Dziś jest 20.04.2021

Imieniny obchodzą Agnieszka, Czesław, Amalia, Berenika

Portal podróżniczy etraveler.pl

gwarancja udanych wakacji
Accredited Agent

Bezpieczeństwo

Wiele osób uważa, że Serbia jest krajem niebezpiecznym. Sama spotkałam się z takimi opiniami przed moim wyjazdem. Myślę, że ta opinia jest odrobinę przesadzona. Należy zachować ostrożność ale nie ma sensu wpadać w paranoję. Kobiety powinny pamiętać, że Serbowie są bardziej bezpośredni w relacjach damsko-męskich. Samotne kobiety mogą się spotkać z nachalnym podrywaniem.

Podróżowanie autostopem po kraju nie jest „szczególnie” niebezpieczne. Oczywiście trzeba zachowywać zdrowy rozsądek i czasami selekcjonować auta, które zatrzymują się w naszym pobliżu. Podczas rozmowy z kierowcą, a także innymi Serbami powinno się unikać tematu niepodległości Kosowa. Drażliwe są również tematy związane z homoseksualizmem. Geje nie są tolerowani. Pary homoseksualne powinny szczególnie uważać, a także unikać jakiegokolwiek okazywania sobie uczuć. Wszyscy powinni uważać na wiece i spotkania różnych ugrupować nacjonalistycznych, jakich dużo w tej części Europy.

Do miejsc, które lepiej omijać należy dzielnica romska w Belgradzie, biedni mieszkańcy nie lubią widoków bogatych turystów. Osobiście nie polecam przebywania w pobliżu stadionów w czasie rozgrywania meczów ligowych. Konflikty między polskimi pseudokibicami są zdecydowanie łagodniejsze niż to co dzieje się w Serbii podczas niektórych rozgrywek.

Serbowie są zazwyczaj uczciwi i sympatyczni. Ryzyko oszukania jest największe podczas jazdy taksówką. Kierowcy podają zawyżone ceny w euro, chcąc naciągać zagranicznych turystów. Nasz portfel ucierpi mniej jeśli ugadując się z taksówkarzem będziemy mówić po polsku. Aby nie stracić pieniędzy, dobrze jest także sprawdzać sumy jakie podają nam kelnerzy. Zdarza się, że nie przynoszą rachunków, a kwotę do zapłaty podają „z głowy” co zawyża ostateczną sumę.

W Serbii jak w większości państw, są miejsca w które można jaki i te w które lepiej się nie zapuszczać. Jeśli podejdziemy do kwestii bezpieczeństwa zdroworozsądkowo, wrócimy z naszej podróży cało i bezpiecznie.

Opinie (0)

Liczba opinii: 0 |

Średnia ocen: 0.00

Brak opinii, bądź pierwszy!

Twoja opinia

Twoja ocena

Infolinia(22) 487 55 85

Pn.-Pt. 8-19;So-Nd. 9-19

Wyszukiwarka lotów

Osoby podróżujące

Osoby podróżujące