Dziś jest 01.12.2023

Imieniny obchodzą Natalia, Blanka, Eligiusz, Edmund

Portal podróżniczy etraveler.pl

gwarancja udanych wakacji
Accredited Agent

Martyna Świątek

Autor: Martyna Świątek

Data publikacji: 24.06.2012 10:51

Liczba odwiedzin: 23547

Tagi: martyna świątek, staż dla podróżników uczestnicy, staż dla podróżników 2 uczestnicy, redakcja europa, redakcja andora, redakcja afryka, redakcja maroko, redakcja

Pod koniec maja zostałam magistrem filologii germańskiej. I właśnie słowo z języka niemieckiego idealnie opisuje to, co pewnego dnia spadło na mnie jak grom z jasnego nieba.

Gdzieś na marokańskiej ziemi.
 
Gdzieś na marokańskiej ziemi.
fot. z archiwum Martyny Świątek

Fernweh. Tęsknota za dalekim światem. Od kilku lat na różne sposoby próbuję poznawać świat znajdujący się poza granicami naszego kraju. Obecnie (trochę z braku środków finansowych, trochę jeszcze z braku odwagi) specjalizuję się przede wszystkim w tak zwanych city breakach po Europie (określenie to znalazłam całkiem niedawno w jednym z podróżniczych magazynów). Czasem siedzę przed komputerem cały tydzień, aby odnaleźć korzystne cenowo połączenia lotnicze lub autobusowe, czasem śpię na lotnisku, czasem z powodu nieposiadania biletu uciekam po całym pociągu przed ukraińskim kontrolerem, czasem przejeżdżam autem prawie tysiąc kilometrów w cztery dni. Jednak to ciągle mało. I ciągle mam nadzieję, że najlepsze jeszcze przede mną.

Komentarze (0)

Brak komentarzy, bądź pierwszy!

Twój komentarz

Infolinia(22) 487 55 85

Pn.-Pt. 8-19;So-Nd. 9-19

Wyszukiwarka lotów

Osoby podróżujące

Osoby podróżujące