Dziś jest 01.12.2023

Imieniny obchodzą Natalia, Blanka, Eligiusz, Edmund

Portal podróżniczy etraveler.pl

gwarancja udanych wakacji
Accredited Agent

Katarzyna Koput

Autor: Katarzyna Koput

Data publikacji: 16.06.2012 22:59

Liczba odwiedzin: 21129

Tagi: redakcja, redakcja afryka, redakcja kamerun, staż dla podróżników 2 uczestnicy, katarzyna koput

Czas przeznaczony na życie jest niczym. Znaczące staje się dopiero to, w jaki sposób człowiek go wypełni i co po sobie innym pozostawi.

Costa Brava, Katalonia, Hiszpania
 
Costa Brava, Katalonia, Hiszpania
fot. Katarzyna Koput

Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci, ale przygodą, w której miejsca, ludzie, smaki, dźwięki i widoki sprawiają, że na końcu tej wyprawy, widząc w dali małe światełko w ciemnym tunelu krzyknie się "Woo hoo ale to była jazda!". To jest moja filozofia życiowa w wielkim uproszczeniu, którą sumiennie stosuje podczas licznych podróży po naszej planecie.

O Afryce piszę nie bez powodu. Jeśli by spojrzeć na mapę świata, to zobaczy się, że ten kontynent jest w kształcie ludzkiego serca. Nie jest to dla mnie przypadek, ponieważ widzę w niej dużą cząstkę siebie. Jest to najmniej doceniony skrawek ziemi ze względu na swoją niedostępność, ale przez to jeszcze bardziej tajemniczy i pociągający.

Afryka to nie tylko Czarny Ląd, ale przede wszystkim najciekawsze pod względem kulturowym miejsce na Ziemi, które zawdzięcza tę cechę kontrastom, jakie można tam spotkać na każdym kroku.

Afryka uzależnia, uważajcie !

Komentarze (1)

  • Kazimierz (gość)

    Kazimierz (gość)

    19.08.14, 19:20

    Kasiu! Wspaniała filozofia życiowa i tak pięknie ujęta. Miłość do Afryki podzielam, bo Kocham ją od 35 lat. Podróżuję po Świecie i zawsze do niej wracam. Ostatnio byłem przez 9 lat w Podróży dookoła Świata i właśnie w Afryce Zachodniej zamknąłem pętlę. Czekała na mnie jak wierna Kochanka. Nie wiele zmieniła się. Trzymaj tak dalej !!! Kazimierz

    Zgłoś


Zamknij

Twój komentarz

Infolinia(22) 487 55 85

Pn.-Pt. 8-19;So-Nd. 9-19

Wyszukiwarka lotów

Osoby podróżujące

Osoby podróżujące