Across Canada, od wybrzeża Pacyfiku aż po Atlantyk. »

  Tagi: patronat medialny, ameryka północna, kanada

 • 850 km, by znaleźć dom

  850 km, by znaleźć dom

  Autor: Anna Kaca

  Data publikacji: 16.07.2014 11:07

  Liczba odwiedzin: 9668

  W tegoroczne wakacje razem z moim czworonogiem pokonam pieszo 800 km, promując adopcje psów aktywnych. Od Karkonoszy po Bieszczady będę prezentować ludziom dwa bardzo aktywne psy, które od wielu lat nie potrafią znaleźć domu. Pokaże również, że wakacje można spędzać ze swoim czworonogiem w fajny dla obu stron sposób. »

  Tagi: patronat medialny

 • Archeolodzy (znowu) w podróży – czyli autostop w Skandynawii tropami wikingów

  Archeolodzy (znowu) w podróży – czyli autostop w Skandynawii tropami wikingów

  Autor: Archeolodzy w podróży

  Data publikacji: 11.07.2014 12:45

  Liczba odwiedzin: 7367

  Minął ponad rok, odkąd grupa archeologów i jeden grafik zdecydowali się na podróż swojego życia, odwiesiła na jakiś czas pracę i studia i wyruszyła do Rosji. Teraz, projekt „Archeolodzy w Podróży” odżywa – w nieco zmienionym składzie (więcej info tutaj: http://archeolodzywpodrozy.blogspot.com/p/o-nas.html) ruszamy tym razem na północ! »

  Tagi: europa, norwegia, skandynawia, patronat medialny

 • Z uśmiechem na (Bliski) Wschód

  Z uśmiechem na (Bliski) Wschód

  Autor: Tomasz Korgol

  Data publikacji: 01.07.2014 11:07

  Liczba odwiedzin: 8762

  Celem mojej najbliższej wyprawy jest Nepal. Trasa wiedzie z Wrocławia przez Węgry, Bułgarię, Rumunię, Turcję, Gruzję, Armenię, Irak (Kurdystan), Iran, Pakistan, Indie, Nepal. Łącznie 15 tysięcy kilometrów, samotnie, autostopem. Wyprawa jest częścią projektu pod nazwą ,,Z uśmiechem na (Bliski) Wschód”. »

  Tagi: patronat medialny, azja, indie, nepal

 • Podróżować to żyć – podsumowanie I Festiwalu Podróżniczego Klubu Szalonego Podróżnika

  Podróżować to żyć – podsumowanie I Festiwalu Podróżniczego Klubu Szalonego Podróżnika

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 30.05.2014 11:39

  Liczba odwiedzin: 6275

  W trakcie minionego I Festiwalu Podróżniczego Klubu Szalonego Podróżnika w Środzie Wielkopolskiej, któremu patronował między innymi portal Etraveler.pl, słuchacze mieli okazję nie tylko przenieść się w odległe i niezwykle różnorodne części świata, ale i dostali spory zastrzyk inspiracji, po którym na pewno niełatwo będzie wysiedzieć w domu. »

  Tagi: europa, polska, patronat medialny

 • Gobi Expedition 2014

  Gobi Expedition 2014

  Autor: Łukasz Kraka-Ćwikliński

  Data publikacji: 26.05.2014 16:34

  Liczba odwiedzin: 7838

  Wyprawa przez drugą co do wielkości pustynię na świecie zbliża się wielkimi krokami. Do jej rozpoczęcia zostały niespełna dwa miesiące, co sprawia, że jest to dobry moment, by przypomnieć zainteresowanym, na czym polega jej wyjątkowość. »

  Tagi: azja, mongolia, gobi, patronat medialny

 • Festiwal Podróżniczy u Przyrodników

  Festiwal Podróżniczy u Przyrodników

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 26.05.2014 15:10

  Liczba odwiedzin: 6056

  Już w najbliższy piątek (30.05.) rusza w Lublinie Festiwal Podróżniczy u Przyrodników. W programie znalazły się slajdowiska z całego świata: Kolumbia, Antarktyda, Portugalia, Niemcy, Słowenia, Chorwacja) oraz z Polski (Opolszczyzna i Białowieski Park Narodowy). Ideą Festiwalu jest ukazanie piękna i bogactwa przyrody w skrajnie różnych rejonach świata. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • Bałkany Trip 2014

  Bałkany Trip 2014

  Autor: BusTrip into the Wild

  Data publikacji: 12.05.2014 09:20

  Liczba odwiedzin: 50642

  Jak opisać w kilku słowach projekt BusTrip Into The Wild? 26-letni volkswagen T3, siedmioro podróżników i 12 krajów, które chcemy odwiedzić w trzy tygodnie, jak najmniejszym kosztem. »

  Tagi: patronat medialny, europa

 • I Festiwal Podróżniczy Klubu Szalonego Podróżnika w Środzie Wielkopolskiej

  I Festiwal Podróżniczy Klubu Szalonego Podróżnika w Środzie Wielkopolskiej

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 28.04.2014 10:02

  Liczba odwiedzin: 128578

  Już 23 i 24 maja rusza w Środzie Wielkopolskiej pierwszy Festiwal Podróżniczy organizowany przez Klub Szalonego Podróżnika. Dwa dni festiwalowe będą składać się z prezentacji prelegentów o „Statuetkę Klubu Szalonego Podróżnika” za najlepszą prezentację podróżniczą, prezentacji filmów oraz relacji podróżniczych zaproszonych gości specjalnych. Poza tym na każdego z uczestników czekają liczne konkursy i atrakcje festiwalowe. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • 4 Żywioły – podróż autostopem dookoła Islandii

  4 Żywioły – podróż autostopem dookoła Islandii

  Autor: Joanna Maślankowska i Adam Wnuk

  Data publikacji: 15.04.2014 11:35

  Liczba odwiedzin: 7273

  1 miesiąc, 2 autostopowiczów i 4 żywioły do pokonania. Podczas miesięcznej wyprawy zasmakujemy dań gotowanych w rozgrzanej ziemi, wykąpiemy się w najwspanialszych wodospadach Europy, staniemy na skraju dwóch ogromnych płyt tektonicznych jednocześnie i (mam nadzieję) nie zostaniemy porwani razem z namiotem przez niezwykle silne wiatry. Wszystko to z dobytkiem na plecach i wyciągniętym w górę kciukiem. »

  Tagi: patronat medialny, europa, islandia

 • I Festiwal Podróżniczy w Środzie Wielkopolskiej

  I Festiwal Podróżniczy w Środzie Wielkopolskiej

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 21.03.2014 14:44

  Liczba odwiedzin: 195236

  24 maja 2014 r. w Ośrodku Kultury w Środzie Wielkopolskiej w ramach Średzkich Sejmików Kultury 2014 odbędzie się I Festiwal Podróżniczy zorganizowany przez poznański Klub Szalonego Podróżnika. W ramach Festiwalu przewidziane są przede wszystkim prelekcje podróżnicze, slajdowiska, dyskusje i spotkania z podróżnikami. Prelegenci przedstawią swoje dotychczasowe podróże po różnych regionach świata i opowiedzą związane z nimi historie, przygody i wrażenia. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • « Poprzednia
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • Następna »

Spotkania i imprezy podróżnicze

 • Festiwal Podróżniczy u Przyrodników

  Festiwal Podróżniczy u Przyrodników

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 26.05.2014 15:10

  Liczba odwiedzin: 6056

  Już w najbliższy piątek (30.05.) rusza w Lublinie Festiwal Podróżniczy u Przyrodników. W programie znalazły się slajdowiska z całego świata: Kolumbia, Antarktyda, Portugalia, Niemcy, Słowenia, Chorwacja) oraz z Polski (Opolszczyzna i Białowieski Park Narodowy). Ideą Festiwalu jest ukazanie piękna i bogactwa przyrody w skrajnie różnych rejonach świata. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • I Festiwal Podróżniczy Klubu Szalonego Podróżnika w Środzie Wielkopolskiej

  I Festiwal Podróżniczy Klubu Szalonego Podróżnika w Środzie Wielkopolskiej

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 28.04.2014 10:02

  Liczba odwiedzin: 128578

  Już 23 i 24 maja rusza w Środzie Wielkopolskiej pierwszy Festiwal Podróżniczy organizowany przez Klub Szalonego Podróżnika. Dwa dni festiwalowe będą składać się z prezentacji prelegentów o „Statuetkę Klubu Szalonego Podróżnika” za najlepszą prezentację podróżniczą, prezentacji filmów oraz relacji podróżniczych zaproszonych gości specjalnych. Poza tym na każdego z uczestników czekają liczne konkursy i atrakcje festiwalowe. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny