Portal podróżniczy etraveler.pl

gwarancja udanych wakacji
Accredited Agent

 • Wyspa Zauroczenia – Puerto Rico

  Wyspa Zauroczenia – Puerto Rico

  Autor: Paulina Dwużnik

  Data publikacji: 09.08.2011 15:50

  Liczba odwiedzin: 8218

  „Isla del Encanto”, czyli Wyspa Zauroczenia – tak właśnie tutejsi mieszkańcy opisują swoją ojczyznę. Nic dziwnego, bo Puerto Rico (lub jeśli ktoś woli − Portoryko) zachwyca i uwodzi naturalnym pięknem, życzliwą atmosferą i poczuciem wolności. Wyspa budzi się o świcie i od razu zaczyna tętnić życiem w rytmie salsy i reggae. Cały dzień wygrzewa się w słońcu, by zakończyć dzień przy dźwiękach samby. Nie ma takiego drugiego miejsca na ziemi. »

 • Tybet to wyzwanie!

  Tybet to wyzwanie!

  Autor: Paulina Dwużnik

  Data publikacji: 08.08.2011 13:48

  Liczba odwiedzin: 7217

  „Chociaż jesteś doświadczony, pamiętaj o właściwej mierze” – ten tybetański aforyzm, wywodzący się z zamierzchłej przeszłości jest chyba najlepszym drogowskazem na drodze do kraju, którego nie ma na mapie świata. Tybet bowiem oficjalnie nie istnieje i dlatego podróż tam od samego początku jest dość surrealistyczna. Później to wrażenie tylko się pogłębia. »

 • Soon come – Jamajka od kuchni

  Soon come – Jamajka od kuchni

  Autor: Paulina Dwużnik

  Data publikacji: 28.07.2011 15:13

  Liczba odwiedzin: 4442

  Czujesz się fatalnie? Szare niebo nad Warszawą przyprawia cię o atak porannej depresji? Nie masz ochoty wstawać z łóżka, gdy za oknem na przemian śnieg, deszcz albo śnieg z deszczem? Nie widzisz sensu w swojej pracy/życiu rodzinnym/zmaganiach z codziennością? Weź sobie kilka tygodni wolnego, spakuj szorty, czapkę i kolorową koszulę i wsiadaj w samolot na Jamajkę! »

 • Miasto Azteków

  Miasto Azteków

  Autor: Paulina Dwużnik

  Data publikacji: 21.07.2011 15:53

  Liczba odwiedzin: 6328

  Już sam fakt, że stolicę Meksyku oficjalnie zamieszkuje około 28 milionów mieszkańców, a nieoficjalnie jakieś 35 milionów brzmi dość przerażająco. Zatłoczone, spowite smogiem Mexico City to miasto, które się kocha i jednocześnie nienawidzi, ale na pewno nie można przejść obok niego obojętnie. »

 • Honduras w rytmie Garifuna

  Honduras w rytmie Garifuna

  Autor: Paulina Dwużnik

  Data publikacji: 14.07.2011 11:06

  Liczba odwiedzin: 5255

  Położony w Ameryce Centralnej, pomiędzy Morzem Karaibskim a Oceanem Spokojnym, Honduras nie należy do najpopularniejszych miejsc odwiedzanych przez europejskich turystów. Pokutuje przekonanie że jest drogi i niebezpieczny. Poza tym wciąż niewiele wiadomo nam o tym odległym zakątku, który mimo wszystko potrafi bardzo wiele zaoferować. »

 • Felicita znaczy szczęście

  Felicita znaczy szczęście

  Autor: Paulina Dwużnik

  Data publikacji: 12.07.2011 14:44

  Liczba odwiedzin: 3578

  Nie pamiętam już, kto wpadł na ten szalony pomysł, żeby na wiosenny urlop wyruszyć motocyklem. Było to dwa lata temu, gdy akurat polska wiosna nie oferowała ani dobrej pogody ani perspektyw na jej poprawę. Moja młodsza siostra i ja jako dość już wtedy zaawansowane cyklistki przystałyśmy zatem na ten pomysł niemal bez zastanowienia. Jednak postawiłyśmy warunek, że wszyscy wspólnie, tzn. ja, siostra, mój chłopak i jego brat musimy wyznaczyć i zaakceptować trasę. Po niedługich negocjacjach udało się z sukcesem przeforsować mój pomysł wypadu do północnych Włoch. »

 • Dzika Bułgaria

  Dzika Bułgaria

  Autor: Paulina Dwużnik

  Data publikacji: 12.07.2011 09:54

  Liczba odwiedzin: 5490

  Bułgaria uwalnia swój smak powoli jak wino i jak wino upaja. Nie można przejść obok niej obojętnie. Szczególnie jeśli wyruszycie na południe, gdzie od tysięcy lat górują Riła i Piryn. Masyw górski Riła leży w południowo-zachodniej części Bułgarii i ma typowo alpejski charakter. Krajobraz, który się tu rozciąga to przede wszystkim strome zbocza i ostre szczyty, ogromne rumowiska skalne, głębokie doliny i 180 jezior położonych na wysokości ponad 2000 metrów. Jeśli nie brzmi to dla was wystarczająco zachęcająco, czytajcie dalej. »

 • Drużyna Pierścienia jedzie na Syberię

  Drużyna Pierścienia jedzie na Syberię

  Autor: Paulina Dwużnik

  Data publikacji: 11.07.2011 12:02

  Liczba odwiedzin: 4068

  „Jedziemy na Syberię” – to zdanie wypowiedziane w obecności znajomych najpierw nie zostanie w ogóle wzięte poważnie: „Dobra. A tak serio, to gdzie jedziecie?”. Po potwierdzeniu kierunku podróży znajomi zaczynają patrzeć na was podejrzliwie, stukać się w czoło, wykonywać gesty załamywania rąk, etc. Później oczywiście wszyscy zaczynają, pytać: „Dlaczego u licha na Syberię?!”. »

 • Autostopem przez Amerykę Południową

  Autostopem przez Amerykę Południową

  Autor: Paulina Dwużnik

  Data publikacji: 21.06.2011 12:33

  Liczba odwiedzin: 8044

  Trawestując pewnego klasyka: autostop jest jak pudełko czekoladek. Nie tylko nigdy nie wiesz, co ci się trafi, ale też, czy w ogóle coś ci się trafi. Ameryka Południowa autostopem to piach w zębach, kurz we włosach, zdarte kilka par butów, niepewność jutra i często wielogodzinne czekanie na tzw. „okazję”. »

 • Wielkie Stopy i Jaskinia Rąk

  Wielkie Stopy i Jaskinia Rąk

  Autor: Paulina Dwużnik

  Data publikacji: 16.06.2011 14:55

  Liczba odwiedzin: 7062

  Kiedy w 1520 roku wraz ze swymi towarzyszami dotarł tu Ferdynand Magellan, określił tutejszych mieszkańców jako olbrzymów o wielkich stopach. W porównaniu z przybyszami z dalekiej Hiszpanii Patagończycy byli bowiem naprawdę wysocy. Ich wzrost sięgał często dwóch metrów. Ciekawe, co Magellan powiedziałby na widok dzisiejszych koszykarzy? »

 • Pamukkale to nie wszystko!

  Pamukkale to nie wszystko!

  Autor: Paulina Dwużnik

  Data publikacji: 16.06.2011 11:47

  Liczba odwiedzin: 5249

  Zmierzając na południe, zostawiliśmy za sobą tonącą w deszczowych nimbostratusach ojczyznę i już po chwili byliśmy na słonecznej tureckiej riwierze. »

Infolinia(22) 487 55 85

Pn.-Pt. 8-19;So-Nd. 9-19