Dziś jest 12.04.2024

Imieniny obchodzą Juliusz, Ludosław, Zenon, Andrzej

Portal podróżniczy etraveler.pl

gwarancja udanych wakacji
Accredited Agent

Ekoekspedycja „Freeco”

Autor: Etraveler.pl

Data publikacji: 13.02.2013 12:00

Liczba odwiedzin: 4936

Tagi: patronat medialny, azja, artykuły

Pomysł na Ekoekspedycję „Freeco” narodził się w głowach czwórki idealistów, którzy wymarzyli sobie nie byle jaki świat – świat, w którym człowiek harmonijnie i zgodnie współistnieje zarówno z naturalnym środowiskiem, jak i innymi mieszkańcami Ziemi. Takich miejsc na naszej planecie jest już coraz mniej, a te, które pozostały w miarę nieskażone, rozpaczliwie i ostatkiem sił bronią się przed zgubnymi wpływami cywilizacji. To właśnie na ich spotkanie i poznanie już wkrótce wyruszą członkowie Ekoekspedycji „Freeco”. Odwiedzą Słowację, Ukrainę, Rosję, Kazachstan, Mongolię, Chiny, Tybet, Nepal, Tadżykistan, Uzbekistan, Turkmenistan, Azerbejdżan, Armenię i Turcję oraz kraje bałkańskie.

Ekoekspedycja już wkrótce wyrusza na włóczęgę po Azji!
 
Ekoekspedycja już wkrótce wyrusza na włóczęgę po Azji!
fot. Ekoekspedycja Freeco

Członkowie Ekoekspedycji: Natalia Karagiorgis, Waldemar Tyburczy, Mateusz Karagiorgis, Janusz Lauterszleger będą podróżować samochodem Gaz-66, który jednocześnie ma pełnić funkcję zastępczego domu w trakcie kilkumiesięcznej włóczęgi.

Skąd pomysł na tak niekonwencjonalną wyprawę? – Chcemy poznawać ludzi, którzy wciąż bardzo dobrze wiedzą, że ich życie jest nierozerwalnie zależne od natury, dlatego ją szanują i doceniają. Mamy nadzieje zbierać doświadczenia na polu budowania (np. jurty w Mongolii), medycyny naturalnej, jedzenia i gotowania, uprawy roślin i hodowania zwierząt, poznać obrzędy i tradycje, miejscowe stroje i instrumenty. Jednak głównym celem jest budowanie z wykorzystaniem śmieci (np. pustych butelek wypełnionych piachem), gliny, słomy i wszystkiego, co jest powszechnie dostępne praktycznie za darmo. Będą to doświadczenia nowe dla nas, a także dla ludzi, którzy nam pomogą – wyjaśniają ideę wyprawy jej uczestnicy. Najważniejsze w Ekoekspedycji jest to, by włączyć lokalne społeczności w proekologiczne działania oraz wskazać możliwości, jakie daje recycling. Pierwszy projekt budowy domu z odpadów ma powstać w Ułan Bator, następny w kolejce jest Nepal, gdzie podróżnicy dołączą do innych wolontariuszy, którzy razem z mieszkańcami kraju budując ekodomy, poprawiając tym samym warunki życia najuboższych. Co jeszcze? W Chinach zatrzymają się w jednym z klasztorów, aby zasięgnąć wiedzy starowschodnich medyków oraz nauczyć się, jak uprawiać i dbać o rośliny, by świat natury nie tyle eksploatować, co wykorzystywać z umiarem, jednocześnie ucząc się samowystarczalności i życia z pracy własnych rąk.

„O co w tym wszystkim chodzi Czy życie polega na zarabianiu pieniędzy, ignorowaniu wszystkiego co mogło by zaburzyć nasz pozorny ład i porządek, który tak naprawdę jest bajzlem, bo ludzie zapomnieli o priorytetach i zatracili wartości (…). Czy jesteśmy jeszcze w stanie chociaż w niewielkim stopniu cofnąć skutki ludzkiej ignorancji w stosunku do natury i zadziałać NAPRAWDĘ ekonomicznie, wykorzystując odpady do budowania, zamiast produkować nowe materiały, zataczając tym samym błędne koło. Chcemy uczyć się życia w zgodzie z własnym sumieniem i wartościami oraz oferować swoją pracę, energię i wiedzę, tam gdzie jest to naprawdę potrzebne. Propagować ekologiczne rozwiązania i uczyć się od innych wszędzie gdzie się pojawimy”.Ekoekspedycja Freeco

Uczestnicy Ekoekspedycji „Freeco”:

Natalia Karagiorgis – 22 lata, uczy się renowacji wnętrz starych samochodów, medycyny chińskiej i ziołolecznictwa. Pasjonuje się fotografią (głównie reportażową), od wielu lat uprawia fitness.

Waldemar Tyburczy – 28 lat, złota rączka w wielu dziedzinach, nurek, sam składa rowery, pasjonuje się motocrossem. Wielofunkcyjny budowlaniec (głównie tynkarz).

Mateusz Karagiorgis – 25 lat, artysta malarz, tatuażysta, z wykształcenia konserwator zabytków. Bardzo dobry kucharz, od wielu lat zajmuje się tańcem z ogniem – fireshow.

Janusz Lauterszleger – 27 lat, uzdolniony muzycznie, gra na wielu instrumentach, które sam tworzy oraz naprawia, także wielofunkcyjny budowlaniec.

Strona Ekoekspedycji:

http://ekoekspedycja2013.blog.com/

Ekoekspedycja „Freeco” bierze udział w Memoriale im. Piotra Morawskiego „Miej odwagę”. Zagłosuj na Frecco!

http://www.miejodwage.pl/700


Portal Etraveler.pl objął wyprawę patronatem medialnym.

Komentarze (1)

 • Olka (gość)

  Olka (gość)

  13.02.13, 21:41

  popieram jak najbardziej!

  Zgłoś


Zamknij

Twój komentarz

Infolinia(22) 487 55 85

Pn.-Pt. 8-19;So-Nd. 9-19

Wyprawy pod patronatem Etraveler.pl

 • Równoleżnik Zero 2015 – Wrocławski Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza

  Równoleżnik Zero 2015 – Wrocławski Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza

  Autor: Źródło: materiały promocyjne

  Data publikacji: 25.03.2015 09:20

  Liczba odwiedzin: 6141

  Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza Równoleżnik Zero, który odbędzie się w dniach 9-11 kwietnia 2015 r. w Mediatece (Pl. Teatralny 5) i Bibliotece Turystycznej (ul.Szewska 78) to wydarzenie skierowane do osób pragnących poczuć klimat podróżowania oraz wspaniała okazja do spotkania z podróżnikami i autorami książek. Tegoroczna edycja będzie poświęcona krajom Ameryki Północnej i Środkowej. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • Spotkanie z podróżnikiem: „Chcieć to móc” – Paweł Kilen w pięć lat po świecie

  Spotkanie z podróżnikiem: „Chcieć to móc” – Paweł Kilen w pięć lat po świecie

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 02.03.2015 10:11

  Liczba odwiedzin: 5741

  Pięcioletnia podróż Pawła Kilena w poszukiwaniu przygody i spełnienia marzeń. Z lekkim zarysem planu i z bardzo małym budżetem. Udowadnia wszystkim, a przede wszystkim sobie, że powiedzenie „Chcieć, to móc” nie jest fikcją. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • WyCHILEoutowana

  WyCHILEoutowana

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 26.09.2014 12:38

  Liczba odwiedzin: 17978

  „Nigdzie indziej na świecie nie ma tylu Niemców, którzy mówią po hiszpańsku i czczą bohatera narodowego o nazwisku O’Higgins”. Właśnie ta, zasłyszana wieki temu opinia na temat Chile pchnęła moje zainteresowania w kierunku owego chudego jak patyk kraju. Choć od tamtego czasu minęło już wiele lat, ciekawość pozostała, ale decyzja o wyjeździe zapadła dopiero niedawno. »

  Tagi: patronat medialny, ameryka południowa, chile, patagonia

 • Czas na debiut – Strefa Darien

  Czas na debiut – Strefa Darien

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 25.09.2014 10:24

  Liczba odwiedzin: 7183

  Książka Michała Zielińskiego to osobisty zapis wrażeń z wyprawy do jednego z najmniej uczęszczanych rejonów świata – południowoamerykańskiej selvy, czyli dżungli. »

  Tagi: patronat medialny

 • Kurs na Indonezję

  Kurs na Indonezję

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 19.09.2014 09:47

  Liczba odwiedzin: 8813

  Karolina i Bartek, para młodych inżynierów z Krakowa i autorów bloga Kurs na Wschód, wkrótce rusza w kolejną podróż. Tym razem zamierzają odwiedzić Indonezję, przyjmując za cel nie tylko relaks pod palmami, ale także zebranie sporej ilości materiału reporterskiego, który ma czytelnikom ich bloga pokazać azjatycki kraj od podszewki. Karolina i Bartek obierają kurs na Indonezję! »

  Tagi: patronat medialny, azja, indonezja

 • 8000 km Across Canada

  8000 km Across Canada

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 01.08.2014 16:09

  Liczba odwiedzin: 7786

  Czy można pokonać pieszo dystans 8000 km w ciągu 8 miesięcy, samotnie, bez większego wsparcia z zewnątrz, mierząc się z różnorodnymi warunkami klimatycznymi oraz terenowymi? Można, trzeba mieć tylko jasno określony cel. A taki z pewnością przyświeca Jakubowi Mudzie, który wraz z początkiem stycznia 2015 roku wybiera się w pieszą wyprawę 8000 km Across Canada, od wybrzeża Pacyfiku aż po Atlantyk. »

  Tagi: patronat medialny, ameryka północna, kanada

 • 850 km, by znaleźć dom

  850 km, by znaleźć dom

  Autor: Anna Kaca

  Data publikacji: 16.07.2014 11:07

  Liczba odwiedzin: 8019

  W tegoroczne wakacje razem z moim czworonogiem pokonam pieszo 800 km, promując adopcje psów aktywnych. Od Karkonoszy po Bieszczady będę prezentować ludziom dwa bardzo aktywne psy, które od wielu lat nie potrafią znaleźć domu. Pokaże również, że wakacje można spędzać ze swoim czworonogiem w fajny dla obu stron sposób. »

  Tagi: patronat medialny

 • Archeolodzy (znowu) w podróży – czyli autostop w Skandynawii tropami wikingów

  Archeolodzy (znowu) w podróży – czyli autostop w Skandynawii tropami wikingów

  Autor: Archeolodzy w podróży

  Data publikacji: 11.07.2014 12:45

  Liczba odwiedzin: 6474

  Minął ponad rok, odkąd grupa archeologów i jeden grafik zdecydowali się na podróż swojego życia, odwiesiła na jakiś czas pracę i studia i wyruszyła do Rosji. Teraz, projekt „Archeolodzy w Podróży” odżywa – w nieco zmienionym składzie (więcej info tutaj: http://archeolodzywpodrozy.blogspot.com/p/o-nas.html) ruszamy tym razem na północ! »

  Tagi: europa, norwegia, skandynawia, patronat medialny

 • Z uśmiechem na (Bliski) Wschód

  Z uśmiechem na (Bliski) Wschód

  Autor: Tomasz Korgol

  Data publikacji: 01.07.2014 11:07

  Liczba odwiedzin: 7019

  Celem mojej najbliższej wyprawy jest Nepal. Trasa wiedzie z Wrocławia przez Węgry, Bułgarię, Rumunię, Turcję, Gruzję, Armenię, Irak (Kurdystan), Iran, Pakistan, Indie, Nepal. Łącznie 15 tysięcy kilometrów, samotnie, autostopem. Wyprawa jest częścią projektu pod nazwą ,,Z uśmiechem na (Bliski) Wschód”. »

  Tagi: patronat medialny, azja, indie, nepal

 • Podróżować to żyć – podsumowanie I Festiwalu Podróżniczego Klubu Szalonego Podróżnika

  Podróżować to żyć – podsumowanie I Festiwalu Podróżniczego Klubu Szalonego Podróżnika

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 30.05.2014 11:39

  Liczba odwiedzin: 5693

  W trakcie minionego I Festiwalu Podróżniczego Klubu Szalonego Podróżnika w Środzie Wielkopolskiej, któremu patronował między innymi portal Etraveler.pl, słuchacze mieli okazję nie tylko przenieść się w odległe i niezwykle różnorodne części świata, ale i dostali spory zastrzyk inspiracji, po którym na pewno niełatwo będzie wysiedzieć w domu. »

  Tagi: europa, polska, patronat medialny

 • Gobi Expedition 2014

  Gobi Expedition 2014

  Autor: Łukasz Kraka-Ćwikliński

  Data publikacji: 26.05.2014 16:34

  Liczba odwiedzin: 6262

  Wyprawa przez drugą co do wielkości pustynię na świecie zbliża się wielkimi krokami. Do jej rozpoczęcia zostały niespełna dwa miesiące, co sprawia, że jest to dobry moment, by przypomnieć zainteresowanym, na czym polega jej wyjątkowość. »

  Tagi: azja, mongolia, gobi, patronat medialny

 • Festiwal Podróżniczy u Przyrodników

  Festiwal Podróżniczy u Przyrodników

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 26.05.2014 15:10

  Liczba odwiedzin: 5027

  Już w najbliższy piątek (30.05.) rusza w Lublinie Festiwal Podróżniczy u Przyrodników. W programie znalazły się slajdowiska z całego świata: Kolumbia, Antarktyda, Portugalia, Niemcy, Słowenia, Chorwacja) oraz z Polski (Opolszczyzna i Białowieski Park Narodowy). Ideą Festiwalu jest ukazanie piękna i bogactwa przyrody w skrajnie różnych rejonach świata. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • Bałkany Trip 2014

  Bałkany Trip 2014

  Autor: BusTrip into the Wild

  Data publikacji: 12.05.2014 09:20

  Liczba odwiedzin: 35683

  Jak opisać w kilku słowach projekt BusTrip Into The Wild? 26-letni volkswagen T3, siedmioro podróżników i 12 krajów, które chcemy odwiedzić w trzy tygodnie, jak najmniejszym kosztem. »

  Tagi: patronat medialny, europa

 • I Festiwal Podróżniczy Klubu Szalonego Podróżnika w Środzie Wielkopolskiej

  I Festiwal Podróżniczy Klubu Szalonego Podróżnika w Środzie Wielkopolskiej

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 28.04.2014 10:02

  Liczba odwiedzin: 77641

  Już 23 i 24 maja rusza w Środzie Wielkopolskiej pierwszy Festiwal Podróżniczy organizowany przez Klub Szalonego Podróżnika. Dwa dni festiwalowe będą składać się z prezentacji prelegentów o „Statuetkę Klubu Szalonego Podróżnika” za najlepszą prezentację podróżniczą, prezentacji filmów oraz relacji podróżniczych zaproszonych gości specjalnych. Poza tym na każdego z uczestników czekają liczne konkursy i atrakcje festiwalowe. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • 4 Żywioły – podróż autostopem dookoła Islandii

  4 Żywioły – podróż autostopem dookoła Islandii

  Autor: Joanna Maślankowska i Adam Wnuk

  Data publikacji: 15.04.2014 11:35

  Liczba odwiedzin: 6429

  1 miesiąc, 2 autostopowiczów i 4 żywioły do pokonania. Podczas miesięcznej wyprawy zasmakujemy dań gotowanych w rozgrzanej ziemi, wykąpiemy się w najwspanialszych wodospadach Europy, staniemy na skraju dwóch ogromnych płyt tektonicznych jednocześnie i (mam nadzieję) nie zostaniemy porwani razem z namiotem przez niezwykle silne wiatry. Wszystko to z dobytkiem na plecach i wyciągniętym w górę kciukiem. »

  Tagi: patronat medialny, europa, islandia

 • I Festiwal Podróżniczy w Środzie Wielkopolskiej

  I Festiwal Podróżniczy w Środzie Wielkopolskiej

  Autor: Etraveler.pl

  Data publikacji: 21.03.2014 14:44

  Liczba odwiedzin: 116437

  24 maja 2014 r. w Ośrodku Kultury w Środzie Wielkopolskiej w ramach Średzkich Sejmików Kultury 2014 odbędzie się I Festiwal Podróżniczy zorganizowany przez poznański Klub Szalonego Podróżnika. W ramach Festiwalu przewidziane są przede wszystkim prelekcje podróżnicze, slajdowiska, dyskusje i spotkania z podróżnikami. Prelegenci przedstawią swoje dotychczasowe podróże po różnych regionach świata i opowiedzą związane z nimi historie, przygody i wrażenia. »

  Tagi: spotkania i imprezy podróżnicze, patronat medialny

 • « Poprzednia
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • Następna »

Spotkania i imprezy podróżnicze