Dziś jest 16.08.2022

Imieniny obchodzą Joachim, Roch, Domarad, Ambroży

Portal podróżniczy etraveler.pl

gwarancja udanych wakacji
Accredited Agent

Grecja x 3 – piękno, kultura i zabawa

Autor: Żaneta Szefer

Data publikacji: 09.06.2012 16:34

Liczba odwiedzin: 3630

Tagi: europa, grecja, skiathos, paralia, saloniki, ateny, meteory, morze egejskie, partenon, staż zadanie 1, relacje, żaneta szefer

Zastanawiasz się, jaki kraj zaznaczyć na mapie, jako pierwszy lub kolejny punkt do odwiedzenia? Odpowiadam: Grecja! Kolebka kultury europejskiej, macierz naszej cywilizacji, inspiracja dla sztuki po dziś dzień. To kraj nie tylko dla zainteresowanych dziedzinami pięknymi, to także świetne miejsce dla amatorów kuchni, wina czy plażowania i dobrej zabawy.

Początek wędrówki – pora relaksu.

Kraje południowo-wschodniej części Europy mają to do siebie, że można w nich spędzać czas dwojako: zwiedzając szlakiem pięknych zabytków, sztuki, kultury i pięknych widoków, a także bawiąc się do białego rana, z winem czy drinkiem w ręce. Postanowiłam połączyć te dwa podróżnicze światy, osiadając na początku w turystycznym mieście Paralia, gdzie można odpocząć i nabrać sił do poznawania osobiście kultury, znanej przede wszystkim z książek do historii.

Paralia to małe miasto, otoczone przez piękne widoki: połączenie Morza Egejskiego i gór, które z oddali wyłaniają się z niego.

Paralia
 
Paralia
fot. Żaneta Szefer

Długa piaszczysta plaża uatrakcyjniona jest licznymi kawiarniami, restauracjami i plażowymi klubami, gdzie w dzień można zjeść świeże owoce morza, posiedzieć przy drinku podziwiając morze i góry, a nocą natomiast tańczyć i smakować uroków nocnej Grecji. Plusem tej turystycznej miejscowości jest duża ilość sklepów, gdzie możemy kupić ciekawe pamiątki. W dużej temperaturze, aby zapobiec odwodnieniu, polecam od czasu do czasu przekąsić owoce, na przykład arbuza – świeżych przysmaków nie zabraknie na miejscowym bazarze. Jeśli znudzą nam się liczne knajpki, to posiłek można zjeść na którymś z kamiennych molo, polecam to szczególnie wieczorem, z butelką dobrego greckiego wina oraz miłym towarzystwem. Nocą nie zabraknie atrakcji dla turysty, sam spacer oświetlonymi przez neony i zatłoczonymi uliczkami jest ogromną przyjemnością.

Riwiera Olimpijska ma to do siebie, że turystyczne miasteczka są w bliskich odległościach, więc pobliskie Olimpic Beach lub Korinos, można odwiedzać, nawet wędrując pieszo. Późnym popołudniem, długi i przyjemny spacer po plaży zaowocuje dojściem do innych miast, pełnym kolejnych urokliwych uliczek, pięknych budynków i ciekawych bazarów. Kolejnym atutem zatrzymania się w którymś z wymienionych miasteczek turystycznych, jest bliskość do atrakcyjnych miejsc, gdzie warto odbyć wycieczkę. Najlepiej, po relaksie i zabawie spakować plecak i ruszyć na spotkanie z pięknem, historią i zdecydowanie bardziej grecką częścią tego kraju.

To nie Kreta ani Rodos, to atrakcyjne Skiathos!

Pora nasmarować się kremem i ubrać kapelusz, ruszamy w rejs promem pełnym atrakcji!

Droga na Skiathos
 
Droga na Skiathos
fot. Żaneta Szefer

Cel to miasto Skiathos, stolicy wyspy o tej samej nazwie, której powierzchnia wynosi 48 km kw. Sam rejs jest przyjemny, ze względu na piękne widoki, czystą wodę oraz delfiny, które szczęśliwiec może zobaczyć. Osoby lubiące wszelkie grupowe zabawy czeka niespodzianka, kapitan-wodzirej zaprasza pasażerów do wspólnych zabaw, tańców, w których nagrodami są np. metaxa. Młodszym osobom na pewno spodobają się atrakcje w postaci bitwy na balony, pomiędzy dwoma przepływającymi obok siebie promami, lub dwiema częściami statku.

Skiathos
 
Skiathos
fot. Żaneta Szefer

Dopływając do miasta czeka nas cudowny widok. Przybyszów witają białe domki z niebieskimi okiennicami i dachami w kolorze cegły, stojące na skałach. Widzimy także kręte ścieżki wiodące pomiędzy drzewami, nad skalistym wybrzeżem.

Dodatkowe wrażenia estetyczne sprawia piasek, odbijający promienie słońca. Skiathos położone jest na dwóch wzgórzach, a na każdym z nich znajdziemy kapliczkę, do której można odbyć spacer. Miasto pełne jest pięknych miejsc, romantycznych zakątków i przede wszystkim, jeśli wejdziemy na wyższe punkty wyspy, czekają nas piękne widoki.

Skiathos, widok z góry
 
Skiathos, widok z góry
fot. Żaneta Szefer

Dla relaksu na Skiathos warto poświęcić cały dzień, chociażby dla widoku zachodzącego nad wodą słońca. W drodze powrotnej także nie zapomnijcie wypatrywać delfinów, może nawet uda wam się jakiegoś dotknąć.

Wizyta w Grecji bez Aten? Nie ma mowy!

Punktem kulminacyjnym, kluczem do udanej wycieczki, (jeśli za cel obieramy coś ponad leżenie na plaży w typowo turystycznej mieścinie) jest pojechanie do Aten. Jeśli ruszamy bezpośrednio z Riwiery Olimpijskiej autokarem, to zajmie nam to około osiem godzin, warto jechać nocą, aby jak najmniej stracić i zacząć zwiedzanie od samego rana. Stolica Grecji, serce wiedzy o podstawie naszej kultury, kolebka historii, filozofii, demokracji i Igrzysk Olimpijskich, jest miejscem pełnym atrakcji, w którym warto zatrzymać się na dłużej, dzięki czemu będziemy mogli chłonąć wiedzę za dnia, a wieczorami zobaczyć jak wygląda nocne życie stolicy.

Grecja, Ateny
 
Grecja, Ateny
fot. Żaneta Szefer

Zwiedzanie polecam zacząć od wizyty na Akropolu, który widać już z daleka. Czeka na nas kompleks świątyń (które mi przyszło oglądać w okresie odrestaurowywania): Partenon, Erechtejon, Apteros, sanktuarium Artemidy Brauronia i Propyleje. Sama wspinaczka do celu jest miłym doznaniem, ponieważ obserwowanie tego cudnego miasta z góry jest dużym, estetycznym przeżyciem. Widok kilometrów białych domków, zakończonych górami, wprawia w zachwyt. Docierając do celu możemy spędzić wiele godzin na oglądaniu poszczególnych świątyń, zwiedzając Pikakotekę ateńską, w której znajdziemy dzieła sztuki. Zobaczywszy wszystkie atrakcje na Akropolu, możemy skupić się na tym, co jest dookoła niego.

Erechtejon
 
Erechtejon
fot. Żaneta Szefer

Z góry możemy zobaczyć na południowo-wschodnim zboczu Odeon Heroda Attyka, czyli starożytną budowlę przeznaczoną na występny muzyczne i teatralne. Ujrzeć można także Górę Lykabettus - największe wzniesienie w centrum miasta, na które turysta lubiący wygodę może dostać się kolejką.

U podnóża Akropolu znajduje się Agora, gdzie działały najważniejsze państwowe instytucje, odbywały się publiczne uroczystości, oraz mieściło się miejsce do handlu. Możemy tam odbyć spacer pośród kamiennych małych ruin, na naszej trasie napotkamy m.in. Heliajię, która niegdyś stanowiła wielki trybunał.

Portyk z kariatydami
 
Portyk z kariatydami
fot. Żaneta Szefer

Ciekawszymi obiektami są Hefajstejon, znajdujący się nieco ponad Agorą, świątynia ta, należy do najlepiej zachowanych zabytków Ateńskich. Kierując się na północny-zachód dotrzemy do Keramejkos, dzielnicy, którą w starożytności zamieszkiwali rzemieślnicy oraz znajdował się tam cmentarz, co widać po zachowanych po dziś dzień nagrobkach.

Interesującym przeżyciem jest także zobaczenie zmiana warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza pod gmachem greckiego parlamentu. Ruchy gwardzistów są powolne i bardzo dokładne, wręcz przerysowane, co pasuje do ich stroju – równie widowiskowego. Punktami, które warto zwiedzić są także Narodowe Muzeum Archeologiczne w Atenach, stadion Olimpijski, czy Kapnikarea – kościół bizantyjski z około XI wieku, wyróżniający się na tle innych budowli. Zwiedzając Ateny, po za obiektami-standardami, można zagłębić się w różne ścieżki, podziwiać niezliczone atrakcje i wielkomiejskie życie Greków. Nie sposób opisać w krótkim artykule mnogość atrakcji stolicy ani wyrazić słowami jej uroku.

Zmiana warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza
 
Zmiana warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza
fot. Żaneta Szefer

Inne uroki Grecji: Meteory – spokój, Saloniki - szał zakupów.

Jeśli w dalszym ciągu czujecie się nienasyceni pięknem Grecji lub brakuje wam wielkomiejskich atrakcji, polecam dwie propozycje: wycieczkę do Meteorów oraz wizytę w większym mieście, na przykład Salonikach. Meteory znajdują się na północno-zachodnim końcu równiny tesalskiej, blisko miasta Kalampaka. Atrakcją w tym miejscu jest wspinaczka na szczyty skał, gdzie znajduje się kompleks prawosławnych klasztorów. Pomimo, że dziś, aby dostać się do klasztoru nie trzeba wspinać się na linach - tak jak mnisi wieki temu – nie możemy zapominać, że to góry i do takiej wędrówki należy się dobrze przygotować. Wygodne obuwie zapewni nam komfort wędrówki po stromych schodach, natomiast odpowiedni strój umożliwi nam zwiedzanie. Pamiętajmy, że to nie tylko obiekt wędrówek turystów, ale przede wszystkim klasztory i miejsce ogłoszone jako święte, gdzie nie wpuszczą nas bez długich spodni i zakrytych ramion. Ciekawostką jest, iż na różnych skałach wybudowano aż dwadzieścia cztery klasztory, a dziś funkcjonuje (jest w nich prowadzone zwyczajne klasztorne życie) i jest udostępnione turystom jedynie sześć z nich.

Jeśli natomiast chcecie zobaczyć jak funkcjonuje ogromne Greckie miasto, możecie udać się do Saloników, nad Zatoką Salonicką. Jest to drugie w kraju pod względem wielkości miasto. Przy odrobinie szczęścia fani zakupów mogą w wakacje trafić na dzień ogromnych wyprzedaży i pomiędzy zwiedzaniem zabytków wstępować do sklepów wszystkich znanych marek i przywieźć z Grecji nieco inne pamiątki. Atrakcjami turystycznymi są przede wszystkim Bizantyjski mur oraz świątynie, tureckie meczety, Biała Wieża, w której znajduje się muzeum kultury bizantyjskiej (zobaczymy tam m.in. piękne wazy oraz niezwykłą złota biżuterię) oraz Łuk i Mauzoleum Galeriusza.

Eksponat w muzeum
 
Eksponat w muzeum
fot. Żaneta Szefer

Grecja posiada w sobie niezliczoną ilość uroków, a każde miasteczko własną historię i ciekawe zabytki. Nie sposób jest wszystko poznać podczas jednego urlopu, na którym chcemy odpocząć i bliżej poznać tę fascynującą kulturę. Sama jazda autokarem z miejsca do miejsca pozwala nam zaobserwować niewyszczególnione w artykułach piękno, pozwala zafascynować się miasteczkami, które w przyszłości będą kolejnymi celami naszych podróży.

Komentarze (12)

 • 10.12.12, 21:24

  Komentarz usunięty

 • Narrator a nie żaden pomnik (gość)

  Narrator a nie żaden pomnik (gość)

  18.06.12, 12:22

  Pieknie Żania:*

  Zgłoś

 • dorota (gość)

  dorota (gość)

  17.06.12, 09:52

  Boże jak pięknie :) Żen trzymam kciuki

  Zgłoś

 • Anna ;) (gość)

  Anna ;) (gość)

  16.06.12, 16:08

  Trzymam kciuki:)

  Zgłoś

 • sexonthebicz (gość)

  sexonthebicz (gość)

  15.06.12, 10:07

  piękne zdjęcia, interesujący artykuł i w ogóle fajnie jest czasem pomarzyć :)

  Zgłoś

 • Agaaa (gość)

  Agaaa (gość)

  14.06.12, 22:29

  Super :) Muszę się tam znów wybrać, nie byłam na Skhiatos, a widzę, że warto! :)

  Zgłoś

 • Kazia (gość)

  Kazia (gość)

  14.06.12, 20:56

  Do boju, Żaneta! :D

  Zgłoś

 • Alex (gość)

  Alex (gość)

  14.06.12, 15:25

  Będzie wygrana! ;)

  Zgłoś

 • Modżo (gość)

  Modżo (gość)

  14.06.12, 15:24

  Chyba się w tym roku wybiorę ;P

  Zgłoś

 • iza (gość)

  iza (gość)

  14.06.12, 15:22

  najlepsze!

  Zgłoś

 • Lenartowicz (gość)

  Lenartowicz (gość)

  14.06.12, 13:44

  Interesujący i zachęcający do poznania Grecji tekst! Brawa dla autorki!

  Zgłoś

 • Liwka S. (gość)

  Liwka S. (gość)

  13.06.12, 16:40

  Żaneta wygra ♥♥

  Zgłoś


Zamknij

Twój komentarz

Infolinia(22) 487 55 85

Pn.-Pt. 8-19;So-Nd. 9-19

Wyprawy pod patronatem Etraveler.pl

 • Równoleżnik Zero 2015 – Wrocławski Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza

  Równoleżnik Zero 2015 – Wrocławski Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza

  Autor: Źródło: materiały promocyjne

  Data publikacji: 25.03.2015 09:20

  Liczba odwiedzin: 4345

  Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza Równoleżnik Zero, który odbędzie się w dniach 9-11 kwietnia 2015 r. w Mediatece (Pl. Teatralny 5) i Bibliotece Turystycznej (ul.Szewska 78) to wydarzenie skierowane do osób pragnących poczuć klimat podróżowania oraz wspaniała okazja do spotkania z podróżnikami i autorami książek. Tegoroczna edycja będzie poświęcona krajom Ameryki Północnej i Środkowej. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • Spotkanie z podróżnikiem: „Chcieć to móc” – Paweł Kilen w pięć lat po świecie

  Spotkanie z podróżnikiem: „Chcieć to móc” – Paweł Kilen w pięć lat po świecie

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 02.03.2015 10:11

  Liczba odwiedzin: 4175

  Pięcioletnia podróż Pawła Kilena w poszukiwaniu przygody i spełnienia marzeń. Z lekkim zarysem planu i z bardzo małym budżetem. Udowadnia wszystkim, a przede wszystkim sobie, że powiedzenie „Chcieć, to móc” nie jest fikcją. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • WyCHILEoutowana

  WyCHILEoutowana

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 26.09.2014 12:38

  Liczba odwiedzin: 10258

  „Nigdzie indziej na świecie nie ma tylu Niemców, którzy mówią po hiszpańsku i czczą bohatera narodowego o nazwisku O’Higgins”. Właśnie ta, zasłyszana wieki temu opinia na temat Chile pchnęła moje zainteresowania w kierunku owego chudego jak patyk kraju. Choć od tamtego czasu minęło już wiele lat, ciekawość pozostała, ale decyzja o wyjeździe zapadła dopiero niedawno. »

  Tagi: patronat medialny, ameryka południowa, chile, patagonia

 • Czas na debiut – Strefa Darien

  Czas na debiut – Strefa Darien

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 25.09.2014 10:24

  Liczba odwiedzin: 5643

  Książka Michała Zielińskiego to osobisty zapis wrażeń z wyprawy do jednego z najmniej uczęszczanych rejonów świata – południowoamerykańskiej selvy, czyli dżungli. »

  Tagi: patronat medialny

 • Kurs na Indonezję

  Kurs na Indonezję

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 19.09.2014 09:47

  Liczba odwiedzin: 6853

  Karolina i Bartek, para młodych inżynierów z Krakowa i autorów bloga Kurs na Wschód, wkrótce rusza w kolejną podróż. Tym razem zamierzają odwiedzić Indonezję, przyjmując za cel nie tylko relaks pod palmami, ale także zebranie sporej ilości materiału reporterskiego, który ma czytelnikom ich bloga pokazać azjatycki kraj od podszewki. Karolina i Bartek obierają kurs na Indonezję! »

  Tagi: patronat medialny, azja, indonezja

 • 8000 km Across Canada

  8000 km Across Canada

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 01.08.2014 16:09

  Liczba odwiedzin: 6353

  Czy można pokonać pieszo dystans 8000 km w ciągu 8 miesięcy, samotnie, bez większego wsparcia z zewnątrz, mierząc się z różnorodnymi warunkami klimatycznymi oraz terenowymi? Można, trzeba mieć tylko jasno określony cel. A taki z pewnością przyświeca Jakubowi Mudzie, który wraz z początkiem stycznia 2015 roku wybiera się w pieszą wyprawę 8000 km Across Canada, od wybrzeża Pacyfiku aż po Atlantyk. »

  Tagi: patronat medialny, ameryka północna, kanada

 • 850 km, by znaleźć dom

  850 km, by znaleźć dom

  Autor: Anna Kaca

  Data publikacji: 16.07.2014 11:07

  Liczba odwiedzin: 6235

  W tegoroczne wakacje razem z moim czworonogiem pokonam pieszo 800 km, promując adopcje psów aktywnych. Od Karkonoszy po Bieszczady będę prezentować ludziom dwa bardzo aktywne psy, które od wielu lat nie potrafią znaleźć domu. Pokaże również, że wakacje można spędzać ze swoim czworonogiem w fajny dla obu stron sposób. »

  Tagi: patronat medialny

 • Archeolodzy (znowu) w podróży – czyli autostop w Skandynawii tropami wikingów

  Archeolodzy (znowu) w podróży – czyli autostop w Skandynawii tropami wikingów

  Autor: Archeolodzy w podróży

  Data publikacji: 11.07.2014 12:45

  Liczba odwiedzin: 4739

  Minął ponad rok, odkąd grupa archeologów i jeden grafik zdecydowali się na podróż swojego życia, odwiesiła na jakiś czas pracę i studia i wyruszyła do Rosji. Teraz, projekt „Archeolodzy w Podróży” odżywa – w nieco zmienionym składzie (więcej info tutaj: http://archeolodzywpodrozy.blogspot.com/p/o-nas.html) ruszamy tym razem na północ! »

  Tagi: europa, norwegia, skandynawia, patronat medialny

 • Z uśmiechem na (Bliski) Wschód

  Z uśmiechem na (Bliski) Wschód

  Autor: Tomasz Korgol

  Data publikacji: 01.07.2014 11:07

  Liczba odwiedzin: 4970

  Celem mojej najbliższej wyprawy jest Nepal. Trasa wiedzie z Wrocławia przez Węgry, Bułgarię, Rumunię, Turcję, Gruzję, Armenię, Irak (Kurdystan), Iran, Pakistan, Indie, Nepal. Łącznie 15 tysięcy kilometrów, samotnie, autostopem. Wyprawa jest częścią projektu pod nazwą ,,Z uśmiechem na (Bliski) Wschód”. »

  Tagi: patronat medialny, azja, indie, nepal

 • Podróżować to żyć – podsumowanie I Festiwalu Podróżniczego Klubu Szalonego Podróżnika

  Podróżować to żyć – podsumowanie I Festiwalu Podróżniczego Klubu Szalonego Podróżnika

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 30.05.2014 11:39

  Liczba odwiedzin: 4307

  W trakcie minionego I Festiwalu Podróżniczego Klubu Szalonego Podróżnika w Środzie Wielkopolskiej, któremu patronował między innymi portal Etraveler.pl, słuchacze mieli okazję nie tylko przenieść się w odległe i niezwykle różnorodne części świata, ale i dostali spory zastrzyk inspiracji, po którym na pewno niełatwo będzie wysiedzieć w domu. »

  Tagi: europa, polska, patronat medialny

 • Gobi Expedition 2014

  Gobi Expedition 2014

  Autor: Łukasz Kraka-Ćwikliński

  Data publikacji: 26.05.2014 16:34

  Liczba odwiedzin: 4557

  Wyprawa przez drugą co do wielkości pustynię na świecie zbliża się wielkimi krokami. Do jej rozpoczęcia zostały niespełna dwa miesiące, co sprawia, że jest to dobry moment, by przypomnieć zainteresowanym, na czym polega jej wyjątkowość. »

  Tagi: azja, mongolia, gobi, patronat medialny

 • Festiwal Podróżniczy u Przyrodników

  Festiwal Podróżniczy u Przyrodników

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 26.05.2014 15:10

  Liczba odwiedzin: 3656

  Już w najbliższy piątek (30.05.) rusza w Lublinie Festiwal Podróżniczy u Przyrodników. W programie znalazły się slajdowiska z całego świata: Kolumbia, Antarktyda, Portugalia, Niemcy, Słowenia, Chorwacja) oraz z Polski (Opolszczyzna i Białowieski Park Narodowy). Ideą Festiwalu jest ukazanie piękna i bogactwa przyrody w skrajnie różnych rejonach świata. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • Bałkany Trip 2014

  Bałkany Trip 2014

  Autor: BusTrip into the Wild

  Data publikacji: 12.05.2014 09:20

  Liczba odwiedzin: 19800

  Jak opisać w kilku słowach projekt BusTrip Into The Wild? 26-letni volkswagen T3, siedmioro podróżników i 12 krajów, które chcemy odwiedzić w trzy tygodnie, jak najmniejszym kosztem. »

  Tagi: patronat medialny, europa

 • I Festiwal Podróżniczy Klubu Szalonego Podróżnika w Środzie Wielkopolskiej

  I Festiwal Podróżniczy Klubu Szalonego Podróżnika w Środzie Wielkopolskiej

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 28.04.2014 10:02

  Liczba odwiedzin: 35579

  Już 23 i 24 maja rusza w Środzie Wielkopolskiej pierwszy Festiwal Podróżniczy organizowany przez Klub Szalonego Podróżnika. Dwa dni festiwalowe będą składać się z prezentacji prelegentów o „Statuetkę Klubu Szalonego Podróżnika” za najlepszą prezentację podróżniczą, prezentacji filmów oraz relacji podróżniczych zaproszonych gości specjalnych. Poza tym na każdego z uczestników czekają liczne konkursy i atrakcje festiwalowe. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • 4 Żywioły – podróż autostopem dookoła Islandii

  4 Żywioły – podróż autostopem dookoła Islandii

  Autor: Joanna Maślankowska i Adam Wnuk

  Data publikacji: 15.04.2014 11:35

  Liczba odwiedzin: 4864

  1 miesiąc, 2 autostopowiczów i 4 żywioły do pokonania. Podczas miesięcznej wyprawy zasmakujemy dań gotowanych w rozgrzanej ziemi, wykąpiemy się w najwspanialszych wodospadach Europy, staniemy na skraju dwóch ogromnych płyt tektonicznych jednocześnie i (mam nadzieję) nie zostaniemy porwani razem z namiotem przez niezwykle silne wiatry. Wszystko to z dobytkiem na plecach i wyciągniętym w górę kciukiem. »

  Tagi: patronat medialny, europa, islandia

 • I Festiwal Podróżniczy w Środzie Wielkopolskiej

  I Festiwal Podróżniczy w Środzie Wielkopolskiej

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 21.03.2014 14:44

  Liczba odwiedzin: 54669

  24 maja 2014 r. w Ośrodku Kultury w Środzie Wielkopolskiej w ramach Średzkich Sejmików Kultury 2014 odbędzie się I Festiwal Podróżniczy zorganizowany przez poznański Klub Szalonego Podróżnika. W ramach Festiwalu przewidziane są przede wszystkim prelekcje podróżnicze, slajdowiska, dyskusje i spotkania z podróżnikami. Prelegenci przedstawią swoje dotychczasowe podróże po różnych regionach świata i opowiedzą związane z nimi historie, przygody i wrażenia. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • « Poprzednia
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • Następna »

Spotkania i imprezy podróżnicze